Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.167
Cevap
15
Favori
546.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşların dediği gibi tatil cennetinden farksız.Birde sivrisinekler olmasa tam olur.Törene kadar yürüyüşlere önem veriyorlar.Törenden sonrada flamalara önem veriyorlar.Spor desen yok.Alay içinde toplamda 16-17 tane kantin 40-50 tane telefon var.Serinyola düşen arkadaşlar rahat eder.
    1.tabur asayiş olduğu için serbest dağıtım.
    2.tabur sınırcı Hakkari ve Şırnaktan başka biryere yollamıyor(rdm değilsen).Yok atışlarda hedefleri vurmassam beni yollamazlar falan hikaye yani banko 2 şehirden birine gidersin.
    3.tabur havancı doğuya serbest dağıtım Ankara'yada düşme şansınız olur.
  • BENDE 89/3 OLARAK 8.BÖLÜKTE YAPTIM ACEMİLİĞİMİ AMA BEN HİÇ 40-50 TANE KANTİN GÖRMEDİM Bİ AİLE KANTİNİ Bİ ORTA KAMELYADAKİ KANTİN BİDE YEMEKHANENİN ORDAKİ KANTİN BÖLÜKLERİ SALLA 4 KANTİNİ 40-50 TANE YAZMIŞIN TERTİP SEN BIRAKTA KANTİNLERDEKİ SIRAYI ANLAT ÖNLEM ALSIN LAR:f
  • YAW İŞİN AÇIKCASI 2.TABURA DÜŞEN DİREKT GÜNEY DOĞU BAŞKA ÜMİTLERE KAPILMAYIN 89/3 HAKKARİ ÇUKURCA 3.SINIR TABUR KOMUTANLIĞI ÇUKURCA
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06ankara66

YAW İŞİN AÇIKCASI 2.TABURA DÜŞEN DİREKT GÜNEY DOĞU BAŞKA ÜMİTLERE KAPILMAYIN 89/3 HAKKARİ ÇUKURCA 3.SINIR TABUR KOMUTANLIĞI ÇUKURCA

hangi bölüktün
  • 3taburunda bi farkı yok yine hakkari-sırnak bide sinema yenimi acıldı ya? Bizim zamanda yoktu hatay iyi yada kotu bilemem ama ustaya gittiginiz gibi sıcak havasını bile aratacak biyer 88/3 9.boluk --> hakkari yuksekova ordanda semdinli
  • bende 89/1 serinyol 2.bölükte yaptım acemiliğimi.
    hayatımın en zor günleriydi...ilk haftalarda ailemle-eşimle telefonda konuşurken 3.kelime boğazımda düğümlenir gerisi gelmezdi kapatırdım telefonu..gözlerim dolar içim çıkıcakmış gibi olurdu bağıra bağıra ağlamak isterdim ama etrafımda yüzlerce asker vardı ağlayamazdım..sonra yavaş yavaş normale döndü..
    ağaçlarda mehtap 7-5-3 yazılarını görür vay be derdik..acemilik bitince askerlik biticekmiş gibi gelirdi bize..ama öyle değilmiş hala devam ediyor..
    3 ay boyunca bir sürü eğitim veriyolar fakat 1 saat bile psikolojik destek vermiyolar..
    özellikle ilk zamanlarda askere psikolojik destek şart..
    herşey psikolojide bitiyor gerisi zor ya da kolay olup geçiyor...
    çok kötü yaa..
    allah askerlere sabır versin..
    allah herkese askerliğini (sağ salim demicem) aklını yitirmeden bitirmek nasip etsin..

usta birliğine yeni geldiğim zamanlarda ceza evinde nöbet tutuyoruz 89/1 devremle..devrem döndü bana mp5'i kafasına dayadı.. bana;" badi şuan bana annen öldü deseler direk kafama sıkarım " dedi..
    adamdaki psikolojiye bak kendini öldürmek için mazeret düşünüyo...
    bende ona sakın öyle bişey yapma ama yapmayı düşünürsen önce bana sık sonra kendine dedim..

yani hiç bir askerin ölümden korkacağını ya da kaçacağını düşünmüyorum.zaten ölmeye yer arıyo..
    sadece akıl sağlığımızı kaybetmeyelim yeter..

