Şimdi Ara

156 Sürüş Kalitesi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
6.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: web17400
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Zaten pek modifiye düşünmüyorum ama kule gergisi olabilir.Mk1'ler orijinal lastikleriyle balon hissi veriyor demissiniz bu durum sürüş zevkini nasıl etkiliyor?17" jantlar çok güzel duruyor ama bizdeki yol şartları malum her çukurda vuruntu sesi duyup korkmak ta istemem açıkçası.Bu kadar hayalini kurduktan sonra yaz geçmeden 156'mı alabilsem.Ev kirası+kredi baya bir zorlayacak ama bir şekilda alacağım inşallah.Bu arada kaç kişiyi vw almaktan vazgeçirdim ruhsuz,sıradan diye,alfa almaya ikna edemesem de honda falan sokuyoyorum akıllarına:-)

Balon hissinden kastım sportif değil gereksiz rahat bir sürüş. Yaşı ilerlemiş insanların hoşuna gider, hatta bazılarına sert bile gelebilir orjinal amortisör+yayların sertliğinden dolayı, ama sportif bir aile otomobili için bence yine de biraz fazla. Geçi bu benim kişisel görüşüm. Çoğu arkadaşım sert diyordu (Bir de şimdiki spider'a binseler demek ki at arabası diyecekler )

Bence mk1'lerdeki 15" değil de mk2'deki 16"ler çok daha uygun 156lar için. Çünkü sadece konfor değil, virajlardaki dalma hissini de azaltıyor bu oranda bir jant/lastik büyütme.

Ama dediğim gibi aile kullanımı için 15" de gayet konforlu. Bence bulursanız temiz birer mk1 ve mk2 sürün dediğimi anlarsınız.

• Arkadaşlar uzun süredir konuyla ilgilenme fırsatı bulamadım,herhangi bir terslik olmazsa önümüzdeki iki hafta içinde artık bu işi bitirmek istiyorum fakat az önce sahibinden.com'da ilanlarda çok hoşuma giden bir 156 selespeed'e rastlamadım.MK1 ve MK2 kasa konusunda hala kararsızım birinin tasarımı birinin donanımı daha iyi.Bütçem en fazla 20000 tl ama MK2'ler direkt 20000 tl'den başlıyor.Birazdan forumdaki 156 sahiplerinin paylaştıkları fotolara bakacağım,genelde özenli kullanıcılar oldukları için otomobilin hakkını veriyorlar.Resmini yüklediğim araçta forum sakinlerinden birinin zamanında görüp çok hoşuma gitmişti bence müthiş duruyor.

156 Sürüş Kalitesi

• Bu araçtaki yol tutuşu inannın ki anlatmakla olmuyor. S şeklindeki peşpeşe gelen virajlara cruise control ile 100 km sabitleyip sağ tarafımda oturup o rahatlığı ve akışı hissetmen lazım. Elbetteki piyasada çok tutulan ve sözüm ona parçası pahalı olmayan meganlar, astralar, corollalar vb. gibi 2. el piyasası güçlü olan araçlarla da geçmiş olmalısın Hatta aynı hıza gerek yok 70 km hızla bu bahsettiğim araçlarlarla kıyaslarsan aslında iyiki de bu alfaların 2. eli ülkemizde zayıfmış diyeceksin.
  • Arkadaşlar kusura bakmayın bayramdan beri hiç fırsatım olmadı,ilgilenemedim konuyla.En sonunda hayallerim gerçek oldu 2004 156 2.0 selespeed jamara siyahı alfa romeo'mu almış bulunmaktayım.Aynı zamanda ilk aracım oldu.En kısa zamanda fotoğraflarını da yükleyeceğim.Elimde foto var ama özenerek çektiğim fotoları eklersem daha iyi olur.Alfa Romeo gerçekten ayrı bir dünya kullanınca daha iyi anlıyor insan.Kaç senedir beklediğime değdi doğrusu.Herşey istediğim gibi bej rengi deri koltuklar,sunroof,simit lpg ve 16'' alfa jantları.

