Şimdi Ara

106 ekran bir Tv almak istiyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
5.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle mantık dışı yorumlar yapıyorsunuzki...bugun sony kendisimi üretiyor butun parcalarını acaba lcd tvler full sonymidir?sonyde lcd tvlerini fason olarak üretiyor..philpsde çinde üretim yaptırıyor..sharp meksikada ispnayada fason üretim yaptırıyor...sony japonyada lcd tv üretimini sadece iç piyasaya yapar sharp aynı şekilde iç piyasaya yapar kaliteleride bellidir.fason üretimleri japonyaya sokamaz soksada zaten düşük kalitedeki fason tvler japonya üst düzey digital yayaınlara cevap veremez buna amerikada dahildir.
    PANEL ÜRETİCİLERİ ve kimlere panel ürettikleri mevcut
    • LG Display: TN, IPS, S-IPS, SA-IPS, H-IPS --- Samsung, LGE, Philips, Vizo, Panasonic, Toshiba, Hitachi, AmTRAN and Skyworth

• Sharp Japan: ASV (variant of VA) --- Toshiba, Philips, Sony, Pioneer (LCD) and Sharp

• Chi Mei Optoelectronics: TN, S-MVA and LCS MVA --- Samsung, Philips, Funai, LGE, Toshiba and Sony

• AU Optronics: TN, P-MVA and A-MVA --- Sony, Samsung, Philips, LGE, Toshiba, Proview, Panasonic

• Chunghwa Picture Tubes: TN and MVA variant --- Sony, Samsung and Konka

• Samsung SDI: TN, PVA and S-PVA -- JVC, Samsung, Sony, Philips, Sanyo and Panasonic

• Wistron Optronics: Unknown --- Sony

• IPS Alpha Technology (Hitachi-Matsushita): IPS Pro --- Hitachi and Panasonic
    vestel arcelik vs kendi üretmiyor montajlıyor derseniz haksızlık edersiniz sony den sharpına kdar çin tayvan vs ülkelere montaj yaptırıyor..Halende avrupada ben vestel karsılastırması bulamıyorum diyenler varsada biraz arastırın görürsünüz.beyaz eşya içinde gecerlidir bu olaylar...
    saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Fliz35

quote:

Orjinalden alıntı: dedektif

quote:

Ve bir bayan olarak asla anlamıyorum,

şimdi ne için kullanacağımı sorarsınız diyerek yazıyorum;bilgisayara baglıyarak film izleyecegim,devaml SD yayın tv izleyeceğim,arada oyun konsulu takarım,şimdi ben ne alabilirm lütfen yardımcı olun,

bu cumartesi toplu alım yapmak istiyorum;buzdolabı,tv,2 klima alacagım.

ne olur yardım,sorunsuz ürün ne ise onu bana yazın,

saygılar arkadaşlar.

Ne o, düğün mü var?
    Git bir Arçelik bayisine hepsini al geç. Yüce Türk milletine yakışan budur.

Siz benim kötülüğümü istiyorsunuz sanırım,azda olsa forumu okudum,arçelik daha çamaşır makinesi yapamıyormuş tv mi yapacak acaba,

türk milleti olarak yeterince babam ve dedelerim bu ülkeyi düşünmüşler ama sabancı,koç acaba hiç düşünüyormu.

bu cevaba daha birşey denemez..

• Arkadaşa tamamen katılıyorum bu ürünler yabancı ürünlerle toplanmaktadır. Ana üretici olan markalar SONY, LG,PANASONİC,SAMSUNG, PHİLİPS, TOSHİBA ve SHARP markalarıdır. Bunlardan da satışta lider markalar SAMSUNG ve LG almış başını gidiyor açıkçası...
    42 inç 106 ekran tavsiye isteyen arkadaşa 42LH4000 LG markasıdır 100hz, 80.000:1 kontrast, USB var piona black tasarıma sahip, plazma isteyen olur isede 42PQ6000 serisi LG olabilir bununda özelliği HD, 2.000.000:1 kontrast, Usb 2.0 den dvix hd oynatabiliyor. Samsung markasında ise 102 ekran almanız gerekiyor Lcd istiyor iseniz burda da mükemmel bir model var 40B650 serisi televizyon bu tv de en önemli özellik ise internet tv fonksiyonu, full hd, 100.000:1 kontrast, 100hz ile dikkat çekiyor....Sony nin bunlara aday tv si ise 40W5720 modeli bu tv de full hd, 100hz, 100.000 kontrast usb multi medya player bulunmaktadır. Bu ürünlere webde çeşitli sitelerde uygun fiyata ulaşabilirsiniz....

