Şimdi Ara

10/60 MOBİL YAĞ MUCİZESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
8
Favori
184.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şunu net bilelim arkadaşlar bu bildiğin 10/60 motoru tam anlamıyla tamir ediyor ve zamanla da olsa araç ne kadar yağ yakarsa yaksın 4. yağda yağ yakmayı tam olarak kesiyor bazı araç 2. yağda keser bazısı 3. yağda ama tabiki yağ değişimlerini kısa tutmak lazım yağ yakmayı tam kestiğinde 10bin 15bin km bu yağla rahatça gidebilirsiniz. selametle...
  • superxp S kullanıcısına yanıt
    "KATKI PARA TUZAĞIDIR" "KATKI PARA TUZAĞIDIR" katkıları ancak ve ancak galericiler ve yağcılar adam kandırmak için kullanır ama hoş TÜRK çaresini bulur oda "TAM SENTETİK" "TAM SENTETİK"
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza2007

"KATKI PARA TUZAĞIDIR" "KATKI PARA TUZAĞIDIR" katkıları ancak ve ancak galericiler ve yağcılar adam kandırmak için kullanır ama hoş TÜRK çaresini bulur oda "TAM SENTETİK" "TAM SENTETİK"
    Bazı yorumlar içler acısı bilen bilmeyen sıkıyor...İnsanı resmen forumdan soğutuyorlar.
     10/60 MOBİL    YAĞ  MUCİZESİ
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    hangi yağı kullanıyorsun numarası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanturdesli

hangi yağı kullanıyorsun numarası nedir?
    ainesi(aynası) iştir kişinin lafa bakılmaz. NOT:"KATKI PARA TUZAĞIDIR"
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

Açıklamalardan yanlış anlamadıysam 10/60 ı kullanmam iticiler gibi bahsettiğiniz bazı aksamlarda sıkıntılar çıkarabilecek olması.Haklısınız anlık yara bandı yapıştırıp ileride dikiş atarak bile kapatamayacağım bir yara halinede gelmesini istemem.
    Açıkcası beni rahatsız edici boyutta bir sıklıkla ilk marşta mavi duman atmıyor ve eksiltmeninde bariz fazla olduğunu sanmıyorum çünkü ne zaman yağ çubuğuna baksam aynı seviyede gibi.Rahatsız edici yanı bu km de bunu yapması.

-Peki bu lastik/lerin kaçırması aracın yaşından dolayımıdır yoksa kullanırken motorun soğuk veya sıcakken fazla sıkıştırılmasımıdır?
    -Doğru yöntemle sübap lastiklerini değiştirmek denk gelen lastiği bulmaya çalışıp bulduğumuzda onu değiştirmek midir? sürekli motorun açılıp kapatılması mıdır?
    -Diyelimki lastiklerden birine açıkken denk geldiği için yağı kaçırıyor.Bu durum 10/30 kullanmaya devam ettiğim sürece sorunun büyümesine neden olurmu? Uzun kilometreler böyle mi gider yoksa sorunu her geçen zaman büyürmü (yağ seviyesisini 10/30 kullanmaya devam edip kontrol altında tuttuğum halde) ?
    -10/40 veya 15/40 kullanmam için eksiltmenin seviyesi kaç gr veya lt olmalı?
    -Son olarak bu durumdaki aracımı sabah gaz pedalına basmadan marşa basıp 2dk. rölantide çalıştırdıktan sonra hararet ibresi çeyrek göstermeye başlıyor ve hareket ediyorum, yine yol boyunca birkaç dk. daha düşük hızda az gaz vererek yol alıyorum.
    Bu kullanıma devam etmelimiyim yoksa farklı bir şey yapmalımıyım?

Alıntıları Göster
    Yarı sentetik yağ konmuş ve sızdıran 17 yıllık benzinlik ve LPG' de çalışan motora takviye olarak 1lt.' lik 10w-60 koysak faydası olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 13 Mayıs 2014; 12:04:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Yarı sentetik yağ konmuş ve sızdıran 17 yıllık benzinlik ve LPG' de çalışan motora takviye olarak 1lt.' lik 10w-60 koysak faydası olur mu?

Alıntıları Göster
    10w/60 koyanların çekişlerinde düşme ve yakıt tüketiminde artış oldu mu? motoru çok aşınmış yıpranmıştan ziyade 100-150bin km arası olanlarda 10w/60 kullanım sonrası ne gibi etkiler görüldü?

Bence en mantıklısı çok yüksek devirler çevirmeyen motoru fazla sıkıştırmayanlar için diğer forumlardanda okuduğum kadarıyla 10w/60 yerine 5w/50 kullanmak daha mantıklı geldi. Yağın viskositesini artırarak yağ eksiltmeyi belki azaltıyorsunuz ama yağın direnciyle motor iç sürtünmesinide aynı oranda artırmıyormusunuz?

