Şimdi Ara

130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
1
Favori
14.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sokağa atacak paranız varsa buyrun alın.

Okullar kapanalı sizin gibi türler çıktı forumda...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

Senin hiç araban olmadığına bahse varım. Arabalardan da anladığını sansan da araba sahibi olmamışsındır. Sadece milletin arabasında gezmişsindir. Bakım nedir, arıza nedir, sanayi ustasına gitmek nedir bilmemişsin.

Attığın ilan 1.4 TSi 186.000 KM de 2013 GOLF. Sene 2021 bu araç 8 yaşında. 186.000 KM yol yapmış, bir de DSG şanzuman. Her an elinde patlaması muhtemel, ön takım ömrü max %70, amortisörler max %70, kayışlar gergiler rulmanlar ne zaman değişti kim bilir. Fren balataları, lastikler her biri bakım isteyecek. Ayrıca araç Esenyurtta bir galeriden.

Kısacası sen arabadan anlamış olsan ve cebinde 150.000 olsa bu ilanı almazdın. Araba seneye 200.000 Km olacak. Tüm yorgunluk üzerinde. Onun yerine geniş, altı yüksek, bagajı geniş, arkada şaft tüneli olmayan bir araba olarak Egea diye cebimde sigara param mı yok? Otomobille alakam mı yok?

"GOLFLE FOCUSLA S40 LA KEYİFLE YOLUNA BAKARSIN." Arabanın şurasından ses geliyor hafta sonu bi sanayiye gideyim baktırayım dersin. Ağır bakımı geldi hanım para lazım dersin. Arıza yaptı dersin. Araba kirlenmiş detaylı temizlik yaptırayım dersin. Boyası çizik pasta cila koruma attırayım dersin. Lastikler bu sene değişmesi lazım dersin. Muayenesi geldi dersin. Hop tam herşey okey derken bir yerinden ses gelir sanayiye gidicem dersin....

Ustalara 200-300 işçilik , parçalara 200-300 ödeye ödeye bir bakmışsın 5-10.000 harcıyı vermişsin...

Alıntıları Göster

anlamadığın nokta şu.

eğer temiz kullanılmış bir orta üst bir avrupalı alırsan bakımları haricinde sanayiye uğramazsın.

sanayiye uğrayan araçlar bellidir. fiat ve reno ağırlıklı fransız italyan ucuz uzakdoğulu araçlar.

senin duydukların yalan. egea ön takımı 100 binde tamamlar iyi bir alman 250 binde.

sen pert yada bakımsız araba alıp "eski arabalara lanet olsun" dersen.

8 yaşında bakımları haricinde sanayiye uğramamış vw sana gösteririm.

benim arabam olmadığına eminsin demek. şimdi maç bitsin, birazdan görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 18 Nisan 2021; 20:37:5 >

