Şimdi Ara

100 gün şov

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
7
Favori
2.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes başlamışken ben de başlayayım dedim. buralarda bir yerde sınavın edebiyatını yapanların kaybedeceğini yazmıştı birisi ve çok beğendim yazdım kafama. geçen sene çok yapıyordum bundan ve şu an buradayım, yani benim için doğru oldu  

tytde birkaç konu (pkob, kalıtım, sınıflandırma, dil bilgisi) nazarlık olarak kaldı. gerçi dil bilgisi nazarlık değil ancak geçen seneden kalan bilgimle yapıyorum biraz. ayt matematikten konularımı bitirdim, geometriden analitik, çember analitiği ve katı cisimler kaldı. kimyadan organiğin son kısımları kaldı. biyolojiden solunum, boşaltım, üreme sistemi ve bitki biyolojisi kaldı. fizikten yalnızca manyetizma ve modern atom kaldı, geçen sene aylarca fizik kastıktan sonra fiziğe hatırlamak için soru çözmek dışında ellemeyi düşünmüyorum.

tyt netlerim 85-95 aralığında. ayt netlerim 55-65 aralığında. hedefim ilk 20 bin ancak bu şuanki çalışma tempoma göre sonucum biraz daha kötü olabilir.

bu ayki tyt hedefim hep 30 civarı dolaşan tyt mat netimi 34 üstüne çekmek. bunu da günaşırı deneme çözerek halledebileceğimi düşünüyorum. tyt fen netim ortalama 16 geliyor (unutmaya başladığım için) yine deneme+tekrar yoluyla ilerleyeceğim. yalnız tyt türkçeye ne paragraftan ne dil bilgisinden gram dokunmadım bi yerimde patlamadan deneme çözmeye başlasam iyi olacak.

aytden hedefim ise direkt bu ay konuları bitirmek:

önce organiği noktalayıp bir an önce ayt kimya denemelerine başlayacağım zira 11. sınıf konularını çok hızlı unuttuğumu fark ettim. organiği çap’tan bitirmeye çalışıyorum ama hiç beğenmedim bir an önce bitsin diye çözüyorum (belki bazı müfredattan bağımsız ayrıntıları yüzündendir) 

analitiği hz. kenan karadan dinleyeceğim ve yoluma devam edeceğim. eğer biterse geometriyi de ardından bitiririm.

karekök ayt matematiği de bu ay bitireceğim, daha öğretici geliyor bi şekilde. acili bir türlü sevemedim ama anlamadığım konu olursa tabii ki oradan da çözeceğim.

ayt fizik için 3d’ye devam, bu ay onu da bitirmeyi planlıyorum. 

biyolojiden çap’ın sistemler föyünü bitirmek isterim ama zaman kaybıymış gibi geliyor, yarıda fırlatıp atacağım galiba. meb kitabını ve içindeki testleri bitireyim yeter (biyolojide sizin de soru çözesiniz kaçmıyor mu?)

ertesi gün başlıyorum bu arada, moralimi bozan bi deneme olursa ortadan kaybolmamaya çalışırım   buraya sonuçlarımı yazmayı çok istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 11 Mart 2022; 1:35:48 >

• iyi çalışmalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • michaelscott_ M kullanıcısına yanıt

sağolun hocam size de

• hangi kisim sakayi kapsiyor ben malim anlamadim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • oylesine yazdim hocam sizde bi problem yok

• 100 gün

dershaneden geldim çok moralim bozuk biraz daha soru çözmeye çalışacağım bugün. yapacaklarım:

kimya: fonk. gruplar tekrarı + alkol konu

geo: acil geometri yamuk 3 test

mat: karekök limit 4 test

biyoloji: dolaşım tekrarı + çap 124-131

eğer zamanım kalırsa tyt matematik denemesi atacağım.

bu arada kendi ders çalışmalarım konusunda bazen ne kadar verim alacağımı kestiremeyip yapacaklarımı gereğinden fazla veya az yazdığım oluyor. eğer çok az çalıştığım günleri fark eden hocalarım söylerseniz cidden çok yararıma olur.

bugün yapacaklarımı çaptaki sorular dışında bitirdim ve 5 saat sürdü yani daha çok şey yapabilirmişim. yarına arkadaşlarımla buluşup buluşmama durumuma göre değişecek yaklaşık 8 saat sürecek bir program hazırladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 10 Mart 2022; 1:26:19 >
  • 99 gün

geceden yazıyorum sabah yazınca dikkatim dağılıyor. eğer az gelirse artırırım fazla gelirse de yapacak bir şey yok, 99 gün kala ihmal mi??!?!  

