Şimdi Ara

1600 MOTORLU ALABILECEGIM EN IYI ARABA HANGISI? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
68
Cevap
0
Favori
53.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin ailenizle.

Bekleyecek vaktiniz olsa makyajlı Grand Scenic 1.6 dizel 130hp'yi beklemenizi önerecektim ama yine çok güzel bir araçta karar kılmışsınız. Tek sıkıntınız ilerleyen zamanlarda şehiriçinde çok yol yaparsanız benzin tüketimi olacaktır. Ecoboost'un otoyolda ve şehirdışında çok yakacağını sanmıyorum ama dur kalklarda ortalama biraz yükselecektir normal olarak. Güle güle kullanın.
  • bu s-max tavsiye eden arkadaşlar araba alacak olsa kesinlikle s-max almazlar. s-max ülkemizde tutulmayan bir araç. sahibindende bile 30 - 40 tane anca ilan vardır. Bu araca bu kadar para verilmez. 160 hp, 1600kg ve benzinli bir araç almak bu ülkede mantıklı değil. Yol yakınken kaporanızı geri alın, zarardan dönün derim. C-max dizel alın, scenic dizel alın, olmadı tüp taktırabileceğiniz ve daha az yakıt tüketecek verso falan alın. Hem fiyat olarak hem de yakıt olarak s-max den daha uygunlar.

50bin km de s max ile ortalama 11 litre benzin yaksanız: 4.4tl * 11 * 50.000 = 24.200 tl.
    50 bin km de dizel sceniz ile 8 litre yaksanız 3.8tl * 8 * 50.000 = 15.200 tl.

S-max ile hem daha fazla değer kaybı yaşayacaksınız hem de yakıta fazladan para ödeyeceksiniz.
  • Volvo V60 1.6 180 hp Powershift.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAKSEVER

Cümleten selam, satmış olduğum Fiat Linea 1.6 multijeti performans açısından aratmayacağını düşünerek ve daha geniş bagaj alanına ve yaşam alanına sahip Ford S-Max aracı tercih ettim. Hanım kullanışlılığı açısından en çok Ford S-Maxı beğendi. Kaporasını yatırdık. Allah izin verirse en az 15 yıl sorunsuzca binmek amacıyla aldık. Sonuçta sokağa bırakacağımız için Volvo S80i almaktan vazgeçtik. Özellikle yokuş çıkarken ve kırmızı ışıkta kalkarken performansı da hayal kırıklığı yaratır ve a sınıfı, b sınıfı araçlar vızır vızır bizi sollayınca hoş olmaz diye lüks ve heybetli Volvo S80den gönlümüz onda kalarak vazgeçtik. Öneride bulunan ve düşüncelerini paylaşan hepinize teşekkür ederim. Allah hepimizin gönlümüze göre versin...

hayırlı olsun, güzel seçim...
  • Allah hayırlı uğurlu etsin. Burada FORD S MAX hakkında bilmeden yazan arkadaşlar içinde aksesuar neler var ? Hiç bilmeden yazıyorlar..Birde yakıt tüketimi hakkında tamamen sallama bilgi ile yazıyorlar..Çok yakında bir tane alıyoruz inş...Burada haberini yazarım...Şimdilik gizli..S max yerine ..O tavsiye ettiğiniz arabalarda koltuk ısıtma, ön cam rezistansı, çok ayrıntılı bilgi veren yol bilgisayarı, açılır kapanır , ısıtıclı ayna ,ABS, ASR v.s. v.s. elektronik çekiş sistemleri , denge kontrol sistemi, Çelik jantlar, ön ve arka koltuklarda ayrı üfleyen dijital kılima, hız sabitleyici, cam tavan,Yokuşta geri kaymayı önleyen HİLL HOLDER sistemi, sun roof, lastik basınç arıza göstergesi ve dizelde 140 Hp benzinde 160 Hp motor varmı ?.İistediğiniz zaman bütün arka koltuklar yere yapışıp tabanı düz tepsi gibi oluyormu ? Dahası 735 Kg yük taşıyormu ?.. O araçlar ABD ve Avrupa nın üst kesim geliri yüksek kalabalık seyahati seven aileleri i için üretiliyor...Çok ayrıntılı araştırıyoruz....NEDEN ÇOK SATILMIYOR ? Dizel motor 2000cc ve 140 beygir ve araba çok donanımlı lüks diye bandrol vergisi yüksek. .Maddi gücü olanlar jip alır gibi alıp kullanıyor...Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Ocak 2012; 20:16:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Yukarıda bir resim gördüm.FORD S MAX. TİTANYUM...78.000 Lira..O arabanın dizel 140 Beygir olanları 109.000 Lira ve 7 koltuklu bir aile arabası.İçinde aksesuar olarak yok tok.Cam tavan, sun roof,.lastik basınç göstergesi, hill holder, ısıtmalı ön koltuklar, ön cam rezistansı, Hız sabitleme ,daha bir çok bilmediğimiz özellikleri var...Yük taşıma kapasitesi 735 Kg..Motoru 2000 CC olduğu için BANDROLÜ YILLIK 1650 Lira..İnsanlar yüksek vergi nedeniyle uzak duruyorlar..Sizin için uygun olduğunu düşünüyorum..Tek kusuru Büyük motor, yüksek vergi..Karar sizin...Para sizin..DİZEL 1600 CC GELECEKMİ ? Bilmiyorum..