Ülkemizde iyiki aşırı boyutlarda mercedes,bmw hayranlığı var da bu paralara bu kaliteye binebiliyoruz.Üstelik 156 3 serisinden de,c serisinden de daha şık ve estetik duruyor.Bir de milletin ağzında dolaşan şehir efsaneleri sağolsun:-)Bir arkadaşım senin araba şehir içi 63 kuruş yakıyormuş dedi,bende gülümseyerek evet dedim reno'dan şaşmamak lazım:-)

Bu arada otomobil uzun yolda gerçekten az yakıyor üstelik öyle 90'a sabitleyip gitme gibi bir durum yok.Çanakkale-İzmir gidişte üç gelişte dört kişiyle klima hep acık 220 kuruş civarı yaktı.Şehir içinde sağlıklı ölçüm yapamadım ama sunduğu ayrıcalığa göre 30 kuruşa kadar hak eder bence.

Alfistiturkey ve alfaturk'e de üye oldum oradada da en kısa zamanda paylaşıma başlayacağım.Otomobil sahibi olmak gerçekten büyük mutlulukmuş darısı tüm merak edenlerin başına.Forumdan Alpermusa adlı arkadaşla mesajlaştık onun arabası da çok güzel bence bu konuda resmini de paylaşmıştım.İşyerinden arkadaşlar bir 156-147 alınacak paraya punto,clio tarzı otomobiller alıyorlar çok hayret ediyorum tabiki herkesin düşüncesi önemlidir ama ondan sonra gelip birde 156'la kıyaslıyorlar:-)

DH Alfa Romeo kulübüne üye olmadan olmaz artık,eski ustalardan öğreneceğimiz çok şey var daha.Onlar sayesinde öğrendik bir 156'yı yürütmenin sıradan otomobillerden çok ta yüksek bir maliyeti olmadığını.

• Arkadaşlar bu da ilk resim.İlk fırsatta kış lastiği taktırmayı düşünüyorum.Klima gazı da bitik durumda maalesef.Alırken bazı şeyler tecrübesizliğimize gelmiş bir kaç eksik var.Bir de benzin pompasında sorun var.Depoda az benzin kaldığı zaman ilk marşta çalışmıyor.

Şu an bütçem müsait olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.Yaza doğru komple bir bakımla hepsini halletmeyi planlıyorum bu arada tamponda iki yerde hafif sürtme izleri var onları da sonax ya da ziebart tarzı bir yerde düzelltiririm.Birde sağ yan aynanın kapı bağlantısındaki plastiğin üst katmanı dökülüp alltan beyaz bir katman ortaya çıkmış.Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

156 Sürüş Kalitesi

• quote:

Arkadaşlar bu da ilk resim.İlk fırsatta kış lastiği taktırmayı düşünüyorum.Klima gazı da bitik durumda maalesef.Alırken bazı şeyler tecrübesizliğimize gelmiş bir kaç eksik var.Bir de benzin pompasında sorun var.Depoda az benzin kaldığı zaman ilk marşta çalışmıyor.

Şu an bütçem müsait olmadığı için bu şekilde kullanıyorum.Yaza doğru komple bir bakımla hepsini halletmeyi planlıyorum bu arada tamponda iki yerde hafif sürtme izleri var onları da sonax ya da ziebart tarzı bir yerde düzelltiririm.Birde sağ yan aynanın kapı bağlantısındaki plastiğin üst katmanı dökülüp alltan beyaz bir katman ortaya çıkmış.Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

156 Sürüş Kalitesi

Hayırlı olsun. Alfaturk.com 'da birisi deidğiniz ayna bağlantısında boyası dökülen yere plastidip'le düzeltecekti. Konuyu orada aratabilirsiniz. Çizik izleri içinse kaskonuz varsa mini onarım yaptırın autoking'de. Ücretsiz oluyor ve hasar kaydınıza işlenmiyor ufak çizikler.

