Şimdi Ara

1600x ve MSI x370 overclock değerlerini yorumlar mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1600x işlemci ve Msı x370 gaming pro carbon anakart mevcut.OC denemesi yaptım şu an için uyguladığım ayarlar ve sonuçlar şu şekilde.Bu değerler ışığında hızı artırma veya voltaj düşürme tavsiyeniz olur mu yoksa bu şekilde mi kullanayım?

cool and quiet kapalı
    swm kapalı
    3,9 ghz - 1.328 V
    stres testi maksimum sıcaklık 56 boşta 42 45

birde yükte cpu fan 1250 rpm boşta 800 rpm de dönmekte.Bu dönüş hızları normal mi artırma veya düşürmeme gerek var mı?

• Cpu nb voltajıda manuela alıp düşürebilirsin autoda fazla voltaj veriyor anakart sıcaklık düşüşü olarak yansır sana fan devirleri düşük geldi stok soğutucu mu var eğer stok soğutucuysa fazla zorlama işlemci hızı ile birlikte nb ve ht hızlarına müdahele edersen daaha verim alırsın özellikle oyunlarda bellek okuma hızı arttıkça fps düşüşü azalır droplar en aza iner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bblokee -- 25 Şubat 2019; 15:52:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bblokee B kullanıcısına yanıt
    Cooler master masterliquid 240 sıvı soğutma ver yukarda verdiğim değerlerle dün herhangi bir sorun yaşamamıştım ancak bugun 2 kez bilgisayar kitlendi.3.9 ghz için manuel olarak 1.3250 verdim galiba olmadı.
  • Voltaj az geliyordur prime95 güncel sürümle test edin minimum 1 saat hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.