Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
446
Cevap
7
Favori
154.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thsn_can

eyvallah dede sıcak su ne zmanlar oluyor. birde tuvalet kağıdı getirelim mi? olmuyor demişler bazı yerlerde.

Duş saatinde açılıyor sıcak su duştayken sıkıntı olmuyor, normal lavabolarda sıcak su yok zaten.
    Tuvalet kağıdı yoktu doğrudur, bende selpak kullandım askerlik boyunca :)
    Şu küçük cep için olanlardan. Zaten 3 günde bir çıkıyordum açlıktan tuvaletim gelmiyordu. :D Bence sende selpak götür hiç tuvalet kağıdına gerek yok cebinde durur devamlı ruloyla dolaşma ;)
  • Haftanın 2 günü banyo günü var. salı ve perşembe gibi. Akşamları oluyor. Sabahları ihtiyaç banyosu oluyor. sürü psikolojisi kalabalık ;) . ama zevkli ve ımkan var. kantın de sigara tost tatlı pasta ıcecek var. ankesorlu telefonlar var gelırken telefon kartı alın. Icerde cabuk tükeniyor. Birde içerde BANKAMATİK YOK!. Yanınıza ortalama 150 - 200 para alın. bot kilidini unutmayın. Şu zamana kadar çalınma olmadı ama tedbir iyidir. Buradaki askerler herkese karşı saygılı. Sadece bazı komutanlar var. Onlarda işin tuzu biberi. vatka alın postalların ıcıne koyarsınız 4 5 tane. siz gelmeden bütün yataklarınızı yaptık. Bizden daha iyi yataklarda yatıcaksınız söyliyeyim :) en azından Piyade için :) bütün nevresimler temiz verilecek. 2 adet askı alın demirden. 2 adet temiz ve kirli çamasır torbası alın askeri malzemecide vardır. bot boyanız traş takımınız tam olsun. Sakarya şehir olarak çok güzel bir yer. Hafta sonları güzel geçer. Herkese göre mekan var. Kapıda zaten biz karşılayacağız sizleri. Şimdiden Hoşgeldiniz. Piyade 1. bölük var mı ? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Masukas

Haftanın 2 günü banyo günü var. salı ve perşembe gibi. Akşamları oluyor. Sabahları ihtiyaç banyosu oluyor. sürü psikolojisi kalabalık ;) . ama zevkli ve ımkan var. kantın de sigara tost tatlı pasta ıcecek var. ankesorlu telefonlar var gelırken telefon kartı alın. Icerde cabuk tükeniyor. Birde içerde BANKAMATİK YOK!. Yanınıza ortalama 150 - 200 para alın. bot kilidini unutmayın. Şu zamana kadar çalınma olmadı ama tedbir iyidir. Buradaki askerler herkese karşı saygılı. Sadece bazı komutanlar var. Onlarda işin tuzu biberi. vatka alın postalların ıcıne koyarsınız 4 5 tane. siz gelmeden bütün yataklarınızı yaptık. Bizden daha iyi yataklarda yatıcaksınız söyliyeyim :) en azından Piyade için :) bütün nevresimler temiz verilecek. 2 adet askı alın demirden. 2 adet temiz ve kirli çamasır torbası alın askeri malzemecide vardır. bot boyanız traş takımınız tam olsun. Sakarya şehir olarak çok güzel bir yer. Hafta sonları güzel geçer. Herkese göre mekan var. Kapıda zaten biz karşılayacağız sizleri. Şimdiden Hoşgeldiniz. Piyade 1. bölük var mı ? :)

Benim :

Eğitim Birliği 1 İNCİ MOT.P.TUG. KH. VE KH.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA

Esas Birliği 1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MOT. P.TB. 1 NCi MOT. P.BL. / KOCAELİ KANDIRA / KOCAELİ

Statü : KISA_DÖNEM ER
    Sınıf : PIYADE
    @Masukas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ehlikeyhif

quote:

Haftanın 2 günü banyo günü var. salı ve perşembe gibi. Akşamları oluyor. Sabahları ihtiyaç banyosu oluyor. sürü psikolojisi kalabalık ;) . ama zevkli ve ımkan var. kantın de sigara tost tatlı pasta ıcecek var. ankesorlu telefonlar var gelırken telefon kartı alın. Icerde cabuk tükeniyor. Birde içerde BANKAMATİK YOK!. Yanınıza ortalama 150 - 200 para alın. bot kilidini unutmayın. Şu zamana kadar çalınma olmadı ama tedbir iyidir. Buradaki askerler herkese karşı saygılı. Sadece bazı komutanlar var. Onlarda işin tuzu biberi. vatka alın postalların ıcıne koyarsınız 4 5 tane. siz gelmeden bütün yataklarınızı yaptık. Bizden daha iyi yataklarda yatıcaksınız söyliyeyim :) en azından Piyade için :) bütün nevresimler temiz verilecek. 2 adet askı alın demirden. 2 adet temiz ve kirli çamasır torbası alın askeri malzemecide vardır. bot boyanız traş takımınız tam olsun. Sakarya şehir olarak çok güzel bir yer. Hafta sonları güzel geçer. Herkese göre mekan var. Kapıda zaten biz karşılayacağız sizleri. Şimdiden Hoşgeldiniz. Piyade 1. bölük var mı ? :)

Benim :

Esas Birliği 1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MOT. P.TB. 1 NCi MOT. P.BL. / KOCAELİ KANDIRA / KOCAELİ

@Masukas

Dostum,

Sen acem birliği boyuna Taşkısığında eğitim göreceksin. Acem bitince Kandıraya gideceksin. Kandıradaki arkadaşlarla konuşuyoruz. Orasıda rahatmıs. Öyle diyorlar. Görmedim orayı. Mekan olarak güzel bir yermiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ehlikeyhif

quote:

Benim :

@Masukas

Dostum,

Sen acem birliği boyuna Taşkısığında eğitim göreceksin. Acem bitince Kandıraya gideceksin. Kandıradaki arkadaşlarla konuşuyoruz. Orasıda rahatmıs. Öyle diyorlar. Görmedim orayı. Mekan olarak güzel bir yermiş.