• Ben 1 litre aldım ve acil durumlarda takviye yapmak için saklıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ben 1 litre aldım ve acil durumlarda takviye yapmak için saklıyorum.
    ben benzinli aracıma 10/40 - 15/40 karışık birer litre koymak zorunda kaldım araca zararı olur mu 2500 cc motoru var umarım dert açmaz basıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: mixedaksoy

ben benzinli aracıma 10/40 - 15/40 karışık birer litre koymak zorunda kaldım araca zararı olur mu 2500 cc motoru var umarım dert açmaz basıma

Hocam farklı inceliklere sahip yağlar karıştırılıp koyulmaz yanlış yapıyorsunuz gidin bence 4 litre yağ alın hangisini kullanıyorsanız koyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubelhizb

quote:

Hocam farklı inceliklere sahip yağlar karıştırılıp koyulmaz yanlış yapıyorsunuz gidin bence 4 litre yağ alın hangisini kullanıyorsanız koyun.

Alıntıları Göster
    teşekkürler yağ çok az vardı mecburen koydum en kısa zamanda değiştireceğim

• quote:

teşekkürler yağ çok az vardı mecburen koydum en kısa zamanda değiştireceğim
    Ben de 295.000 KM'deki COROLLA'ma bu sefer MOBIL1 10w-60 koydum.

İleriki günlerde izlenimlerimi aktarırım. Öncesinde de aracın performansı gayet iyiydi, şimdi daha da iyileşti. 10w-40'ı kesinlikle aratmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

İleriki günlerde izlenimlerimi aktarırım. Öncesinde de aracın performansı gayet iyiydi, şimdi daha da iyileşti. 10w-40'ı kesinlikle aratmıyor.

Yağ yakma sorununuzdan dolayı mı koydunuz, ne kadar yağ yakıyordu aracınız bilgi verebilir misiniz? Bir de kaç liraya ve nereden aldığınızı da yazabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: simurg66

quote:

Yağ yakma sorununuzdan dolayı mı koydunuz, ne kadar yağ yakıyordu aracınız bilgi verebilir misiniz? Bir de kaç liraya ve nereden aldığınızı da yazabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Hocam, yağ hakkındaki izlenimleri merakla bekliyoruz.

Bende de 230.000'de LPG'li Focus1 var. Ben 5w-30 mobil1 kullanıyorum. Kitapçıkta tavsiye edilen yağ 5-30'luk.

5000km'de 500-700ml kadar yağ eksiltiyor. Eksilttikçe üzerine ekliyorum, bagajda 4lt. bidon duruyor.

Burada "çok km yapmış motorlara tam sentetik yağ konmaz, 5-30'luk çok ince yağlar konmaz" gibi şeyler yazanlar olmuş, kafam karıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Hocam, yağ hakkındaki izlenimleri merakla bekliyoruz.

Bende de 230.000'de LPG'li Focus1 var. Ben 5w-30 mobil1 kullanıyorum. Kitapçıkta tavsiye edilen yağ 5-30'luk.

5000km'de 500-700ml kadar yağ eksiltiyor. Eksilttikçe üzerine ekliyorum, bagajda 4lt. bidon duruyor.

Burada "çok km yapmış motorlara tam sentetik yağ konmaz, 5-30'luk çok ince yağlar konmaz" gibi şeyler yazanlar olmuş, kafam karıştı.
    Arkadaşlar maalesef izlenimlerimi aktaramayacağım, zira bugün araca motor yaptırma kararı verdim.

Yağ değişimi sırasında silindir kısmından yağ kaçağı vardı. Onu yapalım derken bir de baktık motoru dağıtmışık.
    Bu aşamaya gelmişken, diğer parçaları değiştirmeden olmaz dedik ve şu an motor topluyoruz.

Toplam 3.500,00 TL'ye çıkacak gibi.

10-w60 ile 50 km yaptım yapmadım yani.

• quote:

Arkadaşlar maalesef izlenimlerimi aktaramayacağım, zira bugün araca motor yaptırma kararı verdim.

Yağ değişimi sırasında silindir kısmından yağ kaçağı vardı. Onu yapalım derken bir de baktık motoru dağıtmışık.
    Bu aşamaya gelmişken, diğer parçaları değiştirmeden olmaz dedik ve şu an motor topluyoruz.

Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: simurg66

quote:

Geçmiş olsun...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar yazılanlara bakıyorum genelde 200 bin üstü araçlarda yağ yakma var deniyor... 5-40 castrol edge yağ kullanıyorum ve araç 180 de en ufak yağ yakma yok
    ileride başıma iş açar mı ince yağ? keçelerden atma yada yağ yakmaması için 10-40 mı kullanmalıyım? yoksa devam mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: akıllıdeli06

arkadaşlar yazılanlara bakıyorum genelde 200 bin üstü araçlarda yağ yakma var deniyor... 5-40 castrol edge yağ kullanıyorum ve araç 180 de en ufak yağ yakma yok
    ileride başıma iş açar mı ince yağ? keçelerden atma yada yağ yakmaması için 10-40 mı kullanmalıyım? yoksa devam mı?

Sorunun yoksa neden değiştiresin ki sıkıntı çıkarsa o zaman bakarsın alternatiflere
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

quote:

Orijinalden alıntı: akıllıdeli06

Sorunun yoksa neden değiştiresin ki sıkıntı çıkarsa o zaman bakarsın alternatiflere

Alıntıları Göster
    arkadaslar yakında mobil 10/60 yağ alan varmı fiyatı nekadar yakıt tasarrufuda sağlıyomu acaba

• Ben bir hafta once filtre degisimi ile beraber 120 liraya aldim ve cok faydasini gordum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.