Şimdi Ara

1500 YTL Çöpe Mi Gitti? ÇÖZENE 20 DVD HEDİYE (P5BDLX)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
0
Favori
15.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu son teknolojinin nimetlerinden faydalanayim dedim. Ve parayi bastirip yeni bir sistem kurmaya karar verdim.

1 Adet Asus P5B Anakart 167 $ + kdv
    1 adet Asus P5BDLX Anakart 242 $ + kdv
    1 Adet 6300 Dual Core 1.8 ghz işlemci 212$ + kdv
    1 Adet Noname 667 Mhz Ram 98$ + kdv
    2 Adet xfx 7600gs Vga aldım . 230$ + kdv
    1 Adet 24 pin 400 watt PSU 70 YTL

Bu sistem açılmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. O kadar uğraşmama rağmen görüntü alamadım.

Olanları yazayım. Mecidiyeköy XXXXX bilgisayardan P5b deluxe sipariş ettim. Yerine P5b anakart gönderdiler.1 gun sonra alabildim) Hadi neyse deyip anakartı bekledim. Anakrt geldi. Heyecanla sistemi kurdum. Herşeyi en az 3 kere kontrol ettim. Ve power butonuna bastım.

Ama o da ne ekranda görüntü yok. Ne kadar uğraştıysam olmadı. Görüntü alamadım. Anakrtın üzerindeki işlemci fanı önce dönüyor sonra duruyor 2-3 saniye sonra yeniden dönmeye başlıyor.Ama ne bir bip sesi ne de ekranda bir yeşil ışık. Anakartın üzerindeki işlemci ram ekrankartı ve Psu yu tek tek arkadaşın bilgisayarında denedim. (Asus PL2VM - SE ) Hepside çalıştı.

Anakarttın bozuk olduğundan şüphelendim ve güzelce tekrar paketleyip aldığım yer götürdüm. Onlara paketi hiç açmadığımı ama yanlış anakartı verdiklerini söyledim.
    Beni aslında P5b deluxe sipariş ettiğimi yazdım. Onlarda bu anakartın henüz piyasaya gelmediğini ve beklemem gerektiğini 1-2 gün içerisinde geleceğini söylediler.
    Mümkünse para iadesi istedim. Kabul ettiler.

Sevinçli bir şekilde parayı geri aldım. Ve 3 hafta geçti aradan. Bugün P5b deluxe anakartı başka bir bilgisayarcıdan aldım. Heyecanla sistemi yeniden kurdum. Ve power butonuna bastım. Bu da aynı şeyi yaptı. Fan bir durdu bir döndü ama ne görüntü ne ses var. O anda havada yaydığım kelimeleri ses frekanslarımı tahmin edersiniz.

Lütfen bu derdime fikri olan bir arkadaş öneride bulunsun. Çalışırsa ona Dvd lerden bir demet vereceğim.

Odamda halen havada yaydığım kelimeler yankılanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoca -- 23 Eylül 2006; 23:09:06 >

• öncelikle dvd ler sende kalabilir. zati çözme işini yapabilirmiyim bilmiyorum öncelikle anakart kitabpçığından ramlerinle anakartın uyumlumu bir bak bakalım. sanıyorum sli için iki ekran kartı aldın peki iki ekran kartı için geçerli olan ve yapman gereken ayarları yaptınmı?
    Benim tahminin senin anakartın iki tane ekran kartını doğru şekilde görmüyor ve hatta problemde bu............
  • quote:

Orijinalden alıntı: turber

öncelikle dvd ler sende kalabilir. zati çözme işini yapabilirmiyim bilmiyorum öncelikle anakart kitabpçığından ramlerinle anakartın uyumlumu bir bak bakalım. sanıyorum sli için iki ekran kartı aldın peki iki ekran kartı için geçerli olan ve yapman gereken ayarları yaptınmı?
    Benim tahminin senin anakartın iki tane ekran kartını doğru şekilde görmüyor ve hatta problemde bu............
    Dvd leri verme konusunda bu gün benden daha ciddi bir insanı dünyada bulamazsın. Çok ciddiyim.
    Ekran kartlarini sli takmadım. Çünkü ne ekran kartlarının yanında ne de anakart kutusunun içinde sli köprüsü ç.ıkmadı. Yani sistemde tek bir vga kartı bağlı . O da (Xfx 7600GS Fansız )

İlgin için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hoca

Dvd leri verme konusunda bu gün benden daha ciddi bir insanı dünyada bulamazsın. Çok ciddiyim.
    Ekran kartlarini sli takmadım. Çünkü ne ekran kartlarının yanında ne de anakart kutusunun içinde sli köprüsü ç.ıkmadı. Yani sistemde tek bir vga kartı bağlı . O da (Xfx 7600GS Fansız )

Alıntıları Göster
    Unuttum eklemeyi ramleri de değiştik ama nafile. (elixir + 1 marka daha var adını hatırlayamadım ) Bu sorunu bu gece çözersem istanbul anadolu yakasında olanların Dvd leri taksiyle evine bırakacam vallahi de billahi de.

• quote:

Unuttum eklemeyi ramleri de değiştik ama nafile. (elixir + 1 marka daha var adını hatırlayamadım ) Bu sorunu bu gece çözersem istanbul anadolu yakasında olanların Dvd leri taksiyle evine bırakacam vallahi de billahi de.

