Şimdi Ara

1 senedir yaşadığım sorun yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

evdeki 2. bilgisayar internete bağlı olduğu sürece benim bilgisayarımda dakikada en az 1 kere bağlantı problemi yaşanıyor dns problemi olarak karşıma çıkıyordu önceleri. yani internetten faydalanamıyorum. başka aygıtlar bağlıyken problem yok sadece o bilgisayar bağlıyken problem oluyor. bugünde bu uyarı çıktı karşıma şimdiye kadar kimse çözemedi bunu yardım edebilecek var mı?

• pc'lerin otomatik ip almasını sağlayın. ip'yi elle verirken iki cihaza da aynı ip verilmiş sanki.
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki otomatik.
  • Elle ip vermeyi denediniz mi?
    onuda denedim elle verip çakışmaması için de deneme yaptım ama sonuç vermedi. tekrar otomatik yaptım. iplere bakıyorum o anki bağlantılarda ipler aynı görünmüyor fakat yinede problem çıkartıyor. bu sadece iki bilgisayar arasında bu şekilde ona anlam veremedim. başka cihazlar ve bilgisayarlar kendi aralarında sorun çıkarmıyor yanılmıyorsam.
  • Ağ topolojisi nasıl, modem ve bağlantılar hakkında detay verebilir misiniz?
    ben kablo ile bağlanıyorum çoğunlukla hiç bir sıkıntı olmuyor o bilgisayar kapalı iken. diğer bilgisayar ise kablosuz bağlanıyor. mobil cihazlarda genellikle bağlı. sadece o bilgisayar açıldığında bağlantıdan faydalanamıyorum. mesela 1 dakikalığına geliyor internet sonra tekrar gidiyor o şekilde devam ediyor 1 dakika bağlantı var 1 dakika yok.
  • Sorun DHCP server görevi yapan modeminizle ilgili olabilir, başka modemle denediniz mi?
  • Sorun yaşadığınız cihazın ilgili ağ kartını aygıt yönetcisinden kaldırıp (silmek değil. sadece sürücüyü kaldırmak) sonrasında restart yaptırın makinayı. Bazen böyle problem çıkabiliyor ben bu şekilde aşıyordum.
  • 2 ayrı modemle denedim aynı sonuç.

Bu dediğinizi her sorun yaşadığımda tekrar mı yapacağım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Zigot]#Mercimek

2 ayrı modemle denedim aynı sonuç.

Bu dediğinizi her sorun yaşadığımda tekrar mı yapacağım?

Hayır, sadece 1 sefer yapmanız yeterlidir.
  • Windows'un Aygıt Yöneticisini kullanarak Ağ kartınızın driver güncelleştirip gerekirse yazılımını kaldırıp tekrar yüklerseniz. Konu ile ilgili olarak problem ortadan kalkabilir.

Saygılarımızla
    TP-LINK TURKIYE
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.