Şimdi Ara

116d ve 116i

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şu bmw konusunda fikirlerinizi almak isterim:)

Şuan 2012 polo tdi sahibiyim, öğrenciyim vsvs..
    116d ve 116i arasında çok kararsızım, 116i nin yakıtı nasıldır bilmiyorum herkes farklı şeyler söylüyor,ben ankaradayım trafiğe hiç girmem sadece biraz agresif kullanırım.Test türüşü yaptım ikisi ile de,116i çok başarılı geldi,8ileri otomatik vitesi olsun hızlanışı olsun bayıldım arabaya.
    116d manuel ve dizel,motor sesi çok hoşuma gitti basınca,yalıtımı da çok başarılı ama manuel araba kullanmak pek istemiyorum(hızının da yetersiz olması başka bir etken tabiki) 116i 0-100 - 8.4 116d 0-100 - 10.5
    116d de vites titremesi olayı biraz sinir bozucu(azer bülbül gibi titriyor)
    yakıt konusunda, servis bakım konusunda ve unuttuğum kalan şeyler konusunda biraz fikirlerinizi bekliyorum, daha önce benzinli araba kullanmadım beni çok rahatsız edermi bilmiyorum.
    Teşekkürler:)

• quote:

Orijinalden alıntı: onurxxx5

Merhaba arkadaşlar şu bmw konusunda fikirlerinizi almak isterim:)

Şuan 2012 polo tdi sahibiyim, öğrenciyim vsvs..
    116d ve 116i arasında çok kararsızım, 116i nin yakıtı nasıldır bilmiyorum herkes farklı şeyler söylüyor,ben ankaradayım trafiğe hiç girmem sadece biraz agresif kullanırım.Test türüşü yaptım ikisi ile de,116i çok başarılı geldi,8ileri otomatik vitesi olsun hızlanışı olsun bayıldım arabaya.
    116d manuel ve dizel,motor sesi çok hoşuma gitti basınca,yalıtımı da çok başarılı ama manuel araba kullanmak pek istemiyorum(hızının da yetersiz olması başka bir etken tabiki) 116i 0-100 - 8.4 116d 0-100 - 10.5
    116d de vites titremesi olayı biraz sinir bozucu(azer bülbül gibi titriyor)
    yakıt konusunda, servis bakım konusunda ve unuttuğum kalan şeyler konusunda biraz fikirlerinizi bekliyorum, daha önce benzinli araba kullanmadım beni çok rahatsız edermi bilmiyorum.
    Teşekkürler:)

1 serisi forumundaki arkadaşlar daha net rakamlar vereceklerdir ama 116 ile 7.5 ortalama yakarsınız diye tahmin ediyorum 100km'de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.16i ile ortalama 7.7 civarı yakarsin
    1.16ed ile ortalama 4.8 civarı yakarsin
    1.16i bakım 12000
    1.16ed bakım 30000

1.16ed en az yakan ve en performans li 1600 dizel
    1.16i en az yakan otomatik benzinli

Işin zor illa otomatik dersen 1.16i yok yakita çok para vermeyeyim dersen dizeli hic düşünmeden al derim
    Her iki araçta rakiplerinin çok üstünde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylediklerinize katılıyorum hocam ama gerçekten otomatik olsun istiyorum.
    116ed bence de gerçekten başarılı ama gücünün yetersiz olması ve manuel olması beni 116i ye yönlendiriyor.
    senede yapacagım km max 10 bin dir( en azından dizelde böyle yapıyordum benzinli olursa biraz da dikkatli kullanırım, dizelde tuvalete bile arabayla gidesim geliyor:P)
    şu bakım olayları doğru mu gerçekten o kadar fark ediyor mu 30bin e 12bin ? bir de bakım ücretlerini de biliyorsan güzel olur:)
    Bir de Ankara'dayım hiç trafiğe girmiyorum , yakıt 7.7 ye göre biraz daha düşebilir mi?
  • Ilk bakım 300 euro civarında oluyor. Dizel icin 10000 km az bir rakam , eğer trafiğe girmessen ve dikkat edersen 6-7 arasıni kolaylıkla tutturursun
    Bu arada dizel 1.16 ed performansı birçok benzinli arabaya ile rekabet eder düzeyde.

• 116ed performansı fena deil tamam ama 116i nin yanına yaklaşacak düzeyde değil :P
    116ed sadece şehir içinde kısa mesafelerde performanslı gibi görünür de düz yolda birşey yapamaz:P
    Benim için önemli olan tek şey yakıt ve otomatik olması, 8 ileri steptronik şanzımanı adamı delirtiyor.
    Ben de şuan 2012 polo tdi var manuel full falan, arabadan zerre zevk almıyorum hatta nefret ediyorum, arkası atmıyor bile hesap edin hocam :)
    Bir süre sonra vites değiştirmesi falan sıkıyor ama kafama 116i otomatik yattı gibi.
    Arabayı acaba sıfır mı alsam 2.el mi sizce hocam ona da bi yardım lütfen :)
  • İki aracida test ettim,116ed fazla seri degil anlik bir tork gosterisi yapiyor ama 116i gaza yuklendiginiz andan itibaren koltuga yapistirip nefesi kesilmeden ilerliyor yakit konusuna gelince tabiki dizel arac daha az yakicaktir.

