Şimdi Ara

16 Yıl okul çok fazla değil mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4 yıl lise
    4 yıl lisans eğitimi bu kadar okuduktan sonra da 2.000-2.500 TL maaş teklif etmeleri de çok garip değil mi? Bu kadar okumasan da o maaşı alacak bir iş yapabilirsin. Mesela İnşaat Mühendisi oluyorsun inşaattaki işçi senden daha fazla maaş alıyor

• İnsan yetiştirmek kolay değilki maaş bakımından düşünme 10-15 sene okuyupta hala ideoloji,futbol....... için adam kesicek insan dolu etrafımız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okulda kimsenin okuduğu yok ki. derslerin yarısı mıymıyla zıyzıyla geçiyor. öğretmenler de tembel öğrenciler de. ben okulu bırakıp açık öğretime geçtim anladım ne kadar zaman kaybedildiğini ıvırlarla zıvırlarla. yoklaması var, rehberlik dersi var, dersin bölünmesi var duyurlar da var var da var. o kadar zaman birike birike belkil de 16 yıllık eğitim hayatının 8 yıllığı angaryaya gidiyordur o kadar birikiyor yani.

ben açık öğretime geçtim geçeli 1 dönemlik ders hazırlanmam 1 ayımı alıyor. günde 3 saat bazen 4 saat aralıksız ders çalışıyorum bu kadar. okullarda ise 8 saat okulda olman gerekiyor(üni hariç tabii ki) ve benim o 4 saatte öğrendiklerimin 5'te birini anca öğreniyorlardır. ben 2 günde 1 dersin 1 dönemlik dersini bitiriyorum. okuldaysa aynı şeyi 1 haftada öğretiyorlar.

okulun güzel tarafı yaşıtlarınla birlikte olman vs. yoksa ne öğretilen şey değerli ne de başka bir şey. öğrenmek ne zaman olur biliyor musun? kitaplardan okuduğunu hayatına uyguladığında olur. boş boş yaşamak da, sırf kitap okumak da bir halta yaramıyor.

edit: bu arada eklemek isterim, çok iyi öğretmenler de gördüm. hatta hatırladıkça gözlerim yaşarır. ama çoğu çöp, yapacak bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 18 Mart 2018; 23:40:24 >

• 16 yılın süre orantısı olarak bı 10 yılı boşa gidiyor en az

4 yıl ilköğretim önemli (teorik bilgiler açısından değil çocuğun psikolojisi ve sosyalleşmesi açısından)

Geri kalanlardan da toplasan 2 yıl zaman eder onun dışında koca bir 10 yıl boşa

2 yıllık eğitimi saçmalama saçmalaya uzata uzata sundure sundure 10 yıl yapıyorlar aynı bu cümle gibi gereksiz uzunlukta oluyor

• Okul hayatın bittiğinde 16 yılın her güzel anını özleyeceksin.
  • Millet okumadan zengin oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Millet okumadan zengin oluyor.

doğmadan da zengin olanlar var
  • belki 16 yıl fazla gibi gelebilir ama 22 yaşında o noktaya gelmen normal,18 yaşında gelsen teklif edecekleri maaş 1500 lira anca olur.
  • Onun 12 yılı temel eğitim zaten, napacan 15 yaşında tüccarmı olacan?

İşte ülke bu yüzden gelişmiyor insanımız eğitimi gereksiz görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Navy Blue

quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Millet okumadan zengin oluyor.

doğmadan da zengin olanlar var

Onları çok kıskanıyorum.
  • Evde kendim 1 yılda lisede öğrendiğim 4 yılllık eğitimden daha fazla şey öğrendim
    ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extr4ordinary

Evde kendim 1 yılda lisede öğrendiğim 4 yılllık eğitimden daha fazla şey öğrendim
    ...

bak onu doğru söylüyorsun. Doğru planlamayla 6 ayda bile hallolur.

Adam 10.sınıf biyolojiyi 25 videoda falan anlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 21 Mart 2018; 8:53:18 >
  • Evet ulus devletlerde bireyleri hayatının en verimli yıllarında uyutup sisteme muhalif birşeyler yapmasınlar diye bu kadar yıl ders görürüz 23 yaşında okul bitince zaten evlilik iş para derken sistemi sorgulamak aklımıza bile gelmez

• Şahsen ben kızım veya oğlumu okula göndermeyi düşünmüyorum. Kitap okuma alışkanlığını çocuklara kazandırdıktan sonra kendi merakına dair konularda okumalar yapsın oyunlar oynasın çocukken

• quote:

Orijinalden alıntı: dav

Şahsen ben kızım veya oğlumu okula göndermeyi düşünmüyorum. Kitap okuma alışkanlığını çocuklara kazandırdıktan sonra kendi merakına dair konularda okumalar yapsın oyunlar oynasın çocukken

Bravo büyük aydınsınız.

Belirtmek istedim.

Her şeyi çözmüşsünüz helal

Blokladığım ilk kişi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dav

Şahsen ben kızım veya oğlumu okula göndermeyi düşünmüyorum. Kitap okuma alışkanlığını çocuklara kazandırdıktan sonra kendi merakına dair konularda okumalar yapsın oyunlar oynasın çocukken

Ya kitap okuma alışkanlığı kazandıramazsanız?

Kazandırsanız bile ya sadece wattpad gibi saçmasapan yerleri okurlarsa?

Ya onları meraklarına yönlendiremezseniz?

Ya onları, onların merakı yerine farkında olmadan kendi meraklarınıza yönlendirirseniz?

Okula göndermeseniz bile yaşıtlarıyla vakit geçirmek isteyecekler.ya yanlış kişilerle arkadaş olurlarsa?

Ya sürekli ebeveynlerle yaşadıkları için çekingen ve özgüvensiz olurlarsa?

Daha sormamı ister misiniz?

• Okul sadece teorik bilgi vermek için yoktur, okulda kendi yaşıtından bir sürü insanla aynı ortamda bulunursun, bu da senin topluma kazandırılan bir birey olman için önemlidir. 16 yıllık eğitim gereken özen verilirse çok daha kısa sürelerde evde de öğrenilir ancak böyle bir senaryoda o kişinin 16 yılda kazanacağı tecrübeyi o kişiye 2-3 yılda veremezsin.
  • Sefil_Arbaletçi kullanıcısına yanıt
    Hocam tamam ama okula giden çocukların çoğunda kitap okuma alışkanlığı yok, ayrıca doğru düzgün merakına yönelende yok hepsi kısa sürede iş bulan fazla maaşlı işler arıyor. Tabi okul daha iyi ama ülkemizde geliştirilmesi gerekiyor. Ayrıca son sorduğunuz soruya ben de katılıyorum çocuk kendi başına iş yapmadıkça hep çekingen olur.
  • 25 yaşındayım şu tecrübelerim oldu okul hakkında. İlk okul veya orta okul bitiren eski insanlara bakınca şunu anlıyorum ki çok ciddi derecede hem anlatılanı hemde okuduklarını anlamada problemleri var. Okul en çok bunu öğretiyor okuduğun şeyi anlıyorsun veya karşında ki biri bir hikaye anlattığında onu hayal gücünde canlandırıp anlayabiliyorsun. Okul en çok özellikleri devreye sokuyor ama okul okumayan insanlarda çok ciddi derece de anlama problemi var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.