Şimdi Ara

1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
0
Favori
12.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eg2077

Heykel dikenlerin faydası kime ? Para neden heykele gidiyor ??

Heykel traş kızın babası belediyeci olunca bu hizmet mi oluyor vatandaşa ??

Mansur şuanda abd deki kızının evinin kredinisini hangi parayla ödüyor yada !???

Ağzınıza sakız etmişiniz heykel de heykel bozuk plak gibisiniz.

Ne heykelinden bahsediyorsun heykel dediğin kaç kuruş, belediyedeki paraların nerelere peşkeş çekildiğini İBB 'de gördük. ANkara'da gördük. Senin o heykel dediğinin 100000 tanesini toplasan 1 tane Osmangazide çevrilen rant etmez.

Boş konuşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

bir allahın kuluda 15 euro neden 152 tl demiyor.

Diyemez çünkü: mübarek her daim artışta olduğu için açılış tarihine kadar karşılığı 300 tl olur bu gidişle 1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahası 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Maşallah,Hükümetimiz devasa projeleri bitirmeye devam ediyor..

Ücret konusunda laf edenleri görüyorum.Eskisi gibi körfezi dönmeye devam edebilirsiniz zorunlu değil hani biliyorsunuz değil mi ?

Zaman tasarrufu paradan daha önemlidir..  

Senin profilinde birine cevap vermeye bile değmez ancak Çanakkale'de körfez dönme diye bir şey yok. Zamandan tasarruf ediyoruz diye SOYGUN yapan bir hükümeti övmek, bu ülkenin tarihine şeref yönünden kara leke olarak geçilecek bir hareket.

• Kasto_37 kullanıcısına yanıt

15euro+Kdv(%8) geçiş ücreti var oda bugunku kurla 166tl yapıyor her yıl abd tüketici enflasyonu oranında zam da var euroda her yıl artıyor zaten sonuç şu 2022 de yaklaşık 180tl ye geçilecek o köprüden üstüne bağlantı yolları ile 300tl

• Şimdi hocam twitter mesajlarına bakıyorum, koyduğun resme bakıyorum.
    1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahası
    İdeolojin ve görüşünün ne olduğu bellisin, fanatiksin. En tehlikeli olansın, gözlükleri bence kaldır. Twitterda da paylaştığın gibi yok esnaf şöyle çalarken sorun yokta devlet yapınca mı sorun kısmı arıza bir durum. O gördüğün köprü 150 tl olacak, o köprüye gidene kadar da bir o kadar otoban ücreti vereceksin. Geçsen de geçmesen de, uyurken bile ödeyeceksin. Din, iman,birlik,bütünlük diyorsun ama insanlar için fayda sağlayacak bir hizmetin sırf daha iyi fayda sağladığı için mevcut ücretten daha fazla alınmasını kabul ediyorsun.

Bu halkını kazıklamaktır, maksat hizmet sunmak ise feribot fiyatıyla aynı yaparsın tonla araba geçer her türlü çıkarırsın köprü bedelini. Her yerde Dolar dan döndürdünüz, yok dolarla maaş alamaz futbolcu, yok dolarla sözleşmeler yasaklandı vs. Peki köprü, otoban, hastane, havalimanı gibi yatırımların yandaşlara ödenen parası neden dolar üzerine? Bütün herkese dolar kullanılmaması dayatılırken bu neden böyledir?

Ülkeye 80 yıl faydanız olmamış derken şakasın dimi? 2002 yılında aldığım maaş ile alabildiklerim ile şu anki maaşın 10 katını almama rağmen alım gücüm daha düşük. Bu mudur senin ülkeye faydan. Yoksulluk sınırı olmuş 9 bin tl asgari ücret olmuş yaklaşık 2875 tl. Bugün markette canın bir şey çekip alsan ıvır zıvır 300-500 tl ye çıkıyorsun. Bu mudur lüks olan?

Partili olmak farklı fanatik olmak farklı. Sorsan sofranda yiyecek yemeğin yok, köprüden hayatın boyunca belki geçmeyeceksin, evinde hapis kalıp tatile gidemeyeceksin hayat pahalılığından ama halen toz kondurmazsın....

