Teğmen
09 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 60 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar. Amacım kesinlikle AMD INTEL savası çıkarmak değil mantıklı olanı toplamak.

Bu sektörden uzun süre uzakta kaldım. Sistemimi başka birine vereceğim ve yeniden sistem toplamaya ihtiyacım var.

Sistem oyun oynama amaçlı olacak. Custom sıvı soğutma ile OC yapılacaktır.

Oyunlar ise güncel oyunlar ve ağırlıklı olarak Valoranttır.

Ekran kartı RTX 3070 almayı planlıyorum.

Ram ve anakart tavsiyeside alabilir miyim? Anakart kesinlikle asus olacaktır. Corsair yazılımı ile uyumu sebebiyle.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Motosikletimde kendi içinde teyp ve amfisi var. Buradan aux ve Usb bağlanıyor.

Apple iPod nano (2. nesil) bağladığımda ekrana motosikletin logo su çıkıp listeleri motosikletin ekranında gösteriyor. Bir nevi ipod'un yönetimini ele geçiriyor.

Sorunda burada başlıyor. Normal araç teyp lerinde ve pc lerde yazılımla şarkıların ses seviyeleri eşitleniyor. Çok nadirde olsa bir şarkıda ses çok düşük sonraki şarkıda ses çok yüksek olmaz.

Fakat ben direk teyp i atlayıp amfiye verince mecburen, şarkılar arası ses seviyesi çok bariz çıkıyor.

Bir şarkıda sesi 22 de duyamazken bir sonraki şarkıda bangır bangır ses geliyor.

Bunun yolu da anladığım kadarıyla ses seviyelerini eşitlemek. Bunu yapabilecek program tavsiyeniz var mı ?

şimdiden teşekkürler.

Merhaba pvp için Türklerin olduğu pvp realmi yada yabancıda olur pvp realmi bakıyorum. Bilen var mı?

Merhaba steam cüzdanda 337 param var. Nasıl TL ye çevirebilirim?

Öncelikle doğru yere mi açtım bilmiyorum. Yanlış yere ise doğru yere taşınmasını rica ederim.

Merhaba. Mail serverim kendi üzerimde. Cep telefonundan 4.5 g üzerinden mail servere oturum açabiliyorum. Pc den oturum açabiliyorum. Hem cepten hemde pc den domain içi maillerim gidiyor fakat mail serverimdeki domainler hariç hiç bir yere mail atamıyorum. Neden olabilir? Bu olay cuma günü akşam üstü başladı çözüm bulamadım.
Merhaba arkadaşlar. Corsair H100 kullanıyorum ve sistemi büyütmeye karar verdim.

Bu sebeple Custom Sıvı Soğutma Kuracağım. Ürünler Hakkında fikirlerinize Açığım. Aklımda bir kaç fikir var.

Yapı : Pompa, Ekran Kartı, Radyatör(360), Cpu, Radyatör(360), Rezervuar olacak. Kasa Corsair 1000D veya COOLER MASTER H500P olması planlanıyor.
Hortumu Hard Tube değil ilk başta Yumuşak hortum almayı planlıyorum. Hard Tube'nin işçiliği çok zor olacağı için.
Rekorları Parlak Nikel düşünüyorum.

Tercih 1: Cpu Blok, Pompa+Rezervuar, Radyatör Fanları, Gpu Blok RGB aydınlatmalı alınabilir (Corsairde tüm set var)
Bu durumda soğutma sıvısı ya saydam olacak yada hafif renkli ki RGB ler görünsün.

Tercih 2: Tüm ürünler yine RGB olup hortumlar renkli alınabilir.

Tercih 3: Ürünlerde RGB olmayıp EK gibi marka ürünler alınıp radyatör sıvısı renkli alınabilir (Saydam sıvıda Açık mavi yada Neon Yeşil)

Tercih 4: Ürünler yine RGB olmayıp bunda sıvılar mat renk olabilir. Lila veya Metalik Gri

Tercih 5: Rezervuar konusu komple ayrı bir konu: T-Virüs gibi mi alayım yoksa içine Led Şerit mi sallamalı? Fanlar Rgb alınmayıp direk sabit renkli de alınabilir tercihlere göre. Rgb Fanlar Corsair HD120 Düşünülüyor.

Hadi Sıvı Soğutmacılar Fikirlerinizi Bekliyorum.

