Şimdi Ara

12v 1.2a yerine 12v 1a adaptör sorun çıkarır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar soru başlıkta belirttiğim gibi. Airties 5650 modem var. Fakat bu modem 12v 1.2 amper ile çalışır yazıyor üzerinde. Elimde 1.2 amperlik adaptör yok fakat 12v 1 amper adaptör var yine başka airties modemden çıkan adaptör. Ben bu 12v 1a adaptör ile kullansam sorun yaratır mı ?

• Adaptör biraz daha fazla ısınabilir belki takip edin, aşırı ısınma dışında sorun teşkil edeceğini sanmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Adaptör biraz daha fazla ısınabilir belki takip edin, aşırı ısınma dışında sorun teşkil edeceğini sanmam.
    Şuan sorun yok gibi fakat kafama takılan şu şimdi bu modeme usb flash harici harddisk falan takılabiliyor acaba harici olarak taktığımda sorun yaratırmı bunu merak ediyorum normal çalışmasında sorun yaratacağını sanmam.
  • Flash bellek değil de usb hdd daha fazla akım çeker o sebeple denemeden bir şey demek zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

Flash bellek değil de usb hdd daha fazla akım çeker o sebeple denemeden bir şey demek zor.
    Taktım ikisinide tek tek denedim sorunsuz çalıştı. Fakat flash bellekde sorun yok sorunsuz çalıştı ama harddiski taktım görmedi. Harddiski çalıştırıyor ışıkları falan yanıyor ama modem nedense görmedi harddiski. Ntfs biçiminde idi fat32 yaptım yine görmedi. Bu modemlerde acaba gb sınırlaması falan mı var ki ? 1T harddisk.
  • Modemler 1 amper akım çekmez ben bazen telefon şarjı için modemi kullanıyorum arkadaki USB yi.

Telefon 0.70 amper çekiyor şarj olurken yani bu modemin 0.30 la çalıştığına denk geliyor aşağı yukarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Modemler 1 amper akım çekmez ben bazen telefon şarjı için modemi kullanıyorum arkadaki USB yi.

Telefon 0.70 amper çekiyor şarj olurken yani bu modemin 0.30 la çalıştığına denk geliyor aşağı yukarı.
    Saçmalamayın kardeşim. 0.30 ile modem mi çalışır. Sen adaptörü inim inim inletiyorsun sorun çıkarmıyorsun diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melih Albayrak

Saçmalamayın kardeşim. 0.30 ile modem mi çalışır. Sen adaptörü inim inim inletiyorsun sorun çıkarmıyorsun diyorsun.

Alıntıları Göster
    İnim inim inleme diye bişey yok !

Adaptör gücü 1 amper .

Ben telefonu adaptöre takıyorum 700 mAh çekiyorum aynı zamanda modem çatır çatır çalışıyor .

Gece takıyorum sabaha kadar sabah adaptör ısısını kontrol ediyorum buz gibi .

Ne olmuş oluyor bu durumda ? Modem 0.3 amperle çalışmış oluyor :)

• Modeminizin altında kaç amper ihtiyacı var yazıyor ?
  • quote:

Taktım ikisinide tek tek denedim sorunsuz çalıştı. Fakat flash bellekde sorun yok sorunsuz çalıştı ama harddiski taktım görmedi. Harddiski çalıştırıyor ışıkları falan yanıyor ama modem nedense görmedi harddiski. Ntfs biçiminde idi fat32 yaptım yine görmedi. Bu modemlerde acaba gb sınırlaması falan mı var ki ? 1T harddisk.

Alıntıları Göster
    HDD flash bellekden daha fazla akım çeker istenen akımı adaptör karşılayamaz ise voltaj düşü meydana gelir. Bu da HDD nin çalışmamasına neden olu.
    USB çoğullayıcıya birden fazla alıcı taktığımda bu durumun benzerini yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rezaki

HDD flash bellekden daha fazla akım çeker istenen akımı adaptör karşılayamaz ise voltaj düşü meydana gelir. Bu da HDD nin çalışmamasına neden olu.
    USB çoğullayıcıya birden fazla alıcı taktığımda bu durumun benzerini yaşadım.

Alıntıları Göster
    Sorunu hallettim hocam.
  • quote:

Sorunu hallettim hocam.

Alıntıları Göster
    Sorunu çözmene sevindim
    Adaptörü değştirdinizmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezaki

Sorunu çözmene sevindim
    Adaptörü değştirdinizmi?

Alıntıları Göster
    Evet değiştirdim ama benim yaşadığım sorun farklıydı. Adaptörü değiştirmesemde olurdu ama ben yinede değiştirecektim ve değiştirdimde. Takıntılıyım bu konularda. Bir iş yapacaksam en iyisi olacak yoksa hep aklımda kalıyor 12v 1.5 amper huawei marka bir adaptör aldım taktım.
  • quote:

Evet değiştirdim ama benim yaşadığım sorun farklıydı. Adaptörü değiştirmesemde olurdu ama ben yinede değiştirecektim ve değiştirdimde. Takıntılıyım bu konularda. Bir iş yapacaksam en iyisi olacak yoksa hep aklımda kalıyor 12v 1.5 amper huawei marka bir adaptör aldım taktım.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun.
    Bu şekilde kafanızda rahat olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.