Şimdi Ara

102 yıl sonra İngilizler ilk kez yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5
Cevap
1
Favori
212
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 102 yıl sonra İngilizler ilk kez yayınladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3 Mesaj
    Günümüzde British Pathe olarak bilinen Pathe News’in arşivinden alınarak yayınlanan görüntüler, savaşın acımasızlığını bir kez daha ortaya koyuyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan infaz fotoğraflarında, 1911 – 12 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu ile İtalya arasında meydana gelen Trablusgarp Savaşı’ndaki bir görüntüye de yer verildi. Libya’da Osmanlı İmparatorluğu’na karşı savaşan İtalyan askerleri, sokak ortasında bir infaz gerçekleştiriyor. Onlarca kişinin sokak ortasında idam edilecek asıldığı görüntülerle ilgili kesin bir bilgi yer almıyor. Ancak İtalyan askerlerin savaş yıllarında çok acımasız yöntemler kullandıkları vurgulanıyor.

Pathe News’in hiç yayınlamadan arşivine kaldırdığı görüntülerden biri de 1945 yılında İkinci Dünya Savaşı’nda Almanya’nın Braunschweig kasabasında kaydedilmiş. Bir Alman casusluk yaptığı gerekçesiyle Amerikan askerleri tarafından kurşuna diziliyor. Görüntüde birçok tabutun yer alması da dikkat çekiyor. http://www.haberand.com/fotogaleri/102-yil-sonra-ingilizler-ilk-kez-yayinladi-g-24634

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Croche -- 28 Aralık 2013; 11:12:49 >

|
    |

• Teğmen
    146 Mesaj
    Link i göremedim dostum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

Link i göremedim dostum.

linke ne lüzum varki Croche diyorsa doğrudur
    |
    |
    |
    |
    |

2015 Sportster Iron 883
    2018 Softail Heritage Classic 114'
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
son dakika
üniversite
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.