Şimdi Ara

1800 TL Bütçeyle HTPC Projesi -- SİSTEM KURULDU (resimli) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
10
Favori
11.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ilk sayfada detaylı bilgiler var.

@freedom058
  • Tam yerine düşmüşüz de bu başlıktan haberim yokmuş :) Bende de Silverstone GD-05 + Gigabyte GA-880GM-USB3 (ATI HD4250) + SSD + 6TB usb3 diskli sistem var. Şimdi prof tuner aldım eli kulağında gelmek üzere. Hep dahili ekran kartını kullandım ama harici kartın bana bir artısı olurmu onu soracaktım? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Birde xmbc mi yoksa mpchc + madvr mı daha iyi görüntü veriyor? Gerçi XMBC'nin görselliğine diyecek laf yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Hocam ilk sayfada detaylı bilgiler var.

@freedom058

hocam Aeon Nox hakkında bir rehber hazırlasan herşeyi çözüm de şunu bir türlü çözemedim ya kafayı yiycem artık valla hazırlasan parayla alırım o derece:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Let

Tam yerine düşmüşüz de bu başlıktan haberim yokmuş :) Bende de Silverstone GD-05 + Gigabyte GA-880GM-USB3 (ATI HD4250) + SSD + 6TB usb3 diskli sistem var. Şimdi prof tuner aldım eli kulağında gelmek üzere. Hep dahili ekran kartını kullandım ama harici kartın bana bir artısı olurmu onu soracaktım? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Birde xmbc mi yoksa mpchc + madvr mı daha iyi görüntü veriyor? Gerçi XMBC'nin görselliğine diyecek laf yok :)

Gözümden kaçmış bu mesaj ondan bi cevap vereyim.

Oyun oynama niyetiniz yoksa harici ekran kartına bence gerek yok. Zira dahili olarak kullandığım HD4000 ile açamadığım, teklediğim, atlama olan 1 tek bluray remux, orjinal bluray 2d yada 3d film olmadı.

Xbmc nin dahili media playerı başarısız o sebeple ben harici olarak 2 player tanımladım. 1) Mkv filmler için Media Player Classic. 2) Iso lar için Power Dvd Ultra

XBMC üzerinden tıkladığınızda, tıkladığınız filme göre bu iki programdan biri açılıyor, bunlardan çıkınca yine XBMC ye geri dönüyorsunuz.

• Hocam Kumanda olayında alıcı olarak ne kullanıyorsun pek o kısmı kavrayamadım yada dikkatimden kaçıyor :)

Bende böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum da :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

Hocam Kumanda olayında alıcı olarak ne kullanıyorsun pek o kısmı kavrayamadım yada dikkatimden kaçıyor :)

Bende böyle bir sistem kurmayı düşünüyorum da :)

Yazmıştım aslında. Playstation 3 kumandasını kullanıyorum, Bluetooth ile PC ye program vasıtası ile sorunsuzca bağlanıyor. Tamamen bir klavye mantığıyla çalışıyor her bir tuşuna bir klavye tuşu atıyorsunuz ve bu şekilde kullanıyorsunuz. Kombinasyonlu da yapabiliyorsunuz örneğin atıyorum Bluray Disc teki Top Menu nun kısa yolu klavyede alt + r bunu tanımlıyorsunuz bir tuşa, o tuş top menu oluyor :=)

Yerlerini de ezberledim artık neyin ne olduğunu, sorunsuzca kullanıyorum.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Peki bir sorum daha olacak hocam :) Her hangibi bir avr' cihazın kumandası ile bunu yapabilirmiyiz

veya kasa olarak şunu alıcam uğraşmayıp

http://www.hepsiburada.com/liste/silverstone-lascala-lc16b-m-usb-30-atx-anakart-destekli-kumandali-htpc-kasa-sst-lc16b-m/productDetails.aspx?productId=bd304099&categoryId=1013

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

Peki bir sorum daha olacak hocam :) Her hangibi bir avr' cihazın kumandası ile bunu yapabilirmiyiz

veya kasa olarak şunu alıcam uğraşmayıp

http://www.hepsiburada.com/liste/silverstone-lascala-lc16b-m-usb-30-atx-anakart-destekli-kumandali-htpc-kasa-sst-lc16b-m/productDetails.aspx?productId=bd304099&categoryId=1013

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

AVR cihazının kumandası bluetooth ile bağlantı kuruyorsa evet yaparsınız. Normal kumandalarla olmaz dediğim yöntem.