Güncelleme 1:

Renk Klasmanları
1- Lila Renk (Morumsu Yani) ve Fuşya (Pembemsi)
2- Metalik Gri Turuncu istemiyorum
3- Renkli Hortum
4- Açık mavi ve Neon Yeşil
5- Renk Renk Hortumlar
6- Fuşya Mor Metalik Boru

Güncelleme 2: Gelen Oylar.

Full Rgb : V1CT0RY , cilqinturks
Metalik Boru Fuşya Sıvı : Hanım , Baldız

Güncelleme 3: Sonuç

Kasa : Corsair 1000D
Fanlar : Corsair LL120 x 3 Set
Cpu Blok : Link
Radyatör : Link 480mm X 2
Pompa : Link
Rezervuar : Link
Hortum : Link
Akış Kontrolcüsü : Link
Rekor : Henüz ne lazım kaç tane lazım tespit edemedim.
Kasa içi RGB Led : Henüz ne lazım ne kadar uzunlukta lazim tespit edilemedi.

Güncelleme 4:

Kasa ve Fanlar Türkiyeden alındı. Geldi hazırlar.

Sıvı soğutma ürünleri Ali Express.
Hortum gelmiş fakat diğer ürünler gelmedi yoldalar.

Ali Express Alınan ürünler ;

Bykski Su Vanası Anahtar Kiti

Bykski Erkek-Erkek Konnektör 4 Ad.

Bykski OD16 mm El Sıkıştırma Contası 2 Ad.

Bykski Akrilik filtre çift spiral

Bykski OD16 mm PETG boru kesici bükücü

Bykski 90 Derece bağlantı aparatı

Hanjliang T-Virus su debimetre Kırmızı

Bykski B-PMS5-NX-KJ 1100L/H pompa

Bykski Cpu-XPR-B-PA-V2 cpu blok Rgb (12v-4pin)

Barrow 480mmx30mm Radyatör 2 Ad.

Bykski B-FSIDNA-AGC-CT 50mmx260mm Yeşil Spiral T-Virus Rezervuar Rgb (12v-4Pin)

OD16 mm 50cm PETG Hard Tube Boru 8 Ad.

Güncelleme 5:

Eziklikler ve Kırık Rezervuar

Radyatör - 1

Radyatör - 2

Rezervuar

Güncelleme 6:

Ürünlerin ve masanın resmi

Güncelleme 7: Montaj Başladı... (Fikirlerinize açığım...)

Öncelikle kasaya radyatör ve fanların montajı ile başladım. Malum Temel onlardan başlıyor :) Projenin geç kalmasının sebebi ekran kartını hazır bloklu versiyon almaktan bloğu kendim almaya döndü.

Montaj hala gecikmeli devam ediyor. Ekran Kartını dikeye almaya karar verdim ve Thermaltake pci-e ekran kartı uzatma kablosu aldım hala kargoda.
Fanların elektrik beslemesi için anakarta bir sürü kablo gitmesin diye fan hub aldım kargoda.
Kasa ön panelde 4 tane usb 3.0 yuvası var. benim anakartta 2 tane yuvayı beslemeye 19pin girişi mevcut. burada usb 9pin to 19 pin dönüştürücü kablo aldım.
Rgb kontrolcü ve corsair commander için sata beslemelere yetmesi açısından 4 pin molex to 5 x sata dönüştürücü kablo aldım.
Bunlar hesaplanmamış detaylardı.

Fan Radyatör Bağlantı Resimleri ;

Rezervuar ve Pompa tahmini bağlantı şekli ; Yorumlarınıza açığım!

Filtre ve Sıvı Akış Kontrolcüsü ;

Cpu ve Gpu Blokları ; Henüz anakart montajı olmadığından rekorlar tahmini bağlandı. 90 derece mi normal mi henüz belirlenmedi. Ekran Kartına arka kapak siparişi vermemişim o verilecek.

Tahmini Boru ve Diğer Parça Yerleşimleri Hat Planı; (Fikirlerinizi Bekliyorum, Çok fazla yukarıya giderek pompayı yormak istemediğimden ilk önce radyatör yerine GPU ya girdim.)

Güncelleme 8: Eski Kasayı Dağıtma (Corsair H100 ü Temizleme)

Eski kasam amma kirli ve dağınıkmış. H100 ü temizledikten sonrada resmini attım.

