Şimdi Ara

10'' Tablet önerisi - 3G/4G - bütçe sorunu yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fikirlerinize ihtiyacım var .

10'' ve ya üzeri bir tablet almak istiyorum. Taşıma konusunda problemim olmadığı ve büyük çoğunlukta iş amaçlı kullanacağım için mutlaka 10'' , 3G/4G ve uzun ömürlü pil sunabilen bir tablet istiyorum . Bütçe konusunda kendimi zorlayabilirim , bütçe en arka plandaki konu olacaktır.

Ipad - Google Nexus ve Samsung modelleri için yorumları okumaya çalıştım , tabi ki fikir verdi , fakat bir kaç sorum olacak , eğer yanıtlarsanız çok sevinirim .

- Gördüğüm kadarıyla Ipad ler max 1 GB ram taşıyorlar , Google ve Samsung modeller de 2 GB , bu büyük bir fark yaratır mı ?
    - Kapasite 16 GB veya 32 GB olabilir ,sorun değil , ama SD kart takılabilecek bi ürün daha çok ilgimi çekecektir
    - Tabletin ön kamerası iyi olursa skype vb uygulamalarda görüşmelerim daha iyi olacaktır , bu bilgi/deneyiminiz var ise paylaşmanızı rica ederim .
    - Mutlaka 3G olmasını istemekteyim , bu konuda modele göre 3G modem takılan veya sim card takılan model diye bir ayrım söz konusu mu ,yoksa tablet 3G özellikli ise , her iki şekilde de 3G bağlantı sağlanabiliyor mu ?
    - Ve tabi ki genel piyasa fiyatları ve duyum aldığınız kampanya fiyatlarını da paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkürler , arkadaşlar , iyi paylaşımlar

Görüşmek üzere .

Burak Culak

• Asus un bir modeli isteklerime yakın gibi geldi , önerir misiniz arkadaşlar , tecrübesi olan karşılaştırabilir mi rica etsem ?

Asus TF300TG-1A142A TEG3 AND 1GB 32GB 3G Tablet PC
    http://www.gold.com.tr/U209910/Asus-TF300TG-1A142A-TEG3-AND-1GB-32GB-3G-Tablet-PC

Çok teşekkürler .

Burak
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakculak

Merhaba arkadaşlar ,

10'' ve ya üzeri bir tablet almak istiyorum. Taşıma konusunda problemim olmadığı ve büyük çoğunlukta iş amaçlı kullanacağım için mutlaka 10'' , 3G/4G ve uzun ömürlü pil sunabilen bir tablet istiyorum . Bütçe konusunda kendimi zorlayabilirim , bütçe en arka plandaki konu olacaktır.

Ipad - Google Nexus ve Samsung modelleri için yorumları okumaya çalıştım , tabi ki fikir verdi , fakat bir kaç sorum olacak , eğer yanıtlarsanız çok sevinirim .

- Gördüğüm kadarıyla Ipad ler max 1 GB ram taşıyorlar , Google ve Samsung modeller de 2 GB , bu büyük bir fark yaratır mı ?
    - Kapasite 16 GB veya 32 GB olabilir ,sorun değil , ama SD kart takılabilecek bi ürün daha çok ilgimi çekecektir
    - Tabletin ön kamerası iyi olursa skype vb uygulamalarda görüşmelerim daha iyi olacaktır , bu bilgi/deneyiminiz var ise paylaşmanızı rica ederim .
    - Mutlaka 3G olmasını istemekteyim , bu konuda modele göre 3G modem takılan veya sim card takılan model diye bir ayrım söz konusu mu ,yoksa tablet 3G özellikli ise , her iki şekilde de 3G bağlantı sağlanabiliyor mu ?
    - Ve tabi ki genel piyasa fiyatları ve duyum aldığınız kampanya fiyatlarını da paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Görüşmek üzere .

Burak Culak

-Ipad in o 1gb ram i android'te ki 4gb gibi bir şey. IOS işletim sistemi Android sisteminde çok daha az bellek istiyor.
    -Apple ürünlerinde malesef sd kart yok bidiğin gibi.
    -Malesef kamera karşılaşrıması yapamayacağım ancak Ipad 4 te Note 10.1 de iyi bir kameraya sahiptir.

Sana önerim S-pen multiscreen gibi özellikler kullanıcaksan Note 10.1 alman. Ama sen sade olsun güncelleme bol olsun takılma vb olmasın uzun ömürlü olsun dersen de Ipad 4.

Asus u pek önermiyorum çünkü yaptığı güncellemeler sonrası Cihazların performans ı düşüyor, yani sadece yeni sürüm verdim diye güncelleme yapıyor.

Ipad 4 daha Türkiyeye Giriş yapmadı Ancak Fiyatı Ipad 3 ten pek farklı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Görüşmek üzere .

Burak Culak

-Ipad in o 1gb ram i android'te ki 4gb gibi bir şey. IOS işletim sistemi Android sisteminde çok daha az bellek istiyor.
    -Malesef kamera karşılaşrıması yapamayacağım ancak Ipad 4 te Note 10.1 de iyi bir kameraya sahiptir.

