Şimdi Ara

%100 Oranında Özürlü Olan Babama Tanınan İmkanlar (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
2.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkapc

quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Daha önce açtığnız konuda yazmıştım;

Evde bakım aylığı(Ağır engel durumu varsa)

2022 Sayılı kanun'dan dolayı 800-1100 TL arasında 3 aylık maaş.

Ücretsiz Seyahat kartı(İETT)

Bu arada sizi 3 ay çalıştırıp para vermeyenler, o paraya muhtaç olup bulumasınlar inşAllah.

Hocam 2022 Yasası İçin Hasta bakım Parasına Başvurdum Annem İçin Ama 4 Ay oldu gelip giden yok İşten cıktım Die Gecen hafta gittip Acaba İptal mi edildi Dieyerekten Adamlar Gelecez Dosya sırada dediler ama ne zaman gelecekler bilinmiyor..

Aslında Elimde Cok büyük Bir imkan Var ben Bakım Parasına başvuru yaparken Ordakı memur Calıştıgıma dair Bodro İstedi bende Sigortasız calıştıgım için Calıştıgım yerden İmzalı ve kaşeli bir kagıt aldım ....Şahıs 774 Tl maaş ile burda calışmaktadır Dierek Ama Annem Milletin ekmegiyle oynama Yanında calışanlar var onun ahını Alma diyerekten Beni calışma bakanlıgına göndertmedi Şikayet İçin

git hocam 5 kuruşunu o kansızlarda bırakma 3 ay kolay mı çalıştın para içinde mi yüzüyordun ihtiyacın yok muydu

olmaz olurmu Hocam 800 TL Diyerek Anlaştık Adamlarla Maaş 2400 TL Alacagım VAr Ama vermediler İşte Bildigin Adamlara Agladım Herşeyi Geçtim Babamın Rızkını yemeyin dedim Ama Okadar Şerefsiz Okadar Kansızlarki İçleri Bile Sızlamadı.

Elektirk,Su,Telefon Faturalarını hep Eşden dostan aldıgım borçlarla yatırdım yoksa coktan kapanmıştı

SGK'ya şikayet edin işte hocam, onlar sizi bu durumda bile mağdur ettikleri halde siz neden karşı tarafı düşünüyorsunuz ki?

2400 TL şu devirde az para değil, imza sirküsünü sigorta kaydınız olmadığı halde verdikleri için, elinizde her şekilde bir delil zaten var.

• %60 Engelli esnaftır babam bayadır çalışıyor geriye dönük ödeme yaparak emekli olmak istedi çünkü çalışamıyordu yani malülen emeklilik engellilere tanınan haklara görede yaş beklemiyorsun parayı ödersen emekli oluyorsun her neyse bu hak varmış gittik yapmak istiyoruz dedik 2000 yılına kadar geriye dönük ödeme yapmak istedik ve bu borç 2013 yılına kadar toplamda 6000 lira fakat bu prim borcun 20000 lira faiz koyarak toplamda 26000 lira para istediler engelli ve malülen emekli olacak bu vatandaşa böyle bir şey çıkartıyorlarsa ayrıca hadi çıkartıyorsun icraya da veriyorsun bir de ve sen bu çalışamayan vatandaşa 20000 lira faiz koyuyorsun devlet böyle işte soyunu sopunu soyuyor milletin
    Allah yardımcınız olsun üstteki arkadaş zaten saymış haklarınızı.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MassiveDynamic

quote:

quote:

Bu arada sizi 3 ay çalıştırıp para vermeyenler, o paraya muhtaç olup bulumasınlar inşAllah.

Hocam 2022 Yasası İçin Hasta bakım Parasına Başvurdum Annem İçin Ama 4 Ay oldu gelip giden yok İşten cıktım Die Gecen hafta gittip Acaba İptal mi edildi Dieyerekten Adamlar Gelecez Dosya sırada dediler ama ne zaman gelecekler bilinmiyor..