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/554281/2dcc6a7b-e983-477f-a8ef-c73b5688e892.jpeg[/simage]

Güncelleme 9: Cpu Blok Uyumsuz Çıktı. Parça Yaptırıldı.

Sebep aradaki metal blok dikdörtgendi. 1151 Soket ise 7.5 cm lik kare şeklindeydi. Ölçümler yapıldı ve 2mm lik saç kullanıldığı hesaplanıp aynı iç ölçü ve uyumlu dış ölçülerle saç kestirildi. Maliyeti 25 tl oldu ama değeri paha biçilmez. Son 2 resimde eski blok ve yenik blok görünmekte.

Güncelleme 10: Ekran Kartı Blok Takımı

Ekran kartının yaklaşık 6 aylık garantisi vardı. Gördüğünüz gibi garanti kağıdını ben yırttım. Daha önce ellenmemiş bir karttı. içini açtığımda ise şokla karşılaştım. Termal bantlara yapışmış olan tozlar inanılmazdı. Dıştan tertemiz olan kart içeride ise off anlatılmaz. Daha sonra termal bantları ile teker teker değiştirip şahane bir şekilde water blok takıldı.

Güncelleme 11: Kasa Boru Yapımı

Ekran kartının in girişi solda out çıkışı solda olunca, pompa çıkışı ile aynı seviyede oldu. Bu sebeple Loop'u Pompa-Radyatör-Ekran Kartı-Radyatör-Cpu-Rezervuar olacak şekilde yaptım. Pompadan radyatöre gidip buradan ekran kartına gitmeye karar verdim.
Malesef borularım 50 cm lik olduğu için radyatörden cpu ya gelişte kasa uzun geldi ve tek boru yetmedi. Dişi-Dişi rekor almamışım ve Akış kontrolcüsü ile filtreyi de aynı amaçla başka yerde kullandığımdan burada ısı ile büzülen elektrikçilerin kullandığı siyah boru kullandım. Arkada kalacağı için görünümde pek problem olmayacak. boru ile bu siyah boru arasına birde siyah cam yapıştırıcı yapıp sağlamlığı garantiledim. Rgb fanları bağlayıp sistemi 6 saat sadece pompa çalışacak şekilde bekledim.

Güncelleme 12: ve Bitti...

Fikir almak, parça için bilgi almak ve herhangi bir şey sormak isteyenler çekinmeden sorabilirler. Bilgi paylaştıkça büyür.
ve Projede emekleri ve destekleri için özellikle @alidarkstone a teşekkür ve minnetlerimi sunarım. Çok teşekkürler.

Merhaba firmada Dell T430 Sunucum bulunmakta. Üzerinde VMvare ile 4 sanal sunucu bulunmakta. 1 Sunucu veaam backup, 1 sunucu domain ve 2 sunucu da ağır işlerin yapıldığı.

Sunucunun üzerinde 8 adet 2tb ssd var. 4 sdd ile 2 tane raid 10 kurulu.

2. bir server ihtiyacım mevcut. Rack veya Tower olabilir iyi bir sunucu bakıyorum. minumum T430 ayarında.

Ayrıca yeni serverlerde Intel Silver ve Gold diye işlemciler çıkmış bunların hangileri iyidir neye göre bakmak gerekir fikir alabilir miyim?
Merhaba. Legion zamanı wow'a ara vermiştim. Çalıştığım ve eve geç geldiğim için raid yapamayacağım. Ranked Bg girme şansımda yok. Genel olarak sosyal takılıp Bg ve eski raidleri farmlayacağım.

Oyundan uzun süre uzak kaldığım için şuan güçlü classlar hangileridir ?

Daha önce Twisting Nether oynamıştım. Başka Serverde tercih edebilirim amacım türklerle muhabbet.

Class olarak daha önce Demon Hunter ve Marksman Hunter oynamıştım. Warlock Paladin veya Demon Hunter düşünüyorum ne tavsiye edersiniz?
Merhaba. Kulaklığın sesinden hiç şikayetim yok fakat ses kartı olarak anakartın ses kartını kullanıyorum.

Anakart Gigabyte Z370 Gaming 7. Anakartın ses çipi yeni ve yüksek model olduğundan dolayı ses kartı almadım.

Kulaklıkta sadece oyunda değil genel olarak bir bass yüksekliği var. awp sesinin ve bombaların bass ı çok feci vuruyor ve boğuyor.

