Şimdi Ara

15 yıldır turizmde çalışıyorum sorularınızı alayım SS”li (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
6
Favori
4.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son iki yıl özellikle 2 yıldır...Turizm için konuşuyorum...Yurtdışından gelen turistlerde artış var.Fakat son 2 yıldır turizm gelirlerinde düşüş var..Orantıda terslik yok mu?
    yani turist geldikçe gelir artar..Ama düşüş var bunun sebebi nedir sizce?
  • Turizm son sınıf öğrencisiyim okuduğum mesajlar bayağı bilgilendiriciydi.

İnsanlara turizm deyince ağzını ekşitiyorlar ama bu işi severek yapınca zevk aldığımı fark ettim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otel hastaneye para verir doktor hastaneye bağlı ordan alır parasını bilemiyorum doktoruna göre değişir sanırım ama eğer pratisyen isen tatil beldelerindeki hastanelere başvur mutlaka çeşitli teklifler alırsın sezonluk olur belki ama olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Son iki yıldır turizm kişi sayısında artış var diyorsunuz.. Bombalanan ve darbe olan ülkeye kim gelir?

İstatistik bilgiler halka yanlış veriliyor nasıl ki!

Şöyle; şimdi THY son yıllarda transit uçuş yapan yolcularına İstanbul günübirlik turu bedava yapıyor. Sabah, öğlen ve akşam yemeğini anlaşmalı olduğu Sultanahmet te ismi T ile başlayan Restauatta veriyor. Topkapı veya Ayasofya müzesi gezisi yapıyor ardından havalimanına bırakıyor.

Bu ne anlama geliyor peki? Halk zannediyor ki ülkeme milyonlar geliyor, aslında durum anlattığım gibi.

Daha bir çok bu şekilde katekulle var sayılarda..

Şu dönem yaşadığımız sıkıntıyı aktarayım.. Tursab bizlerden (acentalardan) çek aldı karşılığında müze bilet vermek için, Çekleri kendi kullanmış bilet basım merkezine ödeme yapmamış. Şimdi biz acentalar dahi ya komisyonculardan yada kapıdan bilet alıyoruz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi düşük fiyat politikası ile müşteri çekmeye çalışan oteller ve herşey dahil sistem kaliteli turist Türkiye’ye gelmiyor ucuz turist geliyor zenginler fakirlerle aynı ortamda olmak istemiyor bir Rus milyarder tanıdım adam manyaktı diğer Rusları yakınında istemiyordu bunlar ancak benim çalışanım olur diyordu çalıştığım otelin geceliği 20 bin lira en az 1 milyon ödeme yaptı otele

Fakir yabancılara çalışıyoruz onlarda öyle uyanık kalitesiz ki son gün bir sorun bulup oteli bedavaya getirmeye çalışıyorlar yani amme hizmeti yapıyoruz herşey dahil politikaları otel dışı ortamı bitirdi ürün satışı yok esnaf kazanmıyor para otel sahibine gider o da yeni bir otel yapar bu son krizde otellerin çoğu battı hepsi senin benim vergilerimden toplanan paraların onlara kredi olarak verilmesiyle yapılıyor yani aslında işler çok iç açıcı değil

• quote:

Orijinalden alıntı: dohanmirza

Bunun sebebi düşük fiyat politikası ile müşteri çekmeye çalışan oteller ve herşey dahil sistem kaliteli turist Türkiye’ye gelmiyor ucuz turist geliyor zenginler fakirlerle aynı ortamda olmak istemiyor bir Rus milyarder tanıdım adam manyaktı diğer Rusları yakınında istemiyordu bunlar ancak benim çalışanım olur diyordu çalıştığım otelin geceliği 20 bin lira en az 1 milyon ödeme yaptı otele

Fakir yabancılara çalışıyoruz onlarda öyle uyanık kalitesiz ki son gün bir sorun bulup oteli bedavaya getirmeye çalışıyorlar yani amme hizmeti yapıyoruz herşey dahil politikaları otel dışı ortamı bitirdi ürün satışı yok esnaf kazanmıyor para otel sahibine gider o da yeni bir otel yapar bu son krizde otellerin çoğu battı hepsi senin benim vergilerimden toplanan paraların onlara kredi olarak verilmesiyle yapılıyor yani aslında işler çok iç açıcı değil

turizm işl.si hazırlık öğrencisiyim..yazdıklarınız bilgilendiriciydi sağolun..
    Çalışmaya nereden başlamalıyım, neler önerirsiniz?