Alıntıları Göster
    Eger fan çalışıyor ve duruyorsa Işlemcinle ilgili sorun var derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: federaL

Alıntıları Göster
    işlemci core2 duo 6300 serisi.

3 sefer fanı çıkarıp işlemci tam oturmuşmu diye kontrol ettim. İşlemci tam olarak oturmuş. Zaten başka türlü de takılmıyor.
    size de teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: federaL

Alıntıları Göster
    Ramlerin 184 ve 240 pin olanları var. senin anakart 240 pin destekliyor acaba 184 pin almış olabilirmisin
  • quote:

Alıntıları Göster
    PEKİ SISTEMIN MONTAJLI HALININ FOTOSUNU KOYABILIRMISIN

VEDE SU KUCUK 4 PINLIK ELEKTRIK SOKETINI TAKTINMI
  • quote:

Orijinalden alıntı: golevez33

Ramlerin 184 ve 240 pin olanları var. senin anakart 240 pin destekliyor acaba 184 pin almış olabilirmisin

Alıntıları Göster
    kontrol edeyim.1 sn ye.

Şimdi fotoğraflarını çekip size göstereceğim. Bu arada fotoları uplaod edebilecegim bir site adresi biliyorsanız hemen oraya yollayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoca -- 23 Eylül 2006; 23:47:31 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    Peki hocam power suply değiştirip denedinmi ondada bir problem olabilir. Eğer olmazsa birde başka ram ile çalıştırmayı dene.

• quote:

işlemci core2 duo 6300 serisi.

3 sefer fanı çıkarıp işlemci tam oturmuşmu diye kontrol ettim. İşlemci tam olarak oturmuş. Zaten başka türlü de takılmıyor.
    size de teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    buyuk bir ihtimalle guc kaynagindan kaynaklaniyordur. daha guclu bir guc kaynagi ile deneme imkanin varsa onu denemelisin bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: golevez33

Alıntıları Göster
    Anakarta yeterli elektrik gelmiyordur. yani powerı degiştirip denerseniz iyi olur.
    Yani bence sorun powerda.saygılarımla.
  • quote:

kontrol edeyim.1 sn ye.

Şimdi fotoğraflarını çekip size göstereceğim. Bu arada fotoları uplaod edebilecegim bir site adresi biliyorsanız hemen oraya yollayayım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Hoca

kontrol edeyim.1 sn ye.

BURDAN FOTOLARI YUKLEYEBILIRSIN

• quote:

kontrol edeyim.1 sn ye.

Alıntıları Göster
    http://www.markomshop.com/asp/show_stock.asp?product=AB441HLV00
    bak bunlar 184 pin. 667

http://www.markomshop.com/asp/show_stock.asp?product=AB440HLV01
    bu 240pin

http://www.markomshop.com/asp/show_stock.asp?product=AB542HLV00
    buda DDR2 800

edit: MArkom ile hiçbir bağlantım yoktur. sadece farkları göstermek için koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 23 Eylül 2006; 23:51:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serji

buyuk bir ihtimalle guc kaynagindan kaynaklaniyordur. daha guclu bir guc kaynagi ile deneme imkanin varsa onu denemelisin bence

Alıntıları Göster
    güç kaynağım ilk aldığım sistemde ASUS P%B de 350 watt atx kullanmıştım. Aynı hatayı almıştım.
    Sonra 24 pin 400 watt aldım . Onda da aynı hatayı verdi.

(Hata işlemci fanı önce çalışıyor sonra duruyor 3-5 saniye sonra yeniden dönmeye başlıyor . TAbi bu arada görüntü yok ses - bip yok )
  • quote:

Şu son teknolojinin nimetlerinden faydalanayim dedim. Ve parayi bastirip yeni bir sistem kurmaya karar verdim.

Kesinlikle power yetersiz kalıyordur. Bu tür bir sistem için en azından kaliteli bir 480w powewr
    almanızda fayda var.İmkanınız varsa ENERMEK almanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mkoyuncu

quote:

Şu son teknolojinin nimetlerinden faydalanayim dedim. Ve parayi bastirip yeni bir sistem kurmaya karar verdim.

Kesinlikle power yetersiz kalıyordur. Bu tür bir sistem için en azından kaliteli bir 480w powewr
    quote:

Orjinalden alıntı: mkoyuncu

quote:

BEN AMD X2 4400
    NEO 2 PLATINUM
    2*512 RAM
    9800 PRO EKRAN
    CD_RW
    DVD-RW
    HDD

BU SISTEMI ASUS KASADAN CIKMA 300 WATT PSU ILE KULLANMISTIM

GERCI ARKADASIN ALDIĞI PSU NUN NE OLDUĞUNUDA BILMIYORUZ AMA ..

• quote:

Orijinalden alıntı: kölge

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kölge

Bi kere ben onu takmayı unuttuğumda aynı şey olmuştu(Fanlar dönüyodu ama görüntü, hata sinyali, vb. yoktu.).
    Onu kontrol ediver.

• quote:

quote:

hele bir kameranın driverini bulup indireyim. Fotografını göndereceğim.

Ekran kartı fansız
    HDD ve CD rom u da devre dışı bıraktım. Yani elektrik güç ihtiyacı minimum olması gerkir. Ekstra fan da takmadım

• quote:

quote:

Gerçekten hiç dikkat etmemişim o sisteme 70 ytl lik power helal hocam valla

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.