Şükür etmek başka bir şeydir, aza kanaat et denir eyvallah ama herkesin yaşayabileceği daha iyi şartlar devlet tarafından vergi ve bunun gibi farklı yöntemler ile engelleniyorsa bu başka bir şeydir. Bu seni fakirliğe itip, zengin olan insanın her zaman zengin kalmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _WaMpire_ -- 24 Eylül 2021; 00:53:39 >

• 30 ağustos haftası pazartesinin de tatil olması sebebiyle Akçay'a geldim.

Oradan da Çanakkale'ye geçeyim. Feribotla İstanbul'a geçerim diye düşündüm.

Çektiğim rezilliği anlatamam.

6 saat feribot sırası var. Sıra Lapseki çıkışını aşmış.

Millet isyanda.

Edirne ve Tekirdağ'a gitmek zorunda olanlar mecbur beklediler.

Çoğu kişi geri dönmek zorunda kaldı.

Kaybedilen zaman, harcanan yakıt, çektiğin rezillik ve yorgunluk cabası.

Bu köprünün İzmir otoyolundan önce yapılması gerekirdi.

Yurdum insanı artık 3 günlük tatilleri bile ıskalamıyor ve 5-6 milyon insan bir anda yer değiştiriyor.

Kaçtıkları ilk yer de kuzey ege oluyor.

Bu sebeple bu köprü 150 TL fiyatını ve verilen garantiyi fazla fazla çıkarır. Tıpkı İstanbul havaalanının çıkardığı gibi.

Fiyatı konusunda ise feribotla aynı olması gerektiği görüşüne ben de katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 24 Eylül 2021; 8:40:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _WaMpire_

Şimdi hocam twitter mesajlarına bakıyorum, koyduğun resme bakıyorum.
    İdeolojin ve görüşünün ne olduğu bellisin, fanatiksin. En tehlikeli olansın, gözlükleri bence kaldır. Twitterda da paylaştığın gibi yok esnaf şöyle çalarken sorun yokta devlet yapınca mı sorun kısmı arıza bir durum. O gördüğün köprü 150 tl olacak, o köprüye gidene kadar da bir o kadar otoban ücreti vereceksin. Geçsen de geçmesen de, uyurken bile ödeyeceksin. Din, iman,birlik,bütünlük diyorsun ama insanlar için fayda sağlayacak bir hizmetin sırf daha iyi fayda sağladığı için mevcut ücretten daha fazla alınmasını kabul ediyorsun.

Bu halkını kazıklamaktır, maksat hizmet sunmak ise feribot fiyatıyla aynı yaparsın tonla araba geçer her türlü çıkarırsın köprü bedelini. Her yerde Dolar dan döndürdünüz, yok dolarla maaş alamaz futbolcu, yok dolarla sözleşmeler yasaklandı vs. Peki köprü, otoban, hastane, havalimanı gibi yatırımların yandaşlara ödenen parası neden dolar üzerine? Bütün herkese dolar kullanılmaması dayatılırken bu neden böyledir?

Ülkeye 80 yıl faydanız olmamış derken şakasın dimi? 2002 yılında aldığım maaş ile alabildiklerim ile şu anki maaşın 10 katını almama rağmen alım gücüm daha düşük. Bu mudur senin ülkeye faydan. Yoksulluk sınırı olmuş 9 bin tl asgari ücret olmuş yaklaşık 2875 tl. Bugün markette canın bir şey çekip alsan ıvır zıvır 300-500 tl ye çıkıyorsun. Bu mudur lüks olan?

Partili olmak farklı fanatik olmak farklı. Sorsan sofranda yiyecek yemeğin yok, köprüden hayatın boyunca belki geçmeyeceksin, evinde hapis kalıp tatile gidemeyeceksin hayat pahalılığından ama halen toz kondurmazsın....