Anladım hocam teşekkür ederim

bide bu kasa iş görürmü :)

BT klavye veya kumanda alsam halledilecek olay yani emin olmak istiyorum kusura bakmayın ... tek seferde hepsini sipariş edip işi bitirmeyi hedeflediğimden :)
  • Dostum iş görür mü dediğiniz kasa fiyatına sistem topluyor insanlar

Silverstone HTPC kasa konusundaki tartışmasız en iyi marka.

@JrMaster

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 8 Ekim 2014; 18:25:39 >
  • JrMaster kullanıcısına yanıt
    https://flirc.tv/product/flirc/

Linkteki USB kızılötesi alıcıya her türlü kumandayı tanıtıp kullanabiliyorsunuz. Bir süredir ben de bu cihazı alıp Onkyo AVR'nin kumandası ile kullanmayı düşünüyordum fakat henüz sipariş etmedim.

Bu arada silverstone lascala güzel kasa ama gereksiz pahalı. Onun yerine silverstone gd05 kasa ve yanına bu kızıl ötesi alıcı ile çok daha ucuza çözebilirsiniz. Yada 40$'a imon marka LCD ekranlı kumandalar var, onlara bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim :)

Kasa olayına gelirsek derli toplu olsun uğraşmıyım diye o kasayı düşündüm sadece :)

kızıl ötesi iyiymiş gerçekten, daha önce baktım ama bulamamıştım böyle bişi istediğim gibi ... siz deneyip haber edermisiniz ?
  • JrMaster kullanıcısına yanıt
    Aslında ben de sizi kobay olarak kullanmayı düşünmüştüm

Geçen ay durumlar biraz sıkışıktı o yüzden almamıştım. Şimdi de htpc'ye bir haltlar oldu. Eğer çok ciddi bir masraf çıkmazsa sipariş edebilirim. Alırsam mutlaka haber veririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Aslında ben de sizi kobay olarak kullanmayı düşünmüştüm

Geçen ay durumlar biraz sıkışıktı o yüzden almamıştım. Şimdi de htpc'ye bir haltlar oldu. Eğer çok ciddi bir masraf çıkmazsa sipariş edebilirim. Alırsam mutlaka haber veririm.

Kısmet değilmiş :D sizden cevap bekliyor olurum ^^
  • quote:

Genel olarak aklıma gelen birkaç şeyi ilave etmem gerekirse Firebal'dan almış olduğum CPU soğutucu gerçekten çok iyi ve çok kaliteli. Bu tip kasalar için tasarlandığından sorunsuzca hiçbir yere değmeden montaj yapılıyor, stok fanların gürültüsü hiçbir şekilde bu fanda yok. Son derece sessiz ancak bu boyuttaki bir cpu soğutucuyu takmanın bedeli de Pci Ex slotundan vazgeçmek oluyor. Maalesef bu soğutucuyla harici bir ekran kartı kullanmak mümkün değil. Şimdilik dahili gpu ile idare edeceğimden sorun yok. Kasanın güç kaynağı oldukça sessiz çalışıyor, kasanın önündeki Power Led hoş duruyor ama gerçekten güçlü bir ışık veriyor, bi deneyeyim, göz alırsa kapatacağım.

HTPC yi sadece film için düşünenler bu kısmı pas geçebilir. Anakart her ne kadar Z77 chipset olsada overclock kabiliyetleri sınırlı, sadece ram voltajıyla oynamanıza olanak sağlıyor. Diğer ITX boardlara göre gelişmiş bir o.c menüsü olsada normala göre yetersiz. Cpu vcore u arttıramadığınız için stok voltaj ile çıkabileceğiniz maksimum değerlere bakmak gerekiyor, artık benim şansıma mıdır nedir almış olduğum işlemci sorunsuzca @4.3 ghz a overclock oldu stok voltajla. Yurtdışı forumlarda 4.4 e o.c edenlerde var, maksimum 4.2 ye çıkanlarda, 4.0 da çakılanlarda. 4.3 benim için gayet yeterli bir değer. İşlemci sıcaklıkları 4 çekirdek içinde 38-40 derece seviyelerinde İzmir in cehennem sıcağına göre oldukça iyi değerler. Tam yükte 55 dereceye çıktı, daha detaylı stress testleri yapacağım.

