Şimdi Ara

128 milyondan fazla iOS kullanıcısının farkında olmadan virüslü uygulama yüklediği ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
5.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 40
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 24 dakika
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ugah6aiw (23 mesaj) monacomen (10 mesaj) cpoyraz (3 mesaj) Kelise (3 mesaj) DH Misafiri (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38 mesaj) Mobil (5 mesaj) (21 mesaj) (2 mesaj) (1 mesaj) (10 mesaj)
  • @
45 oy
Öne Çıkar
Giriş

Hiçbirseyden haberin olmadığı aşikar. İosa virus bulaşmaz düşüncesiyle devam edip Androidi kötüle ve ios sempatizanligi yapmaya devam et. İyi yoldasın 🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burhanulu kullanıcısına yanıt
    Sen daha mesajımı bile okumamışsın.
    Bir daha bak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • appple bile mesaj gönderiyor nerde o rakamdaki para diye

• Vay arkadaş, dava değil Wikileaks mübarek! 128 milyon kullanıcının zararlı yazılım indirmiş olması bence özellikle de güvenliği ön planda tutulan Apple için büyük bir skandal. Ve bu ilk skandal da değil. Bu olay bir yana, bu skandalın bu dava ile ne ilgisi var onu anlamadım. Yani ortada lisans, ticaret sorunu var, bu güvenlik açığıyla Epic-Apple davasının ilgisi ne ki? Niye ortaya saçılmış bu bilgi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS cular çok üzülecek yapmayın..Dr bey hastamız yaşayacakmı...Çöpdroidden hızlı koşup düşmeden onu yenecek mi..

• Hani bunlara virüs mirüs birşey giremiyordu ???

• 128 sayısı bana bir şeyi hatırlattı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar hic bosuna iOS ya da Android pismanliktir diye mesaj yazmayin, elinizdeki telefon ne olursa olsun internete erisimi var ise her zaman risk altindasiniz.

Kusursuz guvenlik diye birsey yok.

Apple Store'da da yuzlerce kotu amacla yazilmis uygulama var.

Instagram'a ek bir uygulama indirmistim zamaninda, indirmeden once kendimi garantiye almak icin 2 faktorlu dogrulama koydum hesabima. Uygulamaya girdikten 4-5 saat sonra birisi girmeye calisti hesabima :).

Siz siz olun sifrenizi isteyen hicbir uygulamayi indirmeyin.

• Kesin 1 kullanıcıda benimdir

• Apple firmasının attığı kaçıncı kazık bu. O kadar herşeyi beyaz gösteriyorlar ki arkasından bir sürü çamur çıkıyor. Ben şahsen hiç bir markaya güvenmiyorum en ucuzu neyse onu alıyorum. Keşke eski telefonlara ulaşabilsem de sadece arama ya da msg için kullanabilsem

• Ne yaraniz varmış arkadaş 2015 yılında olmuş olay hemen atladiniz iOS çöpse android e ne demeli bi daha düşünün neredeyse her hafta güvenlik güncellemesi veren iOS güvensiz diyen bi daha düşünün derim.

• Legend_84 kullanıcısına yanıt
    virüs girmiyor diye bir şey yok aslında zamanında belli bir azınlığa hitap ediyordu apple tarafı bundan dolayı profesyonel hackerların ilgisini çekmiyordu pek ancak artık yoğun kullanıcı tarafından kullanıldığı için her geçen gün bir çok olayın yaşanacağı olaylar olacaktır benim görüşüm ''Söz konusu yazılımsa imkansız değildir sadece zaman alır'' o yüzden özellikle yok android daha iyi, yok ios daha iyi, hiç biri güvenli değil internete bağlanıyorsa hiç bir şey güvende değildir. daha fazla güvende olmak isteyen biri varsa linux kullanın, geçmişte güzel bir proje vardı bunun için ancak yeterli desteği göremedi telefon tarafında, yalnız yanlış anlaşılmasın linux hacklenmez demiyorum sadece Hacker grupları tarafından daha çok saygı gören bir işletim sistemidir bundan dolayı sizi daha fazla güvende tutar diğerlerine nazaran, bunun haricinde aşırı güvende kalmak isteyen Symbian işletim sistemli telefon bulup alsın. onun haricinde boşuna nefesimizi yormanın bir anlamı yok bişeyci olmaktan vaz geçin öldüğünüzde bişeyleriniz sizinle beraber gömülmeyecek dostlar, gelip mezarınıza bir kürek toprak ta atmayacaklar bişeyleriniz

• bu tarz olaylar hep apple yüzünden oluyor ama apple android için oluyormuş gibi algı oluşturunca sorgulamadan gerçek sanıyorlar...

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    ne yarası hala geçerli hatta yenilenmiş bile virüsün kaynağı ios o kanıtlandı...

• Kelise kullanıcısına yanıt
    kendini kandırma sheeple efendi sen süründe dikkatli olunca kurtlar seni kapmaz... virüs=ios gerçeğini kabullenin...

• gerbera kullanıcısına yanıt
    asıl çöp dandios bak virüsün kaynağıda olduğu kanıtlandı... ağlama sheeple efendi kurban bayramında kesin yırtarsın...

• dugers kullanıcısına yanıt
    androidde öyle virüs yok sadece dandiosa özgü o...

• nathandrake0677 kullanıcısına yanıt
    sheeple sürüsüne göre her haber asparagas oluyor nedense...

• monacomen kullanıcısına yanıt
    hayır senin paran değersiz olduğundan pahalı yoksa $ yada € olarak hatta £ olarak ucuzda...

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.