Şükür etmek başka bir şeydir, aza kanaat et denir eyvallah ama herkesin yaşayabileceği daha iyi şartlar devlet tarafından vergi ve bunun gibi farklı yöntemler ile engelleniyorsa bu başka bir şeydir. Bu seni fakirliğe itip, zengin olan insanın her zaman zengin kalmasıdır.

haaa unutmadan kişisel verileri koruma kanunu diye bir şey var benim snapchat de yaptığım bir resmi burada paylaştığın için sana dava açabilirim 30 bin liraya kadar cezası var başımın gözümün sadakası olsun açmıyorum değmezsin

• elin almanı bunu beğendi 15€1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahası 

tıpkı körfez köprüsü gibi bunun da şimdilik 150 liradan itelenmesi planlanıyor.

tabi tem felan da olursa ona ek haraç toplayacaklar.

şu heykel düşmanlarına da iki laf edip öyle noktalayalım yorumu: madem atamızın heykellerinden rahatsızsın o zaman onun kurtardığı ülkede yaşamayacaksın. bak gül gibi afganistan var, oraya defolup gitsene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 24 Eylül 2021; 11:12:45 >
  • Fiyat habire artıyor
    Durduramıyoruz

• AKP öncesinde yapılan Aydın otobanını kullanırız 25 senedir falan, İzmir'den giriyorsun istediğin kadar git ücret makul, 3-5 TL.

şu anki ücretini bilmiyorum çünkü zaten bayram seyran yılbaşı olsa hep ücretsiz oluyo yani para ödemeden geçiyoruz hep.

halka hizmet budur. zaten bu yollar bizim paramızla yapılıyor. şu anki yapılanlar hortum aracı sadece.

Eğer Aydın otobanı AKP döneminde yapılmış olsaydı halk kullanamayacaktı çünkü akıl almaz pahalı olacaktı ve bayramlarda da bedava olmayacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 24 Eylül 2021; 10:13:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Feribota 80 90 tl vericeğime 150 köprüye verir vakit kazanarım. Feribot 80 tl iken bu fiyat normal.

• Madem bu projeleri devlet cebinden yapmıyor o zaman devletin düşen giderleri için neden vergileri azaltmıyor? Devlet bu işlerden elini çektiyse daha az paraya ihtiyacı vardır. Biz niye aynı vergiyi ödeyelim?

Vergiler yüksek olacak sürekli para verip duracağız ama projeleri böyle yap işlet şeklinde fahiş fiyatlı olacak. Birde kimse geçmese yapan firma parasını devletten alacak. Mantığa bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanhan68

Taksimde ben şimdi lokanta açıcam devlet bana dükkan versin bedava , içine dekor malzeme vs .alıcam bankadan kredi için kefil olsun , bu parayı ödemek için günde 100 müşteri gelmesi lazım gelmeyenlerin parasını bana ödesin zorda kalmim. sonra 20 yıl sonra dükkan onun olsun ben razıyım.

hadi iyi uykular ...

ek : köpriyede karşı değilim garantine karşıyım

----------------------------

2017

5. Geçiş ücretini Başbakan Yıldırım açıklamıştı: 15 Euro + KDV.

Köprü bugün hizmete girmiş olsa, otomobiliyle geçen herkes 64 TL ödeyecek.

2021

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 18 Mart 2022'de hizmete alınması planlanan Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücretinin 15 euro (yaklaşık 150 TL) olacağını duyurdu.

-----------------------

mart 2017 - 64 tl

eylül 2021 - 150 tl

-------------------------------

Uyandırma Servisi @uyanhadi_

Almanya'da 7984 km otoyoldan gidip 15 köprü, 25 tünel geçtiğinizde ödeyeceğiniz toplam ücret: 0 €

--------------------------------

Araç geçiş ücreti: 15 Euro+KDV Araç geçiş garantisi: 45bin adet/gün İşletme süresi: 10yıl 8ay 12gün

Şirketin garantili köprü geliri: 2.844.558.000 €

Köprünün maliyeti: 1.830.212.377 €

kar Fark 1.014.345.623 €

https://twitter.com/yavuzyilmazd/status/1440778239568269313

Vallahi kardeş o kadar karlı o kadar temiz bir iş ki bu, keşke paramız olsa da biz girsek. Aa pardon paran olmasına da gerek yok, devlet bankaları kredi veriyor köprü maliyetini öyle çıkarıyorsun. He bir de devlet bankası olduğu için ödemene bile gerek yok :d

Valla mükemmel bir düzen ya. Köprü güzeldir vatana hizmettir allah razı olsun da bu enkazı biz 20 yıl kaldıramayacağız benden söylemesi.

