Şimdi Ara

14 Soruda NetLimitsiz; Merak Edilenler...::Güncel::... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
34.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hızı düşen arkadaşlar tarifeye geçtiği tarihi söyleyebilirler mi?

Ben 3 Ağustos 'da geçtim kotam 120 GB olmuş, düşmedi hızım.
  • Aslında ben tüm Türkiyede aynı anda başlar diye düşünmüştüm ama öyle değil.

Mesela uzil arkadaşın gece 12 gibi başlamış bende saat 16:00 civarı başladı...

Birkaç gün içinde tüm Türkiyede aktif olur diye düşünüyorum, olmayabilir de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uynus

Aslında ben tüm Türkiyede aynı anda başlar diye düşünmüştüm ama öyle değil.

Mesela uzil arkadaşın gece 12 gibi başlamış bende saat 16:00 civarı başladı...

Birkaç gün içinde tüm Türkiyede aktif olur diye düşünüyorum, olmayabilir de...

aslında benim tam 00:00 da 512/128 e düştü..sanırım ilk ben ve benim santrale bağlı olanların düştü..seyahatten gelmiştim..yazıcaktım..biraz yemek yedim falan o yüzden 00:23 gibi açtım konuyu

• ben 7 temmuz'da netlimitsiz tarifesine geçmiştim.
    dün gece 11 gb'lık bi dosya koyup yattım.
    sabah 10:30'da kalktığımda dosyaların inmesi bitmiş ama hızımda 512'ye inmişti.

Edit: Ayrıca benim bi kaç arkadaşımda hız düşmesi olmamış mesela. Sanırım bölge bölge yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tjodalv -- 18 Ağustos 2009; 20:30:25 >
  • Hani internete bağlanırken 6000 ile 7200 ile 8192 ile bağlanma olayı var ya ilk sayfada, internet ne kadar yoğun veya boş olursa olsun o hızla indiriyorsunuz ya, hız düşmesi olayında da bağlantı kopmadığı sürece bağlandığınız hızda indiriyor olabilirsiniz. Eğer bağlantı koparsa veya pc yi falan kapatıp tekrar bağlanırsanız hızınız düşebilir. Tabi bu sadece varsayım. 8 mbit kullanan arkadaşlar bu dediklerim hakkında deneyimlerinizi söyler misiniz? Hız düşmesi bağlıyken mi oluyor yoksa bağlanırken mi?

Edit: Son 2 mesaja baktım galiba bağlıyken düşüyor internet hızı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTRxX -- 18 Ağustos 2009; 21:23:33 >
  • hız düşmesinin yaşanabilmesi için sanırım modemin resetlenmesi gerekli ama nasıl online işlemlerden tarifemizi değiştirirken TTNET bu işe kendi yapıyorsa burada da kendi yapacaktır, bu arada bizde hala hız düşümü yok bakalım ne zaman olacak
  • arkadaşlar benim bulunduğum yer mesafeden dolayı en fazla 2mbit oldu.512 muhabbeti bana da işler mi
  • 512 kuralının işlemesi için hızın illaki 8 mbps olması gerekmiyor sonuçta netlimitsiz paketinde 8mbps yekadar hangi hız verilebilirse kuralı var sonuçta sizdede hız düşümü olabilecektir
  • benim de hızım 512ye düştü 10 gün filan oldu bu tarifeye geçeli ve tatildeydim bişey de indirmedim doğru düzgün dün gece 310kb ile indiriodum şu an 50 kb
  • Ben 8 mbit netlimitsiz tarifesine 16 haziran da geçtim. 2 aydır ortalama ayda 80-100 gb downloadım vardı. merak edip duruyordum niye 512kb düşürmüyorlar diye ama bugün korktuğum başıma geldi. 18 ağustos sabaha karşı 5 sıralarında 830 kb/s civarında download yapıyordum.bilgisayarı kapattım ve yattım. kardeşimini dediğine göre sabah 10 civarı kendisi download yaparken internet gidip gelmiş. geldiğinde 512kb olmuş internet. yani zannedersem modeme reset atmakla falan alakası yok. internet gidip geliyor ve geldiğinde de hız düşmüş oluyor. neyse telekom sistemi devreye soktu demek. bundan sonrada böyle gider. cayır cayır torrent kastırma devride burada biter anlaşılan. Bu arada Tekirdağ/Çorlu ve İstanbulda 8mbit limitsiz tarifeyi kullanan tüm arkadaşlarımla konuştum hepsinin hızları düşürülmüş. hızları düşmeyen arkadaşlar baya bi şanslı anlaşılan ama eminim son saatlerini yaşıyorlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniactolga -- 19 Ağustos 2009; 4:39:00 >
  • Modeme reset atmak ile olmuyor.Sistem kendiliğinden devreye giriyor sizin ellemenize gerek yok...
  • Bu kampanyaya daha bu ay kaydoldum 4-5 agustostu heralde hızım düstü bile 3 aydır kullananlar vrmıs hızları hala düsmemis isin kötüsü adam gibi indiremedim (90 gb indirdim ama zaten 1 mbitken 120 gb civarı indiriodum)
    neden en eskilerden baslamıolarki kesmeye adanada oturuyorum bu arada net de sürünüo cs , silkroad bizim icin rüya oldu artık
  • konuyu açan arkadaşa teşekkürler , benimki sınırsız 45 küsür ödüyorum netlimitsize geçtim diyelimki beyenmedim bir ay sonra eski tarifeme geçtim yine 45 küsürmü ödeyeceğim yoksa yeni abone olmuş gibi 49 mu olacak ? o 4 lira fark bence önemli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

