Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8-9 ağustos gibi elimde olur muhtemelen, bi test ederiz bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

8-9 ağustos gibi elimde olur muhtemelen, bi test ederiz bakalım.
    Gelmeden ön hazırlık yapabilirsin ahhaaha

https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldboy86 -- 29 Temmuz 2020; 21:12:11 >
  • quote:

Işıksız oldular ama kasa yeterince aydınlık 2. Kitide almaya çalışıyorum bakim gurbetçi kuzenler işe yarasın.

Hayırlı olsun hocam baya baya iyi ramler, güzel değerlere ulaşacağını düşünüyorum. Bir önceki ramleriniz neydi?

• @Oldboy86

gelmeden idmana çıkartıyorsun

@donda

teşekkürler, g.skill 3600c16gtznc mevcut iki takım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • Bu intel işlemcilerinde ram latencyleri çok moral bozucu oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Hayırlı olsun
    Eyvallah, işin garibi kasa ve diğer aldıklarım da bugün elime ulaştı. Sabahtan kalite kontrol yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Eyvallah, işin garibi kasa ve diğer aldıklarım da bugün elime ulaştı. Sabahtan kalite kontrol yapacağım.

Alıntıları Göster
    Dayanamadın 10700k mı aldın : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Dayanamadın 10700k mı aldın : )

Alıntıları Göster
    Yok ya nerdeee...

8700K ile mutluyuz. Geçen sayfalarda yazdım ya, kasa+soğutucu+fan falan aldım. Uzun zaman sonra değişikliğe gidiyorum, WP üzerinden yazarım sana.
    Hayırlısı oldum sevindim canım arkadaşım.
  • quote:

Yok ya nerdeee...

8700K ile mutluyuz. Geçen sayfalarda yazdım ya, kasa+soğutucu+fan falan aldım. Uzun zaman sonra değişikliğe gidiyorum, WP üzerinden yazarım sana.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun kardeş.İyi sevindim 8700k kral ile kalmana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Hayırlısı oldum sevindim canım arkadaşım.
    Eyvallah abim.
  • quote:

Hayırlı olsun kardeş.İyi sevindim 8700k kral ile kalmana.

Alıntıları Göster
    Açıkçası kralla DDR5'e kadar devam görünüyor. Herhangi can sıkıcı bi' durum oluşmazsa.
  • quote:

Açıkçası kralla DDR5'e kadar devam görünüyor. Herhangi can sıkıcı bi' durum oluşmazsa.

Alıntıları Göster
    Gözü kapalı götürecek kadar kaslı cpu.Kendi adıma core başına adam akıllı ipc artışı olmadan ddr5 de bile değiştirmem.En az %30 ipc artışı olmalıki bir amacı olsun değiştirmenin.O zamanda artık zaten 8 core minimum olur alacağımız cpu.

hayırlı olsun arada yapmak lazım ufak değişiklikler.
  • Selamlar,

i7 10700k, asus z490-e anakart kullanıyorum. asus AI oc ile oc yaptım sisteme. tüm corelar çalışırken 4.9ghz , 6 core çalışırken 5.1 ghz, 3 core çalışırken 5.3 ghz diye ayar yaptı. Buraya kadar tamam ancak 1.37 voltage veriyordu ben de azalttım bunu manuele alarak.
    Voltajı 1.27 verdim herşey güzel çalıştı biraz test yaptım. Sonra böyle kullanmak için adaptife alayım dedim. offseti +0.01 verip voltajı 1.28 verdim ancak kafasına göre 1.30'lara geri çıktı. 1.28den 1.27ye düşürdüm gene 1.30'lara çıktı. Googleda arattım birisi şöyle bir şey demiş:

When using Adaptive Mode, configure the following settings within the Internal CPU Power Management sub-section:

Set IA AC Load Line to 0.01
    Set IA DC Load Line to 0.01

Setting these values keeps the Adaptive Mode voltage closer to the user-applied value when the processor is under full load.

Bunu yapınca bu sefer de adaptife 1.28 vermeme rağmen tam yük altında 1.25lerde çalışıyor. istediğim değerde neden tutamıyorum bunu.
    Ek olarak CPU-Z ve HWiNFO64 farklı gösteriyor voltajı. hangisi doğru?

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

• quote:

Gözü kapalı götürecek kadar kaslı cpu.Kendi adıma core başına adam akıllı ipc artışı olmadan ddr5 de bile değiştirmem.En az %30 ipc artışı olmalıki bir amacı olsun değiştirmenin.O zamanda artık zaten 8 core minimum olur alacağımız cpu.

Alıntıları Göster
    Görünen öyle.
  • quote:

hayırlı olsun arada yapmak lazım ufak değişiklikler.
    Daha bugün açabildim kutuları ve açıkçası pek hayırlı olmadı.

amazon TR'de ilk defa amazon dışı bi' satıcı tercih edeyim dedim ve bu da istemeye istemeye webdenal oldu (be quiet! için fiyatları iyiydi). Bu arada webdenal diyorum ama kutular bilisimport.com.tr üzerinden gelmiş gibi duruyor. Belki de webdenal firması bu tarz durumlarda stoğunda mal tutmadan direkt alım yaptığı yerden göndermeyi tercih ettiği için böyle bir durum oluşmuş olabilir. Aslında yüksek ihtimalle de durum böyle görünüyor. Webdenal işin içerisinde tabii ama bilisimport gibi kendini TR dist olarak tanıtan bir firmanın gönderim şekline şahit olmuş olduk.

Soğutucu ve 2 adet fanı ayrı bir kutuda göndermişler haliyle. Fakat taşıyıcı kutunun dışında darbe olmamasına rağmen, ROCK 2 soğutucunun dış kutusu ciddi şekilde darbe almış ve alüminyum blok kısmı da maalesef ki hafif ezilmiş. 500DX'in ön sol alt tarafına doğru minik bir-iki çiziği var, yüksek ihtimalle fabrikadan olma gibi duruyor. BL083 fanlarda herhangi bir sıkıntı görünmüyor.

amazon TR ile direkt iletişime geçtim. Pazartesi veya salı gibi durumun netlik kazanacağını ilettiler. A'dan Z'ye Garanti kapsamı altında olduğumu ve satıcı ile bağlantı kurulamasa, uyuşmazlık yaşansa vb. dahi para iademi yapacaklarını ilettiler.

Alttaki linkten görülebileceği üzere, kendilerine ait şöyle bir ibareleri de var zaten.

*Bir Amazon satıcısından yaptıkları alışverişlerin ödemesini Amazon.com.tr üzerinden yapan müşterilerimiz, teslimat ücretleri dahil olmak üzere satış fiyatının 5.000 TL tutara kadar olan kısmını geri alabilir.

https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html/ref=aToZ_dpx_help?nodeId=201889410

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 30 Temmuz 2020; 17:49:30 >

• ROSIERIVER - NEW PC SETUP 2020!

• s1Lv3r S kullanıcısına yanıt
    Amazon.fr de 300 euro dan 150 euroya düştüğünü görünce geçen hafta 2 çift de ben aldırdım. Ama virüs nedeniyle izne gelen yok bekliyorum.
    https://www.amazon.fr/G-Skill-F4-3600C16D-16GTZR-M%C3%A9moire-RAM-DDR4/dp/B01MR4Y3JE/ref=sr_1_16?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=1CGC1HSYO0XMW&dchild=1&keywords=g.skill+3600+c16&qid=1596124598&sprefix=g.skill+3600%2Caps%2C214&sr=8-16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 30 Temmuz 2020; 18:57:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.