Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
7
Favori
154.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mutemelen atış ve spor denetlemesine rastgeleceksiniz ama hiç sıkıntı yapmayın atış demek yatış demektir en önemlisi ankarada top atış denetlemesi var ocak ayında ondan kurtuluyorsunuz şükredin bence
  • Selamlar arkadaşlar şimdiden herkese hayırlı teskereler.
    351 K/D er olarak Nisan Celbi ile gittim.

Mayıs başlarında oradaydım.
    Nasıl giderim?
    Terminal'den merkeze giden otobüsler var. Ona binip çark caddesinde beni indirin deyin. Teslim olmadan önce orada zaman geçirirsiniz.
    Saat 16-16 30 gibi uzunçarşı civarında Taşkısığı'na giden dolmuşlara gidin yaklaşık olarak buralarda bir yerde 40.780919,30.401498 (maps.google.com)
    Uzunçarşıda askeri malzeme satan yerler var. İsimlik şapka arması vs orada halledebilirsiniz
    Teslim olma süresi 17:00 olsada pek dikkat etmiyorlar.

Nizamiye'den girip kayıt arama vs' den sonra zaten bölüğünden çocuklar seni alıp götürüyor. Sağ olsunlar alt devreler dolabıma kadar yapmışlardı.

Yemekler çok çok kötü malesef. Sakarya'da askerler tarafından yapılıyor ve getiriliyor. Zaten kötü olan yemek yolda son nefesini veriyor. Hatta ekmekleri olası kavgalarda taarruz&savunma silahı olarak kullanabilirsiniz, abartmıyorum.
    Alternatif kantinde dondurulmuş lahmacunumsar pidemsiler tostumsular yiyebilirsiniz.

Orada sizi en çok sıkacak olay denetleme ve tatbikatlar olacaktır ve Eylül'de başlar. Ben Mayıs ayında gittiğim için şanslıydım. Denetim görmedim. Tatbikat oldu bir tane onada uyanıklık yapıp katılmadım.
    Tatbikatlar tam bir rezalet!
    Giden arkadaşların anlattığı;
    Altı açık Çadırlarda onlarca kişi bok gibi uyku tulumlarında böcek ve yılanlar arasında kalıyorsun. Tabi komutanlar kendileri için yataşları götürüyor.
    Çadırların kurulması çukurların kazılması eziyet oluyormuş.
    Banyo kuruyorlarmış ama banyo içinde haftanın belirli günlerinde Kamyolarla kışlaya taşınıyorsunuz.
    Bu tatbikat kışlaya yakın yerde yapılıyor benden önceki 350 kd'ler Ankara'da tatbikata katılmışlar ben denk gelmedim size de yetişmez.
    Ez cümle mümkünse kaçın. Sağlık sorunu vs öne sürün. Çünkü arkadaşlar arazide bu sıkıntıyı yaşarken biz kışlada yattık. Fazla komutan da olmuyordu.

Bizim zamanımızda revire topçu karargah bakıyordu. Doktor yok. Sakarya'dan geliyor o da arada. O yüzden ha deyip revire çıkamazsınız.

Ben topçu karargah olarak yaptım. Karargah orada yatışmış öyle de oldu. Nizamiye ve Garaj nöbeti var Garaj nöbeti zaten hikaye orayada üst devreler ve silahsıar verilirdi o yüzden. Ben de orada tuttum. Çadırvan vardı öyle güzel yerdeki devriyeyi dakikalar öncesinden hatta gece devriye çıkar çıkmaz fark edersin. Bizimkilerin nöbette mememen yaptığına şahit oldum.

KD olarak topçuysanız hele de karargah hizmet vs ise işiniz o açıdan iyi.

Önemli tavsiyem; orada sizi bir yere vermek isteyeceklerdir.
    Burada piyango haber merkezidir. Kesinlikle KD olur. Bir tane antika mesaj makinesinden gelen çıktıları ilgili komutanların yazıhanelerine taşırsınız sadece. Odanızda tek olursunuz çünkü komutanınız da sürekli sağa solan kışla dışına çıkar.
    S1'den S4'e kadar yazıcılar vardır. Onlarda idare eder. Eğitimden yırtarsınız.
    Ben S1 (Personel işleri vs) yazıcısı idim. En yoğunu o tavsiye etmem.

Benim zamanımda RDM/Refuze çocuk boldu. Jiletsiz yoktu. Uzun dönemlerin en okumuşu Lise mezunu 2 tane geri kalan hepsi ilkokul yada terk. Gerçi siz bulaşmazsanız sorun çıkarmazlar bana çıkarmadı hiçbiri ve Allah var çok iyi davrandılar.