• Teşekkür ederim scudetto.Malesef kasko için bütçe ayıramadım şu anda.Alfaturk bence her alfaromeo sahibinin takip etmesi gereken bir site,olası çoğu sorun ve çözümü anlatılmış.İnsan 156 gibi bir otomobilde en küçük bir sorun dahi istemiyor:-)
  • quote:

Arkadaşlar bu da ilk resim.İlk fırsatta kış lastiği taktırmayı düşünüyorum.Klima gazı da bitik durumda maalesef.Alırken bazı şeyler tecrübesizliğimize gelmiş bir kaç eksik var.Bir de benzin pompasında sorun var.Depoda az benzin kaldığı zaman ilk marşta çalışmıyor.

156 Sürüş Kalitesi

Alfa' nız hayırlı olsun.

Depodaki benzini çeyreğin altına düşürmemeye bakın, dikiz aynasındaki dökülme alt kısımdan bende de vardı bir pazar dikizler ve arka kapı kollarını sprey ile güzelce boyadım yeni gibi oldu sizinde sıkıntınız boya ile çözülür gibi.

• hyırlıs olsun 2000 motor ıddıalı ve ılk arabanız olması ılgınc. kazasız belasız surusler
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim,ALLAH hepimize kazasız belasız bir ömür versin.Trafik gerçekten en ufak bir hatayı affetmiyor.Malesef ülkemizde spor,eğitim vb. bir çok şeyde kültür nasıl sıfırsa otomobilde de öyle.2 litre bence 156 için en uygun motor ve selespeed sadece bu versiyonda var.

Otomobil beklediğimden de iyi çıktı.Daha bugün 2004 model 156'dan inip 2012 Corolla'ya bindim.58000 liraya almış abimin arkadaşı hayret ettim o arabaya o parayı nasıl vermiş diye.Corolla almasydı C180 alacaktı maddi sıkıntısı yok.Alfa'nın yeterince bilinmemesi bizim gibi meraklılarının çok işine geliyor bence.İnsanlar gerçekten bilmiyor öğrenince direkt atlıyorlar zaten.Daihatsu terios alacak bir arkadaş bizden görüp 20000'ne mis gibi 147 aldı diğer bir arkadaşta 147 bakıyor.Gerçi kıskanmadım değil,az olması daha iyi bence:-)

Birkaç ta resim ekleyeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi web17400 -- 21 Ekim 2012; 2:06:07 >
  •  156 Sürüş Kalitesi

156 Sürüş Kalitesi

156 Sürüş Kalitesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi web17400 -- 21 Ekim 2012; 3:46:06 >

• Bayramda nasipse Çanakkale-İzmir yapacağız.Son lpg zamlarından sonra uzun yolda ne kadar,şehir içinde ne kadar yakıyor sağlıklı bir ölçüm yapma fırsatım da olacak.Bu arada deri koltuklar uzun yolda terletiyor,önlemek için ne yapabilirim bilmiyorum.Şekilsiz kılıf tarzı şeyler kullanmak istemiyorum.Bir de cd çalarla uğraşmak zor oluyor ama orijinal usb kitini edinene kadar yapacak bir şey yok.Çakmaklığa takılan vericiler hiç yakışmıyor,aux girişini aktif hale getirip kullananlar varmış ama bose sistemlerde olmuyor diyorlar.
  • quote:

Bayramda nasipse Çanakkale-İzmir yapacağız.Son lpg zamlarından sonra uzun yolda ne kadar,şehir içinde ne kadar yakıyor sağlıklı bir ölçüm yapma fırsatım da olacak.Bu arada deri koltuklar uzun yolda terletiyor,önlemek için ne yapabilirim bilmiyorum.Şekilsiz kılıf tarzı şeyler kullanmak istemiyorum.Bir de cd çalarla uğraşmak zor oluyor ama orijinal usb kitini edinene kadar yapacak bir şey yok.Çakmaklığa takılan vericiler hiç yakışmıyor,aux girişini aktif hale getirip kullananlar varmış ama bose sistemlerde olmuyor diyorlar.

