Şimdi Ara

10 Saniyede Nasıl Adam Dövülür ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
14
Favori
52.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.youtube.com/watch?v=glqhhXpyax8
  • Ip Man filmini önerebilirim bazı yerlerde Yip Man olarak geçiyor. Torrentleech de wing chun diye aratılırsa çeşitli eğitim filmleride çıkıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RespecT -- 8 Haziran 2009; 4:39:10 >
  • Ordu'da var mıdır bir baksak
  • beyler ben judo gidiyodum aikido yu da duydum.
    judoda düşüş öğretiyolardı aikiododada öğretiyolarmış 2si de savunma sporu olduğu içinmi acaba?
  • Ya bu serçe parmağınla aynı anda 15 kişiyi döversin bilmem ne ayakları hikaye, adam dövmek için güçlü olmalısın onun dışında bu Karete, Aikido vs. hepsi birer spordur ve bence en zevkliside boks, tek parmağımla 15 kişiyi falan dövmeme gerek yok, yaparken zevk almak kafi.
  • ben 3-4 ay kick-box yaptım,mavi kuşakta bıraktım
    iki sol direk bi sağ kroşe bi de kafaya tekmeyle yere yıkamayacağım adam az bulunur
    toplamı da 5 saniye sürüyo
  • Benim Bildiğim Sokak Kavgası Daha Etkili.
  • Videolar bende açılmıyor yenileye bilirmisin?
  • mesajim bulunsun laizm olur
  • Wing Tsun'u merak eden arkadaşlara Ip Man filmini öneririm.Bugüne kadar izlediğim en iyi dövüş filmidir.
  • Arkadaşlar Wing Tsun muş yok Kung Fu'ymuş yok Karate'ymiş hepsi hikaye...Sokakta pişmiş adama öğret kick box veya Muay Thai (ThaiBox olarak da bilinir) bak bakalım karşısında 10 saniye durabiliyormu???
  • Ip Man i izleyin de öyle konuşun gençler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: düttürüleyla

Wing Tsun Kuen Kung Fu ile ilgili bir kişi olarak diyebileceğim tek şey var ,,, bu sanatı sindirmiş ve düzenli antreman yapan ortalama zekadaki birisi gerek fizik kapasite olarak çok üst noktalara ulaşmıştır. bırakın 80 kg lik bodyciyi 2.20 ye 180 kg lik yarma bile gelse sonuç değişmez.. Wing tsun da blok yoktur. tüm saldırılar doğrudan rakibin içine merkez çizgiden çıkarak yapılır. Vuruşlar hem seridir hemde sık.. zincir yumruklarla olsun , tekmelerle olsun vurulan noktalar hep güçlendirilemeyen eklemler ve bağlardır.. bu açıdan bakarsanız 160 kg luk bir adamında 50 kg luk bir adamında diz kapağı hemen hemen aynı dirençtedir.. diz kapakları burun el bilekleri ayak bilekleri , elmacık kemikleri gırtlak , hayalar , bunlar temel vuruş noktalarıdır.

Ayrıca wt de tekniklerin dışında en önemli nokta stratejidir... Kavgada wt stratejisini uygulayan biriyle akrşılaşmak istemezsiniz.. Bir pitbulun hasmına yapıştığı gibi yapışır kaçsanızda takip eder,, ondan güçlü olsanız bile gücünüze direnç göstermez , doğrulttuğunuz gücün önünden çekielrek o gücü kendi kullanır...

Ju jitsu haricinde yer dövüşü öğreten tek sistemdir ve bu yer dövüşü sistemi ju jitsudan çok daha gerçekçi ve kullanılabilirdir... Unutulmamalıdır ki her kavga ayakta başlar yerde biter....

Gerçekten savaş sanatçısı olmak ve öğrendiğiniz sitille kendinizi ve sevdiklerinizi savunmak istiyorsanız wt den başka alternatif göremiyorum...

Wing Tsun bir kungfudur.. Ancak süslü tarzların dışında shaolin tapınağından koparak gerçekçi bir sistem üzerinde kurulmuş bir kung fudur. yılan kaplan vs tarzında doğadan öykünmeler yerine direk olarak kavganın içinden beslenen bir yapısı vardır... duruş ve pozisyonlar birşeyin taklidi ve süslü görünmek adına değil , kavgada rakibi indirmek için tasarlanmıştır...

www.ebmas-tr.net adresinden wing tsun hakkında daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz...

Ve son olarak evet iyi bir wt cinin kavgası zaten 10 sn den fazla sürmez...

Krav Maga,Ninjutsu gibi hayatta kalma sanatlarında ki nedir acaba?

• bulunsunda belki ilazım olur
  • Bunlar hikaye yalnız, kavgada hiçbiri aklınıza gelmezki, direk dalarsınız
  • UP
  • Her özelliği neredeyse aynı aikido ile.Uzak doğu sporlarının neredeyse tamamı çok tehlikeli ve etkilidir, bilenlere bulaşmayın derim
  • Güzel spor.
  • Ip Man Filmini İzleyin Anlarsınız nasıl birşey olduğunu.
  • Sinirlenen adam kavga eder ve dogru dusunemez soguk kanli olmak gerek ama bunlar hikaye ogreneceksen senjutsu ogreneceksin
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.