Şimdi Ara

144 Hz Monitör Kablosu Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle doğru yere mi açtım konuyu bilmiyorum. Belki de ekran kartı bölümüne açmalıydım ama kablo ile alakalı olduğundan burayı uygun gördüm.

Evga GTX 770 ve BenQ XL2430T monitörüm var. Orjinal DVI kablo ile 144hz almaktayım fakat kablo çok kısa geliyor kasa ile uzaklığa. Bu sebeple 3m lik DVI-DVI kablo aldım. fakat malesef 144hz desteklemiyor dedi NVidia.

3m lik DisplayPort kablo aldım.Link te görebileceğiniz gibi bir sitesinde 1.2v olan kablo aldım. Fakat buda 60hz yi geçmiyor.

3m lik nasıl bir kablo almam lazım 144hz için?

• İnternette satılan çoğu dvi-d kablosu 144 hz'i desteklemiyor. Dvi-d uçlu olarak satıyorlar ama 144 hz'i sağlayan konektör boş durumda oluyor. Hadi biz buna pazarlama taktiği diyelim de kötü söyleyip günaha girmeyelim.

Bu linkteki kabloyu alırsanız 144 hz görüntü alırsınız (tabi kabloda hata yoksa)
    https://urun.n11.com/kablolar/ttaf-ipoint-dvi-to-dvi-kablo-1-metre-241-P103592313
  • yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Forumda 2 arkadaşta özelden yardımcı oldular. Bu akşam pc başına geçebilirsem test edeceğim.

İşin ilginç yanı displayport dan da 144hz alamadım. akşam ayrıntılı inceleyeceğim.
  • Selamlar,

144 hz için linkteki kabloyu almayı düşünüyorum. S-link marka kabloya 40 tl verip 144 hz alamadım. Kabloda sorun var mı? 144 hz veriyor mu? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

İyi Forumlar...
  • oguzaslan2 O kullanıcısına yanıt
    Benim aldığım 144 hz. bağlantı sağlıyor. Hatta alamdan önce satıcıya da sormuştum, onaylamıştı.https://urun.n11.com/kablolar/ttaf-ipoint-dvi-to-dvi-kablo-1-metre-241-P103592313

Bu kablonun tek dezavantajı uzunluğunun 1 metre olması, daha uzun kablo bulamamıştım o zaman. 1 metre işinizi görürse alabilirsiniz. Bu arada beğenmezseniz 1~2 gün içinde iade seçeneği de var yanılmıyorsam.
  • Anladım, cevap için teşekkürler. 1 metre yetmeyecektir. 1.5 metre ucu ucuna yetiyor. aynı ürünün 2 metreliği var mağazada. Bu ürün sizce 144 hz verir mi? Bir fikriniz var mı?
    Aynı model ise vermesi lazım, yine de satıcıya sorun derim. Dediğim gibi üründen memnun kalmazsanız iade edebiliyorsunuz. Yalnız ürün ücreti iade edilirken ilk kargo ücretini karşılamazlar, aklınızda olsun. İade ederken kargoyu karşı ödemeli gonderiyorsunuz, gönderirken sıkıntı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sipariş verdim sonucu olumlu olumsuz yazarım.

ürün:https://urun.n11.com/kablolar/ttaf-ipoint-dvi-to-dvi-kablo-2-metre-241-P103595796

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzaslan2 -- 19 Ekim 2017; 0:31:53 >
  • Bazı monitörler HDMI üzerinden de 144Hz verebiliyor. Displayport ile 144 alamamanız ilginç
    Displayportun amacı yüksek kalitede ve hızda görüntü aktarımı sonuçta iade edin ayıplı üründür o.
    Linkteki 2 m.lik kablo benim aldığım 1 m.lik kabloya benzemiyor, keşke sipariş öncesi satıcıya sorsaydınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satıcıya da sordum. ``144 hz'i monitörün ve bilgisayarın destekliyorsa kablo 144 hz destekliyor.`` diye cevap verdi. Dün sipariş verdim. Yarın deneme fırsatım olacak. 144 hz için dvi-d kablo arayanlar için dönüş yaparım.
  • Merak edenler için ürün elime ulaştı. Gerçek dvi-d kablo ve kaliteli bir ürün. fransız malı sanırım. 144 hz destekliyor. Kaliteli dvi-d arayanlara tavsiyemdir..

Sevgiler
    Hayırlı olsun. Çalıştığına sevindim. TTAF-IPOINT'in kablolarını önerebiliriz öyleyse.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.