Şimdi Ara

10-16 Kasım Atatürk Haftası'nda Seyit Rıza ve Ahmet Kaya Anmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanlığın ve Türk tarihinin en büyük isimlerinden biri Mustafa Kemal Atatürk'ün anıldığı haftada; 15 Kasım'da terörist Seyit Rıza'yı (Ki Atatürk tarafından asılmıştır.) ve hemen ertesi gün yani 16 Kasım'da da, APO ve PKK posterleri önünde çılgınca "Vallahi Apo'yu özledik!" konseri veren PKK'lı Ahmet Kaya'yı anmak!..

Bilinç, terör, kurtuluş, ihanet, vatandaşlık, insanlık gibi kavramları bilmem bilirler mi?

• dedelerini anıyorlar
  • Bende ahmet kayayı anıyorum sanane kardeşim laik bir ülke değil mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kızgınjapon

Bende ahmet kayayı anıyorum sanane kardeşim laik bir ülke değil mi
    IQ kaç? Apo bölü iki falan mı?

• Ne yapsınlar kuyruk acıları var. Açık açık içlerindeki pisliği kusamadıklarından yan yollara sapıyorlar.
  • Seyit rıza atatürk tarafından falan asılmamıştır,seyit rıza kürt falanda değildir.

Seyit rızayı falan savunduğum yok da 5grsm tarih bilginizle sallıyorsunuz acayip gıcık oluyorum

• quote:

Laiklikle bunun ne alakası var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabby

Seyit rıza atatürk tarafından falan asılmamıştır,seyit rıza kürt falanda değildir.

Seyit rızayı falan savunduğum yok da 5grsm tarih bilginizle sallıyorsunuz acayip gıcık oluyorum
    Seyit Rıza 15 Kasım 1937'de yandaşlarıyla beraber asıldı. Bizzat Atatürk astı. Hatta Atatürk iki gün sonra (17 Kasım) Tunceli kahramanı savaş pilotu kızı Sabiha Gökçen ile Tunceli'ye gitti, köprü açılışı yaptı. Fotoğraflar TSK vb. arşivlerde vardır. Ata'nın keyif sigarası diyebileceğimiz bir anısı da bir askerin anılarında vardır.

"Kürt değil."e de ayrıca gülüyorum.

Ben de sana gıcık oldum evet, aşırı hem de. Tarihçi değilim ben. Ama şu apaçık gerçek karşısında ahkâm kesen özgüvenli bir cahil de değilim.

• Hadi Seyit Rıza'yı ananların cibilliyeti belli de ben en çok sanatçı diye Ahmet Kaya'yı dinleyip vatan millet edebiyatı yapanlara uyuz oluyorum.
    Geçenler de internette konuk olduğu eski bir proğrama denk geldim doğru dürüst konuşamıyor bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 18 Kasım 2018; 23:7:5 >
  • 20 sene evvel ülkücü arkidişle etilerde arabaynan gezerken şivan perver kasedinin sesini kısıyordu bizi taşlamasınlar diye
    nerdeen nereye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • terore destek veren, teror ile kol kola yuruyenler baska kimi anacakti ki?
  • Seyıt Rıza Kürt değil diyenleri de gördük ya ölsemde gam yemem.

Bide utanmadan milleti cahıllıkle tarıh bılmezlıkle suçluyor cahılın ağababası

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E767019CA

IQ kaç? Apo bölü iki falan mı?

Alıntıları Göster
    Özgür bir ülkede istediğimi düşünürüm sanane tırrek beğenmiyorsan yallah arabistana

• quote:

Özgür bir ülkede istediğimi düşünürüm sanane tırrek beğenmiyorsan yallah arabistana

Alıntıları Göster
    Burası Türk vatanı. Arap ya da Arapçı değilim. Kürtçü ve bölücü de değilim. Kimi kovuyorsun sen? Ama ben seni bombardıman uçağı ile Kuzey Irak'a bir çukura bırakırım. "Yallah"lanması gereken sensin yani küçük sempatizan.

• quote:

Laiklikle bagdastirdin ya daha ne diyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ßenle100les

Laiklikle bagdastirdin ya daha ne diyim.

Alıntıları Göster
    Dört tane yandaşı da artı vermiş. Terör seviciliği nasıl savunacaklarını şaşırdılar.

• Burasi TÜRKİYE oldukça Mezopotamya eşeklerine nefes almak yok...

• Yani ben ne dersem diyim sen gülüceksin fakat alevi adama kürt demek iyimiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabby

Yani ben ne dersem diyim sen gülüceksin fakat alevi adama kürt demek iyimiş
    Arkadaşım nasıl bir cahilsin sen ya? "Alevi adama Kürt demek" ne demek? Aleviliği milliyet/ırk falan mı sanıyorsun sen? Şaka gibi lan. Elinizdeki telefonu saçma sapan provokasyonlar için değil, azıcık araştırıp öğrenmek için kullanın. Yuh yahu yuh yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.