Devrecilik/Sıracılık var tabi bazı komutanlar karşı çıkabiliyor.
    Ama mesela KD'ye hela yada iç mıntıka yaptırmazlar. daha kolay dış mıntıkada yerleri süpürürsünüz.
    Ama telefonuza içtiğiniz sigaraya karışmak isteyen olabilir. Bizden önceki KD'ler 7 kişiydi bir olup devrecilik yaptırmamışlar kendilerine. Biz 3 kişi geldik ama tatbikata gittikleri için yapamadılar.
    Geldiklerinde de toplantı yapıp devreciliği tekrar yapmak istediler ben umursamadım. Bir tane kıl bölük yazıcısı vardı kendi de alt devre idi bana sinir oluyordu kendi birşey diyemiyordu ama yaptırmalzar ettirmezler demekle yetiniyordu.
    Koğuşda sigara içirmezler sana İÇTİM
    Üst devrelerin koğuşunda yatırmazlar(ayırmışlar koğuşları alt üst diye) YATTIM
    VS VS.
    Çarşilar 15 güne bir. Çark Caddesi var sadece. Orası da yetiyor aslında

Deneyimlerim Topçu Karargâh içindir. Bölükten bölüğe değişebilir.
    Mesela piyadeler rezaletmiş.

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifturken -- 23 Temmuz 2014; 0:58:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifturken

Selamlar arkadaşlar şimdiden herkese hayırlı teskereler.
    351 K/D er olarak Nisan Celbi ile gittim.

Mayıs başlarında oradaydım.
    Nasıl giderim?
    Terminal'den merkeze giden otobüsler var. Ona binip çark caddesinde beni indirin deyin. Teslim olmadan önce orada zaman geçirirsiniz.
    Saat 16-16 30 gibi uzunçarşı civarında Taşkısığı'na giden dolmuşlara gidin yaklaşık olarak buralarda bir yerde 40.780919,30.401498 (maps.google.com)
    Uzunçarşıda askeri malzeme satan yerler var. İsimlik şapka arması vs orada halledebilirsiniz
    Teslim olma süresi 17:00 olsada pek dikkat etmiyorlar.

Nizamiye'den girip kayıt arama vs' den sonra zaten bölüğünden çocuklar seni alıp götürüyor. Sağ olsunlar alt devreler dolabıma kadar yapmışlardı.

Yemekler çok çok kötü malesef. Sakarya'da askerler tarafından yapılıyor ve getiriliyor. Zaten kötü olan yemek yolda son nefesini veriyor. Hatta ekmekleri olası kavgalarda taarruz&savunma silahı olarak kullanabilirsiniz, abartmıyorum.
    Alternatif kantinde dondurulmuş lahmacunumsar pidemsiler tostumsular yiyebilirsiniz.

Orada sizi en çok sıkacak olay denetleme ve tatbikatlar olacaktır ve Eylül'de başlar. Ben Mayıs ayında gittiğim için şanslıydım. Denetim görmedim. Tatbikat oldu bir tane onada uyanıklık yapıp katılmadım.
    Tatbikatlar tam bir rezalet!
    Giden arkadaşların anlattığı;
    Altı açık Çadırlarda onlarca kişi bok gibi uyku tulumlarında böcek ve yılanlar arasında kalıyorsun. Tabi komutanlar kendileri için yataşları götürüyor.
    Çadırların kurulması çukurların kazılması eziyet oluyormuş.
    Banyo kuruyorlarmış ama banyo içinde haftanın belirli günlerinde Kamyolarla kışlaya taşınıyorsunuz.
    Bu tatbikat kışlaya yakın yerde yapılıyor benden önceki 350 kd'ler Ankara'da tatbikata katılmışlar ben denk gelmedim size de yetişmez.
    Ez cümle mümkünse kaçın. Sağlık sorunu vs öne sürün. Çünkü arkadaşlar arazide bu sıkıntıyı yaşarken biz kışlada yattık. Fazla komutan da olmuyordu.

Bizim zamanımızda revire topçu karargah bakıyordu. Doktor yok. Sakarya'dan geliyor o da arada. O yüzden ha deyip revire çıkamazsınız.

Ben topçu karargah olarak yaptım. Karargah orada yatışmış öyle de oldu. Nizamiye ve Garaj nöbeti var Garaj nöbeti zaten hikaye orayada üst devreler ve silahsıar verilirdi o yüzden. Ben de orada tuttum. Çadırvan vardı öyle güzel yerdeki devriyeyi dakikalar öncesinden hatta gece devriye çıkar çıkmaz fark edersin. Bizimkilerin nöbette mememen yaptığına şahit oldum.

KD olarak topçuysanız hele de karargah hizmet vs ise işiniz o açıdan iyi.

