Şimdi Ara

17 Jant Yaz lastiği tavsiyesi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
6.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ben de sizin durumunuzdayım. jantlar 17 olunca seçenek çok azalıyor ve fiyatlar artıyor malesef.

baya araştırma yaptım. falken ziex ze914ec f/p olarak 1.sırada duruyor benim için şu an. yorumlar çok iyi. sadece ömrünün 30 000 km civarında olduğu söylenmiş. çabuk aşınan bir lastik ama fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor. 17 inçler 200-220 tl arasında falkenlerde.

4 adette 1500 tl'ye kadar çıkabiliyorsanız, size önerim nokian xl line ya da conti premium contact 5 olur. ben de bu sene ya da seneye maddi durumuma göre bu yazdığım 3 modelden birini tercih edeceğim.
  • Continental eco contact 5 kullanıyorum memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasa_ -- 1 Mart 2016; 2:34:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dunlop Spfm800 var sizin için araştırırken gördüm. Kullanmadım. Bundan bahsedilmediğinden alternatif olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conti alt markası Semperit (tanesi 170tl civarı) ve Hankook önerebilirim.

İkisinin de güzel test değerleri var ve fiyat olarak gayey uygun.

• Ben de Astra J için yazlık lastik arayışındayım. 215/50/17 orjinal ebatlara göre aşırı pahalı gözüküyor lastikler. 225/45/17 G&Y Eagle F1 Asymmetric düşünüyorum ama ebat değişimi sıkıntı olur mu 45 yanak ile araba çok sertleşir mi emin olamıyorum

• Kışlıklarda starmaxx kullanıyoruz. 205 50 r17

Yazlık da turanza. Ama iki yaz sonra kesin değişim gerekir bu gidişle.

Hankook kullandık 205 55 r16. Çok yumuşak ve konforlu lastikti. Hankook yumuşak hamurlu tavsiye ederim.

• Astra için Conti Pre Cont. 5 yada Goodyear Efficient Grip Perf. gayet yeterli olacaktır, zaten bu iki lastik son yıllarda ağırlıklı olarak gündemde duran lastikler ve testlerde oldukça başarılı,
  • Aracımda da kullandığım Goodyear F1 Assymetric 2 225x45xR17 ebatinda sert süspansiyona sahip bir araç sahibi olsam bile lastiklerden araç yumuşadı. Yol tutuş fren performansı olarak gayet güzel lastikler. Tavsiye edebilirim.

• Goodyear F1 Asymmetric 2'nin yerine üretilmeye başlanan Goodyear F1 Assymetric 3 yol tutuş, sessizlik ve konfor açısından 2'den daha çok şey vaat ediyor. Abi bunun bir maliyeti var o da yuvarlanma direncinin bir seviye daha yüksek olması. 2'de bu değer C iken 225/45/17 ebatı 3'te E oluyor. Bu arada yakıt tasarrufunda D sınıfı yok o yüzden arada iki değil yalnız 1 seviye fark var.

• Yerli'ye destek derseniz Petlas. (Lassa çakma yerli)

Fiyat - performans olarak Good Year EGP yi çok beğeniyorum.

Falken in filan PEtlas'tan çok farkı olduğunu sanmıyorum. BEnim mantığım param yoksa yerliye destek PEtlas, para sorunu yoksa Mişlel, ikisinin arası bir durum varsa zorlayıp Good Year almak.
  • humerus06 kullanıcısına yanıt
    hocam acaba hankook mu ? kumho ku39 mu ? yoksa ucuz olan falken mı?

michelin bayisiyle görüştüm. hankook mu? kumho ku39 mu diye. adamlar ku39 modelini tavsiye ederiz dediler. fiyat 235 civarı. ve ıslak zemin performansı süper. ses hankook a göre fazla gözüküyor ama . karar veremedim.
  • fiyat performans ve kalite avantajıyla pırellı p7 ama az daha ekleyerek f1 asy2-3 alabilirsin.
  • screamtoronto kullanıcısına yanıt
    Hocam dedikleriniz iyi fakat acaba uzun dönemde nasıl ne duruma gelecekler bu da önemli tanıdığım bir rot-balans ustası Conti SC6 önerdi ısrarla bana da

• quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

Hocam dedikleriniz iyi fakat acaba uzun dönemde nasıl ne duruma gelecekler bu da önemli tanıdığım bir rot-balans ustası Conti SC6 önerdi ısrarla bana da

Yukarıda gördüm mesajınızı, siz 17 inch lastik bakıyorsunuz yanılmıyorsam. Continental Sport Contact 6 ise 19 inch'ten başlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

Arkadaslar cok iyi yorumlarda bulunmussunuz tesekkurler.

Butcem adet en fazla 300 falan veririm. Aracim sport 140bg turbo ama cok agresif kullanmam. Benim için lastik sesi ve dayaniklilik onemli. Tavsiye de bulunan arkadaslar aldiklari siteleri paylasabilir mi?

Good Year Eagle F1 Asymetric 3 sizin beklentinizi karşılayacak iyi lastiklerden biridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

MErhaba arkadaşlar 2013 astra j sedan aracım var. Yaz lastiği alacağım. Önerileriniz neler?

fiyat önemli. Michelin çok pahalı. Hankook ? Falken? Nokian?

Neden lastikleri değiştirme ihtiyacı duyuyorrsun.
    Kaç KM' yaptın mevcut lastiklerle.
  • enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    Doğrudur Hocam dediğim gibi Cumartesi rot/balans için gittiğimde orda çalışan bir ahbap şiddetle önerdi ama ben henüz araştırmamıştım, sağolun O halde uygun ebat varsa G&Y Eagle F1 Asym.3 yoksa Asym.2 düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi humerus06 -- 9 Mart 2016; 18:05:17 >
  • Hocam araci 49000de aldim. Kendi
    Lastikleri vardi uzerinde. Fabrika cikis hankook. Cok kotu durumdalar. Zaten aldim araci kis lastiklerini taktim. Simdi de yaz lazim.

• enoktakenokta kullanıcısına yanıt
    Hocam valla oncelik guvenlik sonra ses yani konfor. Ardindan fiyat. Goodyear fiyat nasil ?

• Son yapılan yazlık lastik testinde Continental Sport Contact 5'ten sonra en iyi sonucu elde etti. Normalde Continental derdim ancak siz dayanim ve konforu da on plana aldığınız için Good Year sizin için daha iyi olur. Yakin zamanda sebati06 arkadaşımız almıştı 225/45/17 ebatta, fiyat konusunda en doğru bilgiyi o verir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.