Şimdi Ara

1 YIL BOYUNCA DERS ÇALIŞMAK İCİN KÖYE GİDİYORUM [KONU SAHİBİ GELDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
468
Cevap
52
Favori
70.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babaannemle dedemin yanına köye gidiyorum giresunda merkeze 40km 1.000 nufuslu bir yer 1 yıl boyunca dikkatimi hiç bir şey dagıtamıcak.Babaannemgilim evi 2 katlı üste 3 oda altta 1 salon 2 oda wc,banyo var.Alt katta boş bir oda var orda kalıcam 1 yatak 1 dolap var odada ben kendi sandalye mi ve giderken alacagım masayı götürecegim.Kışın karadeniz çok soguk olmuyo bu yüzden ufo ile kucuk odayı ısıtabilecegimi düşünüyorum.Evin yanında köyün marketi var ordan canım bir şey isterse alırım her şey var.Babam aylık 300 tl yollucak zaten çok bir masrafım olmaz köyde hiçbir şey yok.Köyde hava temiz oldugu için 5 saat civarı bir uyku yetiyo zaten daha fazla uyutmuyo hava.Babaannem 63 dedem 67 yaşında beni çok severler onlar söyledim çok mutlu oldular.İnterneti yan komşumdan kullanacagım.

----KÖYDE ÇALIŞMANIN ARTILARI---

-Dikkatimi dagıtacak hiçbir sey oluyacak orda.
    -Temiz havadan dolayı daha az uyuyup daha çok çalışacagım

----KÖYDE ÇALIŞMANIN EKSİLERİ---

-Kışın ısınma sorunu
    -İnternet kablolu olması

EDİT : Düsünceleriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOUN-EE -- 20 Ocak 2018; 14:26:28 >

• Usta ben de ikinci seneye kalmıştım sana nacizane tavsiyem köyde 3 kişiyle aran çok iyi olsun
    1)deden
    2)nenen
    3)köy cami imamı

Çünkü 3.nün mekanını günde 5 kez ziyaret eder,vakit aralarını da ders programı yapar ve zil sesini de 3.mekanın çağrısı olarak ayarlarsan seneye sınav açıklanınca elimi öpmeye gelirsin
    tabi ben kabul etmem orası ayrı mesele
    Köylerden çok saglam insanlar çıkıyor.Kültür yada medeniyet bana göre büyükşehirlerde lüks yaşayıp elit takılmakla olmuyor.İnsan her koşulda kendini geliştirebilir.Herkesden ögrencegin bir şey vardır bunu unutma her tip insanla sohbet etmeyi , yemek yemeyi ögrenmen , bilmen lazım bana göre kültür budur.Sen elit arkadaşlarından fındık yetiştirmesini yada inegin nasıl asıglıgını ögrenemezsin ama o insanlardan ögrenebilirsin. Saygılar..
  • Mezuna mı kaldın? Hayırlı olsun. Güzel bir karar.Ama köyde arkadaşların filan varsa o iş aksayabilir. Aynı zamanda tarla filan işi varsa sana yaptırılacak yine aksar.
  • Dedenler koy islerini sana kitlesinde goreyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalamirHun

Mezuna mı kaldın? Hayırlı olsun. Güzel bir karar.Ama köyde arkadaşların filan varsa o iş aksayabilir. Aynı zamanda tarla filan işi varsa sana yaptırılacak yine aksar.

Hayır hocam akrabalar genelde dışarıda dedem asker emeklisi tarlamız falanda yok öyle olsa gitmem zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: so be it

Dedenler koy islerini sana kitlesinde goreyim
    Köyün adı ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalamirHun

Mezuna mı kaldın? Hayırlı olsun. Güzel bir karar.Ama köyde arkadaşların filan varsa o iş aksayabilir. Aynı zamanda tarla filan işi varsa sana yaptırılacak yine aksar.
    haftada bir kitapçıya gitmek için şehir merkezine gitmek gerekecek o işi napmayı düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: walor

haftada bir kitapçıya gitmek için şehir merkezine gitmek gerekecek o işi napmayı düşünüyorsun?