Bilgiler icin teşekkür ediyorum.
    Son sorularım: Acemi birliğinde duş olayları nasıl oluyor? Kimi 20 gun almadık diyor, kimi 10 gun. Ve teslim saat 13:00 diyor gec Teslimde sıkıntı oluyor mu?

Teşekkürler.

• birde valizlik durumları nasıl, fazladan malzeme getirsek dolabımızı valizlikten arada takviye etsek mantıklı olur mu? yoksa valizi bıraktıktan sonra 1 ay unutalım mı?
  • ehlikeyhif E kullanıcısına yanıt
    Eğitim Birliği : 1 İNCİ MOT.P.TUG. KH. VE KH.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA

Esas Birliği : 1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. KH. VE KH.HİZ.BL. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA

Sınıf : TOPÇU
  • Yarın 13:00 da görüşürüz kardeşler. :)
    @habipy
    @elesso

• ehlikeyhif E kullanıcısına yanıt
    Hazırlıklar tamam görüşmek dileğiyle saat 13:00 en geç geliyorum :)
  • Allah sabir versin bize... kandira cehenneminden selamlar...

• taşkısığı kışlası

kısa dönemler için çok rahat sakarya içi dağıtım bazılarını hastanelere vermişlerdi

uzun dönem topçular orda sabit

piyadeler kaydırmaydı doğuya belki değişmiştir yemekleri güzel değildi 2011 den bahsediyorum :) torpil bulursanız orduevine veya çark kışlasına geçebilirsiniz

yazıcılar çok rahat yemekhaneciler paso yatar bulaşık basit iş

ege ordusuna bağlı olduğu için izmire gitme şansınızda oluyor
  • 1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI TAŞKISIĞI EMNİYET VE MUHAFIZ TK. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA sınıf piyade
    çıktı usata birliğim kısa dönem er olarak gidiyorum bu birlik ne yapar taşkısığında mı olacağım orası nasıldır bu bölük için.
  • Sakarya çıkanlar için.Çarşının dibindesiniz. Merak etmeyin.Ama askerlik nasıl olur bilemem tabii.
  • Esas Birliği : 1 İNCİ MOT.P.TUG. İS.SVŞ.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA
    StatüKISA_DÖNEM ER
    Sınıf : İSTIHKAM

arkadaşlar 1 ay sonra nasip olursa usta dönenim orda geçicek birliğim ve sınıfım hakkında bilgi verebilirmisiniz.
  • cocainer kullanıcısına yanıt
    Kardeş çok olmuş ama benimde aynısı çıktı bende yeni gidecem nasıl biryerdi.

Esas Birliği1 İNCİ MOT.P.TUG. İS.SVŞ.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA
    SınıfİSTIHKAM
  • adnan8520 kullanıcısına yanıt
    Bu konuda, yukarıda bulunan mesajlarımda gerekli bilgileri verdim özellikle sormak istediğiniz bir şey var ise yardımcı olurum ama kışla ve istihkam ile ilgili genel bilgileri verdim diye tahmin ediyorum.
    Teşekkür ederim. Benim aklıma takılanlar, ISTIHKAM sınıfı ne demek yada orda ne yapacağız.Birde taşkasığından felan bahsetmişsin, orda nereye gideceğimiz sonradan mı belli olur.Sizce askerlik zormu geçecek Sakaryada :).Bu arada kısa dönemim.
  • adnan8520 kullanıcısına yanıt
    İstihkam Nedir? (wikipedia)
    Taşkısığı İstihkam bölüğünün bulunduğu kışla yani askerliğinizi o kışla'da yapacaksınız, zor geçmez ama maalesef dönem kötü :) bende Ağustos'ta gitmiştim eğitim sezonunun açıldığı döneme denk geldim eylülde sezon açılır, denetlemeler filan çok olur ben 3 tane denetleme gördüm, gerçi dezavantajı olduğu kadar avantajıda var zaman çabuk geçiyor koşturmaktan.

Denetlemelerde istihkam olduğun için mayın döşeme, geçit açma gibi denetlemeler olmuştu bizde.. Bunlar haricinde standart eğitimler var, komutanların bir kısmı değişmiştir diye tahmin ediyorum o yüzden şu iyidir bu kötüdür diyemem isimlerini bilmeden.

Bilgiler için çok teşekkür ederim..
  • arkadaşlar ben 335 kd olarak taşkısığı topçu taburu 1 bataryada yaptım askerliğimi istihkam bölüğü elmasağdadır muhtemelen oraya gideceksiniz çok rahat bir yerdir. 1 bataryada ben olduğumda ramazan yalçın üstteğmen vardı kral adamdır kısa dönemleri çok severdi tek sıkıntınız emin olun askerle uğraşmak olacak
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.