bu dediğinizin de çözümü vardı forumda.
  • öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. ben de de 2006 1,6 distinsive var. LPG ile yol bilgisayarı şehir içi 30 km ortalama hızda 10,2 litre yakıt tüketimi gösteriyor. kuruşa çevirirsek 28 kuruş falan. uzun yolda 140-150 km ort. hızda bile 20 kuruş civarı yakıt var. aslında hiç hesaplamıyorum yakıtını. birisi sorarsa söylerim diye bir kez kısmen ölçtüm sadece. ancak şu bi gerçek ki D segment, 1330 kg bir konfor ve karizma abidesi bir otomobil için o tüketimler bedava. hiç hesabı bile tutulmaz. brodway da o kadar yakıyo zaten. Ama alfa bu be. yaksın be. her damlası helaldir o yakıtın.
  • quote:

Bayramda nasipse Çanakkale-İzmir yapacağız.Son lpg zamlarından sonra uzun yolda ne kadar,şehir içinde ne kadar yakıyor sağlıklı bir ölçüm yapma fırsatım da olacak.Bu arada deri koltuklar uzun yolda terletiyor,önlemek için ne yapabilirim bilmiyorum.Şekilsiz kılıf tarzı şeyler kullanmak istemiyorum.Bir de cd çalarla uğraşmak zor oluyor ama orijinal usb kitini edinene kadar yapacak bir şey yok.Çakmaklığa takılan vericiler hiç yakışmıyor,aux girişini aktif hale getirip kullananlar varmış ama bose sistemlerde olmuyor diyorlar.

aracınız hayırlı olsun. Ben de 2004 1.6 kullanıyorum. Kumaş koltuklu ve sunroofsuz özellikle böyle aldım hatta. Sebenine gelince, ben çok terleyen ve güneşten rahatsız olan bir tipim, plajda bile genellikle gölgede takılırım. Eski şirketimizde 2005 yılıydı sanırım bir peugeot 307 alınmıştı o zaman çok popüler, deri koltuk ve sunroof. Özellikle yazın o arabayı kullandığımda inanılmaz terliyordum o deri döşemelerde, ve öğlen güneşi tepede olduğunda sunroof da rahatsız ediyordu. Tabi sunroofun avantajları dezavantajlarına göre daha fazla ancak, ben tercihimi sunroofsuz olarak kullandım. Koltuklar da kadife gibi bence çok rahat ve güzel. Cd çalar olayına gelince ben onun çözümünü buldum. Ebayden bir dijital cd changer satın aldım 80 dolara. Gayet kullanışlı, usb bir harddisk büyüklüğünde. teybin arkasına cd changer portuna bağlanıyor, arkadan da torpidonun içine sallandırdım. Üzerinde hem usb girişi, hem sd kart girişi hem de 3,5 kulaklık jack girişi var. Direk teypten, hatta direksiyon kumandasından parçaları değiştirebiliyorsun. Ayrıca 3,5 jacke de bir ara kablo bağladım, iphoneden de müzik dinleyebiliyorum. bose sistemlerde de olur zannedersem. Bildiğim kadarıyla bose sistemlerde zaten bagaj cdsi mevcut onu iptal edip bunu bağlayabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

quote:

aracınız hayırlı olsun. Ben de 2004 1.6 kullanıyorum. Kumaş koltuklu ve sunroofsuz özellikle böyle aldım hatta. Sebenine gelince, ben çok terleyen ve güneşten rahatsız olan bir tipim, plajda bile genellikle gölgede takılırım. Eski şirketimizde 2005 yılıydı sanırım bir peugeot 307 alınmıştı o zaman çok popüler, deri koltuk ve sunroof. Özellikle yazın o arabayı kullandığımda inanılmaz terliyordum o deri döşemelerde, ve öğlen güneşi tepede olduğunda sunroof da rahatsız ediyordu. Tabi sunroofun avantajları dezavantajlarına göre daha fazla ancak, ben tercihimi sunroofsuz olarak kullandım. Koltuklar da kadife gibi bence çok rahat ve güzel. Cd çalar olayına gelince ben onun çözümünü buldum. Ebayden bir dijital cd changer satın aldım 80 dolara. Gayet kullanışlı, usb bir harddisk büyüklüğünde. teybin arkasına cd changer portuna bağlanıyor, arkadan da torpidonun içine sallandırdım. Üzerinde hem usb girişi, hem sd kart girişi hem de 3,5 kulaklık jack girişi var. Direk teypten, hatta direksiyon kumandasından parçaları değiştirebiliyorsun. Ayrıca 3,5 jacke de bir ara kablo bağladım, iphoneden de müzik dinleyebiliyorum. bose sistemlerde de olur zannedersem. Bildiğim kadarıyla bose sistemlerde zaten bagaj cdsi mevcut onu iptal edip bunu bağlayabilirsiniz

