Şimdi Ara

110 voltlu mutfak aletini kullanmak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
1
Favori
24.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Fahrenheit

Konuyu hortlatayım. ABD'den 110 volt, 140 watt'lık bir mutfak ürünü aldım. Linkteki alet bunu Türkiye'de sorunsuz kullanmamı sağlar mı? Elektrik işlerinden anlamadığım için yardımcı olabilirseniz sevinirim.

http://www.yesilkoyelektronik.com/adaptor-guc-kaynagi-invertor-fiyat/802-500w-110-220v-donuturucu.html

Elektrikçiden 220/110 Trafo alıp kullanın. Bağlayacağınız cihaz nedir?

• ABD den getirilen cihaz 120 volt 60 hertz ile çalışıyor olmalı türkiyenin şebeke elektriği 230 volt 50 hz..
    Cihazın ne olduğu da önemli. Eğer motorlu ise frekans dönüşümü olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowsmilk -- 4 Ağustos 2014; 13:11:56 >
  • Evet bağlayacağım cihaz 120v 60hertz ile çalışan bir kahve öğütücü. Açıkçası çok yoğun kullanılmayacak. Günde maksimum 1 ya da 2 kere 1-2 kişilik kahve çekirdeği öğütecek.

Frekans dönüşümü ömrünü uzatmak ya da tam verim alabilmek için midir ve nasıl yapılır? Ataba konnektör ile 220/110 trafo aynı şeyler midir? Bilgim olmadığı için sormak istedim.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. @Radio Romania Iaşi @alpernbugra @Logic_Man

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet bağlayacağım cihaz 120v 60hertz ile çalışan bir kahve öğütücü. Açıkçası çok yoğun kullanılmayacak. Günde maksimum 1 ya da 2 kere 1-2 kişilik kahve çekirdeği öğütecek.

Frekans dönüşümü ömrünü uzatmak ya da tam verim alabilmek için midir ve nasıl yapılır? Ataba konnektör ile 220/110 trafo aynı şeyler midir? Bilgim olmadığı için sormak istedim.

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. @Radio Romania Iaşi @alpernbugra @Logic_Man

Ataba konnektör sadece şarj aleti vb de işe yarar.Trafosuzdur kesinlikle eğer trafolu olsaydı büyük ve ağır olurdu. İçinde bir şey yoktur. SMPS adaptörler çünkü 100-240V aralığında çalışabilirler.
    60hz ve 120V ye dönüştürme için büyük cihazlar var.
    Yine de cihazın yaklaşık %20 yavaş çalışması önemli değilse sadece trafo yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cowsmilk -- 4 Ağustos 2014; 16:52:46 >

• Ürün motor kalkarken çok güç çekecektir, trafo gücü yüksek olsa iyi olur.
    Eğer 50watt lık sa 100-120watt lık trafo kullanmak daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radio Romania Iaşi

Ürün motor kalkarken çok güç çekecektir, trafo gücü yüksek olsa iyi olur.

O zaman Ataba'yı eledik. Şimdi bakarken trafo olarak arayacağım değil mi?

Ürün 140 watt, sanırım min. 300 - 500 wattlık bir trafo yeterlidir değil mi?

• Resmine bakarak ağırlığını neresinden anladınız merak ettim. Sonra cihaz hiçde küçük görünmüyor. Cihazın hiçbiryerinden trafolu veya trafosuz gibi bir bilgi yok. Smps bir güç kaynağıdır. Bu farklı birşey, bu konvertör (konnektör değil). Yani giriş akımını dc 'ye çevirmiyor sadece düşürüyor. Ve watt değeri 400w olarak verilmiş konvertörün. Sizin ihtiyacınız 140w. Motorlu olduğundan kalkış anında çekeceği akımıda karşılayabilecek kadarda watt değeri yüksek. 400w ile şarj aleti ilişkisinide çözemedim. 400w çeken şarj aletimi var.? Hertz olayını bilmiyorum benim gördüğüm hiçbir konvertördede hertz ile ilgili bir bilgi yoktu zaten. Daha iyi bir cihaz varsa tabiki onu alın. Ancak üstünkörü bilgilerle eleme yapmadan önce bence linkte verdiğim satıcıyla veya ithalatçısıyla bağlantıya geçerek cihaz hakkında detaylı bilgi alın. Bundan sonrası size kalmış, kolay gelsin.

Ürün teknik dökümanı:http://www.mertithalat.com.tr/_files/c4c6baf3ba5d3c27227776f68c7db1cd.pdf

Konvertörün 300w'lık modelinin ağırlığı 3.5kg olarak verilmiş bu sitede:http://www.amazon.co.uk/240v-120v-Step-Down-Transformer/dp/B000NIYH94/ref=pd_sim_sbs_ce_1?ie=UTF8&refRID=1S94Z9D2W86356B48V2P

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Radio Romania Iaşi

Ürün motor kalkarken çok güç çekecektir, trafo gücü yüksek olsa iyi olur.

O zaman Ataba'yı eledik. Şimdi bakarken trafo olarak arayacağım değil mi?

Ürün 140 watt, sanırım min. 300 - 500 wattlık bir trafo yeterlidir değil mi?

