Şimdi Ara

1500 liralık sistem, nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • simdi topladım vatandan fiyatı 1487.86 lira nasıl bi sistem olmus sorunu var mı? amd den gittim islemciyi i7 ye hic bakmadım pahalı kısmen bu işlemciye göre, ekran kartı ideal midir?
    AMD
    Phenom II X6 1055T 2.8GHz / 3.3GHz Turbo Core 9MB Cache İşlemci 237,00 USD
    ASUS
    HD5770 CuCore GDDR5 1GB 128Bit ATI DX11 Ekran Kartı 214,00 USD
    ASUS
    M4A87TD/USB3 AMD 870/SB850 AM3 DDR3 1600MHz Anakart 114,00 USD
    KINGSTON
    4GB (2*2GB) KIT Hyperx DDR3 1600MHz CL8 XMP Ram 172,00 USD
    SEAGATE
    1TB 32MB SATA2 7200RPM NCQ HARDDISK 82,00 USD
    THERMALTAKE
    VJ65021N2E WINGS RS 201 500W MidT ATX SİYAH KASA 89,00 USD
    SAMSUNG
    SH-S223C 22X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI 26,00 USD

• Klasik orta düzey bir pc işte kardeş neyini soruyosun anlamadım ben
  • Ekran kartını asus almaya gerek yok
    http://www.vatanbilgisayar.com/his-his_hd5770_1gb-hd5770-gddr5-1gb-128bit-ati-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=40753
    Bu model gayet iyidir, fakat sistem oyun amaclı ve full hd çözünürlükte oyun oynanacak ise 5850 öneririm,
    Kasa olarak
    http://www.vatanbilgisayar.com/lian-li-pc-k56-550-lancool-pc-k56-dragon-lord-k-550w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=39723
    bunu öneririm sanırım icinde 80+ xilence psu var. TT kasalarına dandik psu koyuyor

• Oyun için düşünüyorsan, işlemci ve ram den ziyade ekran kartına yatırım yapmalısın.

Seçtiğin kasa da gerçekte 400w civarı güç verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak ÇAVUŞOĞLU

Klasik orta düzey bir pc işte kardeş neyini soruyosun anlamadım ben

Nasıl olmuş diye soruyor iste, beğenmediysen konuyu yazma bişey
  • quote:

Yoruma bak, bunu yazacağına yazma hiç bir şey daha iyi, zorla mı yazdırıyorlar...

Nasılsa sistem den anlayıp yorum yapamıyorsun, sadece kopya-yapıştır yaparsın sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Yoruma bak, bunu yazacağına yazma hiç bir şey daha iyi, zorla mı yazdırıyorlar...

Nasılsa sistem den anlayıp yorum yapamıyorsun, sadece kopya-yapıştır yaparsın sen

canım sıkkın biraz ondan
  • tskler öneriler için amacım ole sürekli oyun oynamak deil zaten oynadıgım oyun dota :D cok asırı bi sekilde yeter o oyuna bu pc, almısken full hd olsun diyorum monitor vs. da o yuzden benim için maksimum bi sistem cıkardım. fakat ekran kartını anlamamıs durumdayım 1gb 128bit gddr5 bi ekran kartı atinin hd5xxx serisinden benim isimi cok rahat gorur zannedersem fiyatı indirmek için ekran kartından dusmeli miyim yoksa bu pc ye daha dusuk ekran kartı mantıksız mı olur birde gx serisi mi var o tarz kartlara da bakmadım sadece hd5xxx serisine baktım bu kartlar arasında nasıl bi fark oluyor?
  • Gtx serisi baya pahalı suan.. Madem zok oyun oynamıyorsun o zaman 5770 yeterli olur.. Ama dediğim modeli(HIS) al..
    Artan parayla da kasayı dediğim model alırsan cok daha iyi olur
  • Güzel Hocam sistem Çok Oyun oynamıyosan HD5770 Yeterli Olur Gerçi oynuyosanda Yeterli olur . GüzeL Sistem ama Leon-x in dediği gibi psu 400w Gerçek güç verirse o sisteme tam yükte Yetersiz gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastShinobi

Gtx serisi baya pahalı suan.. Madem zok oyun oynamıyorsun o zaman 5770 yeterli olur.. Ama dediğim modeli(HIS) al..

ok kasayı değiştiricem tavsiyeniz ustune.
    birde işlemciyi secerken dikkat ettim core i7 nin fiyatı uygun olanı var kısmen uygun tabi 100 $ fark var yine dehttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5087
    acaba i7 li bi sistem kursaydım diye bi düsünce var aklımda fakat illaki biraz daha pahalı olacak.
    bana performans acısından bir fark hissettirir mi sistemi bu işlemciye gore kursam?

• quote:

Orijinalden alıntı: jorki

quote:

Orijinalden alıntı: LastShinobi

Gtx serisi baya pahalı suan.. Madem zok oyun oynamıyorsun o zaman 5770 yeterli olur.. Ama dediğim modeli(HIS) al..

ok kasayı değiştiricem tavsiyeniz ustune.
    birde işlemciyi secerken dikkat ettim core i7 nin fiyatı uygun olanı var kısmen uygun tabi 100 $ fark var yine dehttp://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5087
    acaba i7 li bi sistem kursaydım diye bi düsünce var aklımda fakat illaki biraz daha pahalı olacak.
    bana performans acısından bir fark hissettirir mi sistemi bu işlemciye gore kursam?

AMD den vazgeçme sen artık.O baktığın i7 1156 soket ilerisi yok yani işlemciyi yükseltmek istediğinde tek seçeneğin Intel Core i7 870 olacak.Ama deseydinki İ7 1366 soketlilerden alıcam o zaman tamam derdim.Gerçi i7 870 de yeterde artar ama sen bilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR_345241 -- 3 Temmuz 2010; 20:45:21 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.