Şimdi Ara

1000-1500 arası 3D Tv

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Televizyonlar hakkında pek bilgim yok 1000-1500 arası 3d si kaliteli görüntüsü olan tv arıyorum yardım edermisiniz.

LG 32la660 ı beğendim 2013 te çıkmış fakat hiç biyerde stok bulamadım başka ne önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan2031

Televizyonlar hakkında pek bilgim yok 1000-1500 arası 3d si kaliteli görüntüsü olan tv arıyorum yardım edermisiniz.

LG 32la660 ı beğendim 2013 te çıkmış fakat hiç biyerde stok bulamadım başka ne önerirsiniz

LG 42lb620v 3d ve dahili uydu alicili piyasada 1200 1300 liraya bulunabiliyor. F/P full hd 106 ekran

1500 lira sınırinda da Philips ve samsung dan yada telefunken den 1 er model vermek isterim.

PHILIPS 42PFK6309/12

SAMSUNG UE40H6290

TELEFUNKEN 42XT8050

Vestel in de var fakat bana göre tenekedir..

Maksimum 1500 lira bütcenizi göz önünde bulundurarak Yukarida yazdiğim 4 modeli de mağazalardan görüp inceleyip almanizi öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluraydisk B kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim 32 inç yazmayı unutmusum bunlar boyutu aşıyor :)
  • gurkan2031 kullanıcısına yanıt
    önemli degil kardeşim 32 inç bir zaman sonra küçük gelmeye başlayabilir. hem aralarında fiyat farkı önemsiz derecede az.. bütçeniz de müsait 40 42 inç almaya. 3D küçük boyutlu ekranlarda tat vermiyor.mantıklı bir karar vermek adına yardımcı olmak isterim.
    karar sizin tabi ki.. diğer yandan yukarıdaki modellerin 32 inç lerine bakabilirsin..

ya da 32lb652v gibi bir model de işinizi görebilir.. mağazalarda bu modelleri karşılaştırmanızı tavsiye ederim zevkinize göre iyice bakıp deneyip almanızı tavsiye ederim

sizin begendiğiniz 32la660 bu link de var.. fakat 2 yıl önceki bir model pek mantıklı mı olur size kalmış

en ucuz burada bulabildim

http://www.n11.com/lg-32la660s-led-plus-cinema-3d-lg-turkiye-garantili-P13608945 1450 tl + 100 world puan 1350 liraya gelmiş olur

• bluraydisk B kullanıcısına yanıt
    hocam özellik yönünden hangisi iyi sizce 2 yıl öncekininki gayet iyi duruyor 400 hz felan webos u pek tavsiye etmiyolar yavaş felan diyolar bu konuda bilginiz varmı

yeni model herzaman daha iyidir tabi
    valla kardeşim la660 400 hz cmi ve lb652 500 hz cmi eşdeğer paneller sayılır evet webos yavaş biraz ama yazılım güncellemeleriyle durum değişebilir.. daha iyi panele sahip lb670v var fakat 32 inç yok. zaten sizin bütçenizin sınırında. 1600 civarı ve sizde 40 yada 42 inç istemiyorsanız

benim tavsiyem 32 inç de fiyata göre 652v. en azından güncel bir panel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

quote:

Televizyonlar hakkında pek bilgim yok 1000-1500 arası 3d si kaliteli görüntüsü olan tv arıyorum yardım edermisiniz.

LG 42lb620v 3d ve dahili uydu alicili piyasada 1200 1300 liraya bulunabiliyor. F/P full hd 106 ekran

1500 lira sınırinda da Philips ve samsung dan yada telefunken den 1 er model vermek isterim.

PHILIPS 42PFK6309/12

SAMSUNG UE40H6290

TELEFUNKEN 42XT8050

Maksimum 1500 lira bütcenizi göz önünde bulundurarak Yukarida yazdiğim 4 modeli de mağazalardan görüp inceleyip almanizi öneririm.

