Şimdi Ara

14 2014 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 Singapur Grand Prix (resmi adıyla 2008 Formula 1 SingTel Singapur Grand Prix) 28 Eylül 2008 tarihinde Marina Bay, Singapur'daki Marina Bay Sokak Pisti'nde yapılan Formula 1 yarışıdır. 2008 Formula 1 sezonunun 15. yarışı olan organizasyon aynı zamanda tarihte düzenlenen 800. Formula 1 Dünya Şampiyonası yarışı olmuş ve ek olarak 9. Singapur Grand Prix gece yapılan ilk Formula 1 yarışı olarak kayıtlarda yerini almıştır. 1973'te yapılan yarışların Formula Libre kapsamında düzenlendiği düşünüldüğünde, 2008'in Singapur'un ev sahipliğindeki ilk Formula 1 yarışı olduğu söylenebilir.

61 turdan oluşan yarışı, 15. sıradan başlayan Renault'tan Fernando Alonso kazanmış, Nico Rosberg Williams'ıyla ikinciliğe, Lewis Hamilton ise McLaren ile üçüncülüğe ulaşmıştır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/2008_Singapur_Grand_Prix

2008 yılında Singapur, Formula 1 tarihindeki ilk gece yarışına ev sahipliği yaparak büyük bir başarıya imza attı. Pist tüm biletlerini satarak olağanüstü bir başarı elde etti ve çevresindeki gökdelenleriyle harika bir manzara oluşturdu.

Pistin inşaatı 2007 yılında başladı ve Avrupa saatine uygun olması adına yarışın gece yapılmasına karar verildi. Pistin çevresi lüks oteller ve marinalarla kaplı olan önemli bir turistik merkez.

Güvenliği maksimum seviyede tutmak için aydınlatmada en son teknoloji kullanıldı ve yapılan ışıklandırma sayesinde pist ve çevresi gündüz gibi oldu. Pistin seyirci kapasitesi tam 80.000 kişilik. Çevresindeki tesisler en son teknoloji ile inşa edildi.
    http://www.turkiyef1.com/pistler/14/Singapur

F1 TIMETABLE
    Fri 19 September 2014
    Practice 1 13:00 - 14:30
    Practice 2 16:30 - 18:00
    Sat 20 September 2014
    Practice 3 13:00 - 14:00

Qualifying 16:00
    Sun 21 September 2014

Yarış 15:00

2013 yarış sonucu
    2013 FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX
    Pos No Driver Team Laps Time/Retired Grid Pts
    1 1 Sebastian Vettel Red Bull Racing-Renault 61 1:59:13.132 1 25
    2 3 Fernando Alonso Ferrari 61 +32.6 secs 7 18
    3 7 Kimi Räikkönen Lotus-Renault 61 +43.9 secs 13 15
    4 9 Nico Rosberg Mercedes 61 +51.1 secs 2 12
    5 10 Lewis Hamilton Mercedes 61 +53.1 secs 5 10
    6 4 Felipe Massa Ferrari 61 +63.8 secs 6 8
    7 5 Jenson Button McLaren-Mercedes 61 +83.3 secs 8 6
    8 6 Sergio Perez McLaren-Mercedes 61 +83.8 secs 14 4
    9 11 Nico Hulkenberg Sauber-Ferrari 61 +84.2 secs 11 2
    10 15 Adrian Sutil Force India-Mercedes 61 +84.6 secs 15 1
    11 16 Pastor Maldonado Williams-Renault 61 +88.4 secs 18
    12 12 Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 61 +97.8 secs 10
    13 17 Valtteri Bottas Williams-Renault 61 +105.1 secs 16
    14 18 Jean-Eric Vergne STR-Ferrari 61 +113.5 secs 12
    15 2 Mark Webber Red Bull Racing-Renault 60 Engine 4
    16 21 Giedo van der Garde Caterham-Renault 60 +1 Lap 20
    17 23 Max Chilton Marussia-Cosworth 60 +1 Lap 22
    18 22 Jules Bianchi Marussia-Cosworth 60 +1 Lap 21
    19 20 Charles Pic Caterham-Renault 60 +1 Lap 19
    20 14 Paul di Resta Force India-Mercedes 54 Accident 17
    Ret 8 Romain Grosjean Lotus-Renault 37 Engine 3
    Ret 19 Daniel Ricciardo STR-Ferrari 23 Accident 9
     14 2014 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 14 2014 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 14 2014 FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX

• Favorilerin aksine diger Takımlarınında kazanma fırsatı olacaktır diye düşünüyorum.Özellikle benim burdaki Favorim Ricciardo.Ferrari burda birşey yapabilirmi çok merak ediyorum.
  • pistin seyir zevki 0 bana göre. umarım zevkli bir yarış olur bu sefer.
  • Merhabalar bu yarışı dsmart olmadsan nasıl izlerim ?
  • http://www.f1turkish.net/p/smart-spor-canl.html burada smart spor canlı yayın olur büyük ihtimalle, yabancı kanallardan izlemek kolay.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostWarrior1

http://www.f1turkish.net/p/smart-spor-canl.html burada smart spor canlı yayın olur büyük ihtimalle, yabancı kanallardan izlemek kolay.

