Şimdi Ara

10 sene götürür mü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Üzerinden 2 nesil geçti mi istisnasız her kart çöp olur. Şu an gtx 700 ailesi çöptür mesela bemim gözümde. Çöp olduğunda giriş seviyesi kartı seviyesine ineceğinden 250w tdp si ile alici kitlenin ne psu su ne kasasi boyle seyleri kaldirabileceğinden satmak isteseniz de satamazsınız kolay kolay. O yüzden xx70 bilemedin xx80 belki olabilir. 80ti seviyesindeki kartlar zengin veya takintili adamlarin alacagi karttir. Cunku illa ki zarar ettirir normal bir kullanıcıya. Ben kendi adima konusacak olursam xx70 kartlari genelde en optimum yerde görüyorum performans ve guc tuketimi olarak. Hem çok güç çekmez hem yüksek performanslıdır tatmin eder. Gtx 900, rx 400, gtx 1000 üçünde de böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 12 Temmuz 2018; 0:57:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yil sonra 64 ram standart olur tek tahminim bu

• quote:

Orijinalden alıntı: IntelKILLER

SLI ile kart gücü mü hesaplıyorsun SLI ile he Allah akıl fikir versin. Çoğu oyunda tek kart ile 70 alıyorsan SLI ile alacağın maksimum 100-110 dur yani 70 alıyorum ama SLI kurdum 140 alıcam kafasındasın sanırım

Hadi evlat ya hadi işine senin gibiler çok fazla türemeye başladı burada. Yarım yamalak bilginizle technopat forumlarına alalım sizi hadi

Alıntıları Göster
    Abisi sende anlama kıtlığı mı var cidden? SLI ile kart gücü mü hesaplıyorsun diyor ya Allah'ım çıldıracam Daha yazdığımı anlamaya kafan basmamış. Bak gerizekâlıya anlatır gibi anlatayım. SLI'da ikinci kartta performans kaybı olur. Bunu biliyoruz zaten cahil değiliz. 1080 Ti de sana 1080 SLI performansına yakın performans veriyor diyorum işte neyin kafasındasın koç? Söylediğim şey son derece açık. SLI'da zaten alacağın performans 1.5 katına falan denk geliyor. 70'in 1.5 katını vermişsin zaten orada, o da 105 yapıyor. SLI'da 110 aldığını farzet, 1080 Ti ile de 100 alacaksın işte aynştayn. İlk postta yazdığım "1080 Ti çift 1080 GPU'lu gibi" cümlesi 1.5 katı performans veriyor dediğimi doğruluyor sen hâlâ neyin kafasını yaşıyorsun? Yani evet, SLI ile kart gücü hesaplıyorum. Bunda absürt olan bir şey yok. Zaten çift GPU dediğimiz şey SLI oluyor. Zaten sana iki katı performans veriyor demedik, 1.5 katı performans veriyor dedik. SLI'da 140 alıcam kafasında olduğumu da hangi akla hizmet çıkardın sakat mısın? Ben hayatımda bu kadar aptalca bir yorum görmedim, hem kendini rezil edecek bir yorum yapıyorsun hem de bana gülüyorsun ahahahahahaha

Hadi abisi sen kumda oyna. Bir daha da baş edemeyeceğin adamlarla sidik yarışına girme. Senin gibi daha yazılanı anlayacak kapasiteye sahip olmadan, her haltı bildiğini sanarak saçmalayan tipler çok fazla türedi burda. Bence sen DH'yi bırak. Burası sana fazla geliyor. Seni bu kafayla Technopat'a falan da almazlar, bence sen bu yarım yamalak algılayışınla forumT(R)'ye git direkt rep dilen.

Ulan bir de 2018 üyesi gelmiş Technopat'a git diyor ya. Ben 2008'den beri bu forumdayım sen kimsin asıl?

Şimdi söyle bakalım babacığa möt olmak nasıl bir duyguymuş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenDiamond -- 14 Temmuz 2018; 20:43:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bunxkaya

Gelişine blok çaktım

Alıntıları Göster
    Doktor kendi hâline bırakın demişti. Haklıymış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PC_Meraklısı