yıllık mtv 1650 lira değil 2129 lira. bu para S max için verilmez diye düşünüyorum.
  • iste yapmayin bunu arkadasim s80 gibi prestij sahibi bir araci ele düsmüs insignia ile kiyaslamayin yani..
  • Insignia 2.0 cdti de mi düşünmezsiniz? 2.0 ama hakkını verir.Arabaya bu kadar para vereceksiniz gaza basınca gitmeyecek 1.6 alırsanız.1.6 tdi passat kullandım hiç zevk vermedi fiyatını sordum 74.000 dedi ben de yuh dedim içimden 1.6 arabaya o para.Ama bu durumu kabüllenirseniz volvo da passat da oldukça iyi tercih olur.
    edit:HAYIRLI OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan12312 -- 22 Ocak 2012; 21:56:28 >
  • http://www.arabam.com/Test/Volvo-S60-16-Drive/Detay-294418
    dahasını düşünmene gerek yok. dizel 1.6 yeterince güçlü. karizmatik şık sağlam kaliteli.verdiğin parayı hakedebilecek bir otomobil.
  • Hocam 3 tane çocukla sedan araba çok da rahat olmaz.

İmkanınız varken iyi kullanın derim.

Ben olsam tercihimi Passat Variant ya da Süperb Combi'den yana kullanırdım.

80 bin civarı bir bütçe ile 1.6 dizel, rahat, geniş, kaliteli, donanımlı bir araç sahibi olabilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • 3. Opelime biniyorum ama sorunuzu okuyunca ve Volvo'yu görünce Volvo tabii ki demeden konuyu geçmek istemedim.

Arkadaşlar alternatif önermişler ama gönlünüzden Volvo geçiyorsa, Insignia'nın caydıracak bir araba olduğuna inanmıyorum. Hatta Passat Insignia'ya göre daha iyi bir alternatif.

Ama işin içinde Volvo varsa elbet Volvo'ya binmek ister herkes.
  • ben s-max onerecektim arkadas s-max aliyor sanırım
    3 cocuk varsa sedanlar sw ler bir yere kadar
    bence 7 kisilik araclar daha mantıklı (3.sira kullanilmasa da ek bagaj sagliyor)
    evet 2.eli yi olmayabilir ama zaten uzun yıllar binmek icin aliniyor
    donanim ve performans ust duzey
    tipi de bence iyi

seat alhambra da yeni geldi DSG secenegi ile bir alternatif
    yeni opel zafira da geliyor sanırım
    qashqai +2 de bir secenek olabilir
  • hayırlı olsun.. güzel bi seçim yapmışınız
  • hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmek nasip etsin nasıl arabadan memnunmusunuz ?
  • süperb de olabilir yayla gibi
  • volvonu sedan modeline oldum olası hastayım
  • ee hayırlısı olsun o zaman
  • Madem 125000 paran var ya S60 1.6 ecoboost al ya da bekle 2012 sonuna dogru f30 al; 3.18 1.6 170hp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

Madem 125000 paran var ya S60 1.6 ecoboost al ya da bekle 2012 sonuna dogru f30 al; 3.18 1.6 170hp

Adam Almış arabayı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.