Şimdi Ara

1080p 144 Hz oyunculuktan 1440p 75 Hz oyuncuuğa geçiş mantıklı mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bence o kişiden kişiye değişir. Yani fps beklentisi. 144hz monitör alınca illa çok yüksek fps almak gerekmeyebilir. Ben niyeyse 75hz monitörlerle 60hz monitörler arasında pek bir fark göremiyorum arkadaşımın monitörüyle test etmiştim. Ama kendi monitörümde 60 fps ile 90 fps arasında muazzam bir fark var. 90 üstü alsam bana hava hoş açıkçası. Tabii single oyunlar için. Ki ben online competitive oynamayı uzun zaman önce bıraktığım için orası beni ilgilendirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 8 Temmuz 2019; 21:8:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Bence o kişiden kişiye değişir. Yani fps beklentisi. 144hz monitör alınca illa çok yüksek fps almak gerekmeyebilir. Ben niyeyse 75hz monitörlerle 60hz monitörler arasında pek bir fark göremiyorum arkadaşımın monitörüyle test etmiştim. Ama kendi monitörümde 60 fps ile 90 fps arasında muazzam bir fark var. 90 üstü alsam bana hava hoş açıkçası. Tabii single oyunlar için. Ki ben online competitive oynamayı uzun zaman önce bıraktığım için orası beni ilgilendirmiyor.
    mouse hakimiyeti baya farkediyor görüntü olarak 60hz ile 144hz arasında fark göremedim.
  • şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Açıkçası 144 hz e alıştığımdan beri başkalarının 60 hz monitörlerinde oyun oynamaya çalışmak bana eziyet gibi geliyor öyle söyleyeyim. Eskiden 60 hz monitör kullanırken 40 fps bana nasıl hissettiriyorsa şimdi 60 hz monitörler bana öyle hissettiriyor. Mouse hakimiyeti de bunun bir parçası ama her anlamda çok fark hissediyorum ben. 90 fps den sonrasındaki farkı da görüyorum ama o seviyedeki fark o kadar da fazla ve önemli hissettirmiyor. Yani olmamasını tercih ederim çünkü 90 fps ile 144 fps alma arasında çok büyük masraf farkı var. Benim algım için 90 fps üstünde buna değecek bir akıcılık farkı yok.

Siz mouse kontrollerindeki akıcılığı hissediyorsunuz ama gözleriniz oyundaki akıcılığı çok da algılamıyor anlaşılan. Bu sizin için iyi bir şey. 144 hz monitöre çok da ihtiyacınız yok demektir masrafınız olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 8 Temmuz 2019; 21:26:37 >
  • Yaşını başını almış ve 20'ye yakın en az farklı monitör kullanmış (çoğu da gaming monitörler) bir kullanıcı olarak söylüyorum.

Eğer gözleriniz hassassa, fps değişikliklerini algılıyorsanız, sakın IPS panelle oyun oynamaya kalkmayın. Her yerde ghosting uçuyor, backlight bleeding rezalettir, sakın diyim. O paneller sadece desktop çalışan masabaşı grafik tasarımcılara hitap eder. Asla oyun oynanmaz, hatta çoğunda film bile izlenmez. İstediğiniz panel IPS, sakın diyim aman...

Bir oyuncu panel kesinlikle ama kesinlikle 1ms response time ve TN panel olmalı, bunun dışında hiçbir panel gözünüzü ve oyun zevkinizi tatmin etmez. Sakın renkleri iyi diye IPS veya AHVA (melez panel, ips'den daha iyidir ama eh) panele geçmeyin. Eski teknoloji TN panel sıfır ghosting ve en hızlı tepkime süreleri ile oyun için her zaman en iyisi olacaktır, daha uzun yıllar boyu.

Fakat tabi bunun dışında bütçeniz hangi çözünürlükte daha çok fps'ye el veriyorsa ekran kartı ve işlemci bazında, o segmentte kalmanız oyun zevki için her zaman daha iyi olacaktır (TN panelden şaşmadan).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo-wan -- 8 Temmuz 2019; 22:22:33 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.