Şimdi Ara

18 Yaş ve Genel Sağlık Sigortası İle İlgili Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forum, ben 11 Mart 2014 tarihinde 18 yaşıma girdim daha sonra okuduğum liseden öğrenci belgesi aldım ama sonra yazılılar, sınavlar, üniversite sınavları falan derken biraz da benim üşengeçliğimden hep erteledim. Liseden aldığım öğrenci belgem hala duruyor. Ne yapmam lazım onu mu götürmem lazım kabul ederler mi yoksa üniversiteye başlayınca oradan öğrenci belgesi alıp mı yapmam lazım ama o zamana kadar da belki hastaneye falan gitmem gerekir. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Sana borç çıkaracaklardır muhtemelen.Eğer belgeyi götürmezsen muayene olamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen evet ama öğrenci belgesi götürdüğünde silinebiliyormuş sanırım. Liseden aldığım öğrenci belgemi götürsem olur mu?
  • Liseden aldığın işe yarar mı bilmiyorum da eğer bir sıkıntın yoksa ki ani bir rahatsızlık da başına gelmezse(bilemeyiz) üni. belgesi ile yaptırman daha mantıklı geliyor bana. 1 ay var yok zaten kayıtlara, kayıt esnasında veriyorlar. Ama her ihtimale karşı lise belgesiyle de deneyebilirsin.
  • 18 yaşına girdiğinden okul bitene kadar olan kısımın borcu silinebilir sanırım.Sistem o kadar saçma ki bende çözemedim Sgk'daki adamla da tartıştık az kalsın dövecektim iyi ki annemle gitmiştim o uzaklaştırdı.Memleketin hiçbir kurumunda adam gibi bilgili bir personel yok.350 Tl borcum var benimde ama ödemeyeceğim muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sdmcaa kullanıcısına yanıt
    https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

buradan diğer ödemeler->gss prim seçerek sorgulama yapabilirsin
  • Bilgim yok ama kendi yapacağımı söylüyorum.
    Üniversite belgeni götürürsün. Sonuçta yazın kimse öğrenci değil. Bu arada da üniversite öğrencisi sayılırız. Gittiğimizde borç varsa da silinir.
    Diye düşünüyorum.
  • Şu an için borç gözükmüyor. O zaman ben lise öğrenci belgesiyle deneyeyim olmazsa dediğiniz gibi üniversite kayıtlarına çok yok 1 ay var. Oradan alıp yaparım. Teşekkür ederim yardımlar için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.