Şimdi Ara

1250 TL Sistem Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde Dell E2214H Full HD monitör mevcut. Uzun zamandır boşta duruyordu bende bari bir kasa toplayım da bari oyun oynar birazda Visual Studio bakarım dedim (C# öğreniyorum)

Ama bütçem 1250 TL gibi çok düşük bir rakam. Benim aklıma şöyle bir şey geldi bu parayla i3 6100 + DDR4 tabanlı güncel bir sistem toplayıp 7-8 ay idare etsem sonrada ekran kartı alsam bu sisteme diye düşündüm. Yani bir 7 ay İntel HD Graphics 530 ile idare edip sonrasında ekran kartı alayım dedim.

Sizce böyle mi yapayım yoksa 1250 TL bütçe ile şunu al dediğiniz sistem var mı? Her türlü fikire ve tavsiyeye açığım, şimdiden teşekkürler...

• 1200 tl ye a10 7870 k apu dizilir fakat i3 skylake alip sonra ekran karti eklersen gtx 750 ti mesela daha cok performans alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thesonturk T kullanıcısına yanıt
    6-7 aydan once ekleyemem iste o aklima takılıyor. Intel HD Graphics 530 bile suan kullandigim geforce 710m li notebooktan kat kat iyidir ama dahili grafik birimini bu kadar uzun kullanmak sorun yaratir mi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben suan i5 4570 kullaniyorum ve dahili grafik birimiyle i3 6100deki cok daha iyi bir grafik birimi ben memnunum ekran karti almayi dusunmuyorum bosa elk tuketecek lolu ultra ayarlar 1080p de 80-180fps arasi oynuyorum cs go medium 1080p 60fps gta 5 720p low 30/35fps falan oynaniyor 7ay rahatca idare edecektir 710m den sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.250TL civarında İ3 6100, Sapphire R7 240 sistem toplanabiliyor. 1.350TL civarında İ5 6500 sistem toplanabiliyor. Yüksek grafikli oyunlar oynamıyorsanız ekran kartı için zorlamanıza gerek yok. İşlemci içindeki İGP nin garanti süresi işlemci ile aynı sonuçta. 6-7 ay da oynarsınız 2-3 sene de...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.