• acemiliğim buraya düştü beyler var mı önerisi olan ne götüreyim 89/4 gidiyorum....kaç gün acemilik yapıcam ben burda ???
  • arkadaslar ben 89/4 hatay serınyol
  • pazartesi günü sinüs alacam aralık 1 askerım ama kacıncı boluk kacıncı alay bılmıyorum bu yahudler bana hatay merkez dedıler geldım yazıyom 121. alay serınyol cıkıyo ayıkamadım bılgılendırın
  • Slm Bende ankaradan gidiyom serionyola. sen nereden gidiyorsun. msn ekle istersen
    murat@murat.com
    buradan tanışırsak orada iyi olur bizim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: _VuKuaT_

acemiliğim buraya düştü beyler var mı önerisi olan ne götüreyim 89/4 gidiyorum....kaç gün acemilik yapıcam ben burda ???

71 gün acemilik yapacaksın
    5-6-7-8-11. bölüklere düşersen vay haline
    1-2-3-4 e düşersen askerliğin bitti demektir
  • Arkadaşlar bende 89/4 serinyol yolcusuyum Kocaeli denim başka kocaeli den yolcu varsa beni eklesin
    birde bu bolukleri anlatırmısınız hangi bölük dogu hangi boluk batı ve nasıl düşüyoruz o boluklere

Kocaeli/İzmit
    selim.karaaslan.41@hotmail.com
  • 1.Tabur asayiş (1.2.3.4. Bölükler)
    2.Tabur sınırcı (5.6.7.8. ve 11. Bölükler)
    3.Tabur havancı'dır (9.10. ve 12. Bölükler)

En rahat tabur tabiki asayiş, buraya düşenler genellikle batıya, yani istanbul, Edirne veya sahil kesimine Antalya, Muğla, Giresun gibi illere gider.

Sonra havancı taburu gelir, burdanda zorda olsa batıya bir kaç tane asker gider ama genellikle doğu illerine gider, mesela Batman, Diyarbakir, Sırnak, Tunceli, Van, Hakkari gibi.

En Zoru ise sınırcılardır, burada çok yoğun bir eğitim alırsınız. Gideceğiniz yer Irak sınırı olduğundan, yer belli gibidir. Ya Sırnak'a yada Hakkari'ye gidersiniz. Moraliniz bozulmasın eğer bu bölüklere düşerseniz, zira zamanla değişik seçenekler karşınıza çıkacaktır. Tahsil durumunuz ile doğru orantılı bir zorluk derecesi vardır. Örneğin lise veya myo mezunu iseniz yazıcı haberci v.s. olarak nispeten kolay, eğer ilkokul veya cahilseniz pusu, hazır kıta alay mutfağı gibi; daha çok beden gücüne dayanan işler sizi bekler ve zorlanırsınız ...

Hangi bölükte olduğunu oraya gittiğinde kayıtta öğreneceğiz dewrem bizde 2 kişi blksirden geliyoruz hataya

• Neyse herkese hayırlı tezkereler

başka kocaeliden yokmu giden giden varsa eklesin

selim.karaaslan.41@hotmail.com
  • S.A Arkadaşlar ben adanadan yazıyorum hayay serinyola düştüm 3 aralık 2009 da teslim olacagım .Forumda cehennem diyenler var da genelinde iyi bahsediyorlar eger benimle birlikte gidecek olan varsa orada birlik olabiliriz ustalara karşı gerçi ben şubede bir arkadaş edindim aynı yere düştük.
    Herkeze hayırlı tezkereler

Serkan
  • ya birde birşey soracagım benim ehliyetim var acaba şöförüm desem bir faydasını görebilirmiyim
  • gardasım usta degıl ne olursa olsun a.q acemıyık dıye ezecekler degıl devrecılık olabılır ama bırazda ınsanın kendısınde olacak

kayısıkent malatya
  • quote:

Orijinalden alıntı: _VuKuaT_

acemiliğim buraya düştü beyler var mı önerisi olan ne götüreyim 89/4 gidiyorum....kaç gün acemilik yapıcam ben burda ???

beraberiz tertip. msn ini pm at görüşelim istersen.

hiç değilse destek oluruz gurbet ellerde birbirimize eğer görüşebilirsek.

benim msn serkan-sari-52@hotmail.com
  • Buradan bizim Şırnak 23.J.Snr.Tümene o kadar çok gelen varki sizlerden de olacak.. İstihkamcıların Allah yardımcısı olsun. Zor tabi....
  • Beyler bende 89/4 hatay/serinyol a acemılıgımı yapmaya gıdıcem henuz silüsümü almadım.
    Şimdiden herkese hayırlı yolculuklar hayırlı teskereler.
    Ankara-Mustafa
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.