Şimdi Ara

100 liraya kadar Notebook soğutucu önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba limitim 100 lira. Orta düzeyde laptop kullanıcısıyım oyunda oynuyorum daha iyi performans için iyi bir soğutucu arıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

• Laptopunuzu alalı ne kadar oldu? Modeli nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erendpt kullanıcısına yanıt
    1 hafta oldu olacak gibi bir şey yeni aldım daha

Lenovo İdeapad 310
  • Zalman Ns2000 öneririm hocam. Günlük olarak kullanıyorum. Lenovo z5170 var bende de. 7 derecelik bir fark oluşuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erendpt

Zalman Ns2000 öneririm hocam. Günlük olarak kullanıyorum. Lenovo z5170 var bende de. 7 derecelik bir fark oluşuyor.

Ben geceleri harıl harıl oyun oynuyorum hocam bu soğutucu iş görür mü diyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tchami

quote:

Zalman Ns2000 öneririm hocam. Günlük olarak kullanıyorum. Lenovo z5170 var bende de. 7 derecelik bir fark oluşuyor.

Hocam bende normalde 90° geziyor 1080p oyun açtığımda. Soğutuculu ise 83° oluyor. İşlemciyi %80'e sınırlayında 80-78° arasına iniyor.

Soğutucu ayrıca sessiz çalışıyor. Sesini duymak çok zor :)

Benim bildiğim ideapad 310'larda ısınma sorunu yoktu. Sizde sıcaklık değerleri kaç?

• quote:

quote:

quote:

Hocam bende normalde 90° geziyor 1080p oyun açtığımda. Soğutuculu ise 83° oluyor. İşlemciyi %80'e sınırlayında 80-78° arasına iniyor.

Soğutucu ayrıca sessiz çalışıyor. Sesini duymak çok zor :)

Benim bildiğim ideapad 310'larda ısınma sorunu yoktu. Sizde sıcaklık değerleri kaç?

Benim ekran 1368x768 cözünürlükte hocam ve oyuna göre ayar değiştiriyorum ekran kartı 3.sınıf low-med-high değişiyor. Henüz ısıyı test etmedim hangi program ile edebilirim?

• Tchami kullanıcısına yanıt
    msi afterburner ile ısı değerlerine bakabilirsiniz.

• quote:

msi afterburner ile ısı değerlerine bakabilirsiniz.

Tamamdır hocam size dönücem bu başlıktan haberdar ederim. Bu soğutucu vatan bilgisayarda satılıyor mu? Çok mu soğutuyor memnun musunuz ? yani almışken iyi bir şey alalım iş cıkışı her akşam oyun oynuyorum genelde 3-4 saat takılırım sizin dediğiniz gibi ısıyı düşürüp sabit tutuyorsa ısıyı alınır o zaman

• Hocam açık konuşayım : Laptopunda amd ekran kartı bulunan, 1080p high-medium-low grafik kalitesinde oyun oynayan birisiyim. İşin tek can alıcı noktası bendeki makinada tek fan var. Soğutamıyor kendini. Benim aslında kendi yaptığım bir soğutucu var fakat taşınabilir bir soğutucu olmadığından yeni soğutucu alma gereği duydum. Kararımı Zalmandan yana tuttum.

Öncelikle fan heryere eşit üflüyor. Fanın büyük olmasının bir avantajı bu. Fan büyük olunca rpm de düşüyor(fanın dönme hızı), sesi de çıkmıyor fanın.

Eğer cidden almaya kararlıysanız şunu söyleyeyim : Verim almak için 1 kademe kaldırmanız gerekmekte soğutucuyu. Yoksa fazla fayda etmiyor. 2-3 derece falan değişiyor en fazla. 1.kademeye alınca yüksekliği 7 derece hatta 8 derece fark oluşuyor. 90° gören bir bilgisayar için büyük nimet! :)

Usb/yuvarlak dc girişi ile fanı çalıştırabiliyorsunuz. Kullanmadığınız zamanlarda yanda bulunan çarktan da fanın devrini ayarlayabiliyorsunuz. Hatta kapatabiliyorsunuz.

Soğutucuyu 11.ayda almıştım. Tek sorun şuan yanında bulundan usb çoklayıcı çalışmıyor Onun haricinde çok çok memmunum.

Fotoğraf :http://i.hizliresim.com/ldzzlg.jpg

• Bu arada ben n11'den 105 liraya aldım. Vatanın durumunu bilmiyorum.

4-5 saat oynadığım oluyor benimde fakat herhangi bir aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmadım (msi afterburner'dan baktığım kadarıyla.)

• quote:

Bu arada ben n11'den 105 liraya aldım. Vatanın durumunu bilmiyorum.

4-5 saat oynadığım oluyor benimde fakat herhangi bir aşırı ısınma sorunu ile karşılaşmadım (msi afterburner'dan baktığım kadarıyla.)

Hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için büyük ihtimal alırım sizinkinden alıcam. Vatanda olması lazım bugün iş çıkışı bakmıştım zaten 5-6 tane zalman modeli vardı oradaki çalışanlarda zalman yada addison önerdiler zaten sizin modelde vardır kesin dikkatlice bakmadım ama 100 liraya kadarsa alırım 105 de sorun değil 150 olmasın da :) bende ısınma problemi yok çok şükür oyun oynarken sıkıntı olmuyor ama işte daha iyi performans için notebook soğutucusu şart oyun oynuyoruz sonuçta daha iyi verim için hemde laptopun uzun ömürlülüğü için mecburi alıcaz.