Sana önerim S-pen multiscreen gibi özellikler kullanıcaksan Note 10.1 alman. Ama sen sade olsun güncelleme bol olsun takılma vb olmasın uzun ömürlü olsun dersen de Ipad 4.

Asus u pek önermiyorum çünkü yaptığı güncellemeler sonrası Cihazların performans ı düşüyor, yani sadece yeni sürüm verdim diye güncelleme yapıyor.

Çok teşekkürler yorumların için Linkmaster.

Ipad ve Samsung da 3G kullanımı ne şekildedir , direk olarak telefonlarımızda kullandığımız simcard takılabiliyor mu ya da ayrı bir 3g modem mi kullanılmalı?
    İşim dolayısıyla sürekli email atmak veya yazarak edit yapmam gerekecek . Bu konuda daha rahat olan tablet hangisidir , bir fikrin var mı ? Multiscreen özelliği tam anlamıyla nedir , Ipad de bu özellik yok mudur ?

Ipad 4 bilişimist da fiyatlarıyla beraber satışta gözüküyor , ben mi yanılıyorum acaba ? eğer yanılıyorsam , tahmini TR giriş zamanı belli midir ?

Çok sağol

Burak Culak

• /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 19 Mart 2021; 10:51:12 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

quote:

Merhaba arkadaşlar ,

Görüşmek üzere .

Burak Culak

Çok teşekkürler yorumların için Linkmaster.

Ipad ve Samsung da 3G kullanımı ne şekildedir , direk olarak telefonlarımızda kullandığımız simcard takılabiliyor mu ya da ayrı bir 3g modem mi kullanılmalı?
    İşim dolayısıyla sürekli email atmak veya yazarak edit yapmam gerekecek . Bu konuda daha rahat olan tablet hangisidir , bir fikrin var mı ? Multiscreen özelliği tam anlamıyla nedir , Ipad de bu özellik yok mudur ?

Ipad 4 bilişimist da fiyatlarıyla beraber satışta gözüküyor , ben mi yanılıyorum acaba ? eğer yanılıyorsam , tahmini TR giriş zamanı belli midir ?

Çok sağol

Burak Culak

Sım vard girişi Ipad in 4G modellerinde var Wifi yazan modellerde kullanılamıyor. Note 10.1 de ise standart bildiğim kadarıyla ama siz bir araştırın yinede.
    Sadece email ve günlük kullanım için Note 10.1 daha ideal olur, Multiscreen aynı anda 2 uygulamayı yanyana çalıştırmak örneğin İnternet ile Excel gibi programlar aynı anda açılabilir, Ipad de ise bu özellik yok. S-pen konusunu zaten biliyorsunuz iş odaklı kullanım için birebir.

O paralel ithalat ile geliyor Servis kalitesini bilmiyorum TR giriş i çok sürmez İpad 2 lerin stoktan kalkması bekleniyor.

• Nexus 10 tabiki

• Yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar .

Ipad 4 4G alıcam ama bazı konularda gözüm korkuyo .Jailbreak asla yapmak istemiyorum , uğraşmak da istemiyorum. Excel Word gibi, el yazısı ile not alabileceğim programlar gibi işle alakalı kullanacağım uygulamalar için Ipad in zorluk çıkaracağını duydum , bu ne kadar doğrudur arkadaşlar , bilgisi olan var mı ? Açıkçası kapasitenin 32 veya 64 GB olması zorunlu da değil , ya da artırılabilir olması , zaten işle ilgili dosyalarımı Goggle Drive ve ya herhangi bir cloud içerisine internet yoluyla gönderebilirim . Aynı anda 3-4 oyun da oynamam , max 2 oyun yüklü olur , birkaç müzik olur .
    Ipad in işletim sistemi oldukça iyi olarak bahsediliyor bütçem konusunda sıkıntı olmasa da ihtiyacım kadar bir cihaz almak istiyorum

Sizce Google nexus ve Samsung 10.1 i de düşünmelimiyim, aşırı fiyat farkları var mı ?

Burak

• Selamlar , iyi haftasonları ,

Asus un 3g li ve dock lu ( klavyeli ) modeline takmış durumdayım :) fiyatı da çok uygun gözüküyor , çok büyük sorunlar yaşamayacağım sürece ipad ve samsung 10.1 e tercih etmek istiyorum . Daha yoğunlukta iş konusunda kullanım yapacağım , Wifi/3G internet hızı ve klavye kullanımı önemli olacaktır benim için , bu konularda bu tablet ne durumdadır ? Asus ta herhangi bir programla kalemle not alma şansı var mıdır .

http://www.bimeks.com.tr/urun/125757/asus-tf300tg-1a124a-tablet-pc.aspx#payment

Bilgi rica ederim, şimdiden çok teşekkürler .

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Nexus 10 tabiki

Türkiyede satışı varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

Nexus 10 tabiki

Türkiyede satışı varmı ?

İstanbul bilisimde satiliyor

• butce sıkıntın yoksa Surface serisi tabletlere bi bak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.