Şimdi Ara

16 gb micro sd hafıza kartı 121 mb görünüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
23.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Valla inşallah paranı yollar geri..Kısmet artık
    Bilgilendirirsen sevinirim.
  • Gelişmeleri yazarım. Herkeze sonsuz teşekkürler ....
  • Ama şunu da söyleyeyim,elinde birsünü bu kartlardan olan birisi bunların dandik olduğunu kesin biliyordur..Paranın geleceği konusunda pek ümidim yok ama inş gelir.
    Dikkat etmek lazım böyle alışverişlerde.
  • yeni öğrenmiş onun deyişi bakalım insansa gönderir.
    Saygılar.
  • satıcı paramı geri gönderdi havale masrafı ve diğer kesintileri düşerek :) bunada şükür.

Herkeze selam ve saygılar....
  • E yine az zararla atlatmışsınız..Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: CM baba

satıcı paramı geri gönderdi havale masrafı ve diğer kesintileri düşerek :) bunada şükür.

geçmiş olsun bu tür büyük boyutlu diskler oldu bitti bana güvenli gelmedi1
  • teşekkürler arkadaşlar ....
  • quote:

satıcı paramı geri gönderdi havale masrafı ve diğer kesintileri düşerek :) bunada şükür.

• quote:

bu sahte bellek hilesini belki de 20 den fazla kez çin malı mp3 mp4 lerde gördüm.

Bu şekilde 16 gb lik bir üründe ilk defa görüyorum,

Senin başına gelmiş bu kötü ama iyi yanı da zararsız kurtulup insanları bu konu aracılığıyla bilgilendirdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRM -- 5 Şubat 2010; 3:39:32 >
  • 6-7 aydır kullandığım sandsik 8gb kart durduk yere hata verdi fotoğraf çekerken
    pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

6-7 aydır kullandığım sandsik 8gb kart durduk yere hata verdi fotoğraf çekerken
    pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?

aynı sorun var.32mb diyor flash memory toolkit.pc ye takınca direk biçimlendir diyor açmıyor. telefonda kart bozuk diyor. tek çözüm biçimlendirmekmi yardım lütfen.

kart 8gb sandisk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

quote:

pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?

aynı sorun var.32mb diyor flash memory toolkit.pc ye takınca direk biçimlendir diyor açmıyor. telefonda kart bozuk diyor. tek çözüm biçimlendirmekmi yardım lütfen.

kart 8gb sandisk.

tek çözüm biçimlendirmek olsa keşke. en azından recovery ile kurtarırsın dosyalarını. ama biçimlendir dediğinde sana biçimlendiremediğini söyleyecek.. sandisk kartlarda oluyo bu ne hikmetse
  • quote:

quote:

quote:

pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?

kart 8gb sandisk.

tek çözüm biçimlendirmek olsa keşke. en azından recovery ile kurtarırsın dosyalarını. ama biçimlendir dediğinde sana biçimlendiremediğini söyleyecek.. sandisk kartlarda oluyo bu ne hikmetse

aynen bicimlendırılemıyor dıyor. Kart copmu artık hocam? Siz ne yaptınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?

kart 8gb sandisk.

dediğin gibi
    çöp

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

pc ye taktım
    31 mb olmuş...
    yok mu çözümü ?

kart 8gb sandisk.

dediğin gibi
    çöp

bu cok kotu ıste yapcak bısey yok artık. Tek tesellim icindekilerin yedeginin olması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar, benim de 64DB kartı Samsung Laptop'ta kurtarma diski olarak yedeklemede kullanınca 32 GB dönüştü.
    Yönetimsel Araçlar/Disk Yönetimi kalan biçimlenmemiş kısma müdahale edemedi.
    Komut istemcisinden yapılan işlem çözümledi.
    Linkte var.
    http://answers.microsoft.com/tr-tr/ie/forum/ie7_6-windows_other/sd-kart-bi%C3%A7imlendirme-bitiremedi-hatas%C4%B1/2139ff1c-213c-4c61-987f-89c1c1a5152e
    Bu işlemleri her türlü virüslü problemli hafıza kartları için uygulayabilirsiniz

Çalıştıra cmd.exe yazarak Komut İstemini açın. (Run as ile Administrator, Yönetici olarak çalıştır)
    diskpart komutu ile işleme başlayın. Son satırda DISKPART> yazacaktır.
    list disk komutu ile bilgisayarınızda takılı disk listenizi görüntüleyin. Boyut kolonunu baz alarak sd kartınızın disk numarasını öğrenin. (Örnek Satır: Disk 2 Çevrimiçi 7651 MB 0 B )
    İşlem yapılacak sd kart örnekte Disk 2 'dir.
    DİKKAT: YANLIŞ DİSK SEÇİMİ kalıcı veri kayıplarına neden olabilir.
    select disk 2 komutunu girin. Disk 2 şimdi seçili disk. mesajını göreceksiniz.
    clean komutunu çalıştırın. DiskPart diski başarıyla temizledi. mesajını göreceksiniz.
    create partition primary komutunu çalıştırın. DiskPart belirtilen birimi oluşturmada başarılı oldu. mesajını göreceksiniz.
    active komutunu çalıştırın. DiskPart geçerli birimi etkin olarak işaretledi. mesajını göreceksiniz.
    assign komutunu çalıştırın. DiskPart sürücü harfi veya takma noktasını başarıyla atadı.komutunu göreceksiniz.

NOT: Erişim engellendi gibilerinden hata mesajları ile karşılaşırsanız işleme Yönetici Hesabı ile devam edin. Ayrıca Komut istemini (cmd.exe) Run as ile Administrator olarak çalıştırın.

• Çok teşekkür ederim. Metro'dan aldığım 16 GB flash bir anda 500 MB görünmeye başlamıştı. Bu yöntemle sorunu çözdüm. Şu anda tekrar 16 Gb. Komutlar ve açıklamalar için çok teşekkür ederim
  • Merhaba aynı sorun bende de oldu az önce ve sorunu hallettim buraya bakarken. Bir başka çözüm olarak da https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/eula_windows/index.html sitesine gidip kullanıcı sözleşmesini kabul edin ve işletim sisteminize uygun sürümü indirin. Bu program diski tamamen temizlemenizi ve eski hafıza birimine dönüştürmenizi sağlayacaktır. Biri 8 diğeri 16 olmak üzere; iki hafıza kartımı düzelttim. Sorunu yaşayan arkadaşlara da geçmiş olsun.
  • campel81 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim campel81
    Benim de 16GB kartım Casper via a1 telefonda formatladıktan sonra 16MB gözükmeye başlamıştı, forumlarda çözüm ararken burada buldum.
    Siteden indirdiğim format ile formatlayınca 14,4GB a döndü.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.