İşletim sistemini Windows 7 64 bit olarak tercih ettim ve daha yeni kurdum, yavaştan standart programları kurup sonra media player kısmına geçeceğim. PS3 için almış olduğum Bluray Uzaktan kumandayıda bu sistemle dahili bluetooth u sayesinde kullanacağım. Bu işi yapması gerçekten uğraştırıyor ama olay oturunca benim diyen media player ı tokat manyağı yapacak.

Şimdilik son durumu bu şekilde..

Hayırlı uğurlu olsun... Sistem güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setra19 -- 9 Ekim 2014; 23:08:31 >

• Daha önce planladığım upgrade i biraz konsept değiştirerek tamamladım. Önceki HTPC yerine media player deneyip tam olarak istediğimi bulamadığım için HTPC yi geri topladım. Mevcut haliyle 4K uyumlu ve daha ileriye dönük bir cihaz oldu. Koltuk altına alınıp, taşınabilecek boyutuna rağmen içinde 18tb kapasite olmasıda ayrı bir keyif.

Media Player Classic ve Madvr ayarlarını bitirdim, Ps3 bd kumandasıda hazır. Şu anda da Xbmc vs. herşeyi baştan yapıyorum, bilgiler tazeyken sorusu olan biri olursa cevaplamaya çalışırım.

İşlemci: Intel Core i5 3570K -- > Intel Core i3 6100
    Hdd: Seagate Barracuda 2tb 7200rpm Sata 3 -- > 2 adet Seagate 3.5" 8tb Internal + 1 adet Seagate 2tb 2.5" Internal
    Ssd: Memoright 240gb Ssd Sata3 -- > Transcend 128 Gb M.2 Ssd
    Anakart: Gigabyte GA-Z77N Wifi Mini ITX -- > Asus H170I Plus Wifi Mini ITX
    Kasa Silverstone Sugo SG05BB -- > Aynı kasayla devam.
    Cpu Fan: Scythe "SHURIKEN Rev.B İşlemci Fanı -- > Noctua NH-L9x65 Low Profile Fan
    Ekran kartı: Intel Onboard -- > Gigabyte Gtx 960 Mini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 11 Ocak 2016; 13:40:24 >

Madrv de croma hangi ayarda siniz ustat

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Madrv de croma hangi ayarda siniz ustat

Jinc - 3 taps (anti-ringing filter) seçtiğimi hatırlıyorum.
  • quote:

Daha önce planladığım upgrade i biraz konsept değiştirerek tamamladım. Önceki HTPC yerine media player deneyip tam olarak istediğimi bulamadığım için HTPC yi geri topladım. Mevcut haliyle 4K uyumlu ve daha ileriye dönük bir cihaz oldu. Koltuk altına alınıp, taşınabilecek boyutuna rağmen içinde 18tb kapasite olmasıda ayrı bir keyif.

Media Player Classic ve Madvr ayarlarını bitirdim, Ps3 bd kumandasıda hazır. Şu anda da Xbmc vs. herşeyi baştan yapıyorum, bilgiler tazeyken sorusu olan biri olursa cevaplamaya çalışırım.

İşlemci: Intel Core i5 3570K -- > Intel Core i3 6100
    Hdd: Seagate Barracuda 2tb 7200rpm Sata 3 -- > 2 adet Seagate 3.5" 8tb Internal + 1 adet Seagate 2tb 2.5" Internal
    Ssd: Memoright 240gb Ssd Sata3 -- > Transcend 128 Gb M.2 Ssd
    Anakart: Gigabyte GA-Z77N Wifi Mini ITX -- > Asus H170I Plus Wifi Mini ITX
    Kasa Silverstone Sugo SG05BB -- > Aynı kasayla devam.
    Cpu Fan: Scythe "SHURIKEN Rev.B İşlemci Fanı -- > Noctua NH-L9x65 Low Profile Fan
    Ekran kartı: Intel Onboard -- > Gigabyte Gtx 960 Mini

Bilgiler için teşekkürler. HTPC için tavsiyeye ihtiyacım var.

Media player şeklinde kullanılacak çok özellikli olmayan uygun fiyatıyla bir sistem tavsiye edermisin, asus anakart, yer kaplamayan kasa dışında ne bilgim ne de öngörüm var. Varsa tavsiyelerini beklerim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.