Yaklaşık %35 gibi bi performans kaybı var diye düşünüyorum alsan da israf olur yani.
    İsraf olmaz. Evet performans kaybı var ama aldığın performans hâlâ artmış oluyor.
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    1 sene sonra ne olacağı niye belli olmasın. Oyunların grafikleri öyle bir sene içinde birden geçen seneki kartların zorlayacağı kadar yükseltilmez. Belli bir seviyede yükseltilir. Bunun oranı da genelde hep aynı olur diye düşünüyorum ama tabi GTX 10 serisiyle kartların arasındaki performans farkı bayağı yüksekti.
  • Yalnız işlemci olarak 7700K, 8700K falan almalıydın eğer iş amaçlı değilse. Çünkü bu tür işlemcilerin oyunda verdiği performans extreme işlemcilerin oyunda verdiği performanstan daha yüksek. Zaten böyle yapsaydın ekstradan 1 tane daha 1080 Ti koyabilirdin. Efsane olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenDiamond -- 14 Temmuz 2018; 20:23:13 >
  • Tulpar 1988 kullanıcısına yanıt
    İyi de 4K TVler anca 60 Hz destekliyor şu an. nVidia'nın çıkardığı TV monitör hariç. O 120 Hz destekliyor. Belki adam yüksek FPSlerde oynamak istiyordur, bunu bilemeyiz. Zaten adam donanımı sormuş, monitörle ilgili bir yorum beklememiş. Şu an 4K nasıl yeni yeni oturmaya başlıyorsa 10 sene sonra da 8K daha yeni yeni çıkmaya başlar. PSU olayı iyi. Belki adam ilerde 3-way 4-way SLI yapar, bilemeyiz.
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    780 Ti hâlâ iş yapıyor nereye çöp. Andromeda'yı rahat rahat kaldıran bir kart. Seriye bakmayacaksın, kartın seviyesine bakacaksın. 780 Ti şu anki nesilde olan 1050 Ti'den kat be kat iyi bir kart mesela. 1050 Ti de aşağı yukarı her oyunu High'da oynatıyor zaten. Yav iyi de sen zaten donanımı ticaretini yapıp satmak için almıyorsun. O yüzden zarar ettirecek bir durum yok.
  • BrokenDiamond B kullanıcısına yanıt
    Yahu kim neden şuan o güç tüketimi ile gtx 770 ve üzeri bir kart alsın bana söyler misiniz? Oyun oynatıyor olması hala alınabilir bir kart olduğunu göstermez. Biri 75w altında tüketiyor öbürü 250+ watt tüketiyor. Aşırı ısınma, yüksek güç kaynağı ihtiyacı, yüksek elektrik faturası ve eskilikten ötürü bir ayağının çukurda olması da cabası. Aklı olan kim böyle bir karta yüzlerce lira verir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Temmuz 2018; 21:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Yahu kim neden şuan o güç tüketimi ile gtx 770 ve üzeri bir kart alsın bana söyler misiniz? Oyun oynatıyor olması hala alınabilir bir kart olduğunu göstermez. Biri 75w altında tüketiyor öbürü 250+ watt tüketiyor. Aşırı ısınma, yüksek güç kaynağı ihtiyacı, yüksek elektrik faturası ve eskilikten ötürü bir ayağının çukurda olması da cabası. Aklı olan kim böyle bir karta yüzlerce lira verir?
    Arkadaş kartın güç tüketimi onu çöp yapmaz. Eğer kart hâlâ performans veriyorsa çöp değildir. Ben güç tüketimini önemseyen biri değilim ve param yoksa pekâlâ da gidip alırım yani. Hatta 1080 almadan önce 2. el 680 falan alacaktım ki sanırım 680'in güç tüketimi 780 Ti ayarında veya daha yüksektir. Ayrıca TDP güç tüketimi değildir. Oyun oynatıyor olması hâlâ alınabilir bir kart olduğunu gösterir aynştayn. Onun tükettiği güç senin mötünü ısıtmaya yarıyor. Ben bu sayede odamda doğalgazı daha kısık açıyordum misal. Ama yazları tam bir işkence. Eski sistemi olan adamın güç kaynağı yeterince yüksektir zaten. 250W güç tüketimi bir ekran kartı için fazla değil. Abartmayın bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrokenDiamond -- 14 Temmuz 2018; 22:10:32 >

• BrokenDiamond B kullanıcısına yanıt
    Eski sistemi olan adamın güç kaynağı yeterince yüksektir...
    Kartın güç tüketimi onu çöp yapmaz...
    Yok... Ben sizinle tartışamam. Zamanıma ve gerilecek sinirlerime yazık. Siz bildiğinizi okumaya devam edin. Bu arada tdp den bahsettiğimi nereden çıkartıyorsunuz? Öyle olsaydı birine 75w diğerine 250w derdim. Ama demedim. Ne dediğime gidin bir daha bakın. Tekrarlayacak değilim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Temmuz 2018; 23:3:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Eski sistemi olan adamın güç kaynağı yeterince yüksektir...
    Kartın güç tüketimi onu çöp yapmaz...
    Yok... Ben sizinle tartışamam. Zamanıma ve gerilecek sinirlerime yazık. Siz bildiğinizi okumaya devam edin. Bu arada tdp den bahsettiğimi nereden çıkartıyorsunuz? Öyle olsaydı birine 75w diğerine 250w derdim. Ama demedim. Ne dediğime gidin bir daha bakın. Tekrarlayacak değilim. İyi forumlar.
    Boş yapma birader. Yüksek güç kaynağı ihtiyacından bahsetmişsin. Ben de eski sistemi olan adamın zaten güç kaynağının yeteceğini söylemişim.
    Evet aynştayn evet, kartın güç tüketimi onu çöp yapmıyor.
    Tartışamazsın zaten. Ama ben senin gibi cringe biri için zamanımı ve sinirlerimi germekten çekinmedim o ne olacak? Bildiğimi okumaya devam edeceğim zaten, saçma sapan detaylara takılan birinden akıl alacak değilim. Şuradan çıkartıyorum aynştayn "Çöp olduğunda giriş seviyesi kartı seviyesine ineceğinden 250w tdp si ile alici kitlenin ne psu su ne kasasi boyle seyleri kaldirabileceğinden satmak isteseniz de satamazsınız kolay kolay." Gerek yok, ben ne dediğini gayet iyi biliyorum. Zaten birine 75W öbürüne 250W demişsin. Daha ne dediğini kendin bilmiyorsun. Bence ne dediğine kendin bir daha bak, aynştayn.

• 10 sene araba alsan götürmüyor kıçı kırık PC 10 sene nasıl götürsün ne adamsınız ya

• Bence 10 sene götürmez hocam.Biraz amatörce bir build olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.