• K.Kahriman kullanıcısına yanıt

sende burada ol,

• bargest1 kullanıcısına yanıt
    Hocam egea kullanmadim yolcu olarak on ve arka koltukta oturdun, 2 seneyi askin suredir 2014 focus kullaniyorum arada abartilacak bir fark yok bence focus zaten dandik bir araba, yol sesi motor sesi cok aliyor konfor desen yok. Sahsen 2. El focus alacagima egea alirim hic degilse kafam rahat eder. 2014 focus en sorunlu focusmus zaten aldiktan sonra ogrendim kronik yag kacirma sikintisi var ve servis dunya para istiyor... Golf muhtemelen daha iyidir 1 kere kullandim birkac kere yolcu olarak bindim ancak sehirler arasi cok gidip gelmiyorsaniz aradaki farka degecegini dusunmuyorum. Suaralar bende arac bakiyorum Focusu degistirmek icin ama gidip herhangi bir vw almam mesela vites elimde patlar diye korkuyorum acikcasi... yeni mazda 3 bakiyorum tip olarakta hosuma gidiyor eger kronik sikintisi sorunu yoksa alabilirim. Ha fordun butun arabalarimi kotu degil tabiki Mondeo var 2017 0 almistik aractan cok memnunum. Birazda beklentilerinize bagli bu olay sehir ici kullanmak icin 0 arac olsun kafam rahat etsin uygun fiyata alayim bakimlari ucuz olsun diyenler icin bu araclar iyi birer secenek bence... sonucta nekadar ekmek okadar kofte...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak
  • Herkesin keyfine göre değişir ama bir de şu acıdan bakılabilir. 130 bin verip 1.4 atmosferik sıfır Egea alacaksın yılda 2000'e yakın MTV vereceksin. Garantiden çıkmasın diye de bakımları serviste yapıp yıllık ortalama 1500 de servis bakım ücreti vereceksin. Yıllık 3500 kafadan gitti. Bunun yerine 1.2 tsi jetta alsan mtv yıllık 500-600 bakımı da özel serviste 500-600'e yaptır. Sana aracın masrafı ortalama 1000-1200 lira. Şimdi 3500 nere 1200 nere. Konforu, yol tutuşu, güvenliği de cabası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuz*han

Herkesin keyfine göre değişir ama bir de şu acıdan bakılabilir. 130 bin verip 1.4 atmosferik sıfır Egea alacaksın yılda 2000'e yakın MTV vereceksin. Garantiden çıkmasın diye de bakımları serviste yapıp yıllık ortalama 1500 de servis bakım ücreti vereceksin. Yıllık 3500 kafadan gitti. Bunun yerine 1.2 tsi jetta alsan mtv yıllık 500-600 bakımı da özel serviste 500-600'e yaptır. Sana aracın masrafı ortalama 1000-1200 lira. Şimdi 3500 nere 1200 nere. Konforu, yol tutuşu, güvenliği de cabası.

bunlar egeaya binince arabaya bindik sanıyorlar sorun bu.

1.4 easy boş atmosferik egea 2020 model kuş serisidir. direksiyonunun göbegi çöker. hani şahınlerin torpidosu çatlar ya aynı.

gaz pedalı kopar. yağ yakar.

normal insan şöyle düşünür. bir avrupalı markada kaç yıldır turbo benzinli motor var. egeaya daha yeni geliyor.

otomatik zaten yok.

adam oturunca camda silecekleri görüyorum diyorum. daha berbat bir durum olabilir mi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 19 Nisan 2021; 11:11:52 >

• daha atm den para çekmeyi beceremeyen, 7 den 77 ye dolandırıcılığı meslek edinmiş güzel ülkemin insanlarından 2. el araba alacağıma gider 0km egea alırım kafam rahat olur.

• atrix1212 kullanıcısına yanıt

Ne oluyor turbo benzin olunca ?

2016 yılında vardı egeada 1.4 turbo benzin, kaç tane sattı ?

En çok ne talep görüyorsa adamlar ona yoğunlaşıyor, para sağmak varken fantezi işine girmiyorlar, gayet normal durum.

Fiat 2007'de lineada sunuyordu 120 hp turbo benzinli motoru, hikaye anlatmaya gerek yok. Meşhur alman markası 1.6 dizelde patlak şanzıman korkusundan 250 torku geçemiyorken egeada 320 tork multijet var ondan bahsetmiyorsun ?

Yeni 1.0 turbo da çok az satacak belki ilerde programdan çıkarılır.

Almanyada segmentinin en sorunsuz aracı seçilen bi modele de böyle çamur atmaya çalışmak da çok komik 130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 19 Nisan 2021; 11:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

daha atm den para çekmeyi beceremeyen, 7 den 77 ye dolandırıcılığı meslek edinmiş güzel ülkemin insanlarından 2. el araba alacağıma gider 0km egea alırım kafam rahat olur.