• Eğer uzun yol vs. yapmıyosan düşünme, 116i al. Bi kaç lira için o zevkten mahrum kalma
  • 116i tavsiye ederim.. Performansı 116D ye göre çok daha iyi yakıt tüketimi 116D ye yakın.. Eski 116i ile yeni 116i arasında uçurum var.
  • 116i ye tüp taksak olmazmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

116i ye tüp taksak olmazmı

olur olur bal gıbı olur.
    bendensın
    tupsuz arabay mı bınılır bu devırde
  • Bence yeni a serisini bekle 156 bglik bir canavar geliyor. 2013 yazinada dizel 7g tronic

• quote:

Orijinalden alıntı: shaddack

116i tavsiye ederim.. Performansı 116D ye göre çok daha iyi yakıt tüketimi 116D ye yakın.. Eski 116i ile yeni 116i arasında uçurum var.

116i'nin tüketimi 116D'ye yakın ama eski 116i ile yeni 116i arasında uçurum mu var?

116i ile 116D arası hiç kasmadan 100 km'de 3-4 litre oynar.
    Yeni 116 i ile eski 116i arası da hiç kasmadan 3-4 litre oynar.
    Biri yakın, diğeri uçurum. Enteresan.

quote:

Orijinalden alıntı: onurxxx5

116ed performansı fena deil tamam ama 116i nin yanına yaklaşacak düzeyde değil :P
    116ed sadece şehir içinde kısa mesafelerde performanslı gibi görünür de düz yolda birşey yapamaz:P
    Benim için önemli olan tek şey yakıt ve otomatik olması, 8 ileri steptronik şanzımanı adamı delirtiyor.
    Ben de şuan 2012 polo tdi var manuel full falan, arabadan zerre zevk almıyorum hatta nefret ediyorum, arkası atmıyor bile hesap edin hocam :)
    Bir süre sonra vites değiştirmesi falan sıkıyor ama kafama 116i otomatik yattı gibi.
    Arabayı acaba sıfır mı alsam 2.el mi sizce hocam ona da bi yardım lütfen :)

Arkadaşım sen yakıtı 7,5 altına düşürmekten bahsediyorsun sonra da düz yolda 116d bir şey yapamaz, polo arkasını atmıyor diyorsun. 116i alınca iman gücüyle mi yanlayacaksın da 7 litre altına düşürcen. Arabayı performanslı olsun diye benzinli al, yakmasın diye basma. Aklına yatıyor mu ?

• kasası güzel değil ya
  • Dizelde bassan da gitmiyor zaten , dizelin %100 basılmış hali benzinlinin %65 basılmış hali , benzinliyi alırsam biraz daha normal gideceğimi varsayıyorum, aralarda basarım ama en azından gider ekonomi yapmak istediğim zaman yapılır diye düşünüyorum zaten dizelde 1 ayda 1 depo yetiyor , benzinlide de çok fark olmaz diye düşünüyorum.
    Bakımları biraz canımı sıktı benzinli 12bin dizel 30bin bakımı
    Ben zaten 2.el alıcam bmw premiumun sattığı 27.500 euro olanlardan kol dayama bile yok o da sıkıntı biraz.
  • Benzinlinin de ekonomi yapilmis hali dizelin koklenerek kullanilmis halinin %50si. Ekonomi yapilmis 136 beygir aracinin yanindan o performans vermeyen pololar gule oynaya gecer. 8-9 litreyi goze almiyorsan alma benzinli. 6-7 tuketimim var diyenin sehrini, guzergahini ve ortalama hizini sor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

Bence yeni a serisini bekle 156 bglik bir canavar geliyor. 2013 yazinada dizel 7g tronic

7G Tronic dizel gelmeyecek a serisine

7G Dct Şanzuman gelecek çift kavramalı edc--Dsg gibi

• Konuyu acan arkadas guzel bi konuya deginmis,bnde ikisi arasinda kararszm..
    Manuel yada oto sanzuman bnm icin farketmiyor fakat 1.16ed nin m paketle sunulmamasi kafami cok bozuyor.disaridanda alip boyasidir montajidir ugrasmak istemiorm,birde ole bi uygulama araci garanti disina atiyormu?

Genelde aldigim arabalari yeni kasasi cikana dek kullanirm o yuzden acelede etmek istemiorm...

Bmw nin sundugu m paket 6000 euro iken disardan uygulamayla sadece jant+lastik ve tamponlar 10000 e cikiyor,bu isin baska bi yolu varmi?

• araçtan keyif almayı hedefliyorsan 8-10 litre aralığında bir tüketim düşünmelisin benzinli için. otoban performansında + yazın klima vs 10 litreyi geçmesi de mümkün. 1,16i ile de 5 -5,5 litre tüketim tutturmak ta mümkün. . ısrarla ekonomi yapmak istersen 1,16i ile de yapabilirsin. Ama bu işin hakkı 8- 10 litredir.

bir de ayda 1 depo yakıt tüketiyorum demişsin, yani ayda 240 tl benzin almakla 300 tl benzin almak kadar fark eder. kısaca ayda 50-60 tl fazla verip istediğin arzuladığın gibi benzinli otomatiğini kullan. 80 binlik araba aldıktan sonra yılda 500 -600 tl yi sürüş keyfine vermeye değer bence.

Deseydin ki yılda 20-30 bin km yol yapıyorum, o zaman dizele bak derdim.

bu arada benzinliler genelde 8-10 bin km aralığında servis görüyor diye biliyorum . dizelleri ise 30 bin. Dizeller tamamiyle ekonomi amaçlı yapılmış araçlar , her yönden ekonomik, kullanım maliyeti düşük.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.