Şimdi Ara

15 yıldır turizmde çalışıyorum sorularınızı alayım SS”li (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
6
Favori
4.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StevenBayLouise

Bende turizmciyim. Şu an 2 tane yabancı dilim var ve 3. 'ye başladım. Bana ne önerirsin.

Vizyonunun olmalı dostum 7 Dili olup animasyonda hokkabazlık yapanları çok gördüm ve turizmde üst pozisyonlar ilginçtir çok iyi dil bilmezler yani çok yönlü gelişim şart yükselmek için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

hocam 2013-2014 yıllarına göre otellerdeki doluluk oranı gelecek sezon ne olur ?

Turizm iyi olur çünkü çok ucuzladık eğer terör olmaz ise bu yıl çok iyi olacak gibi

• 500 dolar

• yabancı dil işini nasıl hallettin? çeşitli kurslar mı? veya kendi kendiliğinden mi gelişti?
  • Rusça ve İngilizce biliyorum. Aslında çalıştığım bir otelin sağladığı kursa gittim Amerikan kültür ama kurs önemli değil sen işin içindesin konuşmaya çalış insanlarla biraz gramer çalış yani uğraşmak lazım sadece kursla olmaz hem eğitim hem pratik şart. Benden daha iyi gramer bilgisi var ama adam konuşamıyor çok iyi konuşmana gerek yok ne dediğini bil yeter hikaye kitapları okuyarak öğrendim

• madem o ünlülerle bu dediklerini yaptın,at bakalım bi ssde görelim deliganlı.
  • UçamayanZüperGahraman kullanıcısına yanıt
    Zaten fark orda bir foto çelişebilirmiyiz demedim ama bir çoğuyla oturup sohbet ettim hepside iyi insanlar. Onlara ünlü muamelesi yapmadım gökseli bu yüzden bozdum mesela özlem Tekin çok süper bir insan yıldız tilbe mükemmel Kıraç’a bir gün abi senin çok büyük hayranınım senin kuzu kuzu parçana bayılıyorum kıl oldum abi süper ya dimi abi dedim adam hiç bozmadı masadakiler biliyordu şakamı baya bi güldüler sonra şaka olduğunu söyledik tabi

Foto atarsam beni tanımazsın :)

• dohanmirza kullanıcısına yanıt
    yalan söylemediğini nerden bilecez onu anlamadim hala.at bakalim 3-4 fotoğraf

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 yılda ortalama ne kadar birikim yaptın

• Turizm oldu vs diyorlar doğruluk payı var midir ?

• Bana Overbooking denen saçmalığı anlatırmısınız?

• hangi dilleri biliyorsun?
  • holiganx61 kullanıcısına yanıt
    Hiç birikim yapmadım. Gezdim yedim içtim. 400 bin lira para yemişim. Asosyal tipler para biriktirmiştir ama turizm hele genç işen para biriktirecek yer değil mesela ilk arabamı iskoç sevgilim almıştı. İngiliz sevgilim ev aldı hepsini sattım yedim onlarıda bıraktım.

• İngilizce ve Rusça

• Saçmalık demişsin zaten anlatmaya gerek varmı ?

İnternet üzerinden ödeme yapılamayan geçmiş yıllarda başlamış o yıllarda mantıklı olan şimdilerde çakallıktan devam ettirilen aptalca etik olmayan uygulama

• Hükümet oy için dünyayla kavga ederse insanlar gelmez tabi.

Türkiye ucuz bir cennet Avrupalı için ve çok kaliteli oteller var kolay kolay vazgeçmezler ama bu iktidar olduğu sürece turizm şaha kalkmaz dünya kadar otel iflas etti Türkçesi kötü kardeşim ölü turizm

• UçamayanZüperGahraman kullanıcısına yanıt
    Yalan söyleyerek ne gibi bir kar elde edecek olabilirim ki ?

Bodrum Türkbükünü bilirmisin bütün ünlülerin orda evi var git oraya hepsi senin yanında zaten aralarında tek ünsüz sen olunca sanki ünlü senmişsin de onlar ünsüzmüş gibi oluyor :))

• quote:

Orijinalden alıntı: dohanmirza

quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

hocam 2013-2014 yıllarına göre otellerdeki doluluk oranı gelecek sezon ne olur ?

Turizm iyi olur çünkü çok ucuzladık eğer terör olmaz ise bu yıl çok iyi olacak gibi

hadi bakalım ben amele olarak katılmayı düşünüyorum turizme gerçi otelde çalışmak paralı tatil gibi geliyor bana
  • Şimdi gençler bir hevesle giderler ama dil bilmeyen iş bilmeyenler sürünür diledikleri ortamı bulamayabiliyorlar ama sabrederse ilerleyen yıllarında çok güzel şeyler Yaşar

Şans birazda iyi arkadaşların olursa güzel geçer bedava tatil

• quote:

Orijinalden alıntı: dohanmirza

quote:

Orijinalden alıntı: canislupusccc

Otellerde çalışan doktorlar Acil Tıp Uzmanı mı yoksa Pratisyen Hekimler mi oluyor?

Uzman doktorlar olur genelde oteller x bir hastane ile anlaşır doktor günün belli saatlerinde otelde olur fakat bir ilk yardım uzmanı devamlı otelde olur

hocam peki otelin o doktorlara verdiği maaş ne kadar oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8783DAC6 -- 12 Kasım 2017; 10:43:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.