Şimdi Ara

18000 btu samsung klima,gaz akış sesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • özellikle sıcak modda iken bu gaz akış sesini çok duymaya başladım
    hele termostattan çıktığında gazı ilk bastığı sırada acaip bir fışırdama sesi çıkıyor
    bu evime yeni taşındım ve bir gün önce eski evimde olmayan olay bir gün sonra buraya monte edildiğinde olmaya başladı.
    montajı bizim servisdeki çocuklar yaptı,montajda sorun yok,sonrasında kontrol ettik borularda ezilme kırılma vs yok,ısıtma soğutma performansında hiç bir değişiklik yok ama durup dururken bu ses çıktı,bu gün iç üniteyi söktüreceğim çocuklara evapı kontrol ettireceğim ama yinede sizlere bir sorayım dedim
    ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda...

• quote:

Orjinalden alıntı: Ado

özellikle sıcak modda iken bu gaz akış sesini çok duymaya başladım
    hele termostattan çıktığında gazı ilk bastığı sırada acaip bir fışırdama sesi çıkıyor
    bu evime yeni taşındım ve bir gün önce eski evimde olmayan olay bir gün sonra buraya monte edildiğinde olmaya başladı.
    montajı bizim servisdeki çocuklar yaptı,montajda sorun yok,sonrasında kontrol ettik borularda ezilme kırılma vs yok,ısıtma soğutma performansında hiç bir değişiklik yok ama durup dururken bu ses çıktı,bu gün iç üniteyi söktüreceğim çocuklara evapı kontrol ettireceğim ama yinede sizlere bir sorayım dedim
    ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda...

bu gaz akış sesi yaklaşık 15-20 saniye kadar sürüyormu?eğer sürüyorsa mutlaka evap üzerindeki ilk giriş olan bölümde mutlaka ezilme yada kırılma var daha önceki montaj yeriyle şimdiki montaj yönlerine göre baktığınızda ara bağlantı borularının yönleri birbirine zıtmıydı eğer yön farkı olduysa mutlaka borularda bi kırılma sözkonusu evet iç üniteyi kontrol edilmesinde çok fayda var vede sorun büyük bi ihtimalle burada

• eğer tesisatı siz çekmediyseniz boru çapı dar olursa gaz sıkışacağından bu ses duyuluyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aırfel

bu gaz akış sesi yaklaşık 15-20 saniye kadar sürüyormu?eğer sürüyorsa mutlaka evap üzerindeki ilk giriş olan bölümde mutlaka ezilme yada kırılma var daha önceki montaj yeriyle şimdiki montaj yönlerine göre baktığınızda ara bağlantı borularının yönleri birbirine zıtmıydı eğer yön farkı olduysa mutlaka borularda bi kırılma sözkonusu evet iç üniteyi kontrol edilmesinde çok fayda var vede sorun büyük bi ihtimalle burada

evet maalesef tam dediğiniz gibi montaj yönlerinin tersliğinden kaynaklanan bir kırılma olmuş
    tamda evapın olduğu noktadan olmuş
    sağolsun arkadaşlarım değiştirip yeniden taktılar yerine şimdi herşey normal çalışıyor...
    yardım ve fikirleriniz için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.