Şimdi Ara

19/04/2021 tarih verilen birisi ne zaman askere gider ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasım sonunda bütün işlemleri tamamladığımda durum belgemde ocak tarihi vardı lakin yetişmediği için(kendi tahminim) şuan 19.04.2021 tarihi yazıyor durum belgemde ve sınıflandırmam yapılmadı. şubeyede ulaşamıyorum şehir dışı olduğu içinde gidemiyorum bu konuda bilgisi olan veya bu durumda olan var mı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pandemi nedeniyle askerlik başvurularının arttığını tahmin ediyorum. ASAL, ihtiyaç kadarını alıp geri kalanı bir sonraki celbe atıyor. Genelde lise ve altı mezunu olanlarda daha çok görülüyor. Size de böyle bir piyango vurmuş, mayıs celbine atmış. Sevimsiz bir durum ama bekleyeceksiniz.

• Lisans mezunuyum ve memurum ne yazık ki olan izin planlamalarımıza oldu :( ona göre planlamıştım bir senenin izni çöp oldu gitti sayılır nisan sonunda gideceğiz herhalde

• Mayıs celbine kalmışın. Mayıs 1. 2. veya 3. grupta gidersin. Kasım ayının kaçında tüm işlemleri bitirdiniz ( tercihler dahil) ?

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Pandemi nedeniyle askerlik başvurularının arttığını tahmin ediyorum. ASAL, ihtiyaç kadarını alıp geri kalanı bir sonraki celbe atıyor. Genelde lise ve altı mezunu olanlarda daha çok görülüyor. Size de böyle bir piyango vurmuş, mayıs celbine atmış. Sevimsiz bir durum ama bekleyeceksiniz.

Aksine askere giden sayısı azaldı virüsten dolayı. Bunu neye dayanarak söyledin.

Konuya gelince ben de anlamadım. Çoğu kişinin celbi Şubat ayinda olscak. Seninki niye böyle oldu

• yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt

İş güç yok, okullar desen aksak ilerliyor. Şöyle bir zamanda askerliği aradan çıkarmak mantıklı diye düşünüyorum. Ayrıca benzer durum Kasım celbinde de olmuştu. Mayısta başvurup Kasım celbine gidenler vardı. Bunlara binaen söylemiştim. Kesin birşey değildi, kendi tahminimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

İş güç yok, okullar desen aksak ilerliyor. Şöyle bir zamanda askerliği aradan çıkarmak mantıklı diye düşünüyorum. Ayrıca benzer durum Kasım celbinde de olmuştu. Mayısta başvurup Kasım celbine gidenler vardı. Bunlara binaen söylemiştim. Kesin birşey değildi, kendi tahminimdi.

Yedek subaylar haricinde herkesin zamanında gittiğini gördüm. Konuyu açan arkadaş yedek subay başvurusu yapmış bence

• quote:

Orijinalden alıntı: yarabusevlm

Yedek subaylar haricinde herkesin zamanında gittiğini gördüm. Konuyu açan arkadaş yedek subay başvurusu yapmış bence

Alıntıları Göster

Yedek subay başvurusu yapsa da çıkmaz ise er olarak yine giderdi, yedek subay başvurusu yaptığınızda eğer o yedek subaylık çıkmazsa sonraki celbe kalma durumunuz olmuyor er oluyorsunuz.

• Hocam var mı bir değişiklik

• adam memurmuş dağılın başka derdi kalmamış ne zaman giderim diyor. ne fark edecek 5 sene sonra gitsen, maaşın takır takır yatıyor

• Ben 2 ay önce yoklamaya başvurdum muayene oldum hala bir tık yok ne zaman neye göre açıklanacak hiç bir bilgide yok bir bilgisi olan varmı ?

• The Originals kullanıcısına yanıt

https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/May%C4%B1s_2021_Siniflandirma_Donemi_Duyurusu.pdf

• AnkAdA A kullanıcısına yanıt

kasımın son haftasında yaptığım için işlemleri öncelikle çalışan arkadaşın dediği gibi şubat celbine yetişmemiş evraklarım, o yüzden mayıs celbine kalmışım demek ki son haftaya bırakmamak lazımmış bu tip işleri bize ders olsun. inşallah bari ilk grupta gider geliriz 18-19 nisan gibi 16 nisanda açıklanacakmış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.