Şimdi Ara

16 gb ram 8gb görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce ramlerim hakkında bir konu açmıştım

https://forum.donanimhaber.com/16-gb-ram-8-gb-gorunuyor--134894618#134894618

Anakartı servise gönderdim,anakart geldi ama psu kablosunu prizden ne zaman çeksem aynı sorun oluyor(Galiba geçen sefer de böyle oluyodu ama ben hep prizden çektiğim için anlayamamıştım).A1 B1 den A2 B2 ye geçiriyorum veye tam tersi şekilde,düzeliyor.

Ramleri kontrol etmiştim daha önce sorun hangi bileşendedir?

R5 1600
    gtx 1070
    Corsair vs650
    Corsair 2x8gb 2400
    Asus b350 plus prime

• Up
  • a2 b2 kombinesi yapınca 16 görüyor mu?
  • Bir bios güncellemesi yaparak deneyebilirsin.
  • Sorun fişi çekmekteymiş galiba bugün kendiliğinden kapandı ram yine yarısını gösterdi bios pilini sıfırladığımda açıldı düzelmişti.oc yapmaya çalıştım ilk defa deniyom o mu sorunlu acaba?Bios pilini de değiştirdim bu sefer yazdığım ghz değerine ulaşmıyo hep 3.2 ghz çalışıyor
  • Bios sıfırlanınca ram tam olarak görünüyorsa yaptığınız bios ayarları veya oc ayarları kaynaklı bir sıkıntı olma ihtimali yüksek.

Siz yinede ramleri tek tek memtest'e sokun.
  • Daha önce yapmıştım hatta anakartı servise de gönderdim
  • Bildiğim kadarıyla ram ryzen işlemciyle uyumlu olmadığında böyle sorunlar olabiliyor.
  • Uyumluluk listesinde yok ama çalışıyordu.
  • Pc her açtığımda 5 dk civarı açık kalıyor sonra reset atıyor ram yarıya düşüyor.Ben de ramleri çıkarıp yeniden takıyorum düzeliyor ama her seferin de böyle mi yapmalıyım
  • Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.