Aslında Elimde Cok büyük Bir imkan Var ben Bakım Parasına başvuru yaparken Ordakı memur Calıştıgıma dair Bodro İstedi bende Sigortasız calıştıgım için Calıştıgım yerden İmzalı ve kaşeli bir kagıt aldım ....Şahıs 774 Tl maaş ile burda calışmaktadır Dierek Ama Annem Milletin ekmegiyle oynama Yanında calışanlar var onun ahını Alma diyerekten Beni calışma bakanlıgına göndertmedi Şikayet İçin

git hocam 5 kuruşunu o kansızlarda bırakma 3 ay kolay mı çalıştın para içinde mi yüzüyordun ihtiyacın yok muydu

olmaz olurmu Hocam 800 TL Diyerek Anlaştık Adamlarla Maaş 2400 TL Alacagım VAr Ama vermediler İşte Bildigin Adamlara Agladım Herşeyi Geçtim Babamın Rızkını yemeyin dedim Ama Okadar Şerefsiz Okadar Kansızlarki İçleri Bile Sızlamadı.

Elektirk,Su,Telefon Faturalarını hep Eşden dostan aldıgım borçlarla yatırdım yoksa coktan kapanmıştı

SGK'ya şikayet edin işte hocam, onlar sizi bu durumda bile mağdur ettikleri halde siz neden karşı tarafı düşünüyorsunuz ki?

2400 TL şu devirde az para değil, imza sirküsünü sigorta kaydınız olmadığı halde verdikleri için, elinizde her şekilde bir delil zaten var.

Tamam Hocam Yeter Artık Gercekten kaldıracak gücüm kalmadı Yarin Alo 170 arayıp Şikayet talebinde bulunacam

• quote:

Orijinalden alıntı: FenoMachine

%60 Engelli esnaftır babam bayadır çalışıyor geriye dönük ödeme yaparak emekli olmak istedi çünkü çalışamıyordu yani malülen emeklilik engellilere tanınan haklara görede yaş beklemiyorsun parayı ödersen emekli oluyorsun her neyse bu hak varmış gittik yapmak istiyoruz dedik 2000 yılına kadar geriye dönük ödeme yapmak istedik ve bu borç 2013 yılına kadar toplamda 6000 lira fakat bu prim borcun 20000 lira faiz koyarak toplamda 26000 lira para istediler engelli ve malülen emekli olacak bu vatandaşa böyle bir şey çıkartıyorlarsa ayrıca hadi çıkartıyorsun icraya da veriyorsun bir de ve sen bu çalışamayan vatandaşa 20000 lira faiz koyuyorsun devlet böyle işte soyunu sopunu soyuyor milletin
    Allah yardımcınız olsun üstteki arkadaş zaten saymış haklarınızı.

Amin Hocam saolun Allah razı olsun

• Allah yardımcınız olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thecrow.

Allah yardımcınız olsun..

Allah Razı olsun saolun Hocam..
  • hocam ilçede iseniz kaymakamlıkta ilde iseniz valiliklerde sosyal yardımlaşma vakıfları var onlara güzelce durumunu izah et,yardımcı olurlar.

yazildiysa kusura bakmayın

Allah yardımcınız olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LilTunechi

quote:

quote:

Babanın malulen emekli olma ihtimali olması lazım onu araştır.Şu anda ise yine devlet maaş bağlıyor babana +baktığın için sana da belli bir para veriyorlar galiba.SSK uzmanı kişilerin sayfalarını araştırırsan daha detaylı bilgi sahibi olursun,Ali Tezel gibi.Bu arada o 3 aylık paranı da tanıdık birini al yanına,yaşı büyük olsun, gidip al allah'a havale etmekle olmaz.

Hocam Malülen Emekli olamıyor Çünkü Hiç Sigorta girişi yok Babamın
    Sizinde Söyledigniz gibi Devlet babama baktıgımız için para verıyor ama daha müfedişler eve gelipde inceleme yapmadılar onu bekliyoruz..İş olayına gelince CEvremizde kımse yardım etme yanlısı degıl bize babam Rahatsızlanınca Herkes iyice Selamı Sabahı kesti Bizimle Yapabilecek birşeyim yok.Bilmiyorum şikayet etsem dava falan acılırsa die korkuyorum saten param yok Bide başıma o cıkmasın :(

Sigorta girişi olmaması çok kötü olmuş.Esnaftan filan rica et yanına birilerini al he kimse gelmezse git kendin açık açık tehdit et adamları paramı vermezseniz dava açarım de.

Sigortamı Yapmadılar.