konuyu açan arkadaşa teşekkürler , benimki sınırsız 45 küsür ödüyorum netlimitsize geçtim diyelimki beyenmedim bir ay sonra eski tarifeme geçtim yine 45 küsürmü ödeyeceğim yoksa yeni abone olmuş gibi 49 mu olacak ? o 4 lira fark bence önemli...

45 küsur ödeyeceksiniz, bunun yeni abone eski abone ile ilgisi yok 1 Mbit sınırsızın 49 lira olan bedeli ÖTV nin düşmesi ile 45 e indi
  • Hiçbir şekilde tarife değişikliği yapmadığım halde hızım 400'lerde seyrediyor. 15 Gb'ı da çoktan aştım fakat halen düşme falan yok.. Faturaya baktım 45,50 TL. Tarifeyi değiştirmediğim halde (1 Mbit kotasız kullanıyorum) hız artışı var, neden olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend10

Hiçbir şekilde tarife değişikliği yapmadığım halde hızım 400'lerde seyrediyor. 15 Gb'ı da çoktan aştım fakat halen düşme falan yok.. Faturaya baktım 45,50 TL. Tarifeyi değiştirmediğim halde (1 Mbit kotasız kullanıyorum) hız artışı var, neden olabilir acaba?

8 Mbps olanları kısıtladıkları için yoğunluk büyük ölçüde azaldı.

Ona bağlı olabilir, yada hattınızda iyi huylu bir sorun olabilir.

Bu şekilde kullabilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uynus

quote:

Orijinalden alıntı: Legend10

Hiçbir şekilde tarife değişikliği yapmadığım halde hızım 400'lerde seyrediyor. 15 Gb'ı da çoktan aştım fakat halen düşme falan yok.. Faturaya baktım 45,50 TL. Tarifeyi değiştirmediğim halde (1 Mbit kotasız kullanıyorum) hız artışı var, neden olabilir acaba?

8 Mbps olanları kısıtladıkları için yoğunluk büyük ölçüde azaldı.

Ona bağlı olabilir, yada hattınızda iyi huylu bir sorun olabilir.

Bu şekilde kullabilirsiniz...

Anlıyorum, sağolun.
  • 21 Temmuzda netlimitsize geçtim online işlemlerden.şimdi faturaya baktım 86tl gelmiş... normal mi? işlemi onayladıktan sonra tarife netlimitsiz olarak görünüyordu. 49 tl gelmesi gerekmezmiydi?
  • Geçicektim de vazgeçtim 15gb 1 günde dolar benim
  • Bugüne kadar hız düşmemişti. Bugün modemi kapatıp açmak zorunda kaldım düştü
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.