• @andy1
    Sana ne dersek diyelim sen yine bildiğini okuyacaksın.Artık bundan sonra kendin yazıp kendin cevaplayabilirsin.
  • SONY BRAVIA KDL-40W5500 LCD TV
  • quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

@andy1
    Sana ne dersek diyelim sen yine bildiğini okuyacaksın.Artık bundan sonra kendin yazıp kendin cevaplayabilirsin.

Vestel a.ş..Vestel'in flat TV'nin (ince televizyon) en önemli parçalarından olan 'LCD panel'in çok büyük bölümünü artık Türkiye'de ürettiğini kaydetti. Ultav, "LCD panelin sadece camını Uzakdoğu'dan satın alıyoruz. Bunun dışındaki tüm parçaları Türkiye'de üretiyoruz. Normalde cam 10- 12 günde, panel ise 45 günde teslim ediliyor" dedi......O zman VESTEL bütün Türkiyeye yalan söylüyorlar bu adamlar yalancı demekki sizin gibi lcd plasma oled led tv uzmanları varken vestel bizi kandırmıs:)..Vestelin bor madenini kullanarak pil üretmek için yeni bir yatırım yaptığını da hatırlatmakta fayda var. Adamlar özellikle notebook pilleri için Türkiye adına yeni bir çığır açıyor.
    Biz halen yabancı ülkelerin kompleksinden kurtulamadık halen karsılarında eziliyoruz kişiliğimizi yok etmişler Cebinde 1 lirası olan marlboro icer 5 kurusu olmayan Cep telefonu alır kredi kartıyla Saatini marka alır elbisesini marka alır..Çunki kendine güveni yoktur sanırkı Markayla adam olunur adam yerine konulur..Öyle hale gelmişizki yabancılara tapar olmusuz bazılarımız için SONY SAMSUNG LG ilahtır ve önlerinde secde edenler var!!!!
    Sevmiyor olabilirsiniz Türk ürünlerini NEFRETTE ediyor olabilirsiniz Türk firmalarından.Yorumlarınızı bilerek araştırarak yapın kulaktan duyma şehir efsanelerini anlatmayın...Türk firmaları %59 la avrupada ilk üçtedir..Senin sony samsungun vs diger markaların Türk şirketlerini avrupada silmek için ugastı mahkemeler actı!!!Sonucmu yerli firmalarımız kazandı..Avrupa kötü ürün mal satan firmayı barındırmaz unutmayın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 30 Mayıs 2009; 13:05:55 >

• Sayın andy1

Vallahi ben anladım siz anlamadınız

arkadaşların savundugu şu vestel bu ürettiklerinen hiç biri kendi buluşu degil,diyorlardki ürettigi en ufacık bir tek parça bile Türk ürünü olsun canımızı yesin,siz diyorsunuz ki panel burada üretiliyor,iyide sayın andy panel verstelin buluşumu yo,bin kere yazdınız gördüm her firma her şeyi kendimi üretiyor yoo biliyoruz bin kere daha yazmayın ama vestel tek bir buluşu yokki onun bunun buldugunu burada ya montaj yapıyor yada onların izinleri ile buluşlarını kullanıyor,

o bor madeni olayıda bence diger vestel balonları gibi yakında patlar.

siz kötü ürün almaya devam edin,biz ne zaman yerli sanayici kendi halkını insan yerine koyar kazıklanacak yolunacak kaz gibi görmez müşteriye saygıyı ögrenir o zaman bizde belki alırız.

• quote:

Sayın andy1

Vallahi ben anladım siz anlamadınız

arkadaşların savundugu şu vestel bu ürettiklerinen hiç biri kendi buluşu degil,diyorlardki ürettigi en ufacık bir tek parça bile Türk ürünü olsun canımızı yesin,siz diyorsunuz ki panel burada üretiliyor,iyide sayın andy panel verstelin buluşumu yo,bin kere yazdınız gördüm her firma her şeyi kendimi üretiyor yoo biliyoruz bin kere daha yazmayın ama vestel tek bir buluşu yokki onun bunun buldugunu burada ya montaj yapıyor yada onların izinleri ile buluşlarını kullanıyor,

o bor madeni olayıda bence diger vestel balonları gibi yakında patlar.

siz kötü ürün almaya devam edin,biz ne zaman yerli sanayici kendi halkını insan yerine koyar kazıklanacak yolunacak kaz gibi görmez müşteriye saygıyı ögrenir o zaman bizde belki alırız.