dershane yorucu değildi ayrıca ekildim  neyse arkadaşlar geçici, üniversite kalıcıdır erkenden başlayıp basma vakti  (14.30'da başlıyorum)

fizik: 3d ayt fizik sığaçları bitir

matematik: karekök türev uygulamaları 2 test, integral 2 test

geometri: çokgenler 2 test, dairenin alanı 2 test

kimya: fonk. grup (varsa) çap testi, eğer yoksa alkol tekrarı + eter konu

tyt mat: 345 mat denemesi 7 (33-1   şu 35- batağından ne zaman çıkıcam mk)

biyoloji: üreme konu bas

günüm bitti ama elim bir türlü kimyaya gitmedi bugün. neyse yarın ekleyeceğim programa kaçış yok (7 saat 15 dk çalıştım diyorum bazı yerlerde kronometreyi açmayı unuttum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 11 Mart 2022; 1:19:22 >

• 98 gün

12.45'te başlayacağım ve saçma sapan dağıta dağıta ara vermeyeceğim bu sefer, dünkü gibi yayıla yayıla yapınca boş zamanın hiçbir tadı kalmıyor. yapacaklarımı erkenden bitirip dışarı çıkmak istiyorum 

fizik: paralel levhayı çalışmayı unutmuşum nedense onu çalışacağım

matematik: karekök türev 2 test, integral 2 test, trigonometri 2 test

geometri: çokgenler 2 test, dairenin alanı 2 test

kimya: dün kaçtığım eterleri şimdi bitirme vakti  eğer zamanım kalırsa elektrokimyadan test çözerim

biyoloji: çap sistemler fasikülünden üreme testi ve sindirim tekrarı

tyt türkçe: arı yayınları 2 dilbilgisi denemesi

beklenmedik bir durumdan dolayı dersim yarıda kaldı yarın için yaklaşık 9 saatlik bir program yolda (bugün 6 saat yaptım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 12 Mart 2022; 1:16:47 >

• 97 gün

saat 10'da başlayacağım

tyt mat: 345 deneme 8 (bu sefer 34'ü geçmezsem duvarı ****) (demişitm 32-4 geldi evren bana mı oynuyor)

fizik: dün kaçan paralel levhalar, eğer biterse 3d ayt fizikten de 3 test çöz

geometri: analitiğe başlama vakti  kenan kara hocamla gidebildiğim yere kadar (konu anlatımını acil fasikülü üzerinden yapıyormuş yarın kırtasiyeye gidebilirsem fasikülü alıp öyle başlayacağım)

matematik: trigonometri 2 test, integral 2 test, türev 2 test (trigonometriden test çözmek yerine eyüp b yorum serisinden video izledim)

kimya: alkol test (eter için cooldown verdim biraz beynim akıyor)

9 saatlik program yapıcam diyip 4 saat yaptım   yarın da olmazsa bırak 10-20k'yı 50k'yı nah görürüm diyerek kendimi zorlamaya karar veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 13 Mart 2022; 1:30:47 >

• dostum öncelikle çalışmalarında başarılar dilerim. ben de hazırlanıyorum fakat senin gibi sayısalcı değilim. sözelden iki bin yapmayı hedefliyorum. boş bir zamanında cevaplarsan çok sevinirim. msü'ye 14 gün kaldı ve benim fen derslerinden nete ihtiyacım var. fizik bilimine giriş, kimya bilimine giriş, atomun yapısı ve kimya her yerde konularını dinledim not aldım sınava 3-4 gün kala tekrar etmeyi planlıyorum. bunların haricinde test çözmeden yalnızca tyt denemelerinden çözebileceğim konuların sorularıyla bana ne önerebilirsin? kısacası şöyle sorayım fende basit ve %75 çıkabilir diyebileceğin hangi konulara çalışmalıyım? özellikle biyoloji kuru ezber gibi görünüyor. hangi konularda neyi dinleyip neyi ezberlemeliyim yardımcı olursan çok çok sevinirim tekrar başarılar diliyorum. basmaya devam 2 hafta sonra sınav çıkışı yine güncellerim.

