Şimdi Ara

1.6 TDI Caddy Yakıt Problemi vs. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
62.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    herkes farklı birşeyler söylemiş...
    yok mu bu aracın bir standartı...
    bende 1,6 tdi comfortline dsg almak istiyorum...
    tavsiye eder misiniz ??
    yakıt çok kafama takılıyor ... net bir bilgi yok...
    aile için kullanacağız ticaret için değil...
  • arkadaşlar konuya tam vakıf olmamakla birlikte araçların euro 5 normunda partükül filitreli mi?Öyleyse o uğultu sesi filitre temizle işlemi sırasında geliyordur diye düşünüyorum.
  • ruhsatta ne diye geçer bu araç güncel hız limitleri nedir ?
  • bu forum ölmüş sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

ufak bir yakıt tüketimi denemem. şehir içi, trafiğe girmeden, değerler
    (arabada 5 kişi var) ort hız 42km/h

1.6 TDI Caddy Yakıt Problemi vs.

Buda şehir içi trafikten değerler (seri kullanım)

kimse 1.6tdı çok yakıyor demesin. 1.9 aynı kullanımda 7.5-8lt idi

• aracı alalı 700 km oldu yakıt tüketimi ortalama 8.4 şehir içi , benim eski 1.3 doblo ile hemen hemen aynı yakıyo , bana iyi geldi doblo gitmiyodu yakıyodu hiç olmazsa bu gidiyoda yakıyo , ama sakin kullanımda 7.5 a kadar düşüyomuş galiba , ama çok sakin kullanacan , bide bu aracda sakin kullanılmıyo arkadaş , bu arada araç 1.6 dsg
  • 1.6tdı 109tdı göre yakıt fazladır 1.6lar tutmadı diye biliyorum memnun değil alanlar 1.9tdı şaşmayın daha guçlu motor çok seri araç bendede 1.9tdı 2008 model 60binde araç uzun yolda gidiyor ne derse desın binmeyen bilemez konforunu..yalnız düğün olduğumdan satılık ciddi alıcı varsa ulaşssın yardımcı olurum kaçmaz fırsat
  • birincisi bura araç satış yeri degil.. 1.9 araç satıyorsun diye 1.6 yi kötüleyemezsin sallayamazsın tutmadı diyorsun herkes 1.9 u satıp 1.6 alıyor... bunun yanında yakıt konusunda ne olursa olsun 1.6 tdi 1.9 dan daha az yakar. lütfen mantık cercevesinde yazalım buraya
  • ben de 1.9 DSG den sonra 1 yıldır caddy 1.6 tdi DSG kullanıyorum şehir içi 8,5 litre, şehir dışı 6,5 litre yakıyor.
    kimseyi incitmek için yazmıyorum ama; kalkış sırasında ekranda 40-45 litreyi gören arkadaşlara şaşırıyorum.
    45 litreyi görmek için arabanın canını alırcasına gaza yüklenmek gerekiyor. böyle bir şürüş şekli yok. hangi viteste olursanız olun 2000 devirde sürücüsüne keyif veren bir araçtan bahsediyoruz. araç 2500 devirde en verimli torku yakalıyor. buradan yukarısı gereksiz yakıt sarfiyatıdır. bir de 1,9 daha az yakıyor diyen arkadaşlar var, onlara da şaşırıyorum. 1.9 TDİ ile 1.6 TDİ arasında 100 km de %20 fark var.
  • %20 mi
  • Arkdaşlar bugün Adana Mersin tekrar dönüş yakıt bilgilerini ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum
    bu resim Adanaya gidiş 4 yeişkin bir çocuk 200 kğ bagaj var

buda mersine geliş ben ve babam var

• Mersin ve Adana arası kaç km dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melih9003

Mersin ve Adana arası kaç km dir.

80 km
  • quote:

Orijinalden alıntı: prens3370

Arkdaşlar bugün Adana Mersin tekrar dönüş yakıt bilgilerini ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum
    bu resim Adanaya gidiş 4 yeişkin bir çocuk 200 kğ bagaj var

buda mersine geliş ben ve babam var

yalvarırım o naylonları sök.

• Bu olay kesinlikle şoföre bağlı.2005 model dizel 1.9 Caddy sahibiyim.Babam yıllardır kullanır 5.2'yi geçmez.Geçen gün ben kullandım 7.9'a çıktı.Dönerken 6.2'ye anca indirebildim.Arabayı kaldırırken çok gaz verirsen ya da ani hızlanmalar,uzun süre yüksek devirde sürme şeyler yaparsan yakıt tüketimi yükseliyor benim gözlemlerime göre.
  • Aydın Samsun arasını bir depo mazotla gidebiliyorum normal kullanırsam. 2011 Caddy. toplam mesafe ortalama 1050 km. gidiş hızım 90 - 100 arası
  • Arkadaşlar,
    1,6 Trendline 2011 Model 113000'de aracı olan ve anlık yakıt tüketimini paylaşabilecek varmı ? Herkes farklı bir şey yazmış allak bullak oldu kafam. Rica etsem kullanan varsa anlık tüketimi söyleyebilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak7777®

1.9 tdi bizdede vardi 1 depo ile max 650-700km gidiyordu. Cok ekonomik bir arac degildi 1.6tdi depo basina en az 50 km daha fazla goturuyor

Kendi aracimizda 800 KM çok rahat goruyorduk aracın ilk sahibiydik ve araç servis bakımliydi

2010 Team 1.9 Tdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 2012 1.6 Caddy Var Sıfır aldım aracı ilk aldığımdan beri aracın yakıtı fazla biraz sert kullansam 10lt yakıyor dikkattli olursam 8.9 dan aşağı düşmüyor çözüm bulamadı servis bir türlü normal diyorlar sürekli.

Dacia Logan MCV var elimde o 5.5 litre yakıyor maximum
    Bu mesaja eklenen görseller:

• arkadaşlar bende ocak 1 de yeni caddy 2.0 tdi dsg trendline aldım namussuz felaket yakıyor 10 11 litrenin altına düşmedi ful istanbul şehir içi tabi! 1 depoyla 600 km yapıyorum 54 litre mazot alıyorum sonra ve araç gitmiyor arkadaş acilen yazılım yaptırmam lazım geçen bir kangoo ya arkadan rampada el salladım resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.