Ama Bakıcı parası almamız için Memur benden Maaş Bodrosu İstedi Bende Sigortasız calıştıgım için Maaş Bodrosu veremeyecegimi Belirtince Onlarda Yazılı Bİr Kagıt Getir dediler Bnde iş yerınden şöyle bir kagıt aldım

1...................... Tc Nolu S....... A......'nın Atölyemizde 774 TL maaşla Calışmaktadır Maşında herhangibir Kesinti olmamaktadır Diyerek Şirketin Kaşesi Ve İmzası Var.

seni sigortasız calistirmissa direk sizi sikayet edicem de soke soke alirsin parani.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Babanın malulen emekli olma ihtimali olması lazım onu araştır.Şu anda ise yine devlet maaş bağlıyor babana +baktığın için sana da belli bir para veriyorlar galiba.SSK uzmanı kişilerin sayfalarını araştırırsan daha detaylı bilgi sahibi olursun,Ali Tezel gibi.Bu arada o 3 aylık paranı da tanıdık birini al yanına,yaşı büyük olsun, gidip al allah'a havale etmekle olmaz.

Hocam Malülen Emekli olamıyor Çünkü Hiç Sigorta girişi yok Babamın
    Sizinde Söyledigniz gibi Devlet babama baktıgımız için para verıyor ama daha müfedişler eve gelipde inceleme yapmadılar onu bekliyoruz..İş olayına gelince CEvremizde kımse yardım etme yanlısı degıl bize babam Rahatsızlanınca Herkes iyice Selamı Sabahı kesti Bizimle Yapabilecek birşeyim yok.Bilmiyorum şikayet etsem dava falan acılırsa die korkuyorum saten param yok Bide başıma o cıkmasın :(

Sigorta girişi olmaması çok kötü olmuş.Esnaftan filan rica et yanına birilerini al he kimse gelmezse git kendin açık açık tehdit et adamları paramı vermezseniz dava açarım de.

Sigortamı Yapmadılar.

Ama Bakıcı parası almamız için Memur benden Maaş Bodrosu İstedi Bende Sigortasız calıştıgım için Maaş Bodrosu veremeyecegimi Belirtince Onlarda Yazılı Bİr Kagıt Getir dediler Bnde iş yerınden şöyle bir kagıt aldım

1...................... Tc Nolu S....... A......'nın Atölyemizde 774 TL maaşla Calışmaktadır Maşında herhangibir Kesinti olmamaktadır Diyerek Şirketin Kaşesi Ve İmzası Var.

Okuyunca sinirlendim ya ne kansız insanlar var. Neyse diğer mesajları okumadım bi kaç tavsiye vermek isterim. Öncelikle o kağıdı aldığın iyi olmuş. İlk işin 170 no'lu numarayı aramak olsun. Burası Çalışma bakanlığı ve şikayetlerle ilgileniyorlar. Arayıp şikayet dilekçesi oluşturmak istediğini söyle. 3 ay sigortasız çalıştırıp maaşını da vermeden çıkarttıklarını anlat. Diğer her türlü detayı vermeyide unutma. Çalıştığın yerin Sahibinin adı, telefon numarası, adresi gibi bilgiler elinin altında olsun. Dilekçeyi oluşturduktan sonra bakanlıktan müfettişler gidip inceleme yapıyorlar. Sonucuda sana postayla yolluyorlar. Sigortasız çalıştırdıkları için zaten ceza yerler bi güzel.

Ekleme : Bu işlemler için hiçbir ücret ödemezsin ve dava aşamasına gelsen bile konudan gördüğüm kadarıyla baroya başvurduğun zaman tarafına ücretsiz avukat tahsis edilir. Sakın çekinme bunları yapmaktan sen değil onlar düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kene. -- 28 Mart 2013; 1:03:08 >

• Arkadaşlar Sabahtan Etlik Osmanlı İş Merkezinin içinde Büyükşehir gıda yardım departmanı varmış oraya gittim üçretsiz etmek dagıtıyorlarmış ona başvurdum memur gelecegini söylediler.

Ordan ASKİ'ye gittim Su için ama babamın Vasi kararı olması Lazım Dediler.

Ordan cıkıp Adliyeye gittim Ama ordakı karı benı terslermiş gibi Cevaplar verdi Hiç birşey Ögrenemedım Bu vasi kararı İçin nereye Gitmem Nasıl evrakları hazırlamam Lazım Bilğisi olan Varmı ?
  • Dua ediyorum güzel kardeşim, inşallah kısa zamanda durum düzelir.
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba Gecen Sene Bu aylarda Babamın Kalbinin Durması Sebebiyle Beynine Oksijen gitmedigi için %100 Agır engelli olmuştur..