Önemli tavsiyem; orada sizi bir yere vermek isteyeceklerdir.
    Burada piyango haber merkezidir. Kesinlikle KD olur. Bir tane antika mesaj makinesinden gelen çıktıları ilgili komutanların yazıhanelerine taşırsınız sadece. Odanızda tek olursunuz çünkü komutanınız da sürekli sağa solan kışla dışına çıkar.
    S1'den S4'e kadar yazıcılar vardır. Onlarda idare eder. Eğitimden yırtarsınız.
    Ben S1 (Personel işleri vs) yazıcısı idim. En yoğunu o tavsiye etmem.

Benim zamanımda RDM/Refuze çocuk boldu. Jiletsiz yoktu. Uzun dönemlerin en okumuşu Lise mezunu 2 tane geri kalan hepsi ilkokul yada terk. Gerçi siz bulaşmazsanız sorun çıkarmazlar bana çıkarmadı hiçbiri ve Allah var çok iyi davrandılar.

Devrecilik/Sıracılık var tabi bazı komutanlar karşı çıkabiliyor.
    Ama mesela KD'ye hela yada iç mıntıka yaptırmazlar. daha kolay dış mıntıkada yerleri süpürürsünüz.
    Ama telefonuza içtiğiniz sigaraya karışmak isteyen olabilir. Bizden önceki KD'ler 7 kişiydi bir olup devrecilik yaptırmamışlar kendilerine. Biz 3 kişi geldik ama tatbikata gittikleri için yapamadılar.
    Geldiklerinde de toplantı yapıp devreciliği tekrar yapmak istediler ben umursamadım. Bir tane kıl bölük yazıcısı vardı kendi de alt devre idi bana sinir oluyordu kendi birşey diyemiyordu ama yaptırmalzar ettirmezler demekle yetiniyordu.
    Koğuşda sigara içirmezler sana İÇTİM
    Üst devrelerin koğuşunda yatırmazlar(ayırmışlar koğuşları alt üst diye) YATTIM
    VS VS.
    Çarşilar 15 güne bir. Çark Caddesi var sadece. Orası da yetiyor aslında

Deneyimlerim Topçu Karargâh içindir. Bölükten bölüğe değişebilir.
    Mesela piyadeler rezaletmiş.

Şimdilik bu kadar aklıma geldikçe eklerim.
    Ben hem piyadeyim hem muhafızım hem de Taşkısığına düştüm bu durumumun çok kötü olduğu anlamına mı geliyor?
  • karaalii K kullanıcısına yanıt
    piyade taburu doğuya kaydırılıyo kış aylarında ama seni gönderirlermi bilemem taşkısığı olanak bakımından iyidir sıkıntı etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: topçuçavuş

piyade taburu doğuya kaydırılıyo kış aylarında ama seni gönderirlermi bilemem taşkısığı olanak bakımından iyidir sıkıntı etme
    1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. 4 ÜNCÜ 203/37 MM.LİK K/M.OB.BT. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA

burası nasıldır arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanattakiadam

1 İNCİ MOT.P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. 4 ÜNCÜ 203/37 MM.LİK K/M.OB.BT. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA

burası nasıldır arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 357.KD dönem usta birligim:
    1 İNCİ MOT. P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. 1 İNCİ 155/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA
    sınıfım ise topçu,nasıl bir yerdir?bilgisi,tecrubesi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim,birde usta birliginde doguya kaydıyma yapılırmı KD'lerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nptune

Arkadaşlar 357.KD dönem usta birligim:
    1 İNCİ MOT. P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. 1 İNCİ 155/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT. / SAKARYA ADAPAZARI / SAKARYA
    sınıfım ise topçu,nasıl bir yerdir?bilgisi,tecrubesi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim,birde usta birliginde doguya kaydıyma yapılırmı KD'lerde

Alıntıları Göster
    Ben buraya mı düştüm bilmiyorum ama sakarya merkez kk lojistik yazıyor bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

Ben buraya mı düştüm bilmiyorum ama sakarya merkez kk lojistik yazıyor bende

Alıntıları Göster
    Eğitim Birliği: 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ / MANİSA

Esas Birlik: 1 İNCİ MOT.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI SHH.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA - Kısa Dönem Er - Sıhhiye

Güzelde, sıhhiye ne iş yapar arkadaş, işletme mezunuyuz bir de Tıp okumak varmış kısmette :)

Sıhhiye nerede yapar (hangi kışla), ne yapar bir bilginiz varsa süper olur
  • FRAGILE kullanıcısına yanıt
    Sakarya Sıhhıye kısa dönem er çıktı, bilgilerinden faydalanalım, nedir sıhhiyeci, Skaryada ne yapar, hangi kışladadır vs vs :)

