Şimdi Ara

15 Yıldır PC kullanıyorum İlk defa başıma geldi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam hiren boot Cd nin içinde mini windows işletim sistemi ve bir sürü virüs programı var.Ayrıca pek çok farklıprogram var. Flash bellekle boot edebilirsin. işletim sisteminde yedekleme vs. yapabilirsin. Sıkıştığım durumlarda ilaç gibi geliyor. Bir nevi güvenli mod. Şüphelendiğin klasörler varsa silip deneyebilirsin.
  • Ben bir daha internet Security'siz bilgisayar kullanmam konudaki yaşadıklarımı bir ben bilirim.

Bilgisayara giren virüs Deep Freeze yüklenmiş gibi gösteriyor , Dinamik disk olarak gördüğü için format atılmıyor , Temel diske çevrilemiyor , Herhangi program yüklenmiyor , klavye mouse çalışmıyor , boot ile bir sürü yöntem denedim işe yaramadı , ssd kendi programı ile başka bilgisayara taktım gene silinmedi devamlı hata veriyordu ama bilgisayar normal şekilde açılıyordu tabi herhangi bir işlem yaptığında ya hata veriyor yada kendi kapatıyordu internet bağlantısı kesili olmasına rağmen Vatan bilgisayara götürdüm garantisi vardı en uzman kişiye gösterdim şok geçirdi abi bunu sen nasıl yaptın ömür hayatımda ilk defa gördüm dedi servise gönderdi onlarda şok oldular geri aradılar bu ssd bu hale nasıl geldi bu üstadı öğrenmek istiyorum dedi bende dedim kendi kendine oldu 1 hafta sonra vatan bilgisayar aradı ssd'nin üst modelinin sıfırını gönderdiler.

Ben 2002'den beri bilgisayar kullanırım aktif olarak ilk defa başıma geldi Pardus , linux , Diğer işletim sistemleri , Antivirüs Boot , Dinamik diskten Temel diske çevirebileceğini sandığım yüzlerce Boot program ama hiç biri fayda etmedi.

Bir gün başınıza gelirse bütün HDD - SSD'leri çöpe atın.

• Yemin ediyorum tırstım la.

Bak bende hiç Antivirüs falan kullanmam.

Öyle dışarıdan da kolay kolay birşey atmam pc'me. Ama öyle şeyler yaşatmışki beni bile ikna edebilir bu virüs.

Ruslar varya şu Ruslar. Hep onların işi bu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Kim bu virüsü yaptıysa helali var ciddi anlamda bir bulaşıyor siz uyanamıyorsunuz bile antivirüs yada çeşitli programlarını yok.

Ben Steam'a güncelleme geldiğinde öğrendim güncelleme yapıyor yapıyor hata verip kapanıyor tekrar tekrar aynı sorunu yaşadım bende Cs Go'yu sildim tekrar yükledim gene aynı hatayı verdi sonra silmeye çalıştım mouse ve klavye dondu çalışmıyor dedim kesin virüs girdi hiç bir program yükleyemedim hata verdi anlattığım gibi bilgisayara benden başka insanlarda genelde oturmaz fakat çocuklar felan rahat durmuyor her yere tıklıyorlar her neyse durum bundan ibaret geçende Kaspersky almıştım onu kullanıyordum F-secure safe vardı onu yükledim kaspersky diğer bilgisayara yükledim biraz kaspersky sömürüyor ciddi anlamda dikkat edin eğer bu virüsü deneme amaçlı bir kaç bilgisayara yapıp sonuç alırlarsa birden bomba patlar bütün bilgisayarlara bulaştırmaya çalışırlar çünkü 1 ay bu virüsü yok etmeye yada düzeltmeye uğraştım kendimi artık format'ı felan geçtim en azından ssd'yi dinamik diskten dönüştürmeye adadım sonrada format atarım yada başka bilgisayara takar atarım diye deep freeze kim kurduysa bence bu işte bir parmağı vardır .

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Kim bu virüsü yaptıysa helali var ciddi anlamda bir bulaşıyor siz uyanamıyorsunuz bile antivirüs yada çeşitli programlarını yok.

Ben Steam'a güncelleme geldiğinde öğrendim güncelleme yapıyor yapıyor hata verip kapanıyor tekrar tekrar aynı sorunu yaşadım bende Cs Go'yu sildim tekrar yükledim gene aynı hatayı verdi sonra silmeye çalıştım mouse ve klavye dondu çalışmıyor dedim kesin virüs girdi hiç bir program yükleyemedim hata verdi anlattığım gibi bilgisayara benden başka insanlarda genelde oturmaz fakat çocuklar felan rahat durmuyor her yere tıklıyorlar her neyse durum bundan ibaret geçende Kaspersky almıştım onu kullanıyordum F-secure safe vardı onu yükledim kaspersky diğer bilgisayara yükledim biraz kaspersky sömürüyor ciddi anlamda dikkat edin eğer bu virüsü deneme amaçlı bir kaç bilgisayara yapıp sonuç alırlarsa birden bomba patlar bütün bilgisayarlara bulaştırmaya çalışırlar çünkü 1 ay bu virüsü yok etmeye yada düzeltmeye uğraştım kendimi artık format'ı felan geçtim en azından ssd'yi dinamik diskten dönüştürmeye adadım sonrada format atarım yada başka bilgisayara takar atarım diye deep freeze kim kurduysa bence bu işte bir parmağı vardır .

Senin dışında o bilgisayara dokunan biri varsa zaten güvenli değildir.

Neyse geçmiş olsun da ssd'ye nasıl zarar verdi onu anlayamadım?!

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    SSD çalışıyor fakat ne format atılıyor nede herhangi bir işlem yapılıyor herhangi bir bilgisayara taktığınızda içini görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

SSD çalışıyor fakat ne format atılıyor nede herhangi bir işlem yapılıyor herhangi bir bilgisayara taktığınızda içini görmüyor.

Bakın, burda da Hdd'lerin ssd'lerden daha güvenli olduğunu görmüş oluyoruz.

Ssd'ler, bana kalırsa şu son kullanıcı için pek de kullanışlı değil. Yükleme hızı falan iyi de her yazmada ömürleri kısalıyor. Ki alan adam oyun için alsa 100gb"lik oyunları yükleye yükleye ssd'yi 1-2 yılda bitirirdi.

Ssd'ye bu nedenle hâlâ şüpheyle yaklaşıyorum. En fazla Windows sistemini kurarım herhalde. Özel dosyaları da orda barındırmazdım yani!

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.