Dedem emekli maaşını almaya giderken bende onunda gidicem hem babamın gönderdigi parayı,hemde kitapları alıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOUN-EE

quote:

Dedem emekli maaşını almaya giderken bende onunda gidicem hem babamın gönderdigi parayı,hemde kitapları alıcam

Alıntıları Göster
    tutar bu konu 'rez'alet
  • quote:

quote:

mantıklı.. umarım emeklerin boşa gitmez başarılar dilerim
  • Bence gayet guzel fikir.
    Birde internet mi var koyde vay be.
    Bende bag evinde kaliyordum ama tek oldugum icin zor oluyordu senin deden falanda varmis.
    Temiz havada kafanda bir sey takilmadan disiplinli calisirsan bence basarili olur.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sorularını kime soracaksın ?Yapamadıklarını öğrenmedikten sonra istediğin kadar çalış yerinde sayarsın.Ayrıca bu iş çok çalışmakla bi yere kadar olur.Çok bunaldığın zamanlar olacak köyde kafanı nasıl dağıtacaksın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadlab

Sorularını kime soracaksın ?Yapamadıklarını öğrenmedikten sonra istediğin kadar çalış yerinde sayarsın.Ayrıca bu iş çok çalışmakla bi yere kadar olur.Çok bunaldığın zamanlar olacak köyde kafanı nasıl dağıtacaksın ?

5binden kalıyorum mezuna hocam çözecegim kitaplar zaten çözümlü
  • quote:

koyun falan otlatmaya gider, köpek falan varsa onlarla oynar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerrakSeyarci.

Bence gayet guzel fikir.
    Birde internet mi var koyde vay be.
    Bende bag evinde kaliyordum ama tek oldugum icin zor oluyordu senin deden falanda varmis.
    Temiz havada kafanda bir sey takilmadan disiplinli calisirsan bence basarili olur.

Bizim köydekiler fındıktan dolayı zenginler
  • quote:

Aynen hocam yapamadığın sorular önemli onları da forumda falan çözdürebilirsin belki ona da bir çözüm bul fikir güzel başka sıkıntılar çıkmasın sonra iyice araştır.
    Şuan otur ve düşünmeye başla ama sakın polyanacılık yapma + sından fazla - si olur sana.Yanlış hatırlamıyorsam 5k dan mezuna kalıyorsun ve hedefin büyük iyice düşün ona göre ver kararını.

• BOUN-EE kullanıcısına yanıt
    1 yıl boyunca her gün 5 saat bile çalışsan piyasadaki işe yarar bütün çözümlü kitapları rahatça bitirirsin.Sınıf ortamında düzenli deneme çözmek lazım.Evde denemelerin çok iyi gelir ama sınavda çok kötü yapabilirsin.Bence çok riskli,her ihtimali düşünmen lazım.Hele ki 5bin den kalıyormuşsun çok dikkat et bir anlık gazla sakın gitme.
  • Kablosuz modem al
  • quote:

1 yıl boyunca her gün 5 saat bile çalışsan piyasadaki işe yarar bütün çözümlü kitapları rahatça bitirirsin.Sınıf ortamında düzenli deneme çözmek lazım.Evde denemelerin çok iyi gelir ama sınavda çok kötü yapabilirsin.Bence çok riskli,her ihtimali düşünmen lazım.Hele ki 5bin den kalıyormuşsun çok dikkat et bir anlık gazla sakın gitme.

Olmadı kurban bayramında annemgil gelir onlarla giderim hocam denemekte yarar var
  • quote:

quote:

5binden kalıyorum mezuna hocam çözecegim kitaplar zaten çözümlü

Alıntıları Göster
    Sessiz ortam olacağına emin misin? İkide bir motor sesi, hayvan sesleri rahatsız etmesin? İyi düşün bak.

• quote:

Babaannemle dedemin yanına köye gidiyorum giresunda merkeze 40km 1.000 nufuslu bir yer 1 yıl boyunca dikkatimi hiç bir şey dagıtamıcak.Babaannemgilim evi 2 katlı üste 3 oda altta 1 salon 2 oda wc,banyo var.Alt katta boş bir oda var orda kalıcam 1 yatak 1 dolap var odada ben kendi sandalye mi ve giderken alacagım masayı götürecegim.Kışın karadeniz çok soguk olmuyo bu yüzden ufo ile kucuk odayı ısıtabilecegimi düşünüyorum.Evin yanında köyün marketi var ordan canım bir şey isterse alırım her şey var.Babam aylık 300 tl yollucak zaten çok bir masrafım olmaz köyde hiçbir şey yok.Köyde hava temiz oldugu için 5 saat civarı bir uyku yetiyo zaten daha fazla uyutmuyo hava.Babaannem 63 dedem 67 yaşında beni çok severler onlar söyledim çok mutlu oldular.İnterneti yan komşumdan kullanacagım.

----KÖYDE ÇALIŞMANIN ARTILARI---

-Dikkatimi dagıtacak hiçbir sey oluyacak orda.
    -Temiz havadan dolayı daha az uyuyup daha çok çalışacagım

----KÖYDE ÇALIŞMANIN EKSİLERİ---

-Kışın ısınma sorunu
    -İnternet kablolu olması

EDİT : Düsünceleriniz nelerdir?

Allah zihin acikligi versin dostum.Basta iyi giderken Nisan ayindan sonra offler baslayacak

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.