@bluraydisk :
    Arkadaşım bir tavsiyede bulunuyorsun ancak Vestel'e çöp derken Vestel tarafından üretilen Telefunken'i öneriyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

@gurkan2031 : Arkadaşım, neden özellikle 32" düşünüyorsun? Yerin çok dar ise anlarım ancak bu kadar bütçe ayırmışken daha üstünü mutlaka düşünmelisin. Ben 3 metre mesafeden 65" seyrediyorum. 1-2 gün içinde gözün alışıyor.

En güzeli eline bir karton, bir paspas, bir çarşaf vs... al ve 42" boyutunda katlayıp TV'yi koyacağın yere tut. Karşıdan annen, baban vs... artık kim varsa bi baksın bakalım. Eğer koyacağın yerde ekran boyutunu fiziksel olarak engelleyen bir şey yoksa 32" 'den büyük TV almanı tavsiye ederim.

Açıkçası arkadaşın Vestel hakkında söylediklerine katılmıyorum. Şu anki LG TV'mi alana kadar geçici bir süre Nexon kullandım Vestel üretimi. Hiç sorun yaşamadım (DTS seç içeren videolarda ses gelmez. Optikten çıkış veriyor ancak kendisi çözmüyor lisansdan dolayı). O gün bugündür bu fiyat gamında tavsiye de ediyorum. Özellikle Vestel'in ürettiği ama başka marka vurduğu ürünler nispeten düşük fiyatlı oluyor. İçlerinde kullandığı board ve paneller ise genelde aynı. LG'ye geçtikten sonra TKGS'nin ne büyük rahatlık olduğunu farkettim. Dahili uydu alıcısı hızlı, kanalları sürekli sıralı ve güncel, kanalların hepsini toplu olarak görebiliyorsun, taşıma isimlendirme vb... işler çok rahat. Bunlar hep 5.000 TL'lik LG'ye kıyasla yaptığım yorumlar. Gerisini sana bırakıyorum.

Yerinde olsam Vestel üretimi aşağıdaki markalara bakardım. Çok iyi fiyatlar yakalayabilirsin. Hatta illa 32" alacağım dersen bu işi 600-700 TL'ye bile bitirebilirsin iyi bir kampanya ile. Paranın kalanı da cebine kalır. Üstelik çifte ekran, PVR, Hbb Tb vb... özellikle kapalı ise onları da yazılımla oynayıp açabiliyorsun. Bu fiyatlarda hangi markada bu kadar özellik var?

SEG, Nexon, Finlux, Luxor, Telefunken, Regal.

• quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

quote:

quote:

PHILIPS 42PFK6309/12

SAMSUNG UE40H6290

TELEFUNKEN 42XT8050

@bluraydisk :
    Arkadaşım bir tavsiyede bulunuyorsun ancak Vestel'e çöp derken Vestel tarafından üretilen Telefunken'i öneriyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

@gurkan2031 : Arkadaşım, neden özellikle 32" düşünüyorsun? Yerin çok dar ise anlarım ancak bu kadar bütçe ayırmışken daha üstünü mutlaka düşünmelisin. Ben 3 metre mesafeden 65" seyrediyorum. 1-2 gün içinde gözün alışıyor.

En güzeli eline bir karton, bir paspas, bir çarşaf vs... al ve 42" boyutunda katlayıp TV'yi koyacağın yere tut. Karşıdan annen, baban vs... artık kim varsa bi baksın bakalım. Eğer koyacağın yerde ekran boyutunu fiziksel olarak engelleyen bir şey yoksa 32" 'den büyük TV almanı tavsiye ederim.

Açıkçası arkadaşın Vestel hakkında söylediklerine katılmıyorum. Şu anki LG TV'mi alana kadar geçici bir süre Nexon kullandım Vestel üretimi. Hiç sorun yaşamadım (DTS seç içeren videolarda ses gelmez. Optikten çıkış veriyor ancak kendisi çözmüyor lisansdan dolayı). O gün bugündür bu fiyat gamında tavsiye de ediyorum. Özellikle Vestel'in ürettiği ama başka marka vurduğu ürünler nispeten düşük fiyatlı oluyor. İçlerinde kullandığı board ve paneller ise genelde aynı. LG'ye geçtikten sonra TKGS'nin ne büyük rahatlık olduğunu farkettim. Dahili uydu alıcısı hızlı, kanalları sürekli sıralı ve güncel, kanalların hepsini toplu olarak görebiliyorsun, taşıma isimlendirme vb... işler çok rahat. Bunlar hep 5.000 TL'lik LG'ye kıyasla yaptığım yorumlar. Gerisini sana bırakıyorum.

