Şimdi Ara

1 Günde Gördüğüm Sahtekarlıklar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
10
Favori
20.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: raxacoricofallapatorian

Evlerde verilen ölçüler genelde brüt olur. Brüt ölçü daha fazla göründüğü için herkes bundan bahseder. Siz ev bakarken bunu da hesaba katıp öyle kafanızda oluşturacaksınız. Yoksa hayal kırıklığı maalesef...

Alıntıları Göster

Net ve brüt farkını biliyorum ancak adamlar tapuda yazanı brütmüş gibi kakalıyorlar tapuda ortak kullanım alanları dahil yazıyor adam da ha bu brüt ise net bukadar olur diyor halbüki yalan neti yüksek gösteriyorlar brüttede doğrusu yazılmıyor

ayrıca brüt yüksek olması vergi artması kullanıcıya net alan lazım brütün pek bir önemi yok

• Türkiye'de bütün gayrımenkullere bir rakam verilmesi lazım tek tek

kat kat ve numara numara her bir birim daire, ev, dükkan vs kayıt olmalı ve alış satış işlemleri noterden takip edilmeli.

Kirasıyla, alış satışıyla uyumsuzluk veren yapı sahibine inceleme başlatılmalı.

Bu sayede artık devlet iyice gelir elde edip çarçur mu eder? Gayrımenkul sahipleri çıldırır mı? bilmem.

Kimi düşük gösterir, kimi olmadık ücretler ister, en azından herkes vergisini alım satım kiralama ücretleri üstünden doğru versin de

bu beton ekonomisinde bunca betona gömülen paranın karşılığı bir nebze olsa da doğru alınsın.

• Emre Tuna Mirliva kullanıcısına yanıt
    Kural 2: birincikurala uymuyorsan dolandırılma ihtimalin %99

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • The Alim kullanıcısına yanıt
    Haklsınız.Ama maalesef bu ülkede bunları sormak ,araştırmak doğru yanıt almak bile mucize.

Normal bir vatandaş eğer çok tanıdığı yoksa nasıl araştıracak bunları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz hele bir de esenyurt beylikdüzü tarafında baksanız. Kafayı yiyecektim

• bildiğin dolandırıcılık

• hocam sen ne yaptın antep bölgesi emlakçılar görmesin genişletme işinin suyunu çıkarırlar hatta araç ilanlarınada sıçrar bu dalga.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten utanç verici. Senin dairenin ederi neyse öyle satacaksın, ufak tefek hilelerle bu göz boyama niye? 10k ucuza satsa akşam evde ekmek yiyecek sanki. Cepleri doysa bile gözleri doymuyor bunların. Araba ilanları da aynı şekilde. Sigorta şişirmesi ağır hasarlı yazıyorlar çıldırıyorum. Yaz kardeşim, şöyle şöyle kaza yaptım sonra toparladık. Ağır hasarı var ama şu an gayet iyi durumda. 15k ucuz olma sebebi o diye... İnsanları kandırıp fazla kazanınca vicdanın nasıl rahat edecek?

• Fotoğrafların genişletildiğini bir arkadaştan duymuştum ama abartma ulen deyip geçmiştim, harbiden genişletiyorlarmış  

• O yüzden ev alırkende kiralarkende satarkende herzaman sahibinden olanalrı tercih ederim. Emlakçı yüzünden canım 1 kere yandı ve söylediğiniz şeylerin 10-100 katını yaşadım. Deniz manzaralı diye başka şehirden telefonda tekrar sorarak anlaştığım ev sözde sabah 9 da satılmış ben 11 de evi bile göremedim alt katını gördüm ama oda nasıl oluyorsa aynı fiyattı. Ana caddeye yürüyerek 2 dk denen yerler 12 dk çıktı,otopark konusu apayrı zaten enayi halkımızı kandırabilen kandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 7 Nisan 2021; 20:36:37 >
  • Bana da AVM'nin hemen arkasında diye anlatılan evi görmek için emlakçının peşine takıldık arabayla. Abartısız 20dk daha yol gitik AVM sonrası ve dağ başında bir site gösterdi. Bir de tanıdık referansıyla gitmiştim sözde. Normal gitsem nolacaktı  