Müziklerde de aynı problem var. Ses Ayarlarında equalizer kapalı.

equalizer ayarlamam gerekirse nasıl ayarlamalıyım? Tizler ön plana çıkması için hangilerini kısmalıyım?

işletim sistemi win 10 da ve win 7 de aynı olayı veriyor.

Creative Sound Blaster connect yazılımı ile equalizer ayarlanabiliyor.

Fikirlerinize açığım.
Arkadaşlar 2 sini de kullanan varsa hangisini tavsiye edersiniz? + ları ve - lerini paylaşabilir misiniz?

Oyun oynamak için alınacak. Cs go ve Pubg merkezli.
Hakkında
Meslek: Cfo - Yönetici
İlgi Alanları: Pc, Motosiklet, Havalı Silahlar
Forum İmzası:
Haliç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği
Cs Go
Matchmaking Rank - Global Elite
Wingman Rank - Global Elite

Valorant Platin 3
Forum İkinci El İmzası:
Sattıklarım; Esh (power color 4870) || gokhan96 (logitech g5) || Taichie (360 mm radyatör ve 3 adet fan) || exchange (sapphire 4850) || corrupt (zotac gtx 280 amp!) || freestyler7 (thermal take armor +mx) || yedemirag (corsair 2*2 800 ram) || Sethlans (intel E8400) || hakan33(creative audigy 2zs) || redbloodedman (gigabyte x48-ds5) || darkness45(seagate 640gb ve samsung 320gb hdd) || turkarslan (sapphire 5870 vapor-x) || ZerstoreNN (THERMALTAKE CHALLENGER PRO) || jamesdean0701 (Roccat Kave Solid) || homeagain(MSI GTX 570 Twin Frozr III) || badsiders(Logitech Driving Force GT) || Gravewormszr(Gamecom 367 Kulaklık) || halon (Zowie Ec2) || ayarotoservis (Logitech G930) || cardman (Logitech G700s Kablosuz Gaming Mouse) || deus-ex (Evga Gtx 770 EC)
Takasladıklarım; holigan05 (logitech g15 = sunbeam core-contact freezer + revoltec klavye)
Aldıklarım; avalon64 (kingston 2*2 gb ram) || dilmutt (asus p5q-e) || tHE_bARBAR (asus p5k se) || eagle66 (power color 4870) || sevann (recom 580w psu) || smok (q6600) || enmisafir (zotac gtx 280 amp!) || eixs (sapphire 4850) || rehamalatacik (4870x2 avalon64 aracılığıyla) || avalon64 (ocz reaper 2*2 gb 1066 ram) || ((UĞUR)) (intel Q9650) || alpi80 (asonic 5+1 ses kartı) || akcabey (2600xt ekran kartı) || nikolay_22 (msi 754 soket anakart) || dkbilgisayar (asus kasa) || webber (amd 5200, 590 cipset anakart, 2*1 gb kingston ram, 250 gb hdd, dvdwr) || yaskoo_87 (17" samsung lcd) || GORGEOUS (x-fi extreme gamer) || grimmajow (gigabyte x48-ds5) || cuneyt33 (msi gtx570 tfIII) || darkness45(X-fi Titanium) || hsnksy92(razer lycosa) || Tari_34(roccat kave solid) || imam003(evga gtx 770 4gb ftw) || oguz0695 (ECS am2+ (940pin) A740GM-M) || Kitty (Razer tiamat 7.1 Kulaklık) || Mechatronik (Logitech G930 Kulaklık) Ayrıca hatırlayamadıklarım.
Hakkımda:
Pc donanıma hayranlığı ilk bilgisayarını aldığı 2.000 yıllarına dayanır. O zaman şartlarında bile ilinde olmayan ekran kartını internetten alıp getirtmişti. Şimdi adım adım devam ediyor.

Havalı silah tutkusu ise Counter Strike ile iyice artarak dürbünlü havalı silaha merakıyla hobisine bir tanesini daha ekledi.

Evlilikle birlikte en korktuğu araçlardan olan Motosiklet sürmeye başladı ve bu hastalık onu esir aldı. Şuan bu hastalıktan kıvranmakta..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
masa üstü
Otomobil
Arabalar
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
World of Warcraft
Wow
Steam
Steam_id
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Tablet
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 542
İkinci El Bölümü Mesajları: 290
Konularının görüntülenme sayısı: 50.596 (Bu ay: 303)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.