Yerinde olsam Vestel üretimi aşağıdaki markalara bakardım. Çok iyi fiyatlar yakalayabilirsin. Hatta illa 32" alacağım dersen bu işi 600-700 TL'ye bile bitirebilirsin iyi bir kampanya ile. Paranın kalanı da cebine kalır. Üstelik çifte ekran, PVR, Hbb Tb vb... özellikle kapalı ise onları da yazılımla oynayıp açabiliyorsun. Bu fiyatlarda hangi markada bu kadar özellik var?

E tamam işte yukarida yazdim ya Telefunken i.. Bisey fark ediyor mu. Vestel i bilerek yazmadim F/p cihazi vardi daha önce kurcaladigimda memnun kalmamistim.. Bende tavsiye etmedim.

Madem çok biliyordun yazsaydin ya tavsiye de bulunsaydin..

Adam 500 600 liralik tavsiye isteseydi seninkileri yazardik.. Senin asagidaki yazdiklarin bozulsa servis sahip bile cikmiyor. Seninki neyin salatasi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

quote:

quote:

PHILIPS 42PFK6309/12

SAMSUNG UE40H6290

TELEFUNKEN 42XT8050

@bluraydisk :

E tamam işte yukarida yazdim ya Telefunken i.. Bisey fark ediyor mu. Vestel i bilerek yazmadim F/p cihazi vardi daha önce kurcaladigimda memnun kalmamistim.. Bende tavsiye etmedim.

Madem çok biliyordun yazsaydin ya tavsiye de bulunsaydin..

Adam 500 600 liralik tavsiye isteseydi seninkileri yazardik.. Senin asagidaki yazdiklarin bozulsa servis sahip bile cikmiyor. Seninki neyin salatasi

Arkadaşım, cümlende "Vestel'in de var ama bana göre tenekedir" demişsin. Ancak Telefunken'i de listene eklemişsin. Telefunken'i de Vestel üretiyor. Telefunken'de AUGEN dedikleri teknoloji de Vestel'deki Pixellence. Bilip bilmeden yazıyorsunuz Bu yüzden de Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu dedim. "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu" bir deyimdir. Deyimin anlamın bilmiyorsan da bir alttaki linkten anlamına bakabilirsin. Öyle salata bilmemne falan yazıp alaya almaya da kalkma insanları.

http://atasozum.com/atasozu/bu+ne+perhiz+bu+ne+lahana+tur%C5%9Fusu!

Tavsiyede neden bulunmadığımı yazıyı tekrar dikkatlice okursan anlarsın. Arkadaş önce bir baksın 42" ona uyar mı, yoksa illa 32" mi istiyor. Ona göre tavsiyemizi de yaparız inşaAllah.

Servis sahip çıkmıyor lafına sadece aşağıdaki linki vereceğim. Aç oku, fazla bir şey yazmaya gerek yok.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=103943689

@gurkan2031 : Kusura bakma arkadaşım konunu da dağıttık ancak bu yazışmalar da sana fikir verir diye umuyorum. Özellikle yukarıda verdiğim linkte bir arkadaşın servis hakkında yorumları yanında cihazın artı ve eksilerini de yazmış. Oradaki eksilerden takılmayacağın 2 konu : Kumanda (evet Nexon'da kumanda basit bir plastik ve hafif ancak servisten 20 TL civarına alacağın herhangi bir Vestel kumandası da iş görecektir. Çok güzel kumanda modelleri var). Cihazın kalınlığı mevzuu (evet, Nexon'un bu modeli kalın kasalı ancak ince kasalı modeller de var satılan. Onlardan tercih edebilirsiniz. Örnek :http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/vestel-finlux-42-quot-107cm-3d-smart-uydulu-led-tv-151481269).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebul-Liva -- 7 Nisan 2015; 14:15:40 >