Babamın emekliliği olmadıgı için bi gelir kaynagımız yok 4 ay öncesine Kadar Babam hastalıgından dolayı milletin yardımlarıyla gecınıyorduk o parada bitince haliyle benım calışmam gerkti Calıştıgım yer ise durumumu bildigi halde Beni üç ay Parasız Calıştırdı Sonrada maaşımı vermeden Gecen hafta işten cıkardı Sizin anlıyacagınız İyice daraldım ve bunaldım Devletin Babam için Sundugu Yardımlar Nelerdir Bilen Abilerim Kardeşlerim Varsa Yardımcı olursa Cok mutlu olurum.

Arkadaşlar Sizden Bir Ricada Bulunsam

Artık Sigoratalı bir işte Calışmak İstiyorum Aklıma Teknosa,Electro World,Bimesk,Darty,Vatan,MediaMark Gibi Yerlerde Calışmak için Bir Referans Lazımmış Tanıdıgı olan Bana yardımcı olursa Sevinirim 1 Haftadır Buralara Başvuru Yapıyorum İnternet Üzerinden Ama Bir Ses yok

bildiğim kadarıyla rapor çıkartıp bez parası, bakım parası alabiliyorsunuz.
    ayrıca raporunuzda % lik bir ibare yer alıyorsa faturalarınız baya indiriliyor.
    yani ödemeniz azaltılıyor.
    yol masrafında da yardım ediliyor.
    ayrıca belediye veya valilikten yardımda isteyebiliyorsunuz.
    ayrıca ulaşımınızı devlet karşılıyor.
    bir yerden bir yere babanı sevk edeceğiniz zaman.

• up
  • Geçmiş olsun dostum.
  • Allah yardımcınız olsun. Işkura bakın birde
  • Allah yardımcın olsun ben babamı kanserden kaybettim. Babam arabistan da çalışmıştı, devlete borçlanıp askerliğini ödeyip 4 sene sonra emekli olabildik bu işi sakına birakma güzel kardeşim allah şifa versin. SGK ya başvur annen başvursun ona evde bakım parası 300 TL alırsın(inşallah). Sosyal yardımlaşmaya git kaymakamlıktan ordan kaymakamlığa cık peşini bırakma. O adi şerefsiz paranı vermeyen 5 paralık herifin burnundan getir o alacağın parayı. Avukat tut halinden anlar kardeşim güzel bi avukat tut anlat derdini şu kadar para alacağım var şu kadar çalıştım ama alamadım paramı bana yardımcı olur musunuz? dersen yardımcı olurlar kardeşim bununla ilgili bir sürü kanun var diye biliyorum. Git hakkını savun kardeşim allah yardımcın olsun.
  • Kardeş çok geçmiş olsun öncelikle benim de ablam zihinsel engelli evde bakım ücreti diye bir ücret alıyoruz 650 lira civarı yanılmıyorsam bunu araştırırsan sen de alabilirsin diye ümit ediyorum
  • Ankara dasın sanırım bir onerim olacak. E devlet sifresl alarak millet vekillerinden randevu alabilirsin. Durumunu izah edip bir cıkar yol talep edebilirsin. En kotu bimer e yazarsın ilgilenirler diye dusunuyorum. Aklıma boyle bir sey geldi denemeye deger gibi. Gecmls olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 29 Mart 2013; 2:52:04 >
  • quote:

quote:

biraz peşine düşmen lazım hocam, zorlarsan olur,devlet işleri böyle biraz
    bu arada ,3 ay orda çalıştığınızı kanıtlayacak birşeyler var ise,avukatla görüşün, muhtemelen bir yolunu gösterecektir parayı almanın ,Allah yardımcınız olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: erynch

o değilde allaha havale etmek nedir arkadaşım ? koskoca adam olmuşsun yaşın gelmiş 19. git bas orayı kaybedecek neyin var al paranı emeğini karşılığı al. allaha havale edenler yüzünden ülke bu halde hakkınızı yedirtmeyin şerefsizlere sonuna kadar git ilk dava aç polise şikayet et. o adam sigorta yapmadan mı çalıştırdı seni

edit: oha aynı şeyleri yazmışım csufeardir ile

dogru diyorsunuzda,
    arkadas onceki cevaplarnda belrtms, annem gondermiyor diiye. yoksa bende bilirim almasni dems.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.