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Araba mı aliyorsun? Napacan geniş resmi dar resmi ev bu 4 tane duvar , napacan içinde eşya ile üst kat çekilse ne olur aynı daire değil mi

Konumu doğru koymasa ne olur? Beğendiniz mi evi arayın alın adresini

Sadece ilanlarda evlerin dışarıdan fotosunu koymuyorlar o kötü gerisi ev işte neyine takildiniz bu kadar

Edit : Vurmayın lan roket felan atın ben daha ölmedim :)

Adamın kafaya bak. Arabaya evden daha çok değer veriyor :) Ev bu ev. Ekonomik ömrü en az 50 yıl olan ve 50 yıl boyunca oturabileceğin bir yapı alıyorsun.

Sahtekarlığın alemi yok.

Adam gibi adamın adam gibi ilanı olur. Ben evi konumu, odaların ev içinde dağılımı, güneş gördüğü cepheleri ve penceresinin nereye baktığına göre alırım.

Gerisi boş.

• Ben bir kere kadıköy diye gittim fikirtepe çıktı!

Gitmeden önce aradım kiracıyı dedim; kardeş ev nasıl?

Abi güzel falan dedi bi gittim keleş ile taramışlar, duvarları rezil gibi boya kir pislik!! Öğrenci evi bile sayılmayacak şekilde varoşumsu bir şeydi.

Fikirtepe dediysek kenstel dönüşüme giren yerde bile değildi, onun arkasında hemen paneller çekmişler hafriyat için..

Bildiğin fikirtepenin en tepesindeki ev işte. Aşağıdan canın sıkılınca şişeye ateş etmece oynarken pistol ile kurşunladığın ev.

• Malum sitede beylikdüzünde ev aradım her aradığımda esenyurtta dediler utanma çekinme yok adamlarda  

• Memleket çakal dolu, hepsi şark kurnazı bunların.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğiniz için teşekkürler. Yazdıklarınızın haricinde bir de imar uckagitlari var ki onlari bir çok insan aldıktan sonra dahi bilmiyor/farketmiyor. Örneğin apartman sığınakları genelde bir şekilde dairelere kativerilir. Bir ömür boyu yaptığınız birikim bu şerefsizler yüzünden her an buhar olabilir. Çok değil 20 sene önce esnaf olmayanlar parmakla gosterilirdi. Şimdi yalan, uckagit, dolandırıcılık normal, dürüst esnaf parmakla gosterilir oldu. Tabii bu iş esnafla falan da sınırlı değil, maalesef normal vatandaşlar da bu düzene ayak uydurdular. Birbirinden nefret eden, kimseye karşı en ufak bir güveni olmayan, kolay yoldan para kazanmayı her şeyden öne koyan bir millet olduk çıktık. Ne diyelim, Barış Abi'nin dedigi gibi;

"Usta terzi dar kumaştan bol gömlek diker
    Doğru tartan esnaf rahat huzurlu gezer
    Eğrinin de doğrunun hesabı mahşerde
    Dünyada biraz huzur her şeye bedel"....

• evin fotoğraflarını genişleterek koymak cidden bizim aklımıza gelir :D

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

Bu mesaj silindi.

Gerçekten olması gerekeni insancıl standartları yazmışsınız. Ne yazık ki ülke de inşaat yıllardır gümbür gümbür gidiyor ama kalite-konfor-insani yaşam standartı malesef yerlerde sürünüyor.

Saygılar

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

ironi yapıyor la...

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Araba mı aliyorsun? Napacan geniş resmi dar resmi ev bu 4 tane duvar , napacan içinde eşya ile üst kat çekilse ne olur aynı daire değil mi

Konumu doğru koymasa ne olur? Beğendiniz mi evi arayın alın adresini

Sadece ilanlarda evlerin dışarıdan fotosunu koymuyorlar o kötü gerisi ev işte neyine takildiniz bu kadar

Edit : Vurmayın lan roket felan atın ben daha ölmedim :)

Şöyle gereksiz üyeleri almasalar ya şu foruma.

Ev alacaksın demek himm.

4duvari kapalı mi tavanı var mı tmama lan daha ne istiyorsunuz. 😂

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.