Sn.Fliz35 internet çağındayız lütfen bir araştırın halen buluşu yok diyorsunuz gercektende komik ve üzücü bir yorum olmus!!!Siz sanıyorum Ülkemiz üreticilerinden rahatsızlıgınız var!!!Vestelin bulasık makinalarından hemen her beyaz esyada kendi % 100 uluslar arası made in turkey vestel patentleri vardır.Amerikadada dahil AVRUPA PATENT OFİSİ DİYE GİRERSENİZ.Engineering Designvestele methiyeler düzerken siz halen ezbere konusuyorsunuz.İnsaf biraz arastırın öğrenin böyle basit karalayıcı yorumlar yaparken ben ne diyorum diye düşünün...
    Senin samsungunda montaj yapıyor sony de montaj yapıyor bütün firmalar montaj yaparlar..Montaj yapabilecekleri beyin ve iş gücü kapasitesi varsa tabiki...Avrupanın uzak dogunun bir cok firması vestele montaj yaptırır!!!Vestelin teknolojisi alt yapısı olmasa bu firmalar vestele neden montaj yaptırıyorlar acaba?PİXCELLENCE LCD TV bu kadar kötüde acaba çip üreticileri neden pixcelence teknolojisi icin vestele ortaklık yada satın alma talebinde bulunuyorlar?Siz dünyadaki belli baslı 7-8 çip üreticisinden dahamı zekisiniz?Milyarlarca dolarlık firmalar demekki dünyadan haberleri yok..Siz ve sizin gibi Türk üreticilerinden nefret edenler.Lütfen yüksek zekanızla ve bilginizle sony samsung vs vs vs vs..iş basvuurusunda bulunun siz gibi dahiler bu ülkede harcanıyorlar..
    Türk üreticilerini destekliyorum.Ülkemin firmaları ama iyi ama kötü.Yabancı ürün karsıtı degilim Kaliteli üretim oldukca.Çöpü bu ülkeye getiren ve çöpü avrupa malıdır diye alan zihniyete karsıyım!!!Arçelik Vestel yada başka satın alırım.Bilirimki benim gibi yerli üreticilerin mallarını alanlarla o fabrikalarda çalısın 100 binlerce ailenin sofrasına ekmek giriyor çocuklar okuyor.Kusura bakamyın ama yaptıklarınız elestiri degildir açık açık Türk firmalarını orda çalısanların emeklerini alın terlerini karalamaktır.Elestiri yapın Türk firmalarına soykırım yapmayın.Türk firmaları imajı altında Türkiye düşmanlıgına dönüstü.Yorumlarınız!!!!!!!!!100 defa dedim Bilgi paylaşımı olsun birbizimize bilgi verelim paylaşalım..hersey paylaşıldıkca güzeldir
    Saygılar

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 30 Mayıs 2009; 17:07:50 >

• andy1

Ben ne yazdım önce tek tek satırları okuyunuz eger okumak zahmetine katlanamayacaksanız yazmak olmak için yazmayınız,bende diger firmalar montaj yapıyorlar ama hiç degilse kendi buluşları yazılımları dünyaya katkıları var,gelelim vestele siz izmir serbest bölgedeki montaj yerinin neden kapandıgını biliyormusunuz şu an çalışanlarla oturuyoruz size gülüyorlar,panasonic,jvc neden bir çok burada yaptırdıgı montajını kaldırdı sanıyorsunuz,neden bir gemi dolusu dvd geri geldi,türk işçisinin salla gitsin anlayışından,japonlar dvd montajında bile eldivenli çalışma istiyorlar ama bzim sanayici aman eldivene paramı verecegim dedigi için japonyadaki kalite kontrolde dvd lerin üzerinde parmak izlerimiz oldugu için ve hatalı vidalama vede hatalı sac et kalınlıgı kullanıldıgı için hepsi geri geldi bunu yanımda uturan arkadaşlar bizzat söylüyorlar vede gülüyorlar sizin bu yazdıklarınızayrıca cestel beyaz eşya demeyin tamamen zır cahilce yazıyorsunuz,siz siemens bulaşık makinesi ile vestel bulaşık makinesini yanyana koyun ve çalıştırın basit bir programda bakalım hangisi ne kadar su,elektrik,vede ses oranı olarak daha iyi görün ben gördüm ve yanyana çalıştırdım,sizinki atmasyon yazı hayatınızda bu iki markayı acaba yanyana gördünüzmü,siz buraya ayalr önce tv alacagım ama özel durmumdan ötürü oraya buraya gidemiyorum ve fazla paramda yok diyorsunuz,şimdi ise seg almaya mecbur kaldınız bize o kalitesi şaibeli markayı öneriyorsunuz gidin Allah aşkına sizinki komedi,

