Şimdi Ara

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
21
Favori
38.739
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Peaky

Dostlar ben bunu takamadim ya. T4 modelini aldım. Bir tarafı sokuyorum diğer tarafı ne yaptıysam sokamadim. Yazısız taraf egzoz fan oluyor değil mi? Büyük olan toka kasanın üstteki dar tarafına gelecek şekilde yerleştiriyorum. Anakarti çıkarıp deneyeyim dedim, baskı nedeniyle anakart zarar görebilir diye tekrar kasaya montajladim. Anakart kasada iken bu mereti kolayca takmanın yolu yok mu?
    boşta denerseniz zaten sabitleme kollarının çok sert olduğunu farkedersiniz hocam biraz gözü karartıp sertçe bastırıp önce bir tarafı sonra diğerini takmak gerekiyor

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

• T6 ultra geldi mini itx kasaya montajını yaptım.

167 TL(kargo dahil) Snowman m-X6 AM4(Ryzen)/LGA115X/LGA1366 RGB 6 Heat Pipes/3x90mm Fan/Dual Tower

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Stock soğutucu (3.8 OC)
    Ramtech X4 (3.8 OC)

10 derece kadar oynadı. Stok soğutucuyu kendi macunu ile kullanıyordum buna Arctic MX-4 sürdüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 18 Haziran 2020; 10:6:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: daredevil60

Aras kargo 3 gündür Şişli'den Ümraniye'ye kargoyu getiremedi en son gidip kendim almak zorunda kaldım. Anakartı sökmeden montaj cidden zor geldi, eller büyük olunca ince yerlere girmiyor. Bir fan yüksek devirde diğeri ise duruma bağlı hızını kendi ayarlıyor. Stres testlerini koyuyorum, ikiside stres testte ses olarak rahatsız etmedi beni. Memnun kaldım genel olarak, teşekkürler haber veren arkadaşa ve öneride bulunan kişilere.

Stok Intel fanı (i5 8400)

Snowman T6 (i5 8400)

Kasa içi görüntü
    Arkadaşın Ryzen 5 3600 'ü içinde taktık soğutucuyu sonuçlar bu şekilde;

Stok AMD fanı (Ryzen 5 3600)

Snowman T6 (Ryzen 5 3600)

%100 yükte bile ses sıkıntısı yaşamadık.

• 1600 af icin snowman x4 modelini aldım çok iyi sonuç verdi.

• daredevil60 kullanıcısına yanıt
    Ryzende bir sıkıntı var gibi aşırı yüksek değerler her iki soğutucuyla da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byshakram B kullanıcısına yanıt
    Kasa biraz kuytu köşe bir yerde belki onun etkisi olabilir hocam, farklı bir sıkıntı varsa bilemiyorum.
  • daredevil60 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yine iyiymiş bugün sistemi topladım, ryzen 5 3600 snowman t6 ile 89 derecedeyim. Düşüremedim hiçbir türlü

• b450m s2h - 1600af
    için ne önerirsiniz.
    ram slotlarına çarpmayacak
  • HardMuz kullanıcısına yanıt
    Aynı anakart ve işlemci için Snowman m-T6 aldım sıkıntı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byshakram

Hocam sizin yine iyiymiş bugün sistemi topladım, ryzen 5 3600 snowman t6 ile 89 derecedeyim. Düşüremedim hiçbir türlü
    her şeyiniz stok ise cpu voltajına bir bakın derim 1.35lerde sağlıklı çalışıyor sanırım 3600. benim 1600x 1.45v da çalışmaktaydı 1.35 de çalışıyor ısıyı çok etkiliyor
  • hyper 212 evo var 5 yıldır kullanıyorum değiştirmeye değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Stock soğutucu (3.8 OC)

Ramtech X4 (3.8 OC)

10 derece kadar oynadı. Stok soğutucuyu kendi macunu ile kullanıyordum buna Arctic MX-4 sürdüm.
    Kasanın arkasında yer alan egzoz fanının yönü yanlış yöne bakıyormuş ve ben bunu 2 sene sonra fark ettim :( Şimdi yönünü değiştirip tekrar test yaptım 65 dereceyi geçmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

her şeyiniz stok ise cpu voltajına bir bakın derim 1.35lerde sağlıklı çalışıyor sanırım 3600. benim 1600x 1.45v da çalışmaktaydı 1.35 de çalışıyor ısıyı çok etkiliyor

Alıntıları Göster
    Evet hocam 4.3 ghz 1.2V ayarladım maksimum 79 derece şuanda. Belki biraz daha ince ayar yapıp 75lere falan çekebilirim.

• Soğutucular ile hala değerleri yüksek olan arkadaşlar için tavsiyelerim

- Kasa hava akışının doğru yönde olduğundan emin olun
    çoğu kasada hava akışı önden arkaya ve alttan üste doğru olduğu zaman maksimum performans alınabilir.
    kasa içerisindeki işlemci soğutucularıda dahil olmak üzere tüm fanlar bu kurala uyarsa kasanız çok rahat nefes alıp verebilir.
    İşlemci soğutucu fanlarınında önden gelen soğuk havayı alıp egzoz fana ısınmış havayı vermesi gerekiyor.

- kasanızın hava aldığından emin olun.
    Özellikle temperli cam kasalarda öndeki fanlar tamamen görsel amaçlı kullanılıyor. Fanların hava almasını sağlayın.
    Kasalarda önde bulunan fanlar için genelde 1-2 cm hava boşluğu bırakılıyor fakat kullanılan fanların statik basıncı
    yüksek olmadığı için bu aralık yetersiz geliyor. Eliniz ile fanın hava aldığı tarafa engel koyarsanız hava çıkışının
    azaldığını deneyimleyebilirsiniz.

- Genellikle ryzen işlemciler (özellikle xli modeller) stok olarak çalıştırdığınız zaman gereğinden fazla voltaj ile beslenmekte.
    voltaj düşürerek büyük bir ısı kazancı elde edersiniz.

- varsa fan filtreleride düzenli aralıklarda temizlenmeli.

- küçük bir etmen ama kasa kablolamasını da olabildiğince kasanın arkasında olacak şekilde yaparsanız hava akışına olumlu etkisi olacaktır.

• ben de bu ürünü aldım. işlemci 4460

stok soğutucuyla değerler: boşta > 36-37 yükte > 60-61
    bu soğutucuyla : boşta > 29-30 yükte > 51-52

işini iyi yapıyor, başarılı. tek fan tam yük çalışıyor fakat gayet sessiz. ilk montajda biraz kartı esnetti, taktıktan sonra işlemci tarafındaki ram slotu çalışmadı, slot pert oldu sandım . sonra tekrar çıkarıp slot etrafını vs temizledim, soğutucunun karta tutunmasını sağlayan bir aparatı var onu çıkarıp biraz esnettim fazla baskı yapmasın diye, tekrar taktıktan sonra şu an sorunsuz kullanıyorum. konu sahibi arkadaşa teşekkürler.
  • Peaky kullanıcısına yanıt
    X4 için ses durumu nasıl rahatsız ediyor mu ?
  • themaniak kullanıcısına yanıt
    Gayet sessiz çalışıyor, Ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kolpaçino Özgür

hyper 212 evo var 5 yıldır kullanıyorum değiştirmeye değer mi?
    AM4 platformuna geçecekseniz değiştirebilirsiniz onun haricinde geçmeye değmez 212 evo hala F/P olarak çok iyi konumda.
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    i7 8700 kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.