Bu arada ekipmanlar sağlam görünüyor hocam pavyon ışıklı mışıklı mouse logitech g300s her halde gözüm yanlış görmediyse :)

• Logitech G300s/ G105/F310 var hocam doğru :)

Hocam eğer ısınmıyorsa performansı etkilemiyor diye biliyorum. Eğer elimin altında beni hafiften rahatsız eden bir sıcaklık var onu soğutsun/serin çalışsın diyorsanız hocam alın. Ben memmunum.

105'e almışım, 125 olmuş bu arada :( - - > n11'de ZALMAN ZM-NS2000 NOTEBOOK SOĞUTUCUSU 155,60 TL yerine 124,50 TL

http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/zalman-zm-ns2000-notebook-sogutucusu-P19028955

• quote:

Logitech G300s/ G105/F310 var hocam doğru :)

Hocam eğer ısınmıyorsa performansı etkilemiyor diye biliyorum. Eğer elimin altında beni hafiften rahatsız eden bir sıcaklık var onu soğutsun/serin çalışsın diyorsanız hocam alın. Ben memmunum.

105'e almışım, 125 olmuş bu arada :( - - > n11'de ZALMAN ZM-NS2000 NOTEBOOK SOĞUTUCUSU 155,60 TL yerine 124,50 TL
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/zalman-zm-ns2000-notebook-sogutucusu-P19028955

Güle güle kullanın hocam. bende sırf onun için alıyorum soğutucuyu şuanlık ahım şahım büyüklükte sıcaklık yok fandan çok ses çıkmadı ama en azından dediğim gibi soğuk tutsun içinde ki malzemeler daha uzun ömürlü olsun istiyorum almışken laptop 1 kere alıyoruz sonuçta ne zamana kadar götürürse artık yılda 1 kere garantiye götürürüm 2 yıl garantisi var sonuçta. 1.yılını doldurunca garantiye götürüp bakımını temizlettirim birde garanti bitmeden 1 ay öncesinde tekrar götürürüm hem ben ellememiş olurum garantiden çıkmasın. Laptop'un tek kötü yanı hdd si çok yavaş geldi oyunlarda biraz bekletiyor beni daha RPG tür oyunlar oynamadım birde 5400rpm olmasından kaynaklı diye düşünüyorum SSD alırsam uçurur gibi zaten çok kolay yapmışlar laptopun arkasında kapak yeri var hdd yi çıkar ssd tak mis gibi olur garantiden de çıkmıyormuş diye duydum ama lenovoyu bi arayıp sorucam tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tchami -- 24 Şubat 2017; 0:50:13 >

• quote:

quote:

Güle güle kullanın hocam. bende sırf onun için alıyorum soğutucuyu şuanlık ahım şahım büyüklükte sıcaklık yok fandan çok ses çıkmadı ama en azından dediğim gibi soğuk tutsun içinde ki malzemeler daha uzun ömürlü olsun istiyorum almışken laptop 1 kere alıyoruz sonuçta ne zamana kadar götürürse artık yılda 1 kere garantiye götürürüm 2 yıl garantisi var sonuçta. 1.yılını doldurunca garantiye götürüp bakımını temizlettirim birde garanti bitmeden 1 ay öncesinde tekrar götürürüm hem ben ellememiş olurum garantiden çıkmasın. Laptop'un tek kötü yanı hdd si çok yavaş geldi oyunlarda biraz bekletiyor beni daha RPG tür oyunlar oynamadım birde 5400rpm olmasından kaynaklı diye düşünüyorum SSD alırsam uçurur gibi zaten çok kolay yapmışlar laptopun arkasında kapak yeri var hdd yi çıkar ssd tak mis gibi olur garantiden de çıkmıyormuş diye duydum ama lenovoyu bi arayıp sorucam tabi.

Ssd şart hocam. Bu hafta sonu bende takacağım inşallah. SSD Caddy denilen aparattan aldım bende bekliyorum

• quote:

quote:

quote:

Ssd şart hocam. Bu hafta sonu bende takacağım inşallah. SSD Caddy denilen aparattan aldım bende bekliyorum

Evet hocam açma-kapama hızı ondan sonra oyun süreleri daha aza indirmesi ve daha seri çalışması bir çok artısı var pahalı ama parasının hakkını veriyor işte doların biraz daha düşmesini bekliyorum. Ben direk HDD yi çıkarıp SSD takıcam HDD pek gerekli olmuyor laptop da 2 tane harici hard diskim var oyunlar-filmler-dizi arşivim felan hepsi orada zaten ihtiyacım oldu mu onları kullanıyorum.

• quote:

quote:

Bende bu soğutucuyu önermek için girdim konuya, bende kullanıyorum ve çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legendâry

quote:

quote:

Bende bu soğutucuyu önermek için girdim konuya, bende kullanıyorum ve çok memnunum.

Eyvallah hocam teşekkürler :)
  • http://www.vatanbilgisayar.com/inc-336dx-7--154-notebook-sogutucu-mouse-hediyeli.html

al abi 40 tl bozulunca yeni sipariş verirsin :D:D:D maouse hediyesi bile var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belafonte -- 3 Mart 2017; 17:14:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.