mersedesle murat 124bir tutuytırsunuz ve bu işin içindeki arkadaşlarda size her yerleri ile gülüyorlar.

şimdide şey yazarsınız siemens şu kadar yıllık firmada falanda filanda vestelde nerden baksanız 25 yıllık firma adam olsunda tek bir şeyi kendi bulsun.

• Sn.Fliz35...Size cevap vermekten sıkıldım.Halen bilgiyle degil şehir efsaneleriyle konusyorsunuz.Siz TÜRK markalı ürünlerden nefret ediyorum desenize açık açık.Siz türkmalı almayın lütfen!!!mutlu huzurlu yaşayın.Halen lütfedip arastırma yapamıyorsunuz bu yüzden Fanatik olan birisine sağlıklı bilgi paylaşmak çabası sadece zaman kaybı olur.Yukarda gayet net açıkladım zırcahilce yorum yaptıgımı belirtmissiniz.Buda sizin ne kadar uslubu duzgun ne kadar bilgi alısverisine acık oldugunuz göstergesidir.Özetle siz yabancı markaları alın.Türk mallarını sevmiyorsanız nefret ediyorsanızda o sizin sorununuzdur.
    Türk işcisinin salla gitsin anlayışı yoktur olamazda firmanın ve montajı yaptıran kurulusun şartnamesine harfiyen uyarlar.!!!Türk düşmanlıgınıza son verin!!İyice yorumlarınız haddini aşıyor.Bilginiz varsa konusun dedim halen bilgiyi degil şahsi nefretinizi yazıyorsunuz.
    Konu benim için kapanmıstır.

• Şehir efsanesimi,siz anlamıyorsunuz çalışanlar söylüyor sabah vardiyeye salla gitsin diye başladıklarını nasılsa iç piyasada garantiden geri gelir mühim olan sayıdır biz vardiyemizde bizden istenen sayıyı çıkaralım hatalılar garantiden geri döner,işte yanımda oturuyor vestelde çalışan arkadaşım ne efsanesi,siz gazetede yazılanları gerçekmi sanıyorsunuz yegenim için gezetede ve internet sitelerinde bir röportaj çıkmıştıda biz gazaeteyi alınca inanamadık yazılanlara kendileri eklemişlerde eklemişler,

buradada vestele ver gazı yazılara tabii vstel bir şey demez nasılsa gaz verilmiş yazılar diye,ben Türk malı olunca alacagım ama dahalen Türk malı hiç bir ürün yoktur,siz hiçmi albani beyin yazılarını okumuyorsunuz o ne diyor bu ülkede sadece biz Türküz gerisi montaj,

yoksa siz taş kafa beyin fakesimisinizbakın vestelde çalışan arkadaşım ne diyor biz dvd montaj yapıyoruz sabah acele ile işe başladım elime eldiven takana kadar önüme bantdan bir kaç dvd geldi daha eldiveni takmadan bir kaç tanesine kapaklarını takınca arkamdaki japon hemen not tutdu eldivensiz kapaklar takılıyor diye sonra yere düşen vidalar dvd montajında kullanılıyor diye japon mühendisler not alıyormuş,Türk hiç yere düşen vidayı atarmı anında montaja katar ama japon bunu istemiyor,siz at gözlügü ile tam gaz Türk sevdasına takılın bende sizden bıktım kafanız düz dogrultuda arada rotada degişiklik iyi olur,siz önce kendinizden bilin işi eger paranız yetde idi bu seg denilen tv asla almayacaktınız paranız onlara yetmeyince kendinizce tv nizi savunuyorsunuz sizi anlıyorum bari bunu yazın,bende seg tv kullanıuyorum ama beş para etmez biliyorum.

boşuna olmayan teknolojiyi savunuyorsunuz,böyle yapınca elinize ne geçiyor hiç sadece kazıkçı sanayicimize daha fazla kazıklanıyoruz,50 yıllık koç ne yaptı şu ülkede dahalen çamaşır-klima yapamıyorda lg den alıyor siz onlarıda Türk sanıyorsunuzdur.

