Şimdi Ara

%100 sinyal kalitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Giresun merkezde ikamet ediyorum. Çanak anten 90 lik next, lnb botech bu-289an tekli, kablo 15mt, tv lg 49uh7700 hepsi sıfır.

Fotoğraftaki gibi de % 100 sinyal var mükemmel bir durum. Ama gelin görünki turksat tkgs seçip kanal arayıp listeye gelince özellikle trt4k trt hd ler ve beyaz tv gibi birkaç kanal bir süre sonra gidiyor. Sonra bir süre sonra geliyorlar. Çanak anten çatıda ve önünde engel yok.
    Sorun neden acaba arkadaşlar nasıl çözebiliriz şimdiden teşekkürler.

%100 sinyal kalitesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://www.turksat.com.tr/tr/haberler/nit-frekans-degisiklikleri-yapildi

Tv veya uydu fabrika ayarlarına dönebiliyorsa döndürün, olmuyorsa da pek farketmez yine yukarıdaki linkteki frekanslardan şebeke arama açık uyduyu taratın, tkgs denen olay ile tarama yapmayın ve kullanmayın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulusalonur

https://www.turksat.com.tr/tr/haberler/nit-frekans-degisiklikleri-yapildi

Tv veya uydu fabrika ayarlarına dönebiliyorsa döndürün, olmuyorsa da pek farketmez yine yukarıdaki linkteki frekanslardan şebeke arama açık uyduyu taratın, tkgs denen olay ile tarama yapmayın ve kullanmayın...
    Çook teşekkür ederim. Aksama deneyip sonucunu yazacağım.
  • Arkadaşlar ne yaptı isem olmadı. LNB değiştirip deniyeceğim.
  • Tvlerin tunerleri genelde dandik,belirli bir sinyal seviyesini gecince %100 gosteriyor.Trt hdlerde sorun varsa anten ayarinizi trt hdye gore ince ayar yaptirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    3 senedir trt hd ler sorunsuzdu 1 haftadir trt tum kanllar yok sorun ne olaiblir ince ayar nedir
  • Selamlar botech bu-289an tekli yerine, Inverto Essential Single LNB (idle -sinl46essen) aldım yarın takacağım sonucu yazarım.

Ben yabancı forumlarda da baya bir araştırdım, 4g sinyal çakışması sorunundan bahsediliyordu, bu lnb ise 4g sinyal çakışmalarını engellediğini söylüyor. Bakacağız. Denemediğim bir o kaldı çünkü :)
    Çanak çatıda, önünde engel yok ve sıfır, lnb botech bu-289an tekli, kablo 15mt, tv lg 49uh7700 hepsi sıfır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.