500 VA 220V/110V trafo alacaksınız. 300 VA civarı güçte bulabilirseniz onu alın ama bulma ihtimaliniz düşük. Frekansın önemi yok.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Resmine bakarak ağırlığını neresinden anladınız merak ettim. Sonra cihaz hiçde küçük görünmüyor. Cihazın hiçbiryerinden trafolu veya trafosuz gibi bir bilgi yok. Smps bir güç kaynağıdır. Bu farklı birşey, bu konvertör (konnektör değil). Yani giriş akımını dc 'ye çevirmiyor sadece düşürüyor. Ve watt değeri 400w olarak verilmiş konvertörün. Sizin ihtiyacınız 140w. Motorlu olduğundan kalkış anında çekeceği akımıda karşılayabilecek kadarda watt değeri yüksek. 400w ile şarj aleti ilişkisinide çözemedim. 400w çeken şarj aletimi var.? Hertz olayını bilmiyorum benim gördüğüm hiçbir konvertördede hertz ile ilgili bir bilgi yoktu zaten. Daha iyi bir cihaz varsa tabiki onu alın. Ancak üstünkörü bilgilerle eleme yapmadan önce bence linkte verdiğim satıcıyla veya ithalatçısıyla bağlantıya geçerek cihaz hakkında detaylı bilgi alın. Bundan sonrası size kalmış, kolay gelsin.

Ürün teknik dökümanı:http://www.mertithalat.com.tr/_files/c4c6baf3ba5d3c27227776f68c7db1cd.pdf

Konvertörün 300w'lık modelinin ağırlığı 3.5kg olarak verilmiş bu sitede:http://www.amazon.co.uk/240v-120v-Step-Down-Transformer/dp/B000NIYH94/ref=pd_sim_sbs_ce_1?ie=UTF8&refRID=1S94Z9D2W86356B48V2P

Hocam ben bilmediğimden soruyorum ilginiz için teşekkürler şu Ataba'yı satan yerle irtibata geçeyim.

@alpernbugra hocam teşekkür ederim. 300'lük pek yok gibi o yüzden sanırım 400 ya da 500 alacağım. Hem daha sağlam olur :)

• Bende öyle bir cihaz vardı sanırım benimki sadece jak değiştirmek içindi. 120 volta düşürmüyordu.
  • http://www.netber.com/amerikadan-gelen-110v-cihazlari-turkiyede-kullanmak

kafada soru işaretleri olanlar için iyi bir rehber.
    watt,volt amerika türkiye falan derken işler karışmasın..
  • yani sonuc nedir arkadaslar annemler amerıkadan benden haber bekliyyo.bende kitcheaid alıcam ...turkıyede kullanabılırmıyım ...kullanmam ıcın negıbı bı malzeme gerekıyo...artıları eksılerı nelerdır. hıc bısey anlamadım yukardakı yazılanlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adu1905

yani sonuc nedir arkadaslar annemler amerıkadan benden haber bekliyyo.bende kitcheaid alıcam ...turkıyede kullanabılırmıyım ...kullanmam ıcın negıbı bı malzeme gerekıyo...artıları eksılerı nelerdır. hıc bısey anlamadım yukardakı yazılanlardan.

Ne çalıştıracaksınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

yani sonuc nedir arkadaslar annemler amerıkadan benden haber bekliyyo.bende kitcheaid alıcam ...turkıyede kullanabılırmıyım ...kullanmam ıcın negıbı bı malzeme gerekıyo...artıları eksılerı nelerdır. hıc bısey anlamadım yukardakı yazılanlardan.

Ne çalıştıracaksınız?

Kitchenaid mikser

• Abd den pikap aldim 110 v gelmis. Esim prize takmis. Makine calismiyor. Kurtarma imkanimiz varmidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: kujo

Abd den pikap aldim 110 v gelmis. Esim prize takmis. Makine calismiyor. Kurtarma imkanimiz varmidir?

İçindeki devreye bağlı. Sadece bir sigorta da atmış olabilir.

Transformatörlü bir beslemesi varsa, büyük ihtimalle yanmıştır, böylece 220V'luk bir tane alınca düzelir :) (Devrelerinin uçmadğını umarak)

SMPS ise yine girişte bir koruma elemanı vardır muhtemelen, o yanmıştır.

Her durumda içini anlayan birinin açması gerek :)
  • Bu adresten temin edebilirsin dostum
    http://capulcuavm.com/220-110-volt-donu-turucu-converter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerosen

quote:

Ne çalıştıracaksınız?

Alıntıları Göster
    amerikadan bir subwoofer gelecek.

çalışma volt değeri: 100-120v ac 50/60 Hz 2A.
    güç tüketimi: 30W.

Az araştırdım genelde 220V to 120V çeviriciler var. ama çoğunda amperi yazmıyor. sadece 100-120v olması yeterli midir? amper yazmayanlar olur mu? 2A yerine 1A olsa bir şey olur mu?

Özetle bunun için hangi adaptör almak gerekir? önereceğiniz bir adaptör var mıdır? şimdiden tşk ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntnt41 -- 11 Mart 2016; 23:18:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dr_nrdgn

............................................

Mesajınız gözükmüyor.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

quote:

Orijinalden alıntı: dr_nrdgn

............................................

Mesajınız gözükmüyor.

Saygılar...

Buyrun

amerikadan bir subwoofer gelecek.

çalışma volt değeri: 100-120v ac 50/60 Hz 2A.
    güç tüketimi: 30W.

Az araştırdım genelde 220V to 120V çeviriciler var. ama çoğunda amperi yazmıyor. sadece 100-120v olması yeterli midir? amper yazmayanlar olur mu? 2A yerine 1A olsa bir şey olur mu?

Özetle bunun için hangi adaptör almak gerekir? önereceğiniz bir adaptör var mıdır? şimdiden tşk ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.