• Ayrıca babam 30 yıldır Türkiyede işçilik yapmış ve emekli olmuş biridir Türk işçisi salla yaparmı yapmazmı çok iyi biliyor,dürüst işçilerin sayısı işverenler sayısı o kadar azaldıki,yok gibi nerede ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fliz35 -- 31 Mayıs 2009; 18:36:22 >
  • Baştan söyliyeyim. Ben bir Türk firmasının Dünya ölçeğinde olmasını çok isterim. Nasıl bundan 5-10 sene öncesine kadar Samsung'un esamesi okunmazken, şimdi dünya'nın en ücra köşesine gitseniz herkes tarafından bilinir veya ürünü kullanılır. İşte aynen öyle bir vestel, arçelik veya tofaş vs.de bu duruma gelebilseydi. Gerçekten çok isterdim. Bundan 3-5 sene öncesine kadar da çok umutluydum. Fakat bu umudumu zamanla yitirdim.

Bunun sebepleri var tabi. Hemen aklıma gelen bir kaçını sayabilirim.

- Arada bir merakımdan borsa sitelerine girerim. Yatırımcıların çoğu Vestel'den yaka silkiyorlar. Çünkü detaylarını çok bilmiyorum ama "sürekli zarar açııklaması" ve hissenin yıllardır değerinin artmaması ana nedenler olarak gözüküyor.

Grafiği söze hacet bırakmıyor.

Buda bir yazıdan aldığım alıntı.

yıl 2004,endeks 20.000 vestel 6.00 ytl
    yıl 2007 endeks 58.000 vestel 4.00 ytl
    yıl 2008 endeks min.33.000 vestel 1.40 ytl

Yani hep yatırımcısına kaybettirmiş. Hatta biri dayanamamış şu resmi koymuş. Ben hem güldüm hem üzüldüm ülkem adına.
     106 ekran bir Tv almak istiyorum

-Bundan sanırım bir sene öncesine kadar, ilk defa Türkiye'de notebook kasası yapacağız vs. demişlerdi. Avrupa'ya satmayı planlıyorlardı. Ondan sonra ne ses çıktı ne seda...Hala pek çok firma gidip kasası dahil Çinde yaptırıyor.

-Bir kaç sene önce büyük bir buluşumuz var Dünya'da yer yerinden oynayacak dediler. (Erke'nin duyurulduğu sıralar).Büyük firmaya yakışmayacak şekilde gizemli konuştular. İnanın dua ettim. İnşallah doğrudur diye. Sonra bunun bor'dan pil yapmak olduğunu öğrendim. Ama hala çıt yok. Eğer belli bir aşamaya gelmediysen heyacanını yenemeyen çocuk gibi ne diye kendini küçük düşürecek açıklamalar yaparsın.

Neyse bu örnekler çoğaltılabilir. Ama ben de bir güven sorunu oluşturdu böyle şeyler. Hala aile şirketi havasından kurtulamadılar gibi geliyor bana. Kar et ama temettü vermemek için ortaklarına zarar et vs. bunlar büyük bir firmaya veya büyük firma adayı olan bir firmaya yakışmayan şeyler.

Beko, gitti Grundik'i satın aldı. Sevindim. Acaba tüm Dünya'da bilinirliği fazla olan bir isimden yararlanablir mi diye düşündüm. Bana kalsa Grundig'i kaliteli ürünlerle daha yukarıda konumlandırırdım. Fakat piyasada en zor ve en önemli olan marka imajını çok kısa sürede tüketti. Grundig adıyla şöyle bir tane sarsıcı ürün çıkartamadı.