1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahasıhaberler.com
    Yıldırım Demirören borcunu ödedi mi Ziraat Bankası bir yıl önce yöneltilen soruyu Müşteri sırrı diyerek yanıtlamamış
    https://www.haberler.com/yildirim-demiroren-borcunu-odedi-mi-ziraat-14183597-haberi/

• quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

bir allahın kuluda 15 euro neden 152 tl demiyor.

Şimdi anladınız mı neden :)

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Köprünün giriş ve çıkışındaki ücretli otobanları öpücük karşılığında geçeceksin zaten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • atade28 A kullanıcısına yanıt
    Yoğunluk sadece bayram tatillerinde oluyor. O da toplasan yılın 15 günü eder. Yılın geri kalan 350 günü ne olacak? O günlerde bile toplam araç geçişi 15-20 bin civarında. 45 bin garantinin bile isteye yapan müteahhite para aksın diye verildiğini göremiyor musunuz?

Köprü yapılabilir, anlaşırsın müteahhit ile üstüne karını koyar yapar. 1. Ve 2. Köprü bu yöntem ile yapıldı. Hem devletin kasasından para çıkmayacak deniyor hem de hazineden geçiş garantisi tutmadığı için çuvalla para akıyor müteahhite. Ne anladım bu işten?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evil2302

İktidarın her orantısız vergisinde aktarılan ve bol bol şukela kapmayı temin eden fıkra. Köprü deyince aklıma gelen fıkra. Bana kalırsa, fıkra artık gayet naif kalıyor:

Vezirler huzura çıkmışlar:
    - Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var
    padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
    - Eeee! ne vergisi koyalım?, demiş.
    - Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! padişah, tamam, demiş. aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
    - Tepki var mı?
    - Hiçbir tepki yok!
    - İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! aradan bir süre geçmiş, padişah:
    - Var mı şikayet?
    - Yok! halkının tepkisizliğine kızan padişah, gürlemiş:
    - Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin! aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen padişah, çağırmış vezirlerini,
    -Halkı dinleyelim hele bir, demiş gitmişler köye, padişah sormuş:
    - Var mı şikayet? ses yok. Padişah tekrar :
    -Var mı şikayet ? şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    -Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!
    - Eeee!, demiş padişah bir umutla...
    - Akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, bir adam daha koysanız.

bu hikaye biraz daha farklı aslında 1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum ne? Geçiş ücreti, açılış tarihi ve dahası 

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Yalnız anlamadığım birşey var, Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti 35 dolar+KDV, bu durumda Çanakkaler köprüsü niye bu kadar ucuz oldu, Çanakkale köprüsü daha büyük değil mi? 35 dolar ve 15 euro, bu durumda Osmangazi fiyatı ciddi bir kazık.

Haa tabii ki hepsi kazık yahu, Türkiye Cumhuriyeti'nde euro ve dolar ile köprü üceti mi olur .....(burayı siz doldurun) ? Sonra gel yok faiz lobisi yok doları satın, yakın, hatta sümkürün falan, neyse Akkoyun popülasyonu ciddi anlamda düşmeye başladı, fakat bunlar gidince bu enkaz ne olacak?

Neyse sıkıntı yok, demleyin bir keyif çayı, "YOL YABIDI" diye göğsünüz dik, yavaş yavaş yudumlayın, bu sırada aşağıdaki belgeseli izleyin;

Mustafa SARITAŞyoutube
    Hep penguen belgeseli izleyecek değiliz ya? Buyrun size koyun belgeseli! ;) #AkkoyunBelgeseli #HayvanBelgeseli #Parodi Yayınlarımı beğeniyor ve desteklemek istiyorsanız; https://www.patreon.com/MustafaSaritas Diğer sosyal mecralardan da takip etmek isterseniz; https://www.twitter.com/MMustafaSaritas https://www.instagram.com/mmustafasaritas
    https://www.youtube.com/watch?v=haKF_GD6b90&ab_channel=MustafaSARITA%C5%9E

• Çanakkale harbiden geçilmezmiş

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.