Teşekkürler
  • Sakarya kışlasıdır bulunduğu yer :) rüstemler köyüne yakındır ve o kışla baya bir eskidir.sıhhiyeci verilen göreve göre yazıcı olur ambulans şoförü olur vs. Yazıcı olmanızı tavsiye etmem :) sakaryayıhiç sevmedim sevemedim ondan dolayı da askerlik baya bir zorladı beni.zamanımda sorunlu asker yoktu benim koğuşta ama şimdi ne durumda bilemem.bizden önce çok kötü olduğunu söylüyorlardı.velhasıl inşallah iyi kişilere denk gelirsiniz :)
  • FRAGILE kullanıcısına yanıt
    1 İNCİ MOT.P.TUG. K.YRD.LIĞI 1 İNCİ MOT.P.TB. KH. VE KH.BL.EMN. VE MHF.TK. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA,
    Kısa Dönem Er,
    Piyade

Hocam şimdi ben tam olarak ne olacağım? nedir? nasıldır? Biraz bilgi alabilirsem sevinirim.
  • gzysl G kullanıcısına yanıt
    karargah takımındasınız ve benim zamanımda o da sakarya kışlasındaydı.ama belki diğer kışlalarda da vardır karargah takımı ve bu şarttır.5 tane kışla var sakaryada, ben sakarya kışlasındaydım.eğer merkeze komutanlığa düşerseniz yaşadınız.orası baya bir iyi hem çarşının da ortası.çok da iyi marketleri var.inşallah orasıdır.ama sakarya kışlasına düştüyseniz de karagah takımının komutanı çok iyi bir komutandı.herkes severdi.kısmet artık , hayırlısı olsun sizin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

karargah takımındasınız ve benim zamanımda o da sakarya kışlasındaydı.ama belki diğer kışlalarda da vardır karargah takımı ve bu şarttır.5 tane kışla var sakaryada, ben sakarya kışlasındaydım.eğer merkeze komutanlığa düşerseniz yaşadınız.orası baya bir iyi hem çarşının da ortası.çok da iyi marketleri var.inşallah orasıdır.ama sakarya kışlasına düştüyseniz de karagah takımının komutanı çok iyi bir komutandı.herkes severdi.kısmet artık , hayırlısı olsun sizin için
    taşkısığında şerif astsubayı görürseniz belki merkezdede olabilir yerime küfür edin veya dövün dayak yemiştim
  • Arkadaşlar usta birliğim 1 İNCİ MOT.P.TUG. KH. VE KH.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA çıktı Sınıf PIYADE çıktı. Doğuya kaydırılıyor filan demişsiniz son durum hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? Orada kalma şansımız olmuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: totoloji2013

Arkadaşlar usta birliğim 1 İNCİ MOT.P.TUG. KH. VE KH.BL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA çıktı Sınıf PIYADE çıktı. Doğuya kaydırılıyor filan demişsiniz son durum hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? Orada kalma şansımız olmuyor mu?
    349. kd olarak selamlar :D zaman ne kadar hızlı geciyor :) millet 12.12.12 de evlenir biz askere gittik :D Sakarya Kışlası muhabere duruyormu hala :)
  • 1 İNCİ MOT.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BRL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA

Çıktı arkadaşlar. Var mı bura hakkında bilgi verecek arkadaş. Mayıs2016 da usta çıktı bura.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

1 İNCİ MOT.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BKM.BRL. / SAKARYA MERKEZ / SAKARYA

Çıktı arkadaşlar. Var mı bura hakkında bilgi verecek arkadaş. Mayıs2016 da usta çıktı bura.

Şimdiden hayırlı tezkereler
    Ben Sakarya da itfaiyenin yanında lojistik destek birliğinde askerliğimi yaptım
    Şoför oldugum için sürekli bu sana çıkan yere gidiyordum.hemen hergün.bazen günde 2 sefer :)
    Çünkü burada komutanların lojmanları var büyük bi kantin var revir var fotograf basılan bi fotoğrafçı var kuaför var ordu evi gibi bişey var.ismi neydi unuttum ama dışardan komutan gelirse orda konaklıyor..

İçerisi nasıl bilemiyorum.askerler genelde hep aynıdır.allah yardımcın olsun.kullandıkları silah maalesef g3 :(
    Bizde Keleş vardı mesela.

Edit.ismi çark kışlası diye geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 22 Nisan 2016; 22:02:35 >
  • speedman kullanıcısına yanıt
    inşallah içerisi güzeldir hocam. ne diyelim devrecilik azdır :D
  • arkadaşlar taşkısığı kışlası hakkında bilgi verecek varmı aranızda acaba?
  • Esas birliği: 1 İNCİ MOT.P.TUG. TAŞKISIĞI K.YRD.LIĞI TAŞKISIĞI EMN. VE MHF.TK.

bilgi verebilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.