• teşekkür ederim yorumlarınız için hocam büyük tabiki daha iyi olur ama malesef yeri tam 32 inc e göre o yüzden 32 inc için güzel bişey almak istiyorum
  • Peki seyredeceğiniz uzaklık nedir 32" 'i?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebul-Liva -- 8 Nisan 2015; 14:53:42 >
  • max 3 m
    Koyacağın yerin genişlik ve yüksekliği nedir? 32" tv'lere bakıyorum da genelde geniş çerçeve kullanılmış. Ona göre modelleri kısıtlayalım hangisi sığar hangisi sığmaz.

• hocam 32 inc rahat sığar siz önerin ben bi bakarım teşekkür ederim tekrar
  • Vestel'deki 32" 3D modellere baktım da paneller Full HD değiller. Bu devirde HD Ready de alınmasını tavsiye etmem.

Ya paneli Full HD olan bir marka bulup alacaksınız. Ya da en azından 40" (genişliklte 32" 'e gore yaklaşık 20cm fark var) bir cihaz bakacaksınız.

Eğer yok ben kesinlikle 32" istiyorum diyorsanız (ki öyle duruyor) LG 32LB652V için super bir fırsat var şu anda. Aşağıda ürünün 1039TL günün fırsatı fiyatı var. Bugün ve yarın gittigidiyor'da 1.000 TL üzeri TV'lere anında 100TL indirim var. Bununla 939TL'ye düşer fiyat. 100 TL'de Axess chip para hediyesi gözüküyor. (fiyat sepette 939'a düşeceği için 50TL chip para da verebilir). Her iki durumda da fiyat 900 TL'nin altına düşer. Ki zaten benim Vestel veya Vestel üretimi cihaz tavsiye sebebim 32" bir TV'ye 1.000 - 1.500 TL vermenizi istemememden ötürüydü. 900 TL güzel fiyat bence.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-32lb652v-500hz-3d-smart-full-hd-uydulu-led-tv-157478671

Ayın 10'una kadar kampanya, yarın gece 24:00 olmadan almanız gerekir eğer bu kampanya'dan faydalanacaksanız. Gördüğüm kadarıyla 32" 3D'li olup bu kalitede başka bir şey bulamazsınız, boşa araştırıp vakit kaybetmeyin. LG'nin 652 serisinin muadili Samsung'da 6400-6500 serileri, bunlarda pahalıdır. Bu fiyat gamına yakın UE-32F6100 gibi modeller var, eşdeğer değil. LG'nin LB serisi 2014 modelleri ve Webos'lu olup bence bu fiyatı hak eder. Üstelik Tuner'i DVB-T/T2/C/S/S2 destekliyor. Ayrıca ürün sitede yazan bilgiler doğru ise direct LED. Fazla düşünmeyin, fırsatı da kaçırmayın.

• ilginiz için çok teşekkür ederim bunu alırım ama fırsatı kacıracam sanırım :)
  • Sağlık olsun. Cihazı ve fiyatını biliyorsunuz artık. Neden kaçıracaksınız bilmiyorum ama eğer maddi durum falansa buna benzer kampanyalar zaman zaman oluyor. 900'e yakın bir fiyata kapatırsınız inşaallah.

• 1000-1250 tl lik tv bakıyorum 42" olucak. ağırlıklı olarak PC'ye bağlayıp o şekilde kullanmak istiyorum. 3d olsa iyi olurdu ama olmasada olur. Vestelin kaliteli ve uygun ürünleri varmış diye duydum tavsiyeniz varmıdır ? izleme mesafesi 3 mt.

aşağıdaki tv işimi görür mü ?
    Vestel 42FA5000 42" UyduAlıcılı Full HD LED TV

yine aşağıdaki vestel ürünü sizce nasıl 50" miş ve çok uygun fiyat

Luxor 50L300D 50" FULL HD LED

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.