Evet hepimizin sevdiği özellikler farklı olabilyor:-)Ama müzik hepimizin ortak noktası.Bağladığınız cd changer arcın orijinal ürünü mü yoksa farklı bir marka mı?Birde sd karttan ve usb üzerinden müzik dinlerken de direksiyon üzerindeki kumandaları kullanabiliyorsanız gerçekten harika.

Ben ilk olarak aux girişini denemek istiyorum eğer başarılı olursam ipod touch ya da android tabanlı bir medya oynatıcıyla beraber işimi görür sanırım.

• yakıt?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

quote:

Evet hepimizin sevdiği özellikler farklı olabilyor:-)Ama müzik hepimizin ortak noktası.Bağladığınız cd changer arcın orijinal ürünü mü yoksa farklı bir marka mı?Birde sd karttan ve usb üzerinden müzik dinlerken de direksiyon üzerindeki kumandaları kullanabiliyorsanız gerçekten harika.

Ben ilk olarak aux girişini denemek istiyorum eğer başarılı olursam ipod touch ya da android tabanlı bir medya oynatıcıyla beraber işimi görür sanırım.

Bağladığım ürün aracın orijinal aksesuarı değil, Çin malı markası aklımda olmayan bir alet. Dijital Cd Changer olacak geçiyor. Araçlarımızın ünitelerinin arkasında bir cd changer portu mevcut olup, halk dilinde bilinen adıyla buraya "bagaj cdsi (6'lı-12'li) bağlanıyor. Son zamanlarda artık cd' nin yerini MP3'ün almasıyla birlikte bu aletler pek tercih edilen aletler değil. Benim bahsettiğim alet ise bu porta bağlanıyor ve cd changer takliti yaparak sistemi kandırıyor da diyebiliriz. Normalde bagaj cdsi bağladığınız zaman ünitenin üzerindeki yukarı ve aşağı ok tuşlarıyla cdyi değiştirip, sağ ve sol tuşlarıyla da track değiştiriyorsunuz. Bu dijital alet de tıpkı bunun gibi çalışıyor. Sd kart veya usb nin içerisine müzikleri klasör klasör ayırdığınızda her klasörü bir cd olarak görüyor, dolayısıyla da ister ana ünite üzerinden isterseniz direksiyon üzerinden trackleri değiştirebilmek mümkün hale geliyor. Tabi bu durum 3,5 jack girişi için geçerli değil, bunu da aux olarak kullanabilir, iphone, ipod veya herhangi bir 3,5 çıkışı olan ses kaynağını buna bağlayabilirsiniz. Fiyatları 80-100usd arasında değişiyor. Ebay'e girip "Dijital cd changer" yazarsanız farklı markalarda birçok ürün bulabilirsiniz. Ürünleri inceleyip aracınıza uyumlu olanı seçip sipariş verebilirsiniz. Fiyatı düşük olduğundan gümrüğe de takılmıyor. 1-2 hafta içerisinde alet elinize ulaşıyor. Montajı da çok basit. Kabloları içerisinden çıkıyor. Teybi söküp arkasındaki cd changer portuna bağlamanız yeterli. Kablonun diğer ucunu da içeriden torpidoya sallandırıp aleti torpidoya koyabilirsiniz

• güzel bir tercih yapmışsınız.kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
  • ben de bır kule gergısı var. yol tututusunu artık sız dusununn. ok gıbı gırıyo ve ok gıbı cıkıyor dıyyeyım o kdr beyler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.