• otam O kullanıcısına yanıt
    Mutlaka yurt dışına çık orda hem dil hemde buraya gelince daha iyi imkanlar bulursun yada yolcu gemilerini araştır okul bitince onlara girmeye çalış

• Beyin çeşitli bölümlerden oluşur ama bizi insan yapan ön kısmında yani anlımızın olduğu bölümde yer alan lobtur. Bu lobu gelişmemiş olanlar amigdala dediğimiz ilkel dürtülerin üretildiği bölüme gem vuramazlar. Hep aynı hataları yapmaya devam ederler

Soruna cevap vermiştim

• ingilizce almanca ve japonca konuşabiliyorum bu sene yazın hotellerde çalışmak istiyorum 2 sene iş tecrübem var ve hep insanlarla yüz yüze olan işlerdi bunlar (market saha satış mobil operatörler vs vs ) ocakta başvurmam gerektiğini söylediler ne tavsiye edersiniz hocam? yaşım 20 üniversiteye başladım bu sene
  • Yurt dışına gitme fırsatın olmadımı hocam hiç. Oldaydı gitmeyi düşünmedinmi

• dohanmirza kullanıcısına yanıt
    Gloria'daki kadroyu biliyor musun?

• quote:

Mutlaka yurt dışına çık orda hem dil hemde buraya gelince daha iyi imkanlar bulursun yada yolcu gemilerini araştır okul bitince onlara girmeye çalış

bunları düşünüyorum zaten elimde imkan olunca gidicem.peki yazın staj olarak ne yapabilirim,nerelerde iş imkanı var?
  • Dört oteli var Antalya’da otel kadroları her sene değişikliklere uğrar neyi sorduğunu anlamadım

• quote:

Beyin çeşitli bölümlerden oluşur ama bizi insan yapan ön kısmında yani anlımızın olduğu bölümde yer alan lobtur. Bu lobu gelişmemiş olanlar amigdala dediğimiz ilkel dürtülerin üretildiği bölüme gem vuramazlar. Hep aynı hataları yapmaya devam ederler

Soruna cevap vermiştim

tamam hocam ben ondan sonra baska soru sormadim zaten sanirim baskasiyla karistirdiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • billybeat B kullanıcısına yanıt
    Çok oldu gitmedim pişmanım bu konuda

• Evet yanlışlık olmuş olabilir üzgünüm

• otam O kullanıcısına yanıt
    Staj yerini kendin bulup okula sunabiliyorsun Antalya’daki iyi oteller ile görüş yoksa okul seni bir yere gönderir önbüro dene diğerlerinde ezilirsin

• dasdacik kullanıcısına yanıt
    Eğer yabancı dillerin iyiyse resepsiyon veya misafir ilişkilerine başvuru yap biraz araştır tavsiye ederim yada Japoncan iyiyse Pamukkale Göreme bölgesi Japon ağırlıklı turist gelir rehberlik için tur şirketlerine başvur bu daha özgür ve seni geliştiren bir iş olur rehberlikte tavsiye ederim

• Allah hayırlı kazançlar versin dostum. Benim sorum biraz farklı olacak ama belki bilgin vardır. Ben yurtdışında tatile gitmek istiyorum mesela Maldivler ancak uçak biletleri bir hayli pahalı 2 binden aşağı yok neredeyse. Giden nasıl gidiyor gözünü sevdiğim bi söyle bana :)

• NumbeR XIII N kullanıcısına yanıt
    Maldivler’e tatile gitmek için ucuz bir yol var mı ? Bilmiyorum ama oraya gitmeyi düşünecek kadar paran varsa git 4 gece kalma sende iki gece kal ama git gitmiş olursun en azından tavsiye edermiyim hayır Türkiye’de de güzel yerler var oralara git

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.