ülkede herkes dolandırıcı. ama sen arabanı satışa çıkardığında "abi valla kaza bela yok bak egzerpetizi burada" demeyeceksin değil mi:)

bırak bu ağızları. 0 bayiden kazalı araba çıktığı bile oluyor. satarken boyasını fark ediyorsun. o yüzden sen hayata "herkes dolandırıcı beni düdüklemek istiyor" diye bakarsan o kafan rahat olması mümkün değil.

ben çok araba alıp sattım. hiç dolandırılmadım. karşındaki insanı okuyamayan arabadan anlamayan biriysen yallah fiat bayisine.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Ne oluyor turbo benzin olunca ?

2016 yılında vardı egeada 1.4 turbo benzin, kaç tane sattı ?

En çok ne talep görüyorsa adamlar ona yoğunlaşıyor, para sağmak varken fantezi işine girmiyorlar, gayet normal durum.

Fiat 2007'de lineada sunuyordu 120 hp turbo benzinli motoru, hikaye anlatmaya gerek yok. Meşhur alman markası 1.6 dizelde patlak şanzıman korkusundan 250 torku geçemiyorken egeada 320 tork multijet var ondan bahsetmiyorsun ?

Yeni 1.0 turbo da çok az satacak belki ilerde programdan çıkarılır.

Almanyada segmentinin en sorunsuz aracı seçilen bi modele de böyle çamur atmaya çalışmak da çok komik  

en çok talep gören 1.4 fire motor namı diğer uno motoru talep görüyor demek.

allahta seni güldürsün.

Tam senden beklenecek bi cevap olmuş 130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak 

Işimize gelmeyen yerleri görmezden gelmişiz yine 130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak 

• 130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak

130.000 TL'ye Egea varken 2.el araba almak

hava borusu solda sağa geçmiş pardon :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

ülkede herkes dolandırıcı. ama sen arabanı satışa çıkardığında "abi valla kaza bela yok bak egzerpetizi burada" demeyeceksin değil mi:)

bırak bu ağızları. 0 bayiden kazalı araba çıktığı bile oluyor. satarken boyasını fark ediyorsun. o yüzden sen hayata "herkes dolandırıcı beni düdüklemek istiyor" diye bakarsan o kafan rahat olması mümkün değil.

ben çok araba alıp sattım. hiç dolandırılmadım. karşındaki insanı okuyamayan arabadan anlamayan biriysen yallah fiat bayisine.

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:

demeyeceğim. sanada tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

Alıntı

metni:

demeyeceğim. sanada tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

ben alırkende satarkende expertize sokuyorum. kimsenin kimseyi dolandırma ihtimalı kalmıyor.

sanada tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

ben alırkende satarkende expertize sokuyorum. kimsenin kimseyi dolandırma ihtimalı kalmıyor.

sanada tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

peki.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Tam senden beklenecek bi cevap olmuş  

Işimize gelmeyen yerleri görmezden gelmişiz yine  

görmezden gelmek zorundayım. türkiyede satılan 1.4 boş egea ile avrupaya giden tipo'yu aynı arac sanan adama birşey anlatabilecegimi düşünmüyorum.

senin 130 a aldıgın 1.4 fire egea ile avrupaya giden ncap testlerine giren araçla uzaktan yakından alakası yok.

bir kere adı aynı değil. tipoyla egea'a aynı araç değil.

bunu geçtim avrupaya giden dahi bir almana yada japona yakın araçlar değil. benzer araclar türkiyede 200 k üstüne satılıyor fiat.

200 k ya'da fiata verecek adam'da bir zahmet doktora görünsün.

Avrupada 2 hava yastıklı model yok, onun dışında aynı arabalar.

Birine egea logosu basılıyor diğerine tipo. Pazarlardaki ekstrem durumlarda tipo yazılanlar burda egea yazılanlar avrupada satılabiliyor, yazıları değiştirip çözüyorlar durumu.

Para milletin parası, kibrit kutusu polo olmuş 300 bin sen hala ne diyorsun...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.