• merhabalar, benim şu an hatırlayabildiğim kek konular:

fizik: ısı sıcaklık ve genleşme, madde ve özellikleri(bundan pek emin değilim ama özkütle tablo yorumunu öğrenirseniz en azından o soruları yaparsınız)

kimya genel olarak kolay tyt'de, en kolayları ve ezber olanlar: karışımlar, maddenin halleri, sık kullanılan bileşikleri de yaygın adlarıyla ezberlerseniz 2-3 net oradan gelir

biyoloji: ekosistem ekolojisi ve hücre zarından madde geçişleri (madde oranı veriliyor ya onlar, ama bazı sorularda acımıyorlar bu yüzden bunu sona bırakmanızı öneririm)

• iyi çalışmalar hocam böyle istikrarlı çalışan görünce kendime sövüyorum ama bir yandan da benim çalışma isteğim geliyor takipteyim konuyu, keep it up bunu sürdürün yani şaka bir yana iyi çalışmalar hocam, rahatsızlık verdim gece gece anlamsız şeyler yazdım

• eniyiyayınösym kullanıcısına yanıt

ya sorun yok dilediginizi yazin sagolun ayrica bu arada basın hocam hiç istemeseniz de, en azından sonradan yaptığınız için dua edeceksiniz. hiçbir şey önemli değil, sadece 97 gün dişinizi sıkın.

• 96 gün

tyt türkçe: arı 1 dil bilgisi denemesi

matematik: karekök 2 türev, 3 integral, 2 olasılık testi

kimya: aldehit ve ketonlar video + eter test

biyoloji: solunum video

fizik: paralel levha 3 test

zaman kalırsa tyt deneme sorularını tekrar et

döndük abi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 13 Mart 2022; 22:45:10 >
  • 95 gün

bugün biraz geç yazdım. aslında bugünü tyt denemelerimi incelemeye ayırmak istiyordum, bir günden bir şey olmaz. ayrıca bireyin türkiye geneli denemesi beni çok yordu. herkes bu denemeyi saymam falan diyor ama yok öyle iş koçum  neyse en azından kaliteli soru görmüş oldum, uzun zamandır kolay deneme çözüyordum zaten. ne kadar yamulsam da basmaya devam 

• 94 gün

planım dershanede fizikten sonra çıkıp kütüphaneye gitmek.

-endemik 1 tyt mat denemesi
    -karekök türev 2 test, integral 3 test, trigonometri 2 test
    -arı yayınları 1 dil bilgisi denemesi
    -eter 2 test aldehit 2 test keton 1 test
    -ester videosu da izle ve organiği bitir
    -eğer zaman kalırsa 3d ayt fizikten kafana esen bir konuyu bitir

dayanamayıp karboksilik asitleri de bitirmiştim 93'te de ondan ve esterden soru çözeceğim

programı düzenlemeye çalışıyorum ama değişik bir ekran açıldı nasıl yaptıklarımın altını çizcem neyse bugünü de bitirdik. ama tyt mat denemesini ve 3d ayt fiziği yapmadım. netimden sonra pek elim gitmedi. ama yarın basmaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 16 Mart 2022; 0:44:43 >

• evet sene içerisindeki en kötü tyt netini ve sıralamasını çıkarmış bulunmaktayım martta olmasa iyiydi. ama bundan dolayı yıkılıp çalışmayı bırakmak çok klasik bir hareket. uzun zamandır tyt denemesi çözmemem benim hatamdı. kafamda dönenleri görmezden gelip basmaya devam

• o ilk yazan arkadaşın kastettiğini tam olarak anlamış mıyım bilmiyorum ama benim anladığım kadarıyla şu:

bazı youtuberlar var ya güneşi selamla güzel insan ayarında takılıyor, şu vakitte şöyle yapmazsan olmaz gibi laflar ediyorlar, hiçbir fikri olmayan adam da tabii inanıyor. birileri geliyor "kendime söz veriyorum, şu şu fakültede şurada olacağım." e böyle yazmış adam da, iki üç gün sonra yok? yani adam yazıyor yazıyor böyle ama çalışmıyor ki. hadi çalışsın vallaha tamam diyeceğim. adam 10 haftalık program yapmış fosforlu kalemle kağıdı resmen ıslatmış instagrama fotoğraf atıyor bunu yapıyorum ben diye. ama 3-4 gün sonra türlü bahanelerle işi kapatmaya çalışıyor. bana zararı olan hiç olmadı şu ana kadar öyle tiplerden, ve şöyle de diyebilirsin 'sana ne dilediğini yazsın çocuk.' ama ne yapayım işte. geçen seneki halim buydu ve tam olarak ne yapmaya çalıştıklarını o kadar iyi anlayabiliyorum ki. o yüzden laf edemeden duramıyorum. umarım düzgün ifade edebilmişimdir. ben de hakkını vererek çalışmaya çalışıyorum iş sadece yazıda kalmasın diye, ama yer yer benimki de sadece yazıda kalıyordur eminim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimyasiz -- 15 Mart 2022; 19:40:6 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.