Şimdi Ara

1080 sli mı yoksa 1080 ti mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    dediğin biraz doğru ancak abarttığın kadar değil. 4 sene öncesinin gtx980ti sli videolarına bakarsan youtubedan 60fpsyi görmekte zorlandığını görürsün. wildlans dediğin oyunun ultra ayarında bir limit yok. istersen 300m ötedeki adamın elindeki çayı görebilecek detay ayarları mevcut. kartlar iyileştikçe oyunlar da iyileşiyor. bak watch dogs ile gta v arasındaki farklara anlarsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    4 sene önce 980ti mı vardı, ne demek istediğinizi anlayamadım? Ben Wildlands'te Crysis 3'ten çok çok muazzam farklı bir grafik görselliği göremiyorum valla

Noluyor da bu kartlar "ölüveriyor" böyle? Öyle bir söylüyorsunuz ki oyunlar gerçekçilikte devrim yaratiyor sanki. Öyle birşey yok, yeni kartlara geçişi sağlamak için oyun yapımcıları ile anlaşmaya gidilip yeni çıkan oyunları eski kartları zorlayacak optimizasyonlarla urettiriyorlar, yeni sürücülerle de buna destek veriyorlar. Bunu şuna benzetebiliriz; amiral gemisi telefonların birkaç sene içinde kasmaya başlaması...

Oyunlarda grafiksel anlamda devrim yaşansa dediklerinize hak vereceğim ama, gel gör ki öyle bir durum da yok. Hala daha kartlar GTA V ile test ediliyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Curimo kullanıcısına yanıt
    2 sene olmuş şimdi gördüm. Neyse bu benim gafım olsun. Youtubedaki videolardan bahsediyorum bir zahmet bakarmısın gtx980ti sli crysis videolarına kaç fps alıyor. o kart 4k kartı zaten değildi. bugün gtx1080ti almak isteyenler bile sonunda 2k 144hz monitörümüzün limitlerine yaklaşabilecek bir kart geldi diyor. crysis3 piyasada çıktığında devrim olmuştu grafiklerde şuan ise yeni çıkan oyunların hemen hemen hepsi onun kadar zorluyor. aşağı yukarı iki senedir gtx970 kullanıyorum. açıkçası ne pcarsta ne gta v de ne de witcher3de bir performans düşüklüğüne rast gelmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Hocam çok uzağa gitmeye gerek yok; 1440P'de Witcher 3 Maximum ayarlarda 60Fps altında çoğu zaman. Yani bu kart 1 sene sonra 2K'ya bile yetemiyor olacak ki çıktığında 4K, 4K diyorlardı. Şu an aynısını Ti için de yapıyorlar, bu bir pazarlama tekniği buna düşmemek gerekiyor. Aynı şeyleri söylüyoruz aslında sizinle. Bir de bu forumda bir hastalık var, bir kart alacağını yazanlar oluyor, gelen ilk cevap "Umarım o kartı 1080P'de kullanmayacaksın" "Umarım o kartı Full HD'de kullanmaya çalışıp karta hakaret etmeyeceksin" "Kartın hakkını vermen için en az 4K 165 hz monitörün olmalı yoksa almamalısın" "hödöhödöhödö".......... Bu kadar basit nasıl kandırılıyoruz onu anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Hocam çok uzağa gitmeye gerek yok; 1440P'de Witcher 3 Maximum ayarlarda 60Fps altında çoğu zaman. Yani bu kart 1 sene sonra 2K'ya bile yetemiyor olacak ki çıktığında 4K, 4K diyorlardı. Şu an aynısını Ti için de yapıyorlar, bu bir pazarlama tekniği buna düşmemek gerekiyor. Aynı şeyleri söylüyoruz aslında sizinle. Bir de bu forumda bir hastalık var, bir kart alacağını yazanlar oluyor, gelen ilk cevap "Umarım o kartı 1080P'de kullanmayacaksın" "Umarım o kartı Full HD'de kullanmaya çalışıp karta hakaret etmeyeceksin" "Kartın hakkını vermen için en az 4K 165 hz monitörün olmalı yoksa almamalısın" "hödöhödöhödö".......... Bu kadar basit nasıl kandırılıyoruz onu anlayamıyorum.

Bravo.Çok sağlam bir cevap olmuş.

• 4k kartı şu an piyasada yok.

1080ti bile 4k kartı değil.

Çünkü 4k çözünürlükte multide alınan fps değerleri ile sizin hardcore oyuncu olmanız mümkün değil.50 kare saniye ile oynarsanız listenin sonuna adınızı yazdırın.

Single playerda zaten sorun yok al 50 kare oyna bitir oyunu.

1080-1080ti multi için 2k ya uygun.4k için oyunu fulle gir multiye yardır diye bir durum önümüzdeki yıllarda olabilir ama şimdi değil.

1080p de ise esasen 1080-1080ti ye gerek yok.Kartlar çok rahat üstesinden gelebilir.Fakat bazı uygulamalar oyunlar vs vs bu kartların 1080p de canına okuyor.50-60 karelere 1080p de düşüşlerde hayal kırıklığı yaratyıyor.İstisna oldukları için bu kartlar 2k kartı diyebiliriz.

1080ti den %50 güçlü bir kartta günümüzde 4k high performans kartı 1080ti sli gücünde 4k 120hertz rahat verebilcek bir kartta safkan 4k kartı olmaya aday olcaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 25 Mart 2017; 0:4:12 >

• Curimo kullanıcısına yanıt
    Bunlar 4K kartı değil zaten de kalkıp ta 1080p 60Hz monitöre de acayip kaçıyorlar. Bence en az 1080p 144Hz ve ya 2K 144Hz bir monitör ile daha uyumlu olurlar. Tabi burada işlemci de önemli. İşlemcinin asıl gücü düşük çözünürlüklerde belirgin oluyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 25 Mart 2017; 8:10:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.