teşekkür ederim.
  • İlk 2 Antrenman Turlarında Alonso ve Hamilton 1-2 sıraları paylaştılar.Ferrariler bu Pistte çok iyi gözüküyor.Bakalım sıralamada ve yarışta ne yapabilecekler.Bu yarışta gizli Favorim kesinlikle Ricciardo.Lastiklerle en çok Ricci idare etti.Diger pilotlar 12 turdan sonra şikayet ederken Ricci 18 tur gitti bu lastiklerle.
  • şu ferrariyi bu sezon bir öğrenemediniz ilk 2 antreman hep üst sıralarda yarışta yiyorlar tokadı yiyorlar tokadı 10 yarış oldu yeter ya her yarış bütün sayfalarda aynı şey her yarış hüsran
  • Ferrariler antrenmanlarda hep iyi olurlar. Ama sıralama turu ve yarışta gerilere düşüyorlar. Ferrari burada Monza'daki görüntüsünden farklı olacaktır elbet, ancak onlardan bir galibiyet beklemek fazla iyimserlik olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıralamalar biteli 2 saatten fazla olmasına rağmen o konuda hiç mesaj atılmamış, ilginç.

İlki benden olsun. Q3'ün son turlarına kadar sezonun en heyecanlı sıralamalarından birisiydi. O dakikalarda Ferrariler'in bile pole pozisyonu için savaşacağını düşünüyordum. Ancak önce Kimi'nin motor sorunu nedeniyle son turu atamaması, ardından Mercedesler'in son turda ceplerinden çeyrek saniye daha çıkarmaları ile pole, bu sezon alıştığımız gibi Mercedeslere gitti. Hamilton ve Rosberg'in arasında ki 0,007 sn fark inanılmaz. Yarın yine ikisi arasında çetin bir mücadele olacak. Red Bull cephesine gelirsek... Ricciardo, yine Vettel'i mağlup etti. Bu sene Ricciardo yaptıkları ile Vettel'in başını epey ağrıttı, böyle devam ederse ağrıtmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Alonso ise her zaman ki sırasını aldı ve yarın yarışa 5. cepten başlayacak.

Yarışın heyecanlı geçmesini bekliyorum. Ferrari'ler Monza'dan çok daha rekabetçi keza Red Bull'da. Tabii bunu Ferrari'lerin çok geliştiği anlamını çıkarılmasın. Pistte uzun düzlükler olmadığı için burası, bu sene ki Ferrari'ye daha çok uyuyor. Düzlük hızları iyi olan Mercedes ve Williamslar için ise bu bir dezavantaj. Bakalım yarın ki yarış neler getirecek.

• Sercann35 kullanıcısına yanıt
    sezon boyunca izleyemediğim tek sıralamaydı oda en heyecanlısı olmuş belkide hep öyle oluyor yav
  • Uzun süre sonra izlemediğim tek sıralama turu oldukça heyecanlı geçmiş.Nasıl olsa Mercedes rahat şekilde alır diye düşünüp izlemedim.Gayet yakın sonuçlar ortaya çıkmış.Aynı güzelliği yarın yarışta da izlemeyi umuyorum.Bu arada Alonso deyince aklıma hep 5 geliyor.
  • Bundan böyle sıralama turlarını siz izlemeyin. Bu zamana kadar keyif alamadık bari bundan sonra alalım. Ben size özet geçerim sonradan.

Yarın ki yarış için, eğer Mercedesler iyi kalkarlarsa muhtemelen galibiyet Rosberg ve Hamilton arasında geçer ve galibiyet heyecanı yaşayamayız, ama diğer sıralar ne getirir onu önceden kestirmek mümkün değil. Tabii böylesine bi' pistte Maldonado gibi bir pilot (!) yarışınca insan güvenlik aracını ihtimalini göz ardı edemiyor. Güvenlik aracı da girerse (ki ben %100 güvenlik aracı bekliyorum) yarışa heyecan katacaktır.
  • Tamamdır hocam biz izlemeyelim yeter ki keyifli geçsin.

Dediğin gibi normal şartlarda Mercedesler avantajlı ama kazansalar bile biraz daha yakın bir yarış olabilir.Güvenlik aracı da yarışın gidişatını değiştirebilir.Umarım keyifli bir yarış izleriz. @Sercann35
  • 15.00 Başlama saati tsi ile mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukox

15.00 Başlama saati tsi ile mi?

evet gece yarışı
    http://www.formula1.com/default.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

Ferrariler antrenmanlarda hep iyi olurlar. Ama sıralama turu ve yarışta gerilere düşüyorlar. Ferrari burada Monza'daki görüntüsünden farklı olacaktır elbet, ancak onlardan bir galibiyet beklemek fazla iyimserlik olur.

Bende bunu demeye gelmiştim.
  • Rosberg'te çok büyük soru var. Pit yolundan başlamak zorundan kalacak. Bakalım neler olucak ?
  • Rosberg kaldı, yarışa pit yolundan başlayacak ve heyecan katacaktır. Hamilton için çok büyük fırsat.

Edit: Kobayashi'de de sorun var. Yarış başlamadan yarış dışı kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 21 Eylül 2014; 15:02:41 >
  • rosberg kaldı. spekülasyon zamanı..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.