İşte böyle...ne diyeyim inşallah kimimizin umduğu gibi olurlarda zamanla biz de onlarla ülkemiz adına gurur duyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 31 Mayıs 2009; 19:48:30 >

• Türk firmalarını karalayan şahıslar bilsinki Karaladıgınız firmalar Türkiyenin demir başlarıdır!!!Amerikada gM general mortos iflas etti ve amerika başkanı ve amerikan halkı kapanmaması icin her türlü desteği verdiler.Bakın ürünleri eleştirin kızın kötüleyin ama genelleme yapmayın VESTEL ARÇELİK diger yerli firmalar ellerinden geleni yapıyorlar birşeylerde kendilerini ıspatlamak icin.Vestel arçelik soruyorum mecburmudur binlerce insanı calıstırmaya bu adamların kafası calısmıyormu gidipte %100 çinde üretim yapabilirler neden vergi ödesinler neden işci çalıstırsınlar?Türkiyede işcilik ucuz demeyin dogu blokunda rahatlıkla Türkiyedekinin yarısına işci calıstırabilirler.Beko yaptı beyaz eşyasını çinde üretiyor avrupaya satıyor.Philps fabrikasında üretimi durdudu işcileri cıkardı.Şunu kafanıza sokun Sony Samsung panasonic gelipte bu ülkede fabrika açmaz bu ülkede iş olanağı sağlamaz.Adamlar milliyetciler Sony Sharp yaklasık 350 milyar dolarlık üretim tesisi kurdu japonyada sonyde ortak etti hisselerini satın alarak.Hİtachi kendi ülkesine yatırım yapıyor bütün japon firmaları aynı düşüncededirler.Philps rekabetin karsında duramadı çinde taiwan üretim yaptırıyor buna sony samsung ve diger firmalarda dahildir.Vestel Arcelik bu global krizde fabrikalarını umarım kapamazlar kaparlarsada umarım o eldiveni sorun eden arkadaşın sokaga atıldıgında ağlamaz ağlama hakkıda olmasın.Çalıstıgı firmayı kötüleyen insanın ahlakından şüphe duyarım Çok ahlaklıysan karakterliysen o firmada çalısmassın istifa eder onurunla evinde oturursun.Lütfen tekrar yazıyorum VESTEL ARÇELİK BEKO diger yerli firmaları degil hatalı kötü ürünlerini anlatın.
    Bu kişiler şunuda bilsin vestel kazakistanda ortak fabrika yaptırıyor şuan tam olmasada digeri romanya olacak büyük ihtimalle.Sebebi hükümetle antlasma yapılmaya calısıldı %100 yerli lcd üretimi için.Eski maliye bakanı gerek yok lcd teknolojisi zaten eskdi diye enteresan bir cevap vermişti Alarkonun istememesi sebebiyle Türkiyede fabrika üretiminden vaz gecildi.
    Birşeyleri lütfen araştıralım komik yorumlarlarla bir yere varılmaz.Yerli firmalarımıza karalama yapacaksanız lütfen ahlaklı dürüstçe eleştiriler yapın.Bilginiz çerçevesinde açıklayın eldivenle vidayla degil!!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: andy1
    Bakın ürünleri eleştirin kızın kötüleyin ama genelleme yapmayın VESTEL ARÇELİK diger yerli firmalar ellerinden geleni yapıyorlar birşeylerde kendilerini ıspatlamak icin.Vestel arçelik soruyorum mecburmudur binlerce insanı calıstırmaya bu adamların kafası calısmıyormu gidipte %100 çinde üretim yapabilirler neden vergi ödesinler neden işci çalıstırsınlar?
    Bu kişiler şunuda bilsin vestel kazakistanda ortak fabrika yaptırıyor şuan tam olmasada digeri romanya olacak büyük ihtimalle.Sebebi hükümetle antlasma yapılmaya calısıldı %100 yerli lcd üretimi için.Eski maliye bakanı gerek yok lcd teknolojisi zaten eskdi diye enteresan bir cevap vermişti Alarkonun istememesi sebebiyle Türkiyede fabrika üretiminden vaz gecildi.
    Birşeyleri lütfen araştıralım komik yorumlarlarla bir yere varılmaz.Yerli firmalarımıza karalama yapacaksanız lütfen ahlaklı dürüstçe eleştiriler yapın.Bilginiz çerçevesinde açıklayın eldivenle vidayla degil!!!!

Bu cümlelerinizle bence kendinizle çelişiyorsunuz. Hiçbir özel şirket halkıma faydalı olayım, iş olanağı sağlayayım gibi bir amaç gütmez. Şirketlerin tek amacı kardır. Nerede kar edecekse oraya yatırımını yapar. Vestel vb. Türk firmaları da nerede en çok kar yapacaklarsa yatırımını orada yapar. Vestel madem Türk halkını düşünüyor o zaman kursun fabrikasını buraya. Neden Kazakistan'a Romanya'ya gidiyor? Tabi ki hangi ülkede kar marjı yüksekse o ülkede yatırım yapacak. O halde ben neden Vestel firmasının kötü şöhretini bildiğim ve tecrübe ettiğim halde Vestel'den mal alayım?

• Andy,bey işçilik hiç yapmamış belli masa başı salla yazıları nasılda belli,bu ülkede hiç bir patron işçiyi düşünmez aman ben iş yeri açayımda millet ekmek yesin asla demez illaki mecburdur,şimdilik ufak bir işletmedir sadece burada işyerini,fabrikasını açmak zorunadır birilerini çalıştırsınki onları sömürsün sonra maları atarken bir kez daha sömürsün bu olay bu kadar basitttir,eger halkı düşünüyorsa Türk iş adamları ucuza mal edip ucuza satsınlar,ayrıca birde buraya hükümet zoruyla iş yeri açanlar var oda şöyle,hükümet bu halka %1 oranında sahip çıkmalıkı hem hükümetler oy alsın hemde işverenler iyice sömürsünler burada iş yri olmasa ne hükümet oy alır nede zenginimiz hükümetlerden avanta alır yani burada halkı düşünen hiç bir kimse yok,siz öyle sanın.
  • İşveren işçiyi veya oluşturacağı istihdamı düşünmeyebilir (düşünenlerde vardır...) . İşçininde hepsi tamemen işvereni düşünmez. 3 ay para verilmezse 4.ay hangi işçi çalışır? Ama bu sonucu inkar ettirmeyi de gerektirmez. O fabrikalardan evet pek çok insan ekmek yiyor. Dolaylı yoldan belkide 100 binlerce insana bir geçim kapısı açıyor. Bu firmaları eleştirebilirz ama tamamen "tü..kaka.." etmekte doğru değil.

Ben de yukarıda eleştirdim ama daha çok umduğumu bulamadığımdan kaynaklanan hayal kırıklığı sebebiyle bunu yaptım. Şimdiye kadar çok daha büyük olmalıydılar. 50 bin kişi çalışıyorsa bu 1 milyon olmalıydı. Tv dedin mi Vestel akla gelmeliydi, beyaz eşya denince tüm dünya Beko'yu bilmeliydi. Sony'si Samsung'u ülkemizden çıkan panelleri kullanıyor olmalıydılar. Ama olmadı...

Ayrıca vicdanı olan hiç kimse bu firmalar beter olsun diyemez, dememeli. Ama bu yanlış bulduğumuz noktalarda eleştri yapmamıza da engel olmamalı.

• Vestel arçelik hükümete LCd üretimi için (herşeyiyle türkiyede üretilcek bir tvden bahsediyoruz) baş vurdular öneri götürdüler başta maliye bakanı ve alarko olmak üzere bu öneriye sıcak bakmadılar ve vaz gecildi.Şimdi milyarlarca getirisi olan bir teknolojiden bahsediyoruz Vestel olsun kim olursa olsun bir firmanın alt yapısı varsa yaptırım gucu varsa yurt dısında yurt içinde arastırmaalar yapıyorsa %100 kendine ait üretimleri ve patent hakları varsa bu adamlar elbeteeki kendilerine kazanc saglayan yere gideceklerdir.Kazakistan böyle bir teknolojiye girdi ortak fabrika ortak üretim için destek veriyorlar.Yanılıyorsunuz şirketler önce kendi ülkelerini tercih ederler!!!Bu zihniyet tamamen bize özgüdür herşeyden bir olumsuzluk bir kötülük bekledigimizden herseyden önemlisi öz güvenimiz olmadıgından Üreticilere destek degil köstek olmada üstümüze yoktur.Bizden üstün bizden zengin bizden akllı kimse olamaz tarzında bir hayat tarzımız var.En basiti komsumuz dahi zenginlesse hemen bir şeyleri ortaya atarız!BU bizim hayat tarzımız Zorlu gurubunu karalarız Koc gurubunu karalarız zengin olan hekesi her firmayı karalarız yeterki Türk firması olsun bu degişmez kuraldır.
    Sony Samsung Sharp PANASONİC vs firmalar avrupada bazı modelleri yerlerden yere vuruluyor hatta hilkat garibesi diye sitelerde boy boy haberrler geciyor.Simdi mümkünü varmı birisi Sony karalıycak samsungu karalıycak Türkiyemizde yabancı ürünler ilahtır kraldır.Bakın örneği burda ben yerli üreticileri savundum olay linç kampanyasına döndü!!!!!
    Sizler yabancı ürünleri alın kullanın nasıl benim saygım varsa sizinde yerli ürünleri kullananlara saygınız olsun!!!Yabancı hayranlıgı malesefki yoksul ülkelerde bir kendini ispatlama çabasıdır.İngilterede Hollandada diger ülkelerde bizdeki gibi marka merakı yoktur onlar için marka kendilerine olan saygıdır ülkelerine olan öz güvendir.onların Markaları ülkeleridir.
    Bizim tek markamız vardır oda kompleksimizdir.Bu yüzdende avrupanın dünyanın çöplüğü olmaya devam edeceğiz.Öyle bir özentilikki!!!x marka sigara cakmagını almak icin 3 milyar dolar ödemişiz!!!X marka cakmakla X marka ithal sigarıyı X marka parfum X marka cep telefonu tvsi beyaz esyası vs icince kullanınca insanların ona saygı duydugunu sanan komleksli insanlarımız cok fazla.
    Önce kendimizi sonra Çocuklarımızı bilgilendirelim.Cehalet özentilik bir toplumun baş düşmanıdır.
    Saygılar
    Not:Eski dogu bloku ülkelerinde üretilen malesyada üretilen sony samsung sharp osu busunu evime sokmam.Ülkemin parasınıda fason üretimlere vermem.Yerli firmanın malını alırım cunki aralarında fark yoktur!!!Aynı paneller kullanılır ayni parcalarla montajlanır.Aradaki tek fark parasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 31 Mayıs 2009; 14:36:57 >

• Hani bir laf vardır evli olmayana karı boşamak çok kolay diye,sizde busunuz arkadaşlar,Türkiyede hangi işçi işvereni eziyor bırakın bı işleri Allah için,neden bana 3 ay maaş vermeyenin yanında çalışayımki baktım iş kötüye gidiyor icra yolu ile alacagımın peşine düşerim,bu ülkede binlerce işçi hakkını alamadan kapı önüne kondu ama patronlar aynı yaşamlarına devam ediyor,teba,korsini,raks gibi şirketler acaba kaç defa battı (yada battımı acaba) işlerine göre batıp çıkıyorlar,sanayileri gezin bakalım kaç kişi asgari ücret alabiliyor ve kaç bin inan sigortasız çalıştırılıyor,sabancı bile siyaset meydanında (ölmeden önce) şükran ketenci karşısında söyleyecek laf bulamamıştı sigortasız işçi çalıştırdıgı için taşeron şirketlerinde,bu ülkede halkı (emekçi,işçi yi) okutma,okumaması için her türlü zorlugu çıkar (izmirin göbeginde anadolu lisesinde öğretmen yok) sonrada işçi cahil aptal de emekçiyi eleştir sanayici ne yapıyorsa yapıyor,yurt dışına mal yapan çogu şirketimiz anlaşma yaptıgı prosedüre uyuyormu yoksa ilk malı anlaşma geregi olan paketden sonrasını aktır gitsinmi yapıyor sanayi ve büyük şirketlerde çalışanlarınız vardır,tukaş,gibi cola gibi,tuborg gibi,büyük matbaalar gibi çogu işin 3 kagıdına kaçıyor biliyorumda söylüyorum.

ekmek yeme lafınızda sıktı göründe o işçilr orada yatıyorda patronlar gazılarına besliyor sanacak,işçiler-emekçiler haklarını almaya çalışıyorlar orada ptron 10.000 kazanmazsa 1 vermez.

• Sevgili Andy1,
    Bazı konularda size hak vermemek mümkün değil. Ancak sadece burada üretiliyor (daha doğrusu montajlanıyor) diye kalitesi vasatın üstüne çıkamayan bir markanın bu kadar propagandasını yapmanızı anlayamıyorum. Gerçekten hakkıyla kendisi kaliteli mallar üretsin amenna. Ama daha kalitelisi varken neden sırf Türkiye'de üretiliyor diye bu markayı alayım. Bunun mantıklı açıklaması olamaz. Ayrıca ülkemin parasını fason üretimlere vermem demişsiniz ama vestel hangi parçayı kendisi üretiyor? Vestele verdiğiniz parada dolaylı olarak yurt dışına